Kadın Kaban

1.867 ürün

Renk

  Beden/Yaş

   Cinsiyet

   Desen

    Boy / Ölçü

    Model

     Kalıp

     Su Geçirmez

     Kalın

     Kapama Tipi

     Fiyat

       Satıcı

        Kategori Kadın Kaban
        Varsayılan
         Toplam 20 / 1867 ürün

         Kaban 

         Kaban yaş ve cinsiyet fark etmeksizin her kullanıcının kış aylarında duyduğu en temel giyim ihtiyaçlarından biridir. Yaz aylarında hava sıcaklıkları yüksek seviyelerde seyrettiği için gün içerisinde tercih edilen kıyafetlerin buna uygun olması gerekir. Ancak kış aylarının gelmesiyle bu durum değişir. Kaban ya da mont adı verilen bu kadın dış giyim ürünü, yaz aylarının sona ermesi ve havaların soğuması ile en temel ihtiyaçlardan biri haline gelir. 

          

         Havaların soğumasıyla kıyafet tercihleri de değişmelidir. Tarzınıza uygun ve mevsim gereklilikleri için ideal olan dış giyim ürünleri arasında yer alan kaban, kadın ve erkek kaban modelleri farklı markalar tarafından tasarlanan farklı seçeneklere sahiptir. 

          

         Ürün gamı konusunda önemli bir zenginliğe sahip olan kabanlar kış aylarında en temel ihtiyaçlardan biri haline gelirler. Bununla birlikte estetik açıdan da dikkat çekici çok sayıda modele kendi içlerinde yer vermeleri istediğiniz seçimi yapabilmeniz konusunda sizlere kolaylık sağlar. 

         Tarzınıza Özen Gösterenlere: Kaşe Kaban Modelleri 

         Uzun yıllardır hem kadın hem de erkekler tarafından yoğun bir ilgi gören kaşe kaban modelleri özellikle şık bir tarza sahip olmak isteyenlerin tercihidir. Dış giyim ürünleriyle kıyafetlerinizin havasını tamamen değiştirebilir, kendinizi içinde iyi hissettiğiniz bir kaşe kaban sayesinde en basit kombinlerinizin bile bir adım öne çıktığını görebilirsiniz.  

          

         Kaşe kaban isminden de anlaşılacağı üzere kaşe kumaş ile üretilir. Kalın yapıda bir kumaş olan kaşe, sıcak tutma özelliğine sahiptir. Genellikle yüzey kısmı keçeleştirildiği için yağışlı havalarda da kullanılabilir. Yağmur sebebiyle kendinizi rahatsız hissetmenizi engellerken kaban içerisinde giydiğiniz kıyafetlerin ıslanmasının da önüne geçer. Dolayısıyla kış boyunca kendinizi konforlu hissetmenizi sağlarken, mevsim şartlarına uygun kombinler yapmanız konusunda sizleri destekler. 

          

         Kış ayları boyunca soğuk havalardan korunmak ve girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız siz de kaban modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Üretiminde kullanılan malzeme, tasarım detayları ve benzersiz özellikleriyle ön plana çıkmayı başaran pek çok modele kendi içerisinde yer veren kabanlar yaş ve cinsiyet fark etmeksizin her kullanıcının dolabında mutlaka bulunması gereken parçalardır. Uzun ya da kısa farklı seçeneklere sahip olan kaşe kaban erkek ve kadın kullanıcıların vazgeçilmezleridir. Soğuk havalarda dış giyim ürünlerinden yana yapılacak tercih hem sıcak kalmanızı sağlar hem de kombinlerinizin tamamlanması konusunda destekleyicidir. Kaban seçiminde dikkat edilmesi gereken birtakım etkenler olduğunu da dile getirmek gerekir. Bu etkenler hakkında bilgi sahibi olduğunuz takdirde vereceğiniz karar çok daha mantıklı olabileceği gibi, uzun yıllar boyunca kullanacağınız bir parçaya sahip olmanız konusunda da destekleyicidir. 

         Kaban Seçimi Esnasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir? 

         Kadın kaban modelleri tasarımlarıyla ön plana çıkan ve ayırt edici çok sayıda özelliğe sahip olan alternatiflere yer veriyor. Kış ayları boyunca kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan, soğuktan korunmanızı destekleyen ve tarzınızı başarıyla ortaya koymanız konusunda en önemli yardımcılarınızdan biri olan kabanlar, kendi içlerinde farklı gruplara ayrılıyor. Üretim esnasında kullanılan malzeme, uzunluk ve tasarım gibi detaylar kategorilere ayrılmalarını sağlarken bu durum karar verebileceğiniz birçok seçenek ile karşılaşmanızı sağlıyor. Çeşitlilik çoğu zaman avantajlı bir durum olarak değerlendirilse de bazı durumlarda kullanıcıların kafa karışıklığı yaşamalarına yol açabiliyor. Bu durumda yapılması gereken kaban seçiminde dikkat edilmesi gereken etkenler hakkında bilgi sahibi olmaktır. Sizler de bu konuda bilgi sahibi olduğunuzda erkek ve kadın trençkot ve yağmurluk ya da kaban modelleri arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. 

         Malzeme ve Uzunluk 

         Kaşe kaban kadın modellerinin kış ayları boyunca en çok tercih edilen seçenekler arasında olduğu görülür. Bu duruma sebep olan en önemli özellik kaşe adı verilen bu kumaşın sıcak tutma özelliği ile ön planda olmasıdır. Kaşe kumaş ile üretilen modeller sıcaklık sağlarken aynı zamanda konforlu bir seçenek olarak değerlendirilir. Dolayısıyla yetişkin ya da çocuk kaban seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli etken malzemedir. Malzeme bir ürünün ne kadar kaliteli olduğunu, kullanımıyla elde edilecek avantajları ve kullanım süresini belirler. 

          

         Soğuk kış günlerinin favorilerinden biri olan, rahat görüntüsüyle hem kadın hem de erkekler tarafından yoğun bir ilgi gören peluş kaban isminden de anlaşılacağı üzere peluş kumaş ile üretiliyor. Polyester, akrilik ve polipropilen gibi sentetik elyafların, pamuk ve yün gibi doğal elyaflar ile bir araya getirilmesi ile hazırlanan peluş, kış aylarında giyilen dış giyim ürünleri için en sık tercih edilen hammaddelerden biridir. Uzun ve kısa tüyleri olan peluş kumaştan üretilen peluş ve teddy kaban modelleri hem oldukça rahattır hem de sıcak kalmanız konusunda destekleyicidir.  

          

         Nem emici özelliğe sahip olan yün kaban modelleri de kaban seçiminde tercih edilebilecek alternatiflerden biridir. Nemin hızla buharlaşmasını sağlayan ve terin cilde yapışmasını engelleyen yün kabanlar, vücudun kuru ve sıcak kalmasına yardımcıdır.  

          

         Gösterişli bir imaj çizmek isteyen ve soğuk havalar sebebiyle tarzından ödün vermemek isteyenlerin tercihi ise genellikle suni kürk kaban modelleridir. Suni kürk kabanların içerisinde hem kısa hem de uzun kaban modelleri yer alır. Değişen tarzların ihtiyaçlarını başarıyla karşılayan ve estetik bir imaj çizen suni kürk kaban modelleri, tesettür kaban olarak değerlendirilebilecek seçeneklere de sahiptir.  

          

         Deri kaban ise özellikle sonbahar aylarının favorisidir. Havalar serinlemeye başladığında tarzınızı ortaya koymanız konusunda benzersiz bir alternatif yaratan deri kabanlar, büyük beden kaban seçenekleri arasında da yer alan birden çok modele sahiptir. Geniş ürün çeşitliliği ve beden aralığı isteklerinize uygun bir tercih yapabilmenizi sağlar. 

         Renk ve Tasarım 

         Tesettür kaşe kaban gibi her ihtiyacı başarıyla karşılayacak pek çok ürün bulunmaktadır. Ürünler çeşitlilik konusunda önemli bir zenginlikle sunulur. Seçim esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli etken ise renktir. Kaban seçiminde pek çok kişi beyaz ya da siyah kaban modelleri gibi daha klasik renkler ile tasarlanmış modelleri göz önünde bulundurur.  

          

         Seçim yaparken renk konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız genel olarak tercih ettiğiniz renkleri göz önünde bulundurmalısınız. Çoğunlukla hangi renkleri tercih ettiğinize dikkat etmek, renklerle uyumlu bir seçim yaparak kış boyunca bütün kıyafetlerinizle uyumlu olacak bir kabana sahip olmanızı sağlar. Beyaz ya da gri kaban gibi tek renk üretilen ya da farklı renklerin bir arada kullanıldığı tasarımlar, kaban seçimi konusunda etkileyici bir karar vermenizi sağlar. Siz de kış aylarını konforlu şekilde geçirmenizi sağlayacak kabanlara Pazarama aracılığıyla ulaşabilirsiniz!