Türk Edebiyatı

8.107 ürün

Sayfa Sayısı Aralığı

  Boyut

  Yazar

   Yayınevi

    Ürün Türü

     Cilt Durumu

     Fiyat

       Satıcı

        Kategori Türk Edebiyatı
        Varsayılan
         Toplam 20 / 8107 ürün

         Türk Edebiyatı Kitabı

         Çok eski bir tarihe sahip olan Türk Edebiyatı, çok zengin dönemler ve eserler ile öne çıkar. Bu dönemler ve dönemlere ait kitaplar saymakla bitmez. Türk edebiyatı kitabı denilince bütün bu dönemleri kapsayan farklı türlerdeki kitaplar akla gelir. Her döneme ait olarak kaleme alınmış yüzlerce kitap Pazarama.com’da okuyucusunu bekliyor.

         Kitaplara bakmadan önce Türk edebiyatı tarihine bakmamız gerekir. İslamiyet’in kabulünden öncesine dayanan varlığı günümüzde de devam etmektedir. Geçirdiği her sosyal dönem ve coğrafya Türk edebiyatını şekillendirmiştir. Bu sayede farklı dönemlerin başlıklarıyla anılır. Ve bu dönemlere ait kitapları Pazarama.com’dan satın alabilirsiniz.

         İslamiyet öncesi toplum yaşamının kültürel mirası olan kitaplar kültürel birikimimizi artırmayı amaçlıyor. Her dönemi ayrı güzel olan Türk edebiyatı kitabı çeşitleri, geçmiş dönemlerin hayatları ile ilgili bilgileri bizlere sunuyor. Kitap çeşitliliğine neden olan birçok etken vardır. Bunlardan birisi binlerce yıllık tarihi geçmiştir. Bir diğeri, farklı coğrafyalarda yaşamış, farklı komşular edinmiş toplum yapısıdır. Tabi inançlar ve adetler de buna eklenebilir.

         Aralarında orijinalleri de bulunan binlerce kitap, edebiyata ilgi duyanlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Basım tarihi, basım yeri, basım kalitesi ve içeriğine göre bu kitapların fiyatları belirlenir. Türk edebiyatı kitabı fiyatları hemen her bütçeye uygun olacak şekilde belirlenmektedir.

         Türk edebiyat tarihi oldukça önemli bir tarihe sahiptir. İlk etapta sadece yazılı eserler akla gelse de bugün sözlü edebiyat olarak bilinen şiirler, destanlar ve efsaneler edebiyatın ilk eserleri arasındadır.

         Türk Edebiyatı Kitabı Çeşitleri

         Doğal olarak dönemlerin çok olması çeşitleri de çoğaltmaktadır. Örneğin İslamiyet öncesinden yazılmış olan kitaplar genellikle anonimdir. Çünkü bu dönem eserleri genellikle sözlü edebiyat ürünleridir. Ve bunlara İran veya Çin kaynaklarında yazılı olarak rastlarsınız. Yazılı döneme ait ilk kitaplar olarak geçiş dönemi denilen 1100’lü yıllara aittir. Doğal olarak bu kitapların asılları farklı müzelerde bulunur. Ancak bu eserlerin birebir basımları yayınevleri tarafından basılmaktadır.

         İnsanları edebiyat kitapları ile buluşturmayı hedefleyen yayınevleri, edebiyata ilgi duyanlar için en uygun basımları sağlamaktadır. Türk edebiyatı kitabı fiyatları belirlenirken de baz alınan bazı etkenler vardır. Bu etkenler arasında, sayfa sayısı, kullanılan kağıt kalitesi gibi kriterler bulunmaktadır. Edebiyat ile ilgili kitap denildiğinde oldukça kapsamlı düşünmek gerekir. Bunların arasına romanlar, anılar, şiirler hatta ders içerikleri de girer.

         Türk edebiyatına ait tezkire, divan ve cönk örnekleri de firmamızda mevcut durumdadır. Okurların çok ilgi gösterdiği yakın tarih edebiyatımızın eserleri sürekli olarak yeni basımları ile okurların huzuruna sunulmaktadır. Bunları direk alabileceğiniz gibi toplu alım yapmayı düşünüyorsanız stok sayısına göre sipariş verebilirsiniz.

         Türk edebiyatı kitabı çeşitleri gerek cilt halinde olan kitaplar gerekse tek kitap olarak okuyucuların huzuruna sunuluyor. Edebiyatımızın farklı türdeki eserlerinden alarak faydalanmanız önerilir. Küçükler için yazılmış hikayeler ve masallar da bunun içerisinde. Ömer Seyfettin’e ait hikayelerin sadece okullarda değil evlerde de okunması sağlanmalıdır. Çocuklarımız için Eflatun Cem Güney’e ait masallarda kitap çeşidi olarak Pazarama.com’da okuyucusunu beklemektedir.

         Türk Edebiyatı Kitabı Fiyatları

         Türk edebiyatının büyük bir derya olduğunu söylüyor. Nihat Sami Banarlı. Edebiyat bir derya ise kitaplar da balık, mercan ve inci olarak düşünülmeli. Türk edebiyatı kitabı fiyatları sanıldığı kadar yüksek rakamlar değildir.

