Alt Açma Örtüsü

313 ürün

Renk

  Birim Miktarı

   Ürün Tipi

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Alt Açma Örtüsü
      Varsayılan
       Toplam 20 / 313 ürün

       Alt Açma Örtüsü

       Bebeklerimiz dünyadaki en değerli varlıklarımız. Onların hijyenik bir ortamda, sağlıklı bir şekilde yetişmesi için, günümüz pandemi koşullarından dolayı daha fazla dikkat etmemizi gerekiyor. Özellikle 6.aydan sonra hareketlenmeye başlayan bebeklerde alt açmak kâbusa dönüşebiliyor. Bebeğinizin altını değiştirirken zeminin sertliği onun canını acıtması açısından dezavantaj sağlayabilir. Bebeğimize en uygun alt değiştirme ortamı yaratmak ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bir unsurdur. Bu nedenle alt değiştirme sürecini daha rahat ve sorunsuz bir şekilde atlatabilmek için bebeğin huzurlu olması çok önemlidir. Bebeklerde alt açmayı hem hijyenik hem de eğlenceli hale getiren alt açma örtüsü çeşitlerine Pazarama.com’dan ulaşabilirsiniz. 

       Bebeklerde Hijyenin Önemi 

       Bağışıklık sistemi vücuda giren farklı mikrop ve bakteriler ile tanışarak gelişir. Vücudun hastalık yapıcı bakteri ve virüslere karşı savaşabilmesi için de hijyen çok önemlidir. Bebeklerin dış dünya ile iletişimi onların bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlar. Bağışıklık sisteminin yanı sıra dış dünya ile iletişim kurmasını, nesneleri tanımasına yardımcı olur. Tabi bunu yaparken hijyen kurallarına dikkat etmemiz gerekmektedir. Bebekler belli bir yaşa gelene kadar tuvalet ihtiyaçlarını beze yaparlar. Bezlenme dönemlerinde bebeklerin hijyen açısından bezlerinin çok dolmadan değiştirilmesi çok önemlidir. Bezleri aynı zamanda bebeklerin hareket etmeleri, kendilerini rahat hissetmeleri içinde çok önemlidir. Özellikle ek gıdaya geçiş döneminde bebeklerinin bezlerinin zamanında değiştirilmesi oldukça önemlidir. Bebeklerin cildinde tahrişi önlemek adına altlarının sık sık değiştirilmesi önerilmektedir. Bebekler özellikle hareketlenmeye başladıklarında bez değiştirmek aileler için oldukça zorlu bir süreç haline dönüşmektedir. Hem anneler hem de bebekler için bu sürecin en hijyenik bir şekilde geçmesi için imdadımıza alt açma örtüleri yetişmektedir. Birden fazla çeşit ve formda alt açma örtülerine ulaşmak mümkün.  Bebeğinizin altını değiştirdiğiniz ortamın hijyenik olması bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bebeğimiz için yeterince hijyenik olmayan ortamda bulunan bakteriler bez değiştirme sırasında bebeğimize çok kolay bir şekilde geçebilir. Alt açma örtüsü nerede olursanız olun size hijyenik ve güvenli bir ortam sunacaktır. Özellikle ev dışındaki ortamlarda alt açma örtüsü büyük kolaylık sağlayacaktır. Dışarıda zaman geçirmek için hazırlayacağımız ihtiyaç listesine alt değiştirme örtüsünü eklemek işimizi oldukça kolaylaştıracaktır.  

       Her Yerde Kullanım Kolaylığı 

       Bebeğimizin fiziksel ve beyin gelişimi için, dış dünya ile iletişim kurması, gelişimi için çok önemlidir. Tuvalet eğitimi alana kadar, bebeklerimizin rahat edebilmeleri için altının kuru olması çok önemlidir. Dışarıda geçireceğimiz zamanlarda, pişik olmaması ve bebeğimizin kendini rahat hissedebilmesi için bezinin değiştirilmesi gerekir. Bu durumlarda ailelerin en büyük sorunu bebeğin altını dışarıda hijyenik bir şekilde değiştirmektir. Altındaki bezi pis olan bebek huzursuz olur bu durumda tüm aile bireylerini etkiler. Bebeklerin sağlığını korumak için, hijyenik bir şekilde bebeğinin altını değiştirmek için aileler alt açma örtüsünden faydalanırlar. Alt açma örtülerini tek kullanımlık, minderli gibi değişik özelliklerde olanları mevcuttur. Tek kullanımlık üretilen alt açma örtüleri, dışarıda bebeklerin altına hijyenik bir şekilde değiştirme kolaylığı sunar. Bu avantajı sayesinde dış mekânlarda en çok tercih edilen alt açma örtüleri sayesinde bebekler ve aileleri mutlu zaman geçirme avantajına sahip olurlar.  Tek kullanımlık alt açma örtüleri hijyen açısında bize en fazla hijyeni sağlarken, tekrar tekrar kullanılan alt açma örtülerinde hijyen kullanıcıya bağlıdır.

       Bu tarz alt açma örtülerini yeteri kadar güvenli ve hijyenik kullanabilmek için yeterli sıklıkta ya da kirlenir kirlenmez temizlemeye özen göstermeliyiz.  

       Alt Açma Örtüsü Bez Değiştirme Kazalarını Önler 

       Bebekler hareketlenmeye başladıktan sonra bezlerini değiştirmek zorlaşır. Oyun oynamaya başlayan, yürüyen, hareketlenen bebekleri, bez değiştirmeye ikna etmek, bezlerini değiştirmek oldukça zordur. 6. Aydan sonra ek gıdaya geçiş döneminde bebeklerde pişikler oluşabilir. Bebekler bu gibi durumlarda altlarını değiştirmemek için direnirler. Onların sağlığı için bezlerini belirli aralıklar ile değiştirmek gerekir. Bu gibi durumlarda bez değiştirme esnasında yaşanacak bir kazanın olmaması için alt açma bezlerinden faydalanabiliriz. Özellikle misafirlikte, etrafın kirlenmesini minimuma indirmek için alt açma örtülerinden faydalanabiliriz. Dışarıya çıkarken yanınıza alacağınız alt açma örtüsü, sizin alt değiştirmesi sırasında zor zamanlar yaşamanıza engel olacaktır.  

       Alt Açma Örtüsünün Farklı Kullanım Alanları 

       Alt açma örtüsü genellikle emici yapıda üretilmiştir. Emici yapıdaki özelliklerinden dolayı alt açma örtülerini farklı alanlarda kullanım imkânı buluyoruz. Gece bezlerde oluşabilecek taşmalara karşı, bebeğimizin yatağına sereceğimiz alt açma örtüsü su geçirmez özelliği sayesinde bebeğimizin yatağının temiz kalmasını sağlayacaktır. Emici yapısı sayesinde alt açma örtülerini, tuvalet eğitimi sırasında çocuklarımızın yataklarında yatak koruyucu olarak kullanabiliriz. Ürün bu sayede sıvı geçirmez işlevini görecek, yatağın temiz kalmasını sağlayacaktır.  

       Alt Açma Örtüsü Çeşitleri 

       Alt açma örtüsü, özellikle yeni doğan bebekler için sık sık tercih edilen yardımcı ürünler arasında yer almaktadır. Bebekler, özellikle ilk aylarda bezlerini sık sık  değiştirme ihtiyacı duyarlar. Bebek bakım ürünleri içerisinde tercih edeceğiniz alt açma örtüsü sayesinde daha rahat bir alt değiştirme deneyimi sağlayabilirsiniz. Bir çok fonksiyona sahip alt değiştirme örtüsü ile, hijyenik bir ortamda bebeğinizin altını değiştirebilirsiniz. Tek kullanımlık, elyaflı, yastıklı takım şeklinde alt açma örtüleri farklı kullanım alanları ile size kolaylık sağlayacaktır. Tek kullanımlık alt açmalar sayesinde, ev ortamı dışında nerede olursanız olun rahat ve konforlu bir şekilde alt açmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kullanacağınız tek kullanım alt açmalar ile bebeğinizin hijyenini sağlamış olursunuz. 

       Elyaflı alt açmalar, yumuşaklığı sayesinde zorlu geçen alt açma sürecinde, bebeğin vücudunun daha rahat etmesini sağlayarak bebeğin daha huzurlu olmasını sağlayacaktır. İçeriğindeki elyaf bebeklerin cildine zarar vermeyecek, terletmeyecek, emici özelliklere sahip olmalıdır. Kullanılacak alt açmanın cilde temas edecek kısmının bebeğin cildine zarar vermeyecek, tahriş etmeyecek özelliklere sahip olması gerekir. Yastıklı çeşitleri de olan alt açarken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri yastığın çok sert olmaması. Kullanılacak alt açma örtüsünün etrafı kirletmemi için düzgün yerleştirilmesi gerekir. Alt açma örtüsünün bebeğin sırtına gelecek şekilde yerleştirilmesi örtüden istenilen verimin alınması için önemlidir. 

       Annelerin en sık tercih ettiği ürünlerden biri kullanım alanı son derece geniş olan alt açma örtü çeşitleridir. Alt kısımları sıvı geçirmez özellikte olduğu için tek kullanımlık alt açmak için kullanım alanları oldukça geniştir. Yemek yerken masa örtüsü, dış mekânlarda çimlere oturamayan çocuklarda örtü, resim yapmaya başlayan bebeklerimizin etrafı kirletmemesi için çok amaçlı örtü olarak 
       kullanabiliriz. Elyaflı olanları, bebeğimiz altının pişik olmaması için hava aldırmada güvenle kullanabiliriz. Tekrar kullanacağımız alt açma örtülerinin kirlendiği anda temizlenmesi ve tekrar kullanımda temiz olması bebeğimizin hijyeni açısından oldukça önemlidir. Günün her anında ve saatinde kullanım kolaylığı sağlayan alt açma örtüsü çeşitlerinin fazla yer kaplamaması ve hafif olması tercih edilmesini arttıran nedenler arasındadır. Alt açma örtüsü fiyatları, farklı özelliğe sahip alt açma çeşitleri, özelliklerine göre fiyatlandırılır. Bebeğinizin bulunduğu ortama uygun ihtiyaçlarınız doğrultusunda birbirinden farklı model ve fiyatlarda ki alt açma örtüsü çeşitlerine Pazarama.com’dan ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve güvenli alışverişin keyfini yaşayabilirsiniz.