Sobalar ve Isıtıcılar

809 ürün

Ürün Tipi

  Sıcaklık Kademesi

  Renk

   Aşırı Isınma Emniyeti

   Yakıt Türü

   Isıtıcı Ürün Türü

   Termostat

   Dış Mekan

   Devrilme Emniyeti

   Isıtma Gücü

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Sobalar ve Isıtıcılar
       Varsayılan
        Toplam 20 / 809 ürün

         

        Sobalar ve Isıtıcılar 

        Isınma ihtiyacını karşılamak için kullanılan en eski ve geleneksel yöntemlerden biri olan soba tasarımları kömür odun doğalgaz ya da elektrik gibi çeşitli kaynaklarla çalışabilir. Evlerden ofislere kamplardan daha evlerine kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan farklı soba çeşitleri pratik güvenilir ve ekonomik olmalarıyla bilinirler ve soğuk kış günlerinde istediğiniz sıcaklığı yakalamak için ideal olurlar. Geleneksel odun sobaları haricinde günümüzde teknolojinin ilerlemesi sayesinde sobaların tasarımı ve işlevselliği de önemli ölçüde gelişim göstermiştir. Tasarımı ve verimliliği sürekli olarak değişen soba modelleri ihtiyacınıza yönelik farklı çeşitlerle sizlere sunulur. 

        Soba Modelleri 

        Farklı soba modelleri farklı enerji kaynaklarına dayanır ve sizin için çeşitli avantajları sağlar. Örneğin kuzineli soba modelleri genellikle odun ya da kömürle çalışan geleneksel bir tasarıma sahiptir. Bu tarz sobaların üst kısmında bir pişirme yüzeyi bulunur ve genellikle mutfaklarda kullanılır. Yemek pişirmek ya da ısıtabilmek için ideal olan tasarımlardır. Elektrik enerjisi ile çalışan elektrikli soba modelleri taşınabilir ve kullanımı kolay olan tasarımlardır. Evlerde ya da ofislerde ek ısı sağlamak için yaygın olarak tercih edilebilirler. Doğalgazla çalışan doğalgazlı soba modelleri en pratik tasarımlardan biridir. Odun ya da kömürle çalışan büyük şömineli soba tasarımları ise hem pratik hem de şık görünümü ile evinize dekoratif bir hava katmanıza yardımcı olur. Evlerde ve işyerlerinde sıcak su ve ısıtma ihtiyacını karşılamak için kullanılan kombiler, enerji verimliliği ve kullanım kolaylığıyla dikkat çeker. 

        Odanın merkez bir konumuna yerleştirilen bu soba modeli odanın ısınmasına ve oda atmosferinin tamamen değişmesine yardımcı olur. Isıyı odanın içine dolaştırmak için bir fan kullanan fanlı sobalar bulunduğu alanın daha hızlı ve homojen bir şekilde ısınmasını sağlar. Genellikle elektrik ya da doğalgazlı modellerde de bulunabilen bu sobalar size pratik bir kullanım sağlar. Taşınabilir ve odaklanmış ısı sağlamak için tasarlanan ısıtıcı sobalar genellikle elektrik ya da gaz kaynağı ile çalışır ve kişisel ısınma ihtiyaçlarınızı karşılamak için oldukça idealdirler. Elektrikle çalışan ve şarj edilebilir bataryaları bulunan şarjlı sobalar ise taşınabilir ve açık hava yetkinliklerinde ya da acil durumlarda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle sık sık kampa giden biriyseniz şarjlı sobalar size avantaj sağlar. Çok güçlü ve yüksek ısı üreten sobalardan olan kış sobaları soğuk ve uzun kış aylarında kullanılır ve genellikle büyük mekanlar ısıtmak için tercih edilirler.  

        Duvara monte edilen ve daha az yer kaplayan duvar sobası modelleri ise odanın genel ısınmasını sağlamak amacıyla tasarlanır. Odanın alt kısmı yerleştirilen ve ısıyı yerden dağıtarak odanın alt kısmında sıcak tutmaya başlayan yer sobası tasarımları genellikle odun kömür ya da gazla çalışırlar. Her bir soba modelinin farklı özellikleri ve sunduğu farklı avantajları vardır. Kullanılacak ortama ve kişisel tercihlere bağlı olarak en uygun modeli seçebilirsiniz. 

        Hem Isıtıcı Hem Soğutucu Ürünler 

        Gelişen teknoloji sayesinde ısınma ve serinleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilmenize yardımcı olan çeşitli ürünler gelişir. Isıtıcı ve soğutucu bir arada olan modeller bir ortamı soğutmak ya da ısıtmak için kullanılır ve aynı cihaz içinde hem ısıtma hem de soğutma fonksiyonu yer alır. Bu tarz ısıtıcı soba çeşitleri içerisinde yer alan dört temel bileşen vardır. İlk olarak kompresör bileşeninin gaz halindeki bir soğutucu akışkanı sıkıştırır ve ısı enerjisi taşır. Isınma modundayken kompresör dış ortamdan ısı enerjisi alarak iç mekana aktarır. Soğutma moduna aldığınız zamanlarda ise bu işlem tam tersine çevrilir ve iç mekanındaki sıcaklığı dışarıya yönlendirir. Evaporatör bileşeni ise soğutucu akışkanın gaz halinden sıvı haline geçmesine yardımcı olur. Soğutma modundayken iç mekandaki sıcak hava evaporatörün üzerinden geçirilerek soğutulur ve bu sayede iç mekanın serinletilmesi sağlanmış olur.  

        Isınma moduna alındığı zamanlarda ise evaporatör dış ortamdan alınan ısıyı iç mekana aktarmayı sağlar. Isıtıcılar fanlı sistemleri sayesinde iç mekan havasını dolaştırarak soğutma ya da ısıtma işleminin daha etkili olmasını sağlarlar. Soğutma modunda iç mekan havası evaporatörden geçirilerek serinletirler ve ısıtma modunda ise yine aynı yöntemle ısıtılma gerçekleştirilir. Cihazların üzerinde yer alan panel sayesinde  hem ısıtma hem de soğutma moduna alarak dilediğiniz ısıda sabitleyebilirsiniz.  Fanlı ısıtıcı modelleri bir fan kullanarak hızlı bir şekilde ısıyı yayarak odanın ısınmasına yardımcı olurlar. Genellikle elektrikle çalışırlar ve taşınabilir ya da yerleşik türdelerdir. Buharlı ısıtıcılar ise suyu ısıtarak buhar üretir ve bu buharı odanın içine salarak ortamın ısınmasını sağlar. Enerji verimliliği yüksek olan bu modeller taşınabilir olması yönünde de avantajlıdır. İhtiyacınıza uygun sobalar ve ısıtıcılar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Konforu ve enerji tasarrufunu artırmak için kullanılan oda termostatı, odanın sıcaklığını hassas bir şekilde kontrol ederek ideal ortamı sağlar. 

        Soba Fiyatları 

        Evde, ofiste ya da diğer tüm kapalı mekanlarda ısıtma ihtiyacınızı karşılayabilmek için sizi avantaj sağlayan soba fiyatları konusunda merak ettiğiniz pek çok konu olabilir.  “Isıtıcılar ne kadar?” sorusuna soba fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler olduğu söylenebilir. Örneğin sobalar ve ısıtıcılar marka ve üreticiye göre değişim gösterebilir. Tanınmış markaların ürünleri daha yüksek fiyatlarla size sunulurken daha az bilinen ya da yerel markaların ürünleri daha uygun fiyatlarla sunulur. Aynı zamanda elektrikli soba fiyatları model özelliği sebebiyle daha farklıdır. Termostat kontrolü zamanlayıcı ısıtma seviyesi gibi ya da uzaktan kumandayla yönetilebilen modellerin fiyatları yüksek olabilir. Aynı zamanda ek özelliklere sahip olan tasarımlar diğerlerine oranla daha yüksek fiyatla sunulabilir. Elektrikli sobaların ısıtma kapasitesi fiyatları etkileyen bir diğer önemli faktördür.  

        Daha yüksek ısıtma kapasitesine sahip olan modeller genellikle daha pahalıdır. Çünkü daha büyük alanları ısıtma avantajına sahip olurlar. Aynı zamanda bazı sobaların enerji verimliliği fiyat konusunda etkili olur. Daha yüksek enerji verimliliğine sahip olan modeller daha farklı fiyatlarla karşınıza çıkar. Bu tarz enerji verimliliği yüksek olan tasarımlar başlangıç fiyatı olarak yüksek görünse de uzun vadede enerji tasarrufu sağladıkları için sizin de bütçenizden tasarruf etmenize yardımcı olurlar. Sobalarda kullanılan malzeme ve imalat kalitesi fiyatları belirleyen önemli faktörlerden biridir. Kaliteli malzemeler ve işçilik genellikle daha dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler üretir ve bu nedenle fiyatlarda da artış görülür. Bazı elektrikli soba modellerinin estetik ve görünüm açısından da avantaj sağlaması fiyatlarda değişime sebep olabilir.  

        Çünkü bu tarz şık tasarımlarla dikkat çeken sobalar ev atmosferini değiştirdiği için fiyat konusunda farklılığa neden olur. İhtiyaçlarınıza uygun ve bütçenize de uyum sağlayan bir soba modeli seçerken bu konuları dikkate alabilirsiniz. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun ısıtıcı soba çeşitleri Pazarama üzerinden ulaşabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde serinlemek ve kışın ısıtmak için vazgeçilmez olan klimalar, modern teknoloji ile donatılmış çeşitli modelleriyle bulunabilir.