         Edebiyat kitaplarına ilgi duyanlar bilir ki en çok ilgi gören dönemlerden birisi Tanzimat edebiyatıdır. Birçok yeniliğin edebiyatımıza katıldığı bu dönem içerisinde oldukça çok kitap yazılmıştır. Hatta Türk edebiyatı kitaplarını saymamız istenirse en çok bu dönem kitaplarından bahsedebiliriz.

         Namık Kemal’e ait “İntibah” ve “Cezmi” ilk edebi ve tarihi romanımız kabul edilir. Şinasi’ye ait “Şair evlenmesi” ilk tiyatro senaryosu olarak yeni basımları ile sürekli güncellenmektedir. Ahmet Mithat Efendi tarafından yazılan “Letaif-i Rivayet” ve daha fazlasını satın alarak edebiyat eserleri ile ilgili merakınızı giderebilirsiniz.

         Türk edebiyatı kitabı çeşitleri her zevke uygun olması nedeniyle ülkemizde birçok okurun beğenisini toplamaktadır. Hepsi diğerinden değerli bu kaliteli kitapların fiyatları değişiklik gösterir. Basım sayısı, kâğıt kalitesi, basım yılı ve yazarı. Ayrıca içeriği gibi unsurlar fiyat belirleyicidir.

         Türk Edebiyatı Dönemleri ve Kitapları

         Her döneme ait hit olmuş bir kitap olduğu gibi değeri sonradan anlaşılmış eserler vardır. Bu sadece Türk Edebiyatına değil Dünya edebiyatına has olan bir olaydır. Okumak istediğiniz kitaplar konusunda kararsın kalıyorsanız, dünya klasikleri arasında girmiş Türk edebiyatı kitabı çeşitleri arasından aradığınız türde bir kitap okuyabilirsiniz.

         İlk örneği 1200 yılı gibi eski dönemde yazılmış olan Kaşgarlı Mahmut’un “Divan-ı Lügat ’it Türk” adlı eserinin günümüz çevirisini bulabilmeniz mümkün. Hoca Ahmet Yesevi ‘ye ait “Divan ‘ı Hikmet” ve Yunus Emre’nin Divanı da okuyucuların beğenisini toplayan kitaplar arasındadır.

         Yakın tarihimizde birçok televizyon filmi ve dizisine senaryo olmuş klasiklerimizi unutmamak gerekir. Reşat Nuri’nin Çalıkuşu romanı ve Refik Halit’in yazdığı Bugünün Saraylısı gibi kitaplar yazıldıkları dönemden günümüze dek adından söz ettirmiştir. Bir döneme damgasını vuran Hüseyin Rahmi Gürpınar’a ait “Aşk’ı Memnu” adlı eseri de türk okurların gönlünde taht kurmuş kitaplar arasında yer almaktadır.

         Türk Edebiyatı Ders Kitapları ve Fiyatları

         Türk edebiyatı kitabı çeşitleri içerisinde dünya klasikleri arasına girmiş kitaplardan, gençlerin kalbini fethetmiş kitaplara kadar pek çok sayıda eser bulunmaktadır.

         Türk Edebiyatı Tarihi

         Türklerin İslamiyet’i kabul etmesi, Orta Asya’dan ayrılarak Anadolu’ya kadar gelmeleri ve Anadolu topraklarına yerleşmeleri, edebi eserlerin ortaya çıkışında büyük önem taşımaktadır. İlk dönemlerde kutlamalarda veya yuğ da denen cenaze törenlerinde kam, baksı gibi isimlerle de anılan ozanların söylediği şiirleri temel almakta olan edebiyat, İslamiyet’in kabul edilmesi ile çok daha didaktik bir yapıya dönüşmüştür. 13. yüzyılla birlikte, Moğol saldırılarından kaçan sufiler, şeyh ve dervişler Anadolu’ya yerleşecek ve burada Türkçe dini-tasavvufi edebiyat akımının ilk kıvılcımını ateşleyecektir. Ahmed Fakih’in Çarhname’si, sayıları çok olmasa da Mevlana’nın Türkçe söylediği şiirler, Sultan Veled’in eserlerinde adından söz ettiren Türkçe beyitler bu dönemin en önemli ürünleridir.

         19. yüzyılın ortalarında ilan edilen Tanzimat Fermanı, her ne kadar büyük ölçüde dini bir lügat ile kaleme alınmış olsa da Osmanlı Devleti’nin çöküş döneminde başvurduğu yöntemlerden biri olan Batılılaşmaya açılan kapı olarak bilinmektedir. Yeni bir dönemin başlangıcı niteliğinde olan bu fermanla birlikte, devlet anlayışı büyük oranda değişmiştir. Osmanlı ile Batılı ülkeler arasında ortaya çıkan gelişmişlik farkı kapatılmaya çalışılır. Bu amaçla uygulanan yeniliklerden birisi, Fransız İhtilaliyle gün yüzüne çıkan milliyetçiliğin bir etkisi olarak, halkın reaya olarak değil hak sahibi olan kişilere dönüşmesidir; padişah, yetkilerinde kısıtlamalar yapılmıştır. Bu ve bunun gibi ortaya çıkan birçok yenilik toplumsal hayatı yeniden şekillendirdiği gibi insanların zihnen de dönüşmelerine olanak tanımıştır. Modern Türk edebiyatının başlangıcında göz önünde tutulması gereken noktalardan biri de budur. Türk edebiyatının seçkin eserlerini Pazarama.com’dan bulabilirsiniz.