Şampuan

6.286 ürün

Cinsiyet

Ürün Tipi

  Saç Tipi

   Etki

    Ürün Miktarı

     Mor Şampuan

     Mavi Şampuan

     Tuzsuz Şampuan

     Özellikler

     Sülfatsız Şampuan

     Fiyat

       Satıcı

        Kategori Şampuan
        Varsayılan
         Toplam 20 / 6286 ürün

         Şampuan Fiyatları ve Şampuan Çeşitleri

         Şampuanlar, saç temizliği ve bakımı için gerekli olan ürünlerdir. Şampuanlar olmasa saçlarımızı yıkayacak uygunlukta bir ürün bulmamız zor olurdu. Birbirinden farklı özelliklere ve formüllere sahip bu saç bakım ürünleri saçlarımızın temizliği ve bakımı için âdeta bir devrim yaratmıştır. Her saç ve deri tipine uygun şampuan çeşitleri bulmak mümkündür. Kaliteli markaların ürettiği şampuan çeşitlerine Pazarama.com adresinden ulaşabilir saçınız için en uygun olan şampuanı seçebilirsiniz.

         Sağlıklı saçlar için şampuan ile temizlemek önemli bir unsurdur. Bunun yanında saçlarınızın yapısına uygun doğru şampuanı seçmek daha da önemli bir unsurdur. Saç derinize ve saçınıza uygun olmayan şampuanlar istediğiniz sonucu vermezken saçınıza ve saç derinize zarar da verebilir. Bu sebepten doğru şampuanı seçmelisiniz. Peki doğru şampuan nasıl seçilir? Farklı ihtiyaç ve saç derisine göre farklı formüllerde üretilen şampuan çeşitleri günümüzde olan çeşitliliği sayesinde beklentileri tam anlamı ile karşılamaktadır. Bu beklentiler sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenir. Örneğin; kepekli saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanlar ve bu şampuanların erkek ve kadın saç derisine göre kategorize edilmiş çeşitleri, kuru saçlarınıza göre formüle edilmiş şampuanlar, boyalı saçlarınız için boyanızın canlılığınız uzun süre koruyacak şekilde formüle edilmiş şampuanlar, yağlı saç derinize uygun olarak üretilmiş şampuanlar, kırık ve yıpranmış saçlarınızı toparlayıcı özellikleri bulunan şampuanlar, egzamalı saç deriniz için iyileştirici etkisi olan şampuanlar, hiç uzamayan saçlarınız için saçın uzamasını sağlayan içerikleri ve derinin beslenmesini aynı zamanda hücre yenilenmesini sağlayan şampuanlar, çok dökülen saçlarınız için dökülme karşıtı bitkisel içerikleri olan şampuanlar, saç renginin canlanması için özellikle sarı saçlarda kullanılan mor şampuan denilen ürünler, bebeklerin hassas ciltlerine göre üretilmiş göz yakmayan şampuanlar, bitlenmelere karşı kimyasallar içeren şampuanlar gibi tüm bu farklı ihtiyaçları karşılayacak çeşitlilikte şampuanlar üretilmekte ve kullanıcılara sunulmaktadır.

         Doğru Şampuan Seçimi

         Doğru şampuan seçiminin saçın ve saç derisinin sağlığı açısından oldukça önemli olduğunu belirttik. Çünkü eğer doğru şampuan seçilmez ise ileride daha büyük saç derisi sorunları ile karşılaşılabilir. Farklı bileşenler ile üretilen şampuan çeşitleri saçlarınızı temizlerken aynı zamanda bakımını yapar. Birçok farklı markanın kullanıcılarına sunduğu şampuan çeşitlerinin birbirinden farklı ve harika kokuları vardır. Her soruna ayrı formül ile üretilmiş şampuanlar arasından seçim yaparken, aşırı yağlanan ve her gün yıkamanız gereken saçlarınız için yağ dengesini kontrol eden şampuan tercih ederek yağlanmayı geciktirebilir böylelikle sürekli yıkanmadan saçlarınızın çabuk yıpranmasını engellemiş olursunuz. Saçın kendi yağına ihtiyacı olduğu söylenir. Hatta bu sebeple yağlı saçlar ile 2 3 gün beklediğiniz olmuştur. Bunun zaman zaman yapılması doğru olabilir ancak aşırı yağlı saçlar saçlarınızı daha çabuk dökeceği için şampuanınızı yağlı saçlar için olandan tercih etmeniz doğru olacaktır. Kuru saçlarda pek memnun olunmayan saç tipidir. Bunun için saçınızın nem dengesini sağlayacak saçınıza yumuşaklık katacak şampuanlardan tercih etmelisiniz. Saç tipleri arasında en çok şikâyet edilen kepekli saçlardır. Bu bir saç derisi sorunudur, bu yüzden özellikle saç derisinde sürekli kepek oluşuyorsa bu sorunu ilk olarak mutlaka kepekli saçlara özel olarak üretilmiş kepekli saçlar için şampuanlar ile ortadan kaldırmayı denemelisiniz. Düzenli kullanım sonucunda üretildikleri bileşenler sayesinde bu sorun ile başa çıktığınız göreceksiniz. Kepekli saçlar için şampuan satın alırken dikkat etmeniz gereken ufak ama etkili bir püf nokta var. Buda cinsiyete göre uygun olanından tercih etmenizdir. Çünkü kadın ve erkeklerin saç derileri yapıları gereği birbirinden farklıdır. Tıpkı bebek şampuanlarında olduğu gibi. Bazı yetişkinler daha iyi olduğunu düşünerek bebek şampuanı ile saçlarını yıkarlar ama bu doğru değildir. Çünkü bebeklerin hassas saç derileri ile yetişkinlerin ki birbirinden çok farklıdır. Daha doğal olarak üretilen bebek şampuanlarının içerisinde yetişkinlerin ihtiyaçlarını karşılayacak bileşenler olmaz. Çünkü bebeklerin saç ve saç derisi sorunu olmaz. Bu sebeple bebek şampuanı ile sadece saçlarınızı yıkamış ve tozdan kirden arındırmış olursunuz herhangi bir bakım ya da sorun çözme gerçekleşmez.

         Piyasada birbirinden farklı yapı ve özelliklerde şampuanlar bulunur. Örneğin; Sülfatsız şampuan, tuzsuz şampuan, gliserinli şampuanlar, mor şampuan, silikonlu şampuan, bitkisel şampuanlar ve daha birçok farklı çeşidi… Gördüğünüz gibi bu kadar çok seçeneğin arasından saçınıza uygun olanını bulmakta kolaylık yaşayacakken farklı marka, koku, çeşit fazlalığı seçiminizi yaparken zorlanmanıza sebep olabilir.

         Sülfatsız şampuanlar kimyasal içermeyen formüller ile üretilmiş ve daha çok bakım gerektiren saçların toparlanmasında tercih edilen şampuan türleridir. Koruyucu ve iyileştirici özelliği bulunan bu şampuanlar ile saçınızın kötü görüntüsünden kurtularak daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Kimyasalı az olan şampuanlar ve organik içeriğe sahip olan şampuanlar diğerlerine göre daha az köpürür. Ancak aynı zamanda saçınızın doğal yapısını koruyarak bakım sağlar. Aynı zamanda düzenli kullanımında saç derisinin nefes almasını sağlayarak kepeklenmeye karşı etkili olduğu bilinmektedir.

         Saç dökülmesi sorunu için üretilen şampuanların bileşenlerinde çinko PCA bulunur. Bu bileşen saç dökülmeleri ile savaşır saçtaki sebumu temizleyerek kuruluğu giderir. Çok dökülen saçlarınız için mutlaka destekleyici olacak dökülmelere karşı olan şampuanlardan tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra protein ve silikon içeren şampuanlar ile daha kalın saçlara sahip olabilirsiniz. Saç dökülmesi sorununuzdan kurtulduktan sonra protein ve silikon içeren şampuanları tercih ederek artık dökülmeyen saçlarınızın daha gür ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu tür şampuanları kullanırken daha çok saç derisine masaj yaparak kullanılması tavsiye edilmektedir.

         Saçlar karakterinizi ortaya çıkardığınız en önemli aksesuarınızdır. Öyle ki kıyafetiniz nasıl olursa olsun saçlarınız güzel ve sağlıklı olduğu zaman kendinizi çok daha iyi hissedersiniz. Bunun yanı sıra saçlarınızı ara ara değiştirmek kestirmek, boyamak istersiniz. Ancak boyanan saç düzenli bