Din Kitapları

66.576 ürün

Yazar

  Sayfa Sayısı Aralığı

   Yayınevi

    Renk

     Fiyat

       Satıcı

        Kategori Din Kitapları
        Varsayılan
         Toplam 20 / 66576 ürün

         Din Kitabı

         İnsanların kutsal saydıkları türlü varlıklara, doğaüstü güçlere ve Tanrı ya da tanrılara inanması şeklinde tanımlanan bir gizemsel olgu sayılan din aynı zamanda dünya görüşleri, ahlak ve kutsal sayılan yer ve metinleri de içeren sosyo - kültürel bir sistem olarak ifade edilebilmektedir. İnsanlığın ilk dönemlerinden beri, pek çok toplumu etkisi altına alan ve insanların inandığı dinler günümüzde hala aynı etkiyi göstermektedir. Bu dinler ile alakalı tüm bilgilere ve olgulara çeşitli kaynak kitaplar aracılığı ulaşım sağlanabilmektedir. Dünyanın varoluşundan bu yana insanlar bir şeylere inanma ihtiyacı hissetmiş bu nedenle de bir din arayışı içerisine girmişlerdir. Bu sebeple de birçok din meydana gelmiştir. Her din inancının; belli bir ortaya çıkış şekli bulunmaktadır. Bunun yanı sıra her dinin; inanan kişileri etkileyiş şekilleri ve gerektirdiği kurallar birbirinden farklı olabilmektedir. Net bir rakam söylenmese de dünya genelinde 4300 âdete yakın din içerikli kitap bulunduğu ifade edilmektedir. Tek tanrı inancını benimseyen Müslümanlık, Yahudilik ve Hristiyanlık dinleri semavi dinler olarak bilinmektedir. Belirtilen bu dini inanışların ve geriye kalan pek çok dinin kültürel ve coğrafi farklılıkları olması sebebi ile farklı kuralları da bulunmaktadır. İnanılan din içerisinde yer alan kuralların amacı; inanan kişilerin inançlarını korumasını ve güçlendirmesini sağlamaktır. Dini inanışların gerektirdiği sorumluluk ve uygulanması gereken kurallar hakkında yol gösterici nitelikte pek çok kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar din konularında engin bilgilere sahip olan sosyologlar ve din tarihçileri tarafından kaleme alınarak kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Din kitaplarının içeriği; ilgili dinin kökeni hakkında bilgi verirken, o dinin ne şekilde geliştiği ve yayıldığı konularında da bilgiler barındırmaktadır. Yaygın olan dinler arasında yer alan; Müslümanlık, Yahudilik ve Hristiyanlık inanışlarına ait kutsal kitaplar bulunmaktadır. Bu kitapları okumak isterseniz çevirilerini ya da tefsirlerini temin edebilmeniz mümkündür. İnandığını din hakkında gerekli ve doğru bilgilere ulaşabilmek için öncelikle o dine ait olan kutsal kitapları edinmeniz gerekmektedir. Temel bilgiler hakkında yeterli donanıma sahip olduktan sonra ise yine o dine ait bilgilerin yer aldığı ve farklı fikirlerin bulunduğu kitapları okuyabilirsiniz. Her dini inanışın kendine özgü düşünceleri ve kuralları bulunmaktadır. İnanışlarınız doğrultusunda, gereken kurallara uyarak ve o dinin düşüncelerini benimseyerek gönül bağı oluşturabilirsiniz.

         Din kitabı çeşitleri hakkında bilgi sahibi olabilmek ve içeriklerini inceleyebilmek için Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sahip olduğunuz dini inanışa hitap eden pek çok din kitabı arasından size uygun olanı kolaylıkla bulabilir ve siparişini oluşturarak güvenle satın alabilirsiniz.

         Din Kitabı Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

         Dini inançları hakkında yeterli bilgiye sahip olabilmek için, o dine ait tüm bilgileri bulabileceğiniz birçok kitap seçeneği bulunmaktadır. Geçmişi insanlık tarihinin başlangıcına dayanan din; insanları manevi anlamda besleyen bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Dini inanışlar çeşitlilik gösterebildiği gibi, bu inanışlara bağlı olan birçok insan bulunmaktadır. Toplum, kültür ve coğrafya gibi farklılıklara göre de değişen bir kavram olması sebebi ile farklı şekillerde ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Manevi yönden kendini tamamlayabilmek için bir arayış içerisine giren herkes öncelikle dini inanış kavramlarına yönelmektedir. Bu sebeple; din tarihinin haricinde din sosyolojisi ve din felsefesi gibi alanlar üzerine çalışmalar da yapılmaktadır. Dünya üzerinde genellikle benimsenen ve bilinen dört kutsal kitabın yanı sıra Şamanizm, Budizm ve Hinduizm gibi birçok farklı din ve inanış şekli bulunmaktadır. Bu dinler hakkında bilgilerin yer aldığı kitap seçenekleri de mevcuttur. Kendilerine özgü öğretilerin kaleme alındığı din kitaplarını; din felsefesi, din sosyolojisi, din eğitimi, din psikolojisi ve çocuklar için din eğitimi şeklinde farklı alanlara ayırabilmek mümkündür. Bir din hakkında eğitim almak ve detaylı bilgilere erişim sağlayabilmek için; din eğitimi kitaplarından yardım alabilirsiniz. Eski çağlardan itibaren varlığını idame ettiren din olgusu ve inanış biçimleri; pek çok medeniyeti manevi anlamda derinden etkilemiştir. Antik dönemlerde insanların tapmış olduğu iki kavram olan güneş ve toprak yerini günümüzde farklı inanışlara bırakmıştır. Merak ettiğiniz ve bilgi sahibi olmak istediğiniz her konuda sizlere yardımcı olabilmek birçok kitap seçeneği bulunmaktadır.

         Pek çok farklı dini inanışın ortaya çıkmasında; eski zamanlarda evrene ve yaşama anlam kazandırma isteğinin neden olduğu bilinmektedir. Her dini inanışın kendine ait bir kutsal kitabı bulunmaktadır. Dünya genelinde en çok bilinen; Kuran-ı Kerim, Tevrat, İncil ve Zebur olmak üzere dört adet kutsal kitap bulunmaktadır. Bu kitapların ortak amacı; insanların inanç üzerine düşündüğü ve tek başına cevabını bulamadığı soruların yanıtlarını bulabilmek olsa da, kuralları ve değer yargıları birbirinden farklıdır. Sadece kendi dini inanış hakkında değil, diğer dinler hakkında da araştırma yapmak istiyorsanız ilk önce kutsal kitapların çevirilerini okumanız doğru bir karar olacaktır. Bu dört kutsal kitabın dışında, kutsal kabul edilen birçok din ve inanış bulunmaktadır.

         Farklı türlerde yazılmış olan din kitapları kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Kitap seçimlerinizi ilgi duyduğunuz alanları göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz. Hem din hem de felsefe alanına bilgi sahibi olmak istiyorsanız din felsefesi alanında yer alan kitap seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

         Dini kavramlar ve manevi arayışlar genellikle küçük yaşlarda başlamaktadır. Sizde çocuğunuzun ilgisini çekebilmek ve doğru bilgilere sahip olmasını sağlayabilmek için yaşına uygun olarak yazılan din kitaplarını temin edebilirsiniz.

         Din kavramı yaş grubu fark etmeksizin sorgulanabilmektedir, bu nedenle de temin edilebilecek kitap çeşidi oldukça fazladır. Evrenin anlamını, Tanrı inancını ve yaşama dair tüm soruların cevaplarını en doğru şekilde kutsal kitaplardan öğrenebileceğiniz gibi daha fazla bilgi sahibi olabilmek ya da farklı fikirlere erişim sağlayabilmek için kaleme alınan diğer kitapları da değerlendirebilirsiniz. Kutsal kitaplar; gönderildikleri toplumun diline göre yazılmaktadırlar. Bu nedenle ilgili kitaba ait dili bilmiyorsanız, çevirisi yapılan ya da tefsiri bulunan kitaplardan yardım alabilirsiniz. Özellikle tefsirlerde kitaplara ait detaylı açıklamalara erişim sağlayabilmeniz mümkündür.

         Din; insan hayatını manevi yönden etkileyen ve içerisinde çeşitli sistemleri barındıran bir kavram olmak ile birlikte uygulanması gereken kuralları ve ibadetleri de beraberinde getirmektedir. Farklı dinler üzerine karşılaştırma yapmak istiyorsanız din eleştirisi kitaplarını inceleyebilirsiniz. Bu kitapları sadece karşılaştırma için değil, dini her yönü ile kaleme alması nedeni ile de tercih edebilirsiniz. İlgi duyduğunuz dini inanış ile ilgili temin edeceğiniz kitabı yanınızda taşımak istiyorsanız el kitabı şeklinde olan ve daha küçük boyutları bulunduğu için az yer kaplayan kitap çeşitlerini değerlendirebilirsiniz.

          Din Kitabı Fiyatları

         Her din inanan kişiler tarafından kutsal sayılmaktadır. Birbirinden farklı görüş ve inançlara sahip olan pek çok din bulunsa da hepsinin ortak amacı aynıdır. Değer verdiğiniz ve inandığınız din hakkında doğru ve detaylı bilgilere sahip olabilmek için alanında uzman kişiler tarafından kaleme alınan ve okuyucularının tüm sorularına cevap verebilmeyi amaçlayan kitap çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

         Piyasada emin edebileceğiniz ve farklı alanlarda yazılmış olan din kitaplarının fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konuda kitabın içeriğine bağlı olarak sayfa sayısı, sayfaların kalitesi gibi unsurlar etken olabilmektedir.

         Din kitabı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek ve kitap içeriklerini inceleyebilmek için Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitenin bünyesinde yer vermiş olduğu birçok kitap çeşidine; sunmuş olduğu avantajlar sayesinde kolaylıkla erişim sağlayabilir, ihtiyacınıza uygun olan din kitaplarının siparişini kolaylıkla oluşturabilir ve güvenle temin edebilirsiniz.