Vitamin, Mineral

13.945 ürün

Ürün Türü

  Ürün Miktarı

   Aroma

   Tipi

    Kullanıcı

    Vitamin İçeriği

     Mineral İçeriği

      Takviye Hedefi

       Fiyat

         Satıcı

          Kategori Vitamin, Mineral
          Varsayılan
           Toplam 20 / 13945 ürün

           Vitamin

           Vitaminleri, normal besinlerden doğal yollarla almak en ideali olsa da günümüzde birçok insanın bunu yapması zordur. Vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesinde önemli rol oynayan besin ve bileşenlerin doğal yolla alınmadığı durumlarda vücudumuz reaksiyon gösterir. Bu da son yıllarda vitamin takviyesi kullanımını yaygınlaştırmıştır. Sık kullanılan vitamin hapları farklı form ve özelliklerde sunulur ve her bir ürünün özel bir amacı vardır.

           Vitamin Özellikleri ve Faydaları

           Vücudun normal gelişme sürecine ve sağlıklı işlemesine katkıda bulunan vitaminler dengeli bir diyetle birlikte alındığında işlev gösterir. Vitaminler, normal gıda yerine geçmez. Ancak günlük günlük gıdalarla birlikte alındıklarında vücudun organik sistemine fayda sağlarlar. Farklı rahatsızlık türlerine ve vücut ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan vitamin çeşitleri temelde ortak bir fayda için çalışır. Bu da vücudun üretmekte yetersiz kaldığı vitaminleri takviye yoluyla vücuda kazandırmaktır. Vitamin çeşitleri ve özellikleri ürüne ve üreticiye göre farklılaşsa da ek gıda olarak bilinen vitaminlerin ortak faydaları vardır. Bunlar:

           • Takviyeler, var olan besin eksiklerini giderir. Günümüzde işlenmiş gıdalar sıkça tüketilir ve sebzelerin organiğini bulmak zordur. Bu da vücudun ihtiyacı olan besinlerin takviyeler yoluyla alınmasını açıklar.
           • Bazı vitamin ürünleri, kişilerin sağlık hedeflerini ve kilo verme süreçlerini kolaylaştırır. Ayrıca kilosunu kontrol etmek isteyen, kas kütlesini artırmayı hedefleyen veya yalnızca kas ve kemik bağlarını güçlendirmek isteyen biri takviye kullanabilir.
           • Vitaminlerin büyük bir kısmı bağışıklığı korumaya yardımcı olur. Bu da olası hastalıkların önüne geçme konusunda vitaminleri önemli hâle getirir.
           • Vitamin türlerinden bazıları direkt güzellik amaçlarına hitap eder. Örneğin kolajen ve biotin gibi besleyici maddeleri içeren takviyeler cilt, tırnak ve saç için fayda sunar. Bu anlamda vitamin ve takviyeler, kişisel bakım ve kozmetik ürün grubunun vazgeçilmez parçasıdır.

           Bunlara ek olarak vitaminler; kemik sağlığını dengeleme, enerji ve zindelik verme, kalp sağlığını koruma ve uyku kalitesini artırma gibi işlevlere sahip olabilir.

           Zindelik Veren Vitamin Çeşitleri ve Özellikleri

           Önemli besin içeriklerini yüksek seviyede içeren vitaminler, farklı formlarda ve çeşitlerde sunulur. Temel hedef, kişilerin besin ihtiyacını karşılamak ve sağlık hedeflerine ulaşmak olsa da her bir vitamin takviyesi birbirinden farklıdır. Aşağıdaki listede vitamin çeşitlerini bulabilirsiniz;

           Çoklu Vitamin ve Mineral Takviyeleri

           Bu takviyeler, daha çok genel destek sağlayan ve kişilerin günlük besin ihtiyacını çeşitli mineral ve vitaminlerden karşılayan ürünlerdir. Çoklu olmaları, bu ürünleri genel kullanım için uygun hâle getirir. Zengin içerikli vitamin ürünleri, herhangi bir hastalığı olmayan ancak takviye kullanmak isteyen insanlar için ideal olabilir.

           Omega-3 Sunan Takviyeler

           Balık yağı ve keten tohumu yağı gibi içeriklere sahip takviyelerin temel hedefi beyin fonksiyonlarına katkıda bulunmak ve kalp sağlığını desteklemektir. Bu ürünlerin ayrıca göz sağlığını koruma ve romatoid artrid gibi hastalıkların etkisini hafifletme gibi nitelikleri de vardır.

           D Vitamini ve Kalsiyum İçeren Ürünler

           Kemik sağlığını destekleyerek Osteoporoz riskini azaltan bu ürünler, düzenli kullanımda kas fonksiyonunu korumaya ve kansızlığı önlemeye yardımcı olur. Bu takviyeler, bilhassa süt ve süt ürünlerini yeterli oranda tüketme imkânı olmayanlar için uygundur.

           Tekli Vitamin Türleri

           Vücuda eksik olan vitamini vermeyi amaçlayan tekli vitamin türleri A, B, C, D, E ve K gibi spesifik vitaminlerin yüksek oranda bulunduğu takviyelerdir. Vücutta tek bir vitaminin yüksek oranda eksik olması, bağışıklık sisteminin gücünü kaybetmesine neden olarak hastalıklara zemin açabilir. Bu nedenle eksik vitamini karşılayacak takviyenin düzenli alınması gerekir.

           Probiyotikler

           Sindirimin düzenli işlemesi ve bağırsak sağlığı için probiyotiklerin düzenli kullanılması tavsiye edilir. Probiyotikler, içerdikleri canlı bakteri kültürleriyle bunu destekler. Ayrıca bu ürünler düzenli kullanıldığında mental sağlığa da katkıda bulunur.

           Bitkisel Takviyeler

           Bitkisel vitamin özellikleri itibarıyla diğer takviye türlerinden ayrılır. Bu ürünlerde daha çok vegan ve vejetaryen beslenme kültürünü benimseyen insanlara yönelik formüller vardır. Bitkisel takviye çeşitlerinde serbest radikal oranı son derece yüksektir.

           Enerji Veren Vitaminler

           Kafein, kreatin ve B vitamini gibi farklı besinlerin olduğu takviyelerin temel amacı kişiye gün içinde aradığı enerjiyi sunmaktır. Bu takviyeler, özellikle yoğun hayatı olan ve günlük rutinde takviye kullanmak isteyenler için uygun olabilir.

           Çocuk Vitaminleri

           Çocukların vücut yapısı ve sistemi yetişkinlerden farklı olduğu için yetişkinlerin kullandığı vitaminleri kullanmaları önerilmez. Küçüklerin vitamin ve büyüme sürecini desteklemek amacıyla formüle edilen ürünler, diğer vitaminlerden farklı olarak çocukların seveceği lezzetleri de içerir.

           Hamilelik Sürecini Destekleyen Ürünler

           Hamilelik sürecinde uzmanlar tarafından kadınlara vitamin önerileri yapılır. Bunlar; kalsiyum, demir ve folik asit gibi içeriklere sahip ürünlerdir. Uzmanlar tarafından gebelik sürecinde kullanacağınız ürünlerin doktor tavsiyesi ile alınması gerektiği önerilir.

           Vitamin Fiyatları

           Vitamin fiyatları ürünün sunduğu özelliklere bağlı olarak değişir. Ürünün; formülü, miktarı, içeriği, markası ve ambalajı gibi birçok faktör fiyat noktasında belirleyicidir. Pazarama.com’da yer alan sağlık ürünleri, her bütçeye uygun fiyat seçenekleri sunar. İhtiyacınıza, tercihinize ve bütçenize uygun olan ürünü satın alarak aradığınız takviyeye ulaşabilirsiniz.

           Sağlığı Destekleyen Vitamin Ürünleri Pazarama’da!

           Sağlığı destekleyen ve tedavi süreçlerine yardımcı olan vitaminler, Pazarama’nın avantajlarla dolu dünyasında sunulur. Seçkin vitamin markaları tarafından formüle edilmiş takviyeler arasında seçim yapabilirsiniz. Güvenli ödeme seçeneklerinden yararlanarak dilediğiniz takviye ürünü kolayca satın alabilir ve Pazarama ayrıcalıklarıyla tanışabilirsiniz.