Sabun

7.206 ürün

Ürün Tipi

  Renk

   Paket İçi Adet

    Etki

     Ürün Miktarı

      Aroma

       Ürün İçeriği

       Sabun Formu

       Fiyat

         Satıcı

          Kategori Sabun
          Varsayılan
           Toplam 20 / 7206 ürün

           Sabun

           İnsan sağlığı için hijyen oldukça önem taşıyan konular arasında yerini alıyor. Sıcak aylarda ve ıslak yüzeylerde bakteri oluşumunun artması kaçınılmaz olurken kullanılan sabun ile bakterilerden kurtulmak mümkün oluyor. Özellikle ortak kullanım alanlarında bakterilerin oldukça fazla olması, el hijyeninin dikkat edilmesi gerektiğini gösteriyor. İnsan vücudunda sıklıkla kullanılan eller, hemen hemen her alan ile temas halinde olabiliyor. Bu sebeple ellerin sık sık yıkanması, insan sağlığını hastalıklardan korumak için gerekli en önemli noktalardan biri oluyor. Pazarama.com üzerinden yüzlerce sabun çeşidine ulaşabilir, cazip fiyat seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

            

           Sabunlar aracılığıyla cildin tozdan, kirden ve bakterilerden arınması sağlanıyor. Eller için kullanılan sabun çeşitleri bulunurken aynı zamanda saç ve vücut için kullanılan sabunlar da bulunuyor. Böylelikle hem vücut temizliğini sağlamak hem de mikroplardan arınıp hoş kokuya sahip olmak mümkün hale geliyor. Farklı formlar halinde üretilen ve birden fazla çeşidi olan sabunları sıvı, katı veya granül şeklinde görmek mümkün oluyor. Granül halinde olan sabunların özellikle kıyafetlerin temizliğinde kullanılması daha uygun bulunuyor. Granül sabun ürünlerinin de içeriklerinin farklı olması, hem yetişkinler için hem de bebekler için kullanılmasını sağlıyor. Bununla birlikte bebekler için özel olarak üretilen granül sabunları tercih etmek faydalı oluyor. Katı veya sıvı sabun kullanırken ellerin yaklaşık 1 dakika boyunca yıkanması fayda sağlıyor. Özellikle tırnak ve parmak aralarında biriken kirlerin arınması gerekiyor. Bu sayede birçok virüsten ve hastalıktan korunmak mümkün hale geliyor. Bununla birlikte her sabun kendi yapısına göre farklı özelliklere ve farklı kokulara sahip olabiliyor. Bu sebeple saç için farklı vücut için farklı el için farklı bir sabun kullanmak gerekiyor. Bu sabun çeşitleri arasında özellikle vücudu tahriş etmeyecek seçimler yapılması ekstra bir önem taşıyor. Her alanda kullanılan sabun çeşitleri farklı fiyat aralıkları ile sunuluyor. Sabun çeşitleri, her bütçeye uygun olan alternatiflerle bulunabiliyor. 

            

           Sabun Çeşitleri

           Sabun çeşitleri özellikle kişisel hijyen açısından insanların vazgeçemediği gibi ürünler arasında yerini alıyor. Sabun çeşitlerine bakıldığında her birinin farklı özelliklere sahip olduğu görülüyor. Bu özellikler sayesinde vücut temizliği için ayrı sabunlar kullanılırken, saç için veya el için ayrı sabunlar tercih ediliyor. Buna örnek olarak banyo sabunları kullanım esnasında cildi ölü derilerden ve yağlardan arındırdığını söylemek mümkün oluyor. Bu sayede birçok insan banyo sonrası ferah bir hisse kavuşurken, aynı zamanda kirden ve bakterilerden arınmış oluyor. Böylelikle sabun kullanımı ile enfeksiyon veya farklı hastalıkların önüne geçilmiş oluyor. Kullanılan sabun çeşitlerinin içeriğine bakıldığında birbirinden farklı bakım sağlayan maddeler görülüyor. Bu maddeler arasında E ve C vitamini yer alırken gliserin ve zeytinyağı gibi birçok besleyici madde bulunuyor. İnsanların kullanımına sunulan sabunları farklı çeşitlerde görmek mümkün oluyor:

            

                  Sıvı Sabun

           Özellikle ortak kullanım alanlarında tercih edilen sıvı sabun, kullanım kolaylığı sayesinde insanların hijyene kolay şekilde ulaşmalarına imkan veriyor. Ph seviyesi cilt yapısına uygun bulunduğu için hassas ciltler için önerilen sabunlar arasında yerini alıyor. Böylelikle elleri kurutmadan mikroplardan ve kirlerden arınmayı sağlıyor. Bununla birlikte antibakteriyel özellikte olan sıvı sabun çeşitlerinin de olması, ekstra bir avantaj oluşturuyor.

            

                  Katı Sabun

           El yıkama işleminde yüksek derecede verim sağlarken aynı zamanda duş alırken de kullanılması, katı sabunların tercih edilmesini sağlıyor. Günden güne gelişen katı sabun çeşitleri içerdiği farklı maddeler sayesinde her cilt tipine uygun olarak bulunabiliyor. Bununla birlikte besleyici sabunların saçlarda da kullanılabilir olması, yaşanan farklı problemlerin çözümünde de tedavi amaçlı kullanılmasına imkan sağlıyor.

            

                  Kükürtlü Sabun

           Özellikle yüz, sırt veya farklı bölgelerde çıkan sivilceler için tercih edilen kükürtlü sabun, tedavi edici özelliği ile birçok insanın dikkatini çekiyor. Bununla birlikte yağlı ciltler için de kullanılması uygun görülüyor. Ayrıca kükürtlü sabunlar, antibakteriyel özelliği sayesinde ciltteki mikropların arınmasını sağlıyor.

            

                  Şeffaf Sabun

           Doğal nemlendirici özelliğine sahip şeffaf sabun, yağlı ciltler için kullanılıyor. Ciltte bulunan yağın giderilmesini sağlayan şeffaf sabun aynı zamanda cildi derinlemesine temizleyerek mikroplardan arındırıyor. Bununla birlikte şeffaf sabun kırışıklıkların giderilmesinde ve hasar almış cildin onarılmasında da kullanıldığı görülüyor.

            

                  Organik Sabun

           Hassas cilt yapısına sahip olan insanların tercih ettiği organik sabun; kostik baz, yağ asidi ve doğal aroma esansı içeriyor. Bununla birlikte organik sabunlarının içinde keçi sütünün bulunması, cildin nemlenmesine yardımcı oluyor. Yapay kokuları barındırmayan organik sabunun alerjiye neden olmadığı görülse de doktor tavsiyesi ile seçim yapmak uygun oluyor.

            

           Sabun Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

           Sabun ve sabun çeşitleri, hijyen sağlamanın temel unsurları arasında yer alıyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip sabunlar her kişinin cilt yapısına uygun olmayabiliyor. Bu sebeple sabun alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtını araştırmak fayda sağlıyor. Her sabun organik olmadığı gibi içerisinde birden fazla farklı madde içerebiliyor. Bu durum da birçok insanın cilt problemi yaşamasına neden olurken bazı insanların da alerjik reaksiyon vermesine sebep olabiliyor. Bu sebeple kişinin cilt yapısına uygun sabunlar tercih etmesi önem taşıyor. Bununla birlikte sabun alırken üzerinde yazan etiketine bakmak bilgi edinmek için gerekli noktalardan biri oluyor. Sabunların üzerinde bulunan etiketler sayesinde sabun içeriğine bakmak ve içerdiği farklı maddeleri görmek, kişilerin sonraki zamanlarda herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmasını engelliyor. Hassas cilt yapısına sahip insanlar özellikle dermatolojik olarak test edilmiş ürünleri kullanması fayda sağlayabiliyor. Bununla birlikte kimyasal madde içeren sabun kullanımında ciddi sorunlar ile karşılaşmak mümkün hale geliyor. Özellikle sıvı sabunlarda görülen triklosan maddenin kanserojen oluşumuna sebebiyet verdiği için sıvı sabun içeriklerine dikkat edilmesi ekstra bir önem taşıyor. Aksi takdirde birçok kişi bu durumdan zarar görebiliyor. Bu sebeple sabun alırken ilk olarak doğal yapıda olmasına dikkat etmek önem taşıyor. Doğal yapıya sahip sabunların daha az kimyasal madde ile üretilmesi, birçok kişinin farklı sorunlar ile karşılaşmasının önüne geçiyor. Bununla birlikte doğal sabun yerine farklı alternatif olarak tavsiye edilecek diğer bir sabun türü ise, antibakteriyel özelliğe sahip sabunlar oluyor. Doğal sabunlar gibi olmasa da antibakteriyel içerikli sabunlar, birçok mikrobun arınmasını sağlıyor.

            

           Sabun Fiyatları

           Sabun fiyatları ürünün özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Sıvı, katı, veya granül formda üretilen sabunların birbirinden farklı özellikleri oluyor. Bu sabun türleri arasında insan sağlığına zarar veren ve kimyasal madde içeren sabunlar karşımıza çıkıyor. Bu sebeple kimyasal madde içeren ve içermeyen sabunlar arasında fiyat farklılığı oluşabiliyor. Bununla birlikte bazı sabunların içerdiği besleyici ve tedavi edici özellikleri, cilt ve saç problemlerinde kullanılmasını sağlıyor.

            

           Cildin nemlendirilmesini sağlayan sabunlar aynı zamanda sivilcelenmiş ve yağlı ciltlerin normal haline dönmesini sağlıyor. Bu sebeple sabunlar tedavi etme amacıyla satın alınıyorsa, sabunların özellikle organik olması tavsiye ediliyor. Tedavi edici sabunlar arasında bitkisel içerikli sabun çeşitleri bulunurken aynı zamanda lavanta kokulu sabunlar da görmek mümkün oluyor. Her birinin farklı özelliklere sahip olması insanlara fayda sağlarken aynı zamanda hoş kokunun oluşmasını da sağlıyor. Birçok insanın mikroplardan arınması için kullanılan sabunlar aynı zamanda cilt problemlerinin de çözülmesini sağlıyor. Pazarama.com ile her bütçeye uyumlu birbirinden farklı renkte ve özellikte sabun çeşitlerini inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun olan ürünü temin edebilirsiniz.