Alez

1.388 ürün

Renk

  Ebat

   Ürün Tipi

    Kumaş

     Paket İçi Ürün Sayısı

      Kapitone

      Lastikli

      Özellikler

       Fiyat

         Satıcı

          Kategori Alez
          Varsayılan
           Toplam 20 / 1388 ürün

           Alez Çeşitleri ve Alez Fiyatları

           Alez tam anlamı ile yatak koruyucu demektir. Alez bir ev tekstili ürünü olup yatağınıza çarşafı sermeden önce yerleştirdiğiniz bir nevi koruyucudur. Bu yatak koruyucu yatağın üzerine yerleştirildikten sonra çarşaf serilir. Yatağınıza yerleştirdiğiniz bu alez çeşitleri ile regl dönemlerinde, ya da yatağınıza bir şey döküldüğü zaman yatak tarafından emilmesine izin vermez böylelikle hijyenik bir şekilde yatağınızı kullanmanıza yardımcı olur. Alez çeşitleri temel olarak ikiye ayrılır. Bunlar kapitoneli ve sıvı geçirmez şeklinde olarak bahsedilebilir. Standart kullanıma uygun olan genel olarak pamuklu yapıda üretilen kapitoneli yatak koruyucusudur. Diğer çeşidi olan su geçirmez alez ise bu özelliğinden dolayı daha gelişmiş alez modellerindendir. Sıvı geçirmez alezin özelliği iki katmandan oluşmasıdır. Üst katman havlu gibi yapıda olup alt katman ise sıvı geçirmeyen naylonumsu polyester yapıda üretilmişlerdir. Havlu dokusunda ki üst katmanı sayesinde sizi terletmeyen, sessiz ve konforlu bir uyku deneyimi sunar. Herhangi bir rahatsız ediciliği yoktur. Yatağınıza herhangi bir sıvı bulaştığında havlu yapısı emerek alt katmandaki polyester kısma hapseder ve yatağınıza geçmesini engelleri. Sıvı geçirmez alez modellerinin en sık kullanıldığı yataklar bebek ve çocuk yatakları, hasta yataklarıdır. Her yatağa uygun olarak üretilen alez modelleri herkes tarafından güvenle kullanılabilmektedir. Sizde farklı yapıdaki alez modellerini incelemek istiyorsanız Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

           Alez Modelleri Nelerdir?

           Bir yatak koruyucu olan alez aslında birçok farklı özelliklerde üretilen ev tekstil ürünüdür. Birbirleri arasında özellik ve fiyat bakımından oldukça fazla çeşitlere sahip ürünlerdir. Örnek vermek gerekirse en iyi alez modellerine poliüretan lamineli çeşitleri diyebiliriz. Bu ürünün kumaşının özelliği ve kalitesinden dolayı nefes alan bir yapıdadır. Bu alez modellerinde bazı kalitesiz yatak koruyucularında karşılaşılan çatlama görülmez, yatakta küf oluşmaz ve kötü koku meydana gelmez. Bu tip ürünler ile yatağınıza hijyeni kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Alez modelleri arasında PVC kaplamalı, kapitoneli, sıvı geçirmez alezler bulunur. Alez modelleri arasında her biri farklı kaliteye ve özelliğe sahip olduğu için alez fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Alez fiyatlarının aynı özellikte olanlar arasında ki farklılık ise tek kişilik ve çift kişilik çeşitliliklerinden kaynaklanmaktadır. Yeni yatak aldığınız da ya da yatağınızda bulunan alez yıprandığı zaman hiç vakit kaybetmeden almanız gereken önemli ürünlerin başında alez gelmektedir. İdeal bir koruyuculuk görevi yapan alezler ile yatağınızı ilk aldığınız günkü gibi yıllarca güvenle kullanabilirsiniz. İyi bir alez ile uyku kalitenizi arttırabilirsiniz.

           Alez Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

           Önemli bir yatak koruyucu olan alez ürününü satın almadan önce kolay kullanım ve memnuniyet açısından doğru alez çeşidini almanız son derece önemlidir. Pe ki alez alırken nelere dikkat etmeliyiz, hangi alez modeli bizim ihtiyacımı karşılar gibi soruların cevaplarını bilerek seçim yapmanız sizin doğru alezi satın almanızı kolaylaştıracaktır.

           —İlk olarak satın almak istediğiniz yatak koruyucusu olan alezin nasıl bir model olması gerektiğine karar vermelisiniz. Farklı çeşitleri oluğundan dolayı kullanım amaçları ve yatağa tutturma bakımından da büyük farklılık gösterirler. Bunun haricinde alezi sadece çarşafınız kaymasın diye mi kullanmak istiyorsunuz yoksa terleme, sıvı geçişini engellemek gibi durumlar için mi kullanmak istiyorsunuz? Buna karar verdikten sonra sonucunuz doğrultusunda olan alez modelleri arasından seçiminizi yaparak en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Dolayısı ile kullanım amacınızı belirlemek ilk yapılması gereken eylemdir diyebiliriz.

           —Yatağınız için koruyucu seçerken kumaş özelliklerine ve malzemesine dikkat etmelisiniz. Sağlığa zararı olmayan materyallerden üretilmiş olan yatak koruyucusu alarak uzun ömürlü ve çok daha kullanışlı aleze sahip olmuş olursunuz. Bunun yanı sıra yıkanabilir özellikte olması gereken kriterler arasındadır.

           —Eğer komple yatak genişliği kadar geçirilen modeller yerine kenarında lastik bantları olan alez satın almak istiyorsanız o zaman bantların esnek oluşundan ve yatağınız ile uygunluğundan emin olmalısınız. Lastikli alez çeşitleri kullanım açısından ideal olmasının yanında fermuarlı olan yatak koruyucuları lastikli olanlara göre çok daha iyi bir şekilde sabit kalabilmektedir.

           —İlk tercihiniz hipoalerjik olması ise polyester yatak koruyucular doğru seçim olabilir. Özellikle çocuğunuza alacağınız alez modeli sıvı geçirmez ve hipoalerjik yapıda olması size konforlu ve sağlıklı bir kullanım sağlayacaktır.

           —Satın alacağınız alezin ütü gerektirmeyen modeli sizin için pratik kullanım olacaktır. Aynı zamanda, çarşafın buruşmasını önleyen, alerji yapmayan ve kaymayan yatak koruyucular kaliteli ürünler olarak bilinir. Hijyen açısından yüksek derecelerde yıkanabilir olmasına da dikkat edebilirsiniz.

           Alez Nasıl Yıkanır?

           Alez ürünleri hemen hemen her evde severek kullanılan yatağın ömrünü uzatan ve son derece hijyen sağlayan ürünlerdir. Ancak her üründe olduğu gibi alez ürünlerinin de bakımı ve temizliği vardır. Ve bu temizliğin doğru yapılması size uzun ömürlü sağlıklı kullanım sağlarken yanlış yapılması alezin yapısını ve doğal olarak uyku kalitesini de bozabilmektedir. Her yatakta konfor ve koruma amaçlı kullanılan alez çeşitleri çocuk yataklarında, hasta yataklarında, otellerin yataklarında en sık kullanılan ürünler arasında yerini almaktadır. Kullanım amacına göre belirleyip satın aldığınız alez modelinin seçimi kadar temizliğinin doğru yapılması da son derece önemli bir konudur.

           Doğru alez temizliği için ilk olarak yapmanız gereken henüz yatağınızın üzerinde iken elektrikli süpürge makinesi ile süpürerek üzerinde birikmiş tozları güzelce süpürmelisiniz. Böylece tozlar yıkama sırasında ıslanarak içerisine işlemez. Alezi süpürdükten sonra yatağınızdan çıkarıp yıkama talimatına bakınız üzerinde yazan yıkama derecesine göre alezi çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Kurutma işlemi için eğer mümkünse açık havada kurutmanız alezin yapısının bozulmaması açısından önemli bir detaydır. Ancak kurutma makinesi kullanacaksanız düşük sıcaklıkta olmasına özen gösterin ya da bunun yerine evinizin içinde kapıya ya da uygun bir yere asarak kurutma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Alezin özelliklerini kaybetmemesi için yıkama ve kurutma işlemi özen gerektiren bir durumdur. Eğer alez üzerinde büyük lekeler varsa bu lekelerin üzerine makinaya atmadan önce leke çıkarıcı dökerek biraz bekletmeniz yıkama sırasında lekenin daha kolay kaybolmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra eğer alezi elinizde yıkamak istiyorsanız mikropların kırılması için beyaz sirke su karışımında beklettikten sonra uygun bir deterjan ya da beyaz sabun ile güzelce yıkayıp çok iyi durulamasını yapabilirsiniz. Bu gibi basit ama etkili yöntemler ile sağlıklı, hijyenik ve uzun ömürlü olarak yatak koruyucunuzu güvenle kullanabilirsiniz.

           Doğru yatak seçiminin konforu doğru alez seçimi ile tamamlanmaktadır. Yatağınız ne kadar konforlu olursa olsun seçtiğiniz alez doğru değilse rahat bir kullanım sağlayamazsınız. Her iki bakımdan konforlu olmak istiyorsanız doğru alez seçimine dikkat etmelisiniz. Pazarama.com’da birbirinden kaliteli, kullanışlı, dayanıklı alez modellerini uygun fiyat avantajları ile bulabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun yatak koruyucu modellere su geçirmez ve daha birçok avantajlı çeşitlerine sahip olmak uyku kalitenizi arttırarak sağlıklı uykulara merhaba demek için sizde Pazarama.com adresini ziyaret edebilir kullanım ihtiyacınıza uygun olan modeli seçebilirsiniz. Tek ve çift kişilik ölçüleri bulunan birbirinden farklı kaliteli geniş ürün yelpazesine sahip olan Pazarama.com’a aradığını her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.