İşlem Rehberi


Ürünlerinizi Seçin ve Sepete Ekleyin

Pazarama.com’da dilediğiniz gibi dolaşabilir , beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

Teslimat Adresinizi Belirleyin

Pazarama hesabınıza önceden kaydetmiş olduğunuz adresi seçebilir ya da ödeme adımında farklı bir adres ekleyerek değişiklik yapabilirsiniz.

Ödeme Yönteminizi Seçin

Ödeme adımında sunulan banka/kredi kartı ile ödeme veya Maximum Mobil ile ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Pazarama.com’dan mal ve/veya hizmet satın almak için banka kartı, kredi kartı veya benzeri bir ödeme aracı ile anında yapacağınız online ödemelerinizin tahsilatı, Pazarama (Topkapı Danışmanlık Elektronik Hizmetler Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirketi) tarafından gerçekleştirilecektir. Satıcı, Pazarama.com üzerinden gerçekleştireceği satışlar sonucu alıcılardan elde edeceği bedellerin, kendi nam ve hesabına tahsilatı için, Pazarama’yı ticari temsilcisi olarak yetkilendirmiştir. Dolayısıyla, Pazarama’ya yapacağınız ödeme ile, Satıcı’ya karşı ödeme yükümlülüğünden kurtulacaksınız ve ayrıca Satıcı’ya ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Siparişinizi Onaylayın

Ödeme özeti ekranında vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra Ön Bilgilendirme formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okuyup kabul ettikten sonra siparişinizi onaylayabilirsiniz.

Siparişlerinize Dair Sözleşmeler

Pazarama siparişlerinize dair Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, elektronik ortamda 3 yıl süre ile saklanır. Siparişleriniz ile ilgili sözleşmelere Hesabım > Siparişlerim > Sipariş Detayı menüsünde ulaşabilirsiniz.

Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmaları

Pazarama.com’da ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda alıcının mal veya hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri, Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar, yetkili olacaktır.

Kişisel Verilerin Korunması

Pazarama elektronik ticaret işlemleri nedeniyle tüketicilerden elde ettiği kişisel bilgi ve verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile tamamen uyumlu bir şekilde işlemekte ve gizli tutmaktadır. Pazarama tarafından kişisel verilerin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere https://www.pazarama.com/kisisel-verilerin-korunmasi linkinden ulaşabilirsiniz.

Sipariş Sürecindeki Olası Hataların Düzeltilmesi

Siparişinizi tamamlamadan önce size alacağınız ürünler ve bu ürünler karşılığında ödeyeceğiniz KDV ve kargo ücreti dahil toplam tutar “Siparişi Tamamla” başlığı altında açık bir şekilde gösterilir. Siparişiniz detaylarını inceleyip değiştirmek istediğiniz ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz bir bilgi varsa;

1
Sepetim sayfasında değişiklik yapmak isterseniz sepete geri dönerek,
2
Teslimat bilgilerinde değişiklik yapmak isterseniz “Adres Ekle” butonuna tıklayarak,
3
Ödeme bilgilerinizde değişiklik yapmak isterseniz değiştirmek istediğiniz ödeme butonuna tıklayarak gerekli ödeme bilgisi değişikliği yapabilirsiniz.