Dergiler

4.490 ürün

Yazar

  Sayfa Sayısı Aralığı

   Yayınevi

    Dergi Tipi Seçimi

    Dergi Tipi

     Yayın Periyodu

     Medya Cinsi

     Fiyat

       Satıcı

        Kategori Dergiler
        Varsayılan
         Toplam 20 / 4490 ürün

          

         Dergiler

         Yayın türleri arasında yer alan dergiler, gazete ve kitaplara kıyasla daha keyif verici ve ilgi çekici olabiliyor. Farklı alanlara yönelik birçok dergi yayınlanıyor. Bu dergiler ile okuyucular keyifli vakit geçirebiliyor veya bir konu hakkında bilgi sahibi olabiliyor ya da daha fazla bilgi edinebiliyor. Diğer yayın çeşitlerine göre daha farklı bir okuma zevki sunan dergiler genellikle standart olarak aylık çıkartılıyor. Bunun dışında 12 aya kadar farklı zaman dilimlerinde yayınlanan dergiler de mevcut. Dergiler belli bir konu üzerine veya okuyucu kitlesinin sevdiği şeylere göre süreli bir biçimde yayınlanıyor. Gazetelerden farklı olarak dergiler, hem günlük çıkarılmıyor hemde daha derine inen konulara değiniyor. Dergileri kitaplardan ayıran özellikleri ise; belli başı bir süreye sahip olmaları ve tartışılan birçok farklı konuyu zaman dilimine yayarak okuyucuların ilgilerini canlı tutmaları oluyor. Ayrıca dergilerde birçok farklı yazar tarafından yazılan yazılar da yer alıyor. Dergiler sinemadan modaya, ekonomiden demokrasiye kadar birçok konudan bahsediyor. Farklı yaş gruplarına hitap eden dergiler aynı zamanda farklı zevklere de hitap edebiliyor. Dergi isimleri dergilerin içerisinde yer alan konular hakkında az da olsa fikir verebiliyor. Pazarama.com ile tüm dergi çeşitlerini görüntüleyerek tarzınıza hitap eden dergiyi sepetinize ekleyebilirsiniz.

         Dergi Nedir?

         Dergi nedir?” sorusu, belirli aralıklarla yayınlanan ve genellikle kuşe ya da mat kağıda basılan veya elektronik olarak dağıtılan süreli yayın olarak yanıtını buluyor. Genellikle belirli zaman aralıklarıyla sayılar çıkaran dergilerin her sayısı birden çok içerik barındırıyor. Dergiler reklam alma, abonelik ve satış yöntemleri ile gelir elde ediyor. Çeşitli konular hakkında bilgi veren ya da keyifli vakit geçirten dergiler; haber, eleştiri, makale, araştırma ve inceleme dışında renkli fotoğraflar, karikatürler ve resimler içeriyor. Türkiye’de yayınlanan dergiler genellikle A4 ya da ona yakın sayfa ölçülerine sahip oluyor.

         Dergi Çeşitleri

         Birçok farklı marka tarafından titizlikle hazırlanan dergiler okuyuculara sunuluyor. Dergi çeşitleri farklı okuyucu zevklerine hitap edebiliyor. Farklı konulara değinen dergiler okuyucuların beğenisine sunuluyor. Dergilere karşı ilgisi olan okuyucular bulmaca, tarih, bilim, oyun gibi birçok farklı konu hakkında fikir sahibi olabiliyor. Aynı zamanda pek çok konu hakkında akademik yazılar dergilerden okunabiliyor. Günümüzde elektronik dergiler daha fazla talep görüyor gibi görünüyor ancak hala dergi sayfasına dokunmayı ve karıştırmayı seven okuyucular da mevcut. Gelişen teknolojiye rağmen günümüzde başarılı olan birçok dergi sektörde üstünlük göstererek her ay yeni yayınlarını okuyucularla buluşturmaya devam ediyor. Okuyucular sevdikleri ve beğendikleri dergilerin aboneliğini satın alarak keyifli vakit geçirebiliyor. Günümüzde gündemin nabzını tutan birçok yerli ve yabancı dergiler bulunuyor. En sık tercih edilen dergiler arasında; iş veya magazin konusunda yayın hazırlayan dergiler sayılabiliyor. Bunun dışında akademik dergilerde bilimsel açıdan çok önemli bilgiler barındırdığı için değer görüyor. Felsefi dergiler okuyucuları derin düşüncelere daldırıyor ve benliğini anlamaya çalışmasına yardımcı oluyor. Okuyucular bulundukları sektöre ait konularda yazı çıkaran dergileri takip ederek sektörden güncel bir şekilde haber alabiliyor. Özgün ve sade tasarımlara sahip olan dergilerin dışında genellikle birçok dergide yalın tasarım ön planda tutuluyor. Dergiler ilk olarak tasarımları ile okuyucuların dikkatini çekmeyi hedefliyor. Farklı markalar tarafından titizlikle üretilen ve çeşitli konulara değinen dergiler, işyerlerinde beklerken okuyucuların keyifli vakit geçirmesini mümkün kılıyor. Derin bir bilgi yükü barındıran dergiler yetişkinlerin ilgisini çekiyor. Sıkça dergi okuyan okuyucuların kelime haznesi gelişiyor. Dergilerin tercih edilme nedenleri arasında bir sektör hakkında kapsamlı bilgi vermesi ve güncel konular içermesi sayılabiliyor. Bunun dışında okuyucular hobi alanlarına yönelik de dergiler tercih edebiliyor.

          

                Çocuklar İçin Hazırlanan Dergiler

         Çocuklar için özel olarak üretilen dergiler çocuklara keyifli vakit sunmanın da ötesine geçiyor. Bilim içerikli olan çocuk dergileri özellikle doğa bilimlerine ve doğaya ilgi duyan çocuklara hitap ediyor. İlkokul çağındaki çocuklar için özel olarak hazırlanan dergilerde hayvanların ve bitkilerin doğası, astronomi, basit fizik konuları gibi birçok değişik konu yer alıyor. Matematiğe ve fiziğe ilgi duyan çocuklar dergiler ile keyifli deneyler ve gözlemler yaparak hem eğleniyor hemde öğreniyor. Genç çocukların bilim aşığı olarak yetişmesine imkan tanıyan dergiler basit termometre yapımı ya da dışarıdaki kuş ve böceklerin gözlenmesi gibi keyifli aktiviteler içeriyor. Hayvanat bahçesine gitmeden çocuklar dergiler sayesinde birçok hayvan hakkında fikir edinebiliyor. Bilim dergileri; 7 yaş ve üstü, 7-12 yaş aralığı, 4-6 yaş aralığı gibi farklı yaş gruplarına hitap eden seçeneklerden oluşuyor. Çizgi kahramanları içeren aylık dergiler ile çocuklar hem okuma alışkanlığı kazanabiliyor hemde boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmeyi öğreniyor. Bilim dergileri ile çocuklar derste öğrendikleri fen bilgisi kazanımlarını günlük hayata taşıyabiliyor. Çocukların analitik düşünme becerisine büyük oranda katkı sağlayan dergiler birçok etkinlik, deney, yazı ve soru içeriyor.

                Gençler İçin Hazırlanan Dergiler

         Lise çağındaki gençler için hazırlanan dergiler gençlerin ruhuna hitap eden konulardan oluşuyor. Yerli ve yabancı birçok ünlü hakkında en güncel magazinsel gelişmeler dergilerden öğrenilebiliyor. Gençler hayran duydukları ünlülerin hayatını dergilerden okuyarak takip edebiliyor. Ayrıca gençlik dergilerinde arkadaşlık ve romantik ilişkiler gibi önemli ikili ilişkiler hakkında bilgi sunuluyor. Okurlardan gelen sorulara soru-cevap sayfaları ile yanıt veren dergiler, okur-dergi etkileşimini yüksek seviyede tutuyor.

                Yetişkinler İçin Hazırlanan Dergiler

         Hem kadın hemde erkek okuyucular için özel olarak hazırlanan moda dergileri, özellikle tatilde ya da kuaförde veya hafta sonu evde dinlenirken okunabiliyor. Moda dergilerinde son moda elbiseler, çantalar, pantolonlar, en güncel etkinlikler ve mekanlar yer alıyor. Örneğin; mayıs ayında satın alınan bir dergi ile yılın en popüler tatil rotaları öğrenilebiliyor ve böylece tatil planları belirleniyor. Aylık çıkan dergiler ile astronomi ve yakın ilişkiler gibi konular hakkında bilgi edinilebiliyor ya da güncel olaylar takip edilebiliyor.

         Dergi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

         Dergiler farklı zevklere ve yaş aralığına hitap edebiliyor. Bu nedenle dergi satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Öncelikle satın alınacak derginin baskısında herhangi bir sıkıntı olmadığından emin olunması öneriliyor. Okuyucular kendi isteklerine bağlı olarak renkli ya da siyah beyaz dergi tercih edebiliyor. İkinci olarak seçilen derginin içerisindeki konunun okuyucuya hitap etmesi gerekiyor. Online alışveriş sitelerinde birçok dergi çeşidi bulunuyor ve dergilerin her biri farklı konulardan bahsedebiliyor. Örneğin; bazı dergi magazinden bazısı spordan bazısı bilimden söz edebiliyor. Okuyucular tüm dergi çeşitleri arasından çalışmakta olduğu sektöre uygun ya da hobilerine hitap eden bir dergiyi tercih edebiliyor. Örneğin; feminist dergileri dünyadaki olaylar ve dünyadaki eşitlik oranının ne durumda olduğundan bahsediyor. Dergi seçiminde en önemli olan şey okuyucunun ilgi alanlarına hitap etmesi oluyor. Son olarak dergi seçiminde yaş aralığı da önemli. Çocuklarına dergi alacak ebeveynlerin çocuklarının yaş grubuna uygun bir dergi seçmeleri öneriliyor.

         Dergi Fiyatları

         Yerli ve yabancı birçok marka tarafından satışa sunulan dergi fiyatları tasarımına, alanına, sektörüne, hitap ettiği yaş grubuna göre farklılaşıyor. Kendi bütçenize ve zevkinize hitap eden dergiye Pazarama.com ile kolayca ulaşabilirsiniz. Online alışverişe sunulan indirim ve kampanyaları değerlendirerek beğendiğiniz dergiyi uygun fiyattan satın alabilirsiniz.