Çöp Kovası

958 ürün

Renk

  Ürün Tipi

  Malzeme

  Hacim

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Çöp Kovası
      Varsayılan
       Toplam 20 / 958 ürün

       Çöp Kovası

       Çöp kovası, temizlik gereçleri içinde vazgeçilmezler arasında bulunuyor. Yaşam alanlarında muhakkak yer alıyor. Her türlü atığı uzaklaştırmadan önce temiz bir şekilde muhafaza etmek gerekiyor. Temizlik ve sağlık açısından atığın muhafaza edilmesi önemli oluyor. Çöp kovası, atığın muhafaza edilmesine yarıyor. Her türlü atığın özelliğine göre çöp kovaları üretiliyor. Ev içi kullanımlar ya da endüstriyel atıkların kullanımı için farklı çöp kovaları bulunuyor. Evde, işte, hastanede, alışveriş merkezlerinde, sokakta, parkta, fabrikalarda yaşam alanlarının belli noktalarında çöp kovalarını görmek mümkün oluyor. Bu çöp kovalarının boyutları, yapıldıkları materyalleri, kapak özellikleri, renk ve şekilleri farklı olabiliyor. Atıkların korunma özellikleri ve kullanım alanlarına göre bu çeşitleri değişiyor. Ev içi kullanılan çöp kovalarında özellikle koku hapsedilmek isteniyor. Bu yüzden daha çok kapaklı modeller tercih ediliyor. Ofislerde ise, daha çok kırtasiye atıkları çöp kovalarına atıldığı için kapaksız çöp kovası modelleri kullanılıyor. Hastane gibi tıbbi ve kimyasal atıklar için daha büyük ve koruma kapasitesi çok iyi olan malzemeden yapılan çöp kovaları bulunuyor. Kullanım amacı ve kullanılacak yer konusunda çöp kovasının işlev, şekil ve boyutları da değişiyor. Masa üstü çöp kutularından, geri dönüşüm çöp kutularına ve hatta çok daha büyük ve korumalı endüstriyel atık çöp kovalarına kadar yelpaze genişliyor. Pazarama.com ile ilgilendiğiniz modeli kolaylıkla bulabilir, avantajlı fiyat seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

        

       Çöp Kovası Çeşitleri

       Çöp kovası çeşitleri, boyut, şekil, kullanım amacı ve yeri açısından çok farklılık gösteriyor. Mutfakta kullanılacak bir çöp kovası için ihtiyaçlar farklı olurken, ofislerde ya da parklarda kullanılan çöp kovası ihtiyaçları farklı olabiliyor. Özellikle dış mekanlarda sıfır temasla çöp atma ihtiyacı hissediliyor. Bu yüzden dış mekanlarda daha çok kapaksız çöp kovası modelleri kullanılıyor. Evlerde kullanılan çöp kovalarında ise, daha çok kokuyu hapsetmek ve görüntüyü engellemek için kapaklı modeller tercih ediliyor. Kullanım amacına göre belirlemenin ardından boyut ve dış görünüşte çöp kovaları için önem kazanıyor. Hem iç mekan hem de dış mekanlarda göze hitap etmesi adına farklı renklerde ve konseptlerde çöp kovaları üretiliyor. Çöp kovaları iç mekan ve dış mekan çöp kovaları olarak ayrılıyor.

              İç Mekan Çöp Kovası

       İç mekan çöp kovası, daha çok ev içi kullanılan temizlik ürünü oluyor. Ev içinde de farklı odalarda çöp kovası kullanılıyor. Mutfak çöp kovası, banyo için çöp kovası, masa üstü çöp kovası gibi farklı odalarda çöp kovaları bulunuyor. Odaların renk ve tasarımına uygun olarak çöp kovası bulmak mümkün oluyor. Bu konuda geniş renk, şekil ve materyalden üretim sağlanıyor. Mutfaklarda kullanılan çöp kovaları, daha çok ağzı kapaklı çöp kovalarından tercih ediliyor. Gıda atıkları gibi kötü koku yapabilecek atıkların muhafaza edilmesi konusunda kapak önemli oluyor. Bunun yanında mutfakta çalışırken kullanım kolaylığı sağlaması da tercih sebepleri arasına giriyor. Yemek yaparken çöp kovasına dokunmadan çöpü atmak hijyen sağlıyor. Bu açıdan pedallı çöp kovası modelleri ya da sensörlü çöp kovası modelleri bulunuyor. Pedallı çöp kovaları, kovanın altında bulunan pedala basınca kapağı açılan kovadır. Sensörlü çöp kovaları ise sensörün algılama alanına girince kapağı açılan ve sensör alanından çıkınca kapanan kapaklı kovalardan oluyor. Ayrıca dolap içinde olan, dolap kapağı açılınca çöp kovası kapağı açılan modellerde çokça tercih ediliyor. Hem çöp kovası ortada bulunmuyor hemde kullanımı kolaylaştırıyor. Çekmece içine yerleştirilen raylı sistemde kullanılan çöp kovaları da kullanılıyor. Çöp kovalarının içinde ikinci hazneleri bulunuyor ve bu sayede içine çöp poşeti geçirilerek daha hijyenik kullanım sağlanıyor. Tezgah üstü daha küçük çöp kovaları kullanarak, yemek yaparken zamandan kazanılabiliyor. Tezgah üstü çöp kovalarının kapakları kendinden dönen ya da itilerek açılan şekilde oluyor. Banyo çöp kovaları da mutfak çöp kovaları gibi koku ve görüntü engellemek için kullanılıyor. Banyoda da klozetin yanında ve banyo tezgahının üstünde kullanılıyor. Klozetin içine atılmaması gereken atıklar için, kullanılan çöp kovasının kapağı ile temasın az olacağı modeller tercih ediliyor. Banyo tezgahının üstüne konulan çöp kovası ise daha küçük atıklar için kullanılıyor. Hatta banyo setleri şeklinde bulmak mümkün oluyor. Bu setlerde çöp kovası, tuvalet fırçası, tezgah üstü sabunluk ve diş fırçalık gibi takım halinde şık bir görüntü elde ediliyor. Yan yana iki hazneli çöp kovaları da evlerde çöplerin ayrıştırılması için tercih ediliyor. Bir tarafa kağıt atıklar, diğer tarafa cam atıklar atılıyor. Çocuk odalarına ve çalışma masalarına da konulan küçük çöp kovaları ile hijyen sağlanıyor. Ayrıca, çocukların çöplerini çöp kovalarına atmaları için teşvik edilmiş olunuyor.

              Dış Mekan Çöp Kovası

       Dış mekan çöp kovası, iç mekan çöp kovalarından daha dayanıklı malzemelerden üretiliyor. Bu sayede darbe ve hava koşullardan daha az etkilenmeleri amaçlanıyor. Sokak, bahçeler, alışveriş merkezleri gibi yerlerde çöp kovasına temasın olmaması adına kapaksız modeller kullanılıyor. Boyutları büyük, tekerlekli olanları ya da yere sabitlenip içine çöp torbası konulanları bulunuyor. Koku ve sızıntı yapmayacak, hijyenik olacak tarzda üretimleri sağlanıyor. Dış malzemesi ahşap ya da metal görünümlü olan çöp kovaları daha çok kullanılıyor. Hastane, fabrika, endüstriyel mekanlarda ise atılacak olan çöpün durumuna göre çöp kutuları tercih ediliyor. Buralarda evsel atıklar olduğu gibi kimyasal ya da tıbbi atıklar da oluyor. Bu kimyasal ve tıbbi atıkların saklanma koşulları farklı olduğu için onlara göre çöp kovaları üretiliyor. Bu çöp kovalarının boyutları diğer çöp kovalardan farklı oluyor. İçindeki atığı koruma ve sızdırmaz özelliği canlı ve doğa sağlığı açısından daha önemli oluyor.

        

       Çöp Kovası Nasıl Seçilir?

       Çöp kovası nasıl seçilir, sorusu çöp kovası almak isteyenler için önemli bir konu oluyor. İhtiyaç duyulan yer belirlendikten sonraki aşama olarak renk, model ve ayrıca boyut seçimi yapılıyor. Ev içi kullanımlar için çöp kovalarının yapım malzemesi önem kazanıyor. Plastik çöp kovaları hem daha ekonomik hem de daha pratik oluyor. Renk açısından da oldukça fazla seçeneğe sahip oluyor. Konulan odanın konseptine uygun olarak çöp kovası bulmayı mümkün kılıyor. Masa ya da tezgah üstü çöp kovalarında plastik çöp kovası kullanımı daha çok görünüyor. Metal görünümlü çöp kovaları da, görüntü açısından daha parlak ve pürüzsüz yapılarıyla dikkat çekiyor. Paslanmaz çöp kovalarının kullanım süreleri daha uzun olduğundan banyo ve mutfaklarda tercih ediliyor. Ev içi kullanımlar için kokuyu hapsetme amaçlandığından kapak fonksiyonları önem kazanıyor. Kullanım kolaylığı ve temassız açılıp kapanan, kapak modelleri daha çok tercih ediliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte çöp kovalarında da sensörlü kapaklar ve kokuyu hapseden teknik yapıda kovalar üretiliyor. Çöp kovalarının içindeki ikinci hazne sayesinde, çöp poşeti kullanılarak daha temiz ve pratik kullanım sağlanıyor. Dış mekan çöp kovaları için daha sağlam malzemeden yapılan çöp kovaları bulunuyor. Hava koşulları ve darbelere karşı dayanıklı olması isteniyor. Yere sabitlenerek devrilmelere karşı korunacağı gibi tekerlekli modelleriyle de taşınabilme kolaylığı dikkat çekiyor. Kullanılacak alana göre çöp kovalarının ölçüleri de önemli oluyor. Çöp kovaları litre olarak üretime sunuluyor. 12 lt, 14 lt, 20 lt, 25 lt, 30 lt, 40 lt çöp kovaları ve 50 lt, 70 lt, 120 lt gibi ebatlarda çöp kovaları bulunuyor. Çöp kovasının sık dökülmesi gerektiği mekanlar için, örneğin tuvaletler gibi daha küçük çöp kovaları tercih ediliyor. Kullanım ve temizlenme sıklığına göre bu boyutlar seçilebiliyor.

        

       Çöp Kovası Temizliği

       Çöp kovası temizliği, içinde koku ve özellikle bakteri oluşturmaması için önem kazanıyor. Çöp poşeti kullanımı bu konuda pratik çözüm oluyor. Ayrıca belli aralıklarla çöp kovasının yıkanması daha uzun süreli kullanımı sağlıyor. Daha düz modeller çöp kovalarının temizlenmesi konusunda daha iyi oluyor. Girintili çıkıntılı modellerde temizlenme daha zahmetli olabiliyor.

        

       Çöp Kovası Fiyatları

       Çöp kovası fiyatları, farklı boyut ve modellerde olduğu için değişiklik gösteriyor.

       Kullanım alanı, yapım malzemesi ve litresine karar verdikten sonra araştırma yapmak daha kolay oluyor. Çelik paslanmaz çöp kovası gibi, spesifik aramalar yaparak alışverişinizi daha kısa zamanda yapabilirsiniz. İndirimli çöp kovası gibi araştırmalarınızı yaparsanız da daha uygun fiyatlara alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Evinizin ya da ofisinizin dekorunu göz önünde bulundurarak tercihlerinizi yaparsanız, konsepti bozmamış olursunuz.