Kalem Kutusu

2.019 ürün

Renk

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Kalem Kutusu
     Varsayılan
      Toplam 20 / 2019 ürün

      Kalem Kutusu 

      Kalem kutusu her yaştan bireyin kalem, silgi veya küçük notlar gibi eşyalarını depolamaya yarayan üründür. Kişisel eşyaların depolanmasına yarayan kalem kutuları metal kalem kutusu ve plastik kalem kutusu gibi farklı materyallerden üretilebilir. Plastik kalemlik kutusu taşıması kolay olan ve pratik kullanıma sahip olan kalem kutularıdır. Metal kalem kutuları ise daha sağlam olan ancak plastik kalem kutularına kıyasla daha ağır olan ürünlerdir. İhtiyaçlar ve istekler göz önünde bulundurularak en doğru kalem kutuları seçilebilir.  

      Güvenlikli Kalem Kutuları 

      Kalem kutuları içerisinde kalem silgi gibi ürünler depolanan araçlar olduğu gibi kişisel bazı ürünlerin de depolanmasını sağlayabilirler. Kalem kutularının daha güvenlikli olabilmesi için şifreli kalem kutusu satın almakta fayda vardır. Şifreli kalem kutularının satın alınmasıyla kalem kutuları sadece şifreyi bilen kişiler tarafından açılabilir. Bu sayede kutu içerisinde yer alan değerli eşyalar ve kalem, silgi, kalemtıraş gibi ürünler kötü niyetli kişilerden saklanabilir.  

      Kilitli kalem kutusu kalabalık sınıflarda eğitim gören veya seyahatlerde değerli eşyalarını kalem kutularında korumak isteyen kişiler tarafından da tercih edilebilir. Küçük yaştaki çocuklar kalem ve silgilerine sahip çıkamayabilir. Toplu yaşam alanlarında kalem ve silgilerin kaybının önlenebilmesi için kilitli kalem kutularına yönelmekte fayda vardır. Ebeveynler çocuklarının eşyalarını koruyabilmek için sadece çocuklarının şifresini bildiği bir kilitli kalem kutuya yönelebilir. Bu sayede çocukların kalem kutuları içerisinde eşyalarının güvende tutulması aynı zamanda da hırsızlıklara karşı korunması sağlanır. 

      Kilitli kalem kutularının seyahatler sırasında da sıklıkla tercih edildiği bilinir. Saat, takı, kozmetik ürünler gibi minik eşyalar kalem kutuları içerisinde taşınabilir. Hem pratik şekilde taşınabilmeleri hem de kilitli olmaları ile güvenliği sağlamaları nedeniyle şifreli kalem kutularının seyahatlerde tercih edilmesi önerilir.  Kilitli olmalarıyla dikkat çeken bu kalemlik modelleri metal veya plastikten üretilebilir.  

      Çok Amaçlı Kalem Kutuları 

      Cok fonksiyonlu kalem kutusu sıradan bir kalem kutusunu kullanmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilebilir. Çok fonksiyonlu olması nedeniyle bu kalem kutuları içerisinde farklı bölmelere yer verilmiştir. Kalem kutularında farklı bölmelere yer verilmesiyle hem kalemlerin ayrıştırılarak saklanması hem de ihtiyaç anında kalemlere daha hızlı şekilde ulaşılması sağlanır. Ayrıca bu kalem kutularında açacak bölmesine ve uçların saklanabileceği alanlara da yer verilmiştir. Bu sayede alınan bir kalem kutusuyla ekstra uç kutusu taşımaya gerek kalmayacak ve kalemtıraşını kaybetme problemi ortadan kaldırılacaktır.  

      Çok fonksiyonlu kalem kutuları içerisinde otomatik kalem kutusu da yer alır. Otomatik kalem kutuları bir mekanizmaya sahiptir ve bu mekanizmaya dokunulması ile otomatik olarak açılır. Otomatik kalem kutularında farklı katmanlar bulunabilir. Kalem kutularının farklı katmanlara ayrılmasıyla takı, yüzük gibi önemli eşyalar ve kalem, silgi, uç gibi ihtiyaç duyulan ürünler tek bir alanda saklanabilir. Çok bölmeli olmaları nedeniyle kalem kutuları içerisinde yer alan eşyalar birbirine karışmayacaktır. 

      Bölmeli kalem kutusu eşyaların düzenli tutulması aynı zamanda da kullanışlı olması nedeniyle tercih edilen kalemlik modelleridir. Bu kalem kutusu modelleri aynı anda farklı kalemlere ihtiyaç duyan mimar mühendis gibi beyaz yakalı kişiler tarafından da tercih edilebilir. Ayrıca 3 bölmeli kalem kutusu ile kalemlerin, kulaklık gibi küçük elektronik cihazların ve takıların bir arada saklanabilmesi mümkündür. Her kesimden kişinin ihtiyaç duyduğu çok bölmeli kalemlikler sayesinde birçok eşya tek bir kalemlik içerisinde taşınabilir.  

      Kalem kutularının tasarımında son dönemlerde hesap makinesine yer verildiği de görülebilir. Kalem kutularında hesap makinesine yer verilmesi sayesinde okulda öğrencilerin hesap makinesini kullanarak toplama çıkarma gibi işlemleri daha hızlı şekilde yapması sağlanır. Hesap makineli kalem kutusu öğrenciler tarafından tercih edilebileceği gibi iş hayatında da tercih edilebilir. Yanında büyük bir hesap makinesi taşımak istemeyen kişiler kalem kutusunu seçerken kalem kutusunda hesap makinesi olmasına dikkat etmelidir. Kalem kutusunda hesap makinesi bulunması sayesinde ekstra kalem kutusuna ihtiyaç duymadan toplama çıkarma yapılabilir.  

      Lisanslı Kalem Kutuları 

      Kız çocuk kalem kutusu denilince akla renkli figürlerin yer aldığı kalem kutuları gelir. Özellikle pembe, mor gibi renkler küçük kız çocukları tarafından tercih edilen kalem kutularıdır. Kalem kutusu erkek çocukları tarafından kullanılacaksa genellikle üzerinde çok fazla renkli simgeye yer verilmeyen kalem kutularının tercih edildiği bilinir. Erkek çocukları kalemlik tercihinde siyah lacivert gibi koyu tonlardan yana seçimini gerçekleştirir. Kalem kutularının seçimi sırasında renk için herhangi bir sınırlandırma bulunmaz. Bu sayede kız çocukları siyah kalem kutularına yönelebileceği gibi erkek çocukları da renkli kalem kutularını tercih edebilir.  

      Şeffaf kalem kutusu ise ihtiyaç duyulan ürünlere daha hızlı şekilde ulaşılması durumunda tercih edilen kalemlik modelidir. Kalem kutusunun şeffaf olması sayesinde içerisinde hangi ürünler bulunduğu görülebilir ve ihtiyaç duyulan ürünlere daha hızlı şekilde ulaşılabilir.  

      Öğrenciler tarafından tercih edilen kalem kutularında çeşitli kahramanlara ve çizgi film figürlerine yer verildiği de görülür. Kalem kutularının üzerine basılan bu figürler sayesinde hem kalem kutusunun daha renkli görünmesi hem de çocukların ilgisini çekmesi sağlanır. Özellikle futbol takımlarının logolarının bulunduğu kalem kutuları erkek çocukları tarafından en fazla tercih edilen modeller arasındadır. Galatasaray kalem kutusu Galatasaraylı bir çocuk tarafından tercih edilebilecekken Beşiktaş logosunun yer aldığı kalem kutuları Beşiktaş'ı tutan çocuklar tarafından tercih edilebilir. Kız çocukları ise kalem kutularında çizgi film karakterlerine ve prenseslere daha fazla yer verir. Unicorn kalem kutusu ebeveynler tarafından kız çocuklarına alınan ve kız çocuklarının da büyük bir mutlulukla kullandığı kalem kutuları arasındadır. Unicorn sembolüne yer verilen bu kalem kutuları sayesinde çocukların kalemlere ve dolayısıyla derslerine olan ilgisinin artması amaçlanır.  

      Masaüstü Kalem Kutuları 

      Masaüstü kalem kutusu toplu yaşam alanlarında kalem kalabalıklığının ortadan kaldırılması için tercih edilebilir. Masaüstüne yerleştirilen bu kalemlik modellerinin içerisinde farklı bölmeler bulunur. Kalem kutusunda farklı bölmeler bulunması ile bir bölmeye kalemler bir bölgeye silgiler veya renkli boyama kalemleri konulabilir. Bu sayede kalemlerin hem daha düzenli olması hem de ihtiyaç duyulan eşyalara kalemlik içerisinde daha hızlı şekilde ulaşılması sağlanır.  

      Siyah kalem kutusu iş hayatında daha iyi organize olmak için tercih edilebilir. Farklı büyüklüklerde satışa sunulan bu kalem kutularıyla birden fazla kalem ve değerli eşyanın kalem kutuları içerisinde saklanabilmesi mümkündür.  

      Kalem kutularının farklı modellerine ulaşmak için Pazarama.com’u ziyaret ederek farklı alanlarda kullanılabilecek kalem kutuları satın alınabilir. Öğretmenler, öğrenciler, iş hayatında bulunan kişiler ve evde düzenli şekilde kalemlerini saklamak isteyen kişiler için farklı kalem kutuları sayfada satışa çıkarılmıştır. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli kalem kutularıyla değerli eşyaların ve kalemlerin saklanması mümkündür. Büyük kalem kutusu çok fazla kalemi silgisi bulunan kişiler tarafından tercih edilebilir. Aynı zamanda büyük kalem kutularına şarj kabloları, küçük elektronik cihazlar, uç kutuları, parfüm gibi ürünlerin konulabilmesi de mümkündür. Bu sayede ihtiyaç duyulan tüm ürünler kalem kutusuna konularak güvenli şekilde taşınabilir. Aynı zamanda okul çantası içerisinde de kolayca muhafaza edilebilir.