Apple

3.368 ürün

Marka

Renk

  Ürün Tipi

   Ekran Boyutu

    İşletim Sistemi

    Model

     Parmak İzi Okuyucu

     Dahili Hafıza

     Hızlı Şarj

     Kamera Çözünürlüğü

      Ürün Türü

       Fiyat

         Satıcı

          Marka Apple
          Varsayılan
           Toplam 20 / 3368 ürün

           Apple Modelleri ve Apple Fiyatları

            

           Apple günümüzde çok uluslu bir şirket olmanın yanı sıra teknoloji alanında tam bir fenomen pozisyonuna geldi. Cep telefonu, bilgisayar, tablet, kulaklık, televizyon gibi teknolojik aletleri sıradışı tasarım ve donanımla piyasaya süren marka, deyim yerindeyse tam bir trendsetter pozisyonunda. Eski adıyla Apple Computer Inc. olan Apple Inc. genel olarak; iPhone, iPad ve Macintosh bilgisayarlarını üretmesiyle ünlü bir Amerikan bilgisayar şirketidir. Apple, dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Apple cihazları tasarım estetiği ve detaylara verdikleri önemle ünlüdür. Donanım ve yazılım arasındaki sıkı entegrasyon, sistemlerine benzer özelliklere sahip rakip sistemlere göre performans avantajı sağlar. Apple, ürünlerini doğru konumlandırarak pazar lideri konumuna yükseldi. Başta iPhone telefonlar olmak üzere her ürünü heyecanla beklenen, teknoloji modasının lideri konumunda bir marka olarak anılıyor. 

            

           Apple Tarihi

            

           Neredeyse herkesin bildiği sıradışı bir tarihi olan Apple markasının arkasındaki isim Steve Jobs’tur. 1976 yılında Steve Jobs ve Steve Wozniak tarafından kurulan şirket devrim niteliğinde teknolojik ürünleriyle çok kısa sürede dünyaya isimlerini duyurmayı başardı. İlk ürünleri Apple mikrobilgisayardı. 1977 yılında Kullanım kolaylığı, renkli grafikleri ve bir elektronik tablo programı olan VisiCalc sayesinde ticari başarı elde ettikleri Apple II tanıtıldı. Apple, 1980'lerin sonu ve 1990'ların başında başarılı olmaya devam etti. 90’lı yılların ortasına gelindiğinde Apple markası iflasın eşiğindeydi. 1998 yılında tanıtılan iMac, şirketi kurtaran önemli ürünlerden biri olarak ön plana çıkar. 2001 yılında Mac OS X ve iPod'u piyasaya süren marka büyük bir yükseliş trendi yakaladı. Bu tarihten sonra Apple, tüketici elektroniğinde trend belirleyici marka olarak yerini belirledi. İlk iPhone 2007 yılında piyasaya sürüldü ve ilk popüler akıllı telefonlardan biri oldu. Bir sonraki yıl, üçüncü taraf geliştiricilerin uygulamalarını kullanıcılara satmasına ve pazarlamasına olanak tanıyan App Store açıldı. iPhone'u 2010 yılında popüler iPhone 4 ve iPad takip etti. Bundan sonrası günümüze kadar devam eden bir yükseliş hikayesi. Apple markasının arkasındaki beyin olan Steve Jobs 5 Ekim 2011 yılında hayatını kaybetti. Apple markasının CEO koltuğunda o günden beri oturan Tim Cook, trend ürünler geliştirip, piyasaya sürmeye devam ediyor. Apple, 2023'te ilk kez 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Marka, bu hedefe ulaşan ilk ABD şirketi oldu. 

            

           Apple Logosunun Anlamı

            

           Teknoloji tutkunu olsanız da olmasanız da muhtemelen Apple logosuna aşinasınızdır. Bu basit, minimalist amblem artık dünyanın en tanınabilir sembollerinden biri. Apple sembolü ilk bakışta basit görünebilir ancak teknoloji dünyasının en çağrıştırıcı, ilginç amblemlerinden biridir. Elma sadece bir meyve türü değil, bilginin, beslenmenin ve büyümenin sembolüdür. Bugün bildiğimiz şekliyle Apple sembolü, teknoloji dünyasının en tanınabilir ve çağrıştırıcı simgelerinden biridir. 

            

           Apple Ürünleri

            

           Apple markası, tüketicilerine çok sayıda ürün ve hizmet sunuyor. Başlı başına bir yaşam sanatı haline gelen markanın ürettiği popüler ürünler arasında şunlar bulunuyor: 

            

           iPhone

           iPad

           Airpods

           Mac bilgisayar

           Apple Watch

           Apple TV

           Apple Airtag

           Vision Pro

           iPhone

            

           İlk kez tüketiciyle buluştuğu 2007 yılından beri gelişerek güçlenen iPhone telefon serileri, o günden bu zamana popülaritesinden hiçbir şey kaybetmedi. Orijinal iPhone'un satışa sunulmasından bir yıl sonra, 9 Haziran 2008'de Apple, iPhone 3G'yi piyasaya sürdü. Yeni model, 3G tabanlı ağlara daha hızlı bağlanabiliyordu, yerleşik GPS içeriyordu. Tarih sıralamasına göre piyasaya çıkan iPhone telefon modelleri:

            

           iPhone - 2007

           iPhone 3G - 2008

           iPhone 3GS - 2009

           iPhone 4 - 2010

           iPhone 4S - 2011

           iPhone 5 - 2012

           iPhone 5S ve 5C - 2013

           iPhone 6 ve 6 Plus - 2014

           iPhone 6S ve 6S Plus - 2015

           iPhone 7 ve 7 Plus - 2016

           iPhone 8 ve 8 Plus - 2017

           iPhone X - 2017

           iPhone XR - 2018

           iPhone Xs ve Xs Max - 2018

           iPhone 11 - 2019

           iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max - 2019

           iPhone 12 ve 12 mini - 2020

           iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max - 2020

           iPhone 13 ve 13 mini - 2021

           iPhone 13 Pro ve Pro Max - 2021

            

           iPhone 14 ve 14 Plus Özellikleri

            

           iPhone 14 ve 14 Plus, önceki yılla aynı formdaki telefonlarla benzer fiyatlarda piyasaya sürüldü. Daha büyük Plus modeli, üretimi durdurulan iPhone 13 mini'nin yerini aldı. Her ikisi de Bionic A15 işlemcinin (2021 modellerinde kullanılan çipin aynısı) güncellenmiş bir versiyonunu kullanıyor ve daha iyi pil ömrü sunuyor. iPhone 14 fiyatı, 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçeneklerine göre değişiklik gösteriyor. 

            

           Her iki model de Apple'ın Super Retina XDR ekranlarını kullanıyor ve iPhone 14, 6,1 inç ekrana, 14 Plus ise 6,7 inçlik ekrana sahip. Pro modellerinden farklı olarak, iPhone'un bu sürümlerinde her zaman açık ekran veya ekran "çentiği"nde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Her ikisinde de Ultra Geniş ve Geniş kameralara sahip 12 MP çift kamera sistemi, sensör kaydırmalı optik görüntü bulunur. Video için stabilizasyon ve sinematik ve aksiyon modları eklendi. 4K video 24 fps, 25 fps, 30 fps veya 60 fps hızında çekilebilir ve Dolby Vision ile 60 fps'ye kadar HDR video kaydı yapılabilir. 

            

           iPhone 14 Pro ve Pro Max Özellikleri

            

           iPhone 14 Pro ve Pro Max, geçen yılın modellerine benziyor ancak yeni A16 işlemci ve daha güçlü 48 MP arka kamera sistemi gibi dikkat çekici yeni özelliklere sahip. Fiyatlar 2021'e göre değişmedi, depolama seçenekleri 128 GB ile 1 TB arasında değişiyor ve seçenekler arasına yeni bir "Derin Mor" rengi eklendi. Her iki model de yine Apple'ın Super Retina XDR ekranları kullanıldı. Bu özellikte pil ömründen tasarruf etmek için kullanılmadığında ekran kararır, ancak dış mekanda 2000 nit'e kadar parlaklık görüntüleyebilir. 

            

           iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin en dikkat çekici özellikleri yeniden düzenlenen, ince ayar yapılmış Ultra Geniş ve Geniş kameralara sahip 48 MP üçlü kamera sistemidir. Geçen modelle aynı 3X optik yakınlaştırma ve 2X optik uzaklaştırma bulunuyor. 4K video 24 fps, 25 fps, 30 fps veya 60 fps hızında çekilebilir, Dolby Vision ile HDR video kaydı 60 fps'ye kadar mevcuttur ve sinematik video sabitleme 4K, 1080p ve 720p olarak mevcuttur.) Apple 14 Pro fiyatı genel olarak depolama kapasitesine göre değişiklik gösteriyor.

            

           Apple iPhone 15, 15 Plus, iPhone 15 Pro ve Pro Max

            

           Apple iPhone 15 serisi güçlü işlemci ve donanımının yanı sıra geniş renk yelpazesiyle ön plana çıktı. Bu modeller öncekilere göre alüminyum ve renkli cam kombinasyonu ve yeni renkler içeren tasarım değişiklikleri sunuyor. Apple iPhone 15, 15 Plus’ta Apple'ın Super Retina XDR ekranı kullanıldı. 15 Plus modelinin ekranı 6,7 inçtir. iPhone 15 artık 48 megapiksel ana kamera, 26 mm f/1,6 diyafram açıklığı, süper yüksek çözünürlüklü fotoğraf desteğiyle sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme ve 4x optik optik yakınlaştırma aralığını içeren yenilenmiş bir kamera sistemine sahip. Apple iPhone 15 serisinin fiyatları, özelliklerine göre farklılık gösterir.

            

           iPhone 15 Pro ve Pro Max 

            

           Bu yıl iPhone 15 Pro ve Pro Max için yapılan büyük değişiklik, ağırlığı 19 gram azaltan ve her iki modelin ekranının çevresinde daha ince çerçevelere izin veren yeni Titanyum tabanlı tasarımı. iPhone 15 Pro ve Pro Max donanımında Apple'ın yeni 6 çekirdekli A17 Pro işlemcisi yer alıyor. 48MP arka kamera sistemine sahip. İki kamera sistemi arasındaki temel fark: Pro Max sürümü, 120 mm'de 12 megapiksel 5x Telefoto özelliğine ve 1,8 diyafram açıklığına sahip; 3D sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme ve otomatik odaklama ile yeni tetraprisma tasarımı; daha küçük olan Pro sürümü, 12 megapiksel 3x Telefotoya, 77 mm'de, f/2,8 diyafram açıklığına sahiptir.