Saç Kremi

2.016 ürün

Ürün Miktarı

  Etki

   Saç Tipi

    Ürün Tipi

     Keratinli

     Sülfatsız

     Tuzsuz

     Silikonsuz

     İçerik

      Türü

      Fiyat

        Satıcı

         Kategori Saç Kremi
         Varsayılan
          Toplam 20 / 2016 ürün

          Saç Kremi

          İyi bir dış görünüşün en önemli parçalarından bir tanesi saçlar oluyor. Herkes sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara sahip olmayı istiyor. Bu amaçla kullanılan bir çok saç bakım ürünü bulunuyor. En çok tercih edilen saç bakım ürünleri şampuan ve saç kremi olarak biliniyor. Gün içerisinde saçlar güneşin zararlı ışınları, hava kirliliği, kullanılan saç boyaları gibi birçok dış etken sebebiyle yıpranıyor. Nem ve buna bağlı olarak da canlı görünüm kayboluyor. Saçları bu olumsuz koşullardan ve kirden arındırmak için şampuanlar önemli. Ancak saçlarda oluşan hasarı onarmak için şampuanlara ek olarak nem dengesini arttıracak ve taramayı kolaylaştıracak bakım kremleri kullanılıyor.

           

          Saç Kremlerinin Etkileri

          Bilindiği üzere bazı şampuanlar, saç kremli olarak üretiliyor. İkisi bir arada şampuan seçenekleri gibi. Ancak şampuanı ayrı, kremi ayrı kullanmak da çok yaygın. Saç kremleri saça nem kazandırıyor ve saçı anında yumuşatıyor. Saçların kolay taranmasını sağlıyor. Duş sırasında saç kremi kullanılması saçların birbirine  karışmasını önlüyor. Böylece saçların tarama sırasında kırılması ve yıpranması gibi durumların önüne geçiliyor. Ayrıca saç kremlerinin içerisindeki moleküller saçların dış yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturuyor. Böylece saçlar daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşuyor. Saç kremleri saçlarda pürüzsüz görünüm sağlarken oluşan elektriklenmeyi de ortadan kaldırmış oluyor. Bu durumda saçlarınızın görüntüsünü güzelleştiriyor, kolayca şekil vermeyi sağlıyor. Saç kremlerinin farklı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için birçok çeşidi bulunuyor. Normal, yağlı,kuru ya da boyalı saçlar için farklı farklı ürünler bulunuyor. Hatta çok kuru saçlar için doğal bitki özleri içeren saç kremi çeşitleri bulunuyor. Bu nedenle kullanıcıların kendi saç yapılarını iyi tanımaları ve saçlarına uygun saç kremlerini seçmeleri faydalı oluyor. Saç kremi çeşitlerini incelemek ve size en uygun saç bakım ürünlerini satın alabilmek için Pazarama.com rehberliğinde marka, özellik, gramaj ve fiyat ekseninde filtrelemeler yapabilirsiniz.    

           

          Saç Kremi Çeşitleri

          Saç kremleri çok fazla kullanıcı tarafından satın alınan ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Kadın, erkek ya da hangi yaştan olursa olsun herkes saç kremlerini kullanıyor. Kullanıcı kitlesi bu kadar geniş olunca ürün çeşitliliği de çok fazla oluyor. Saç kremi çeşitleri arasında durulamayı gerektiren standart kremler, durulanmayan saç kremleri, sıvı saç kremleri ve krem yapıdaki saç kremleri sayılabiliyor.

           

                 Durulanmayan Ve Durulanan Saç Kremleri 

          Saç kremlerinin bazıları duş sırasında kullanılırken bazıları ise duştan sonra kullanılıyor. Bu özelliklerine göre saç kremlerini, durulanmayan saç kremleri ve durulanması gereken saç kremleri olarak ikiye ayırmak mümkün oluyor.

           

          - Durulanan Saç Kremleri

          Durulanan duş kremleri, duş sırasında uygulanıyor. Şampuan kullanılarak önce saçların temizlenmesi sağlanıyor. Saçlar tamamen temizlendikten sonra durulanan saç kremleri uygulanıyor. Saçın yapısına birkaç dakika ürünün etki etmesi için  bekleniyor. Sonrasında saç kremi iyice durulanıyor.

           

           

           

          -Durulanmayan Saç Kremleri

          Durulanmayan saç kremleri ise duştan sonra kullanılıyor. Nemli ya da ıslak saça uygulanıyor. Saçı anında yumuşatıyor ve şekil vermeyi kolaylaştırıyorlar. Bu saç kremlerinin etkisini arttırmak için bir havluyla saçın fazla ıslaklığını almak fayda sağlıyor. Durulanmayan saç kremlerinde beklenen süre ürünün çeşidine ve özelliklerine göre değişiyor.

           

                 İçeriğine Göre Saç Kremi Çeşitleri  

          Saç kremleri daha yumuşak, parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak amacıyla tercih ediliyor. Ancak bazı saç kremleri özel içerikleri sayesinde saç derisinde oluşan mantar, egzama ya da saç dökülmesi gibi rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılıyor. Bazı saç kremleri ise doğal içerikleri ile kullanıcıların dikkatini çekiyor.

           

                      -Bıttım Saç Kremleri

          Bıttım saç kremleri, saç derisine bakım yapan saç kremleri arasında en popüler olan çeşitler olarak karşımıza çıkıyor. Bıttım saç kremleri bitki özlü saç kremleri biliniyor. Bıttım saç kremleri saçlara ve saç derisine yoğun bakım sağlıyor. Saç derisinde oluşan hastalıklar ve saç dökülmesi içinde bu saç kremleri tercih ediliyor. Ancak bıttım saç kremlerini düzenli kullanmak  önem taşıyor. Sarı ve yeşil renkte iki farklı çeşit üretiliyor.

           

          -Sülfatsız  Ve Tuzsuz Saç Kremleri

          Saçları çok yıpranmış ya da kuru olan kullanıcılar için ve saç derisi çok hassas olan kullanıcılar için sülfatsız saç kremleri üretiliyor. Sülfatsız saç kremleri saça yoğun bakım yapıyor. Böylece yıpranmış saçları tekrar sağlıklı bir görünüme kavuşturuyor. Bu saç kremlerinin meyveli, doğal yağlı ya da hindistan cevizli gibi birçok farklı çeşidi bulunuyor. Tuzsuz saç kremleri de yine yıpranmış saçlara etkili bir bakım yaparken temiz içeriği sayesinde saç derisine de zarar vermiyor. Saçları çok yıpranan ya da düz bir görünüm vermek için keratin bakımı yaptıran kişiler bu bakım sonrasında tuzsuz saç kremlerini ve şampuanlarını tercih ediyor. Bu saç kremlerini kullanmak yapılan bakımın daha uzun süre kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca tuzsuz saç kremlerinin içerisinde paraben ve formaldehit gibi zararlı maddeler içermiyor.

           

                 Saçın Yapısına Göre Saç Kremi Çeşitleri

          Herkesin kendine özgü ve farklı yapıda saçları var. Nasıl bir kıyafet satın alırken bedenine uygun olan ürünü almak önem taşıyorsa saç bakım ürünleri için de saça uygun olanını seçmek önem taşıyor. Normal, yağlı, kuru ve kepekli saçlar için farklı saç kremleri üretiliyor. Kuru saç yapısına sahip kişiler için kuru saçlar için saç kremleri öneriliyor. Kuru saçlar için tasarlanan saç kremlerinin en önemli özelliği yoğun nemlendirme sağlamaları oluyor. Yağlı saçlar için saç kremleri ise saçtaki nem seviyesini sabit tutmak ve fazla yağlanmayı önlemek amacıyla kullanılıyor. Boyalı ve röfleli saçlarda saça uygulanan boyanın çabuk akmaması ve uzun süre kullanılabilmesi isteniyor. Bu kullanıcıların ihtiyacını karşılayabilmek için boyalı saçlar için saç kremleri bulunuyor. Böylece hem saçtaki boya ve röfle kolayca akıp gitmiyor hem de renkler çok daha canlı görünüyor. Kepek sorunu olan kullanıcılar için ise kepekli saçlar için saç kremleri üretiliyor. Böylece saçta kepek oluşumunun önüne geçiliyor. Erkekler için üretilen ayrı şampuan ve saç kremi çeşitleri bulunuyor. Erkekler için saç dökülmesi önemli bir problem olarak görülüyor. Bu yüzden erkekler için dökülme karşıtı saç kremleri var. Bu çeşitler arasından kendilerine en uygun olanını seçebiliyorlar. Kıvırcık saçlı ve düz saçlı kişiler içinde farklı saç kremi seçenekleri bulunuyor. Kıvırcık saçlar için saç kremleri bukleleri tek tek ayırmayı ve buklelerin görüntüsünü belirginleştirme sağlıyor. Düz saçlar için saç kremleri ise saçın dümdüz ve pürüzsüz görünmesi için tercih ediliyor. Elektriklenen ve kabaran kalın telli saçlar için elektriklenme karşıtı saç kremleri uygun oluyor.

           

                 Bebekler İçin Saç Kremleri   

          Saç kremleri bebekler için onların hassas yapılarına uygun şekilde titizlikle üretiliyor. Bebekler için saç kremleri göz yakmayan özellikte oluyor. Diğer bebek bakım ürünlerinde olduğu gibi saç kremlerinin de içeriğinin bitkisel olması ve bebekler için zararlı maddeler içermemesi önem taşıyor. Silikon, paraben, renklendirici gibi maddeler içermiyorlar. Bebekler için saç kremleri çok güzel kokulara sahip oluyor. Bebeklerin canı yanmadan saçları kolayca taramak mümkün oluyor.

           

          Saç Kremi Fiyatları

          Saç kremleri çok geniş bir ürün yelpazesine sahip oldukları için fiyat çeşitliliği de çok fazla oluyor. Saç kremi fiyatları ürünün markasına, boyutuna ve türüne göre farklılık gösteriyor. Daha büyük boyutta olan saç kremlerinin fiyatları ve küçük boy saç kremi fiyatları da birbirinden farklı oluyor. Saç bakımı yanında tedavi amacıyla da kullanılan bıttım saç kremi fiyatları ve sülfatsız saç kremi fiyatları da kullanıcılar tarafından çok merak ediliyor. Eğer siz de bir saç kremi arayışı içindeyseniz saç yapınıza en uygun ürünü tespit ettikten sonra Pazarama.com güvencesi ile alışveriş yapabilirsiniz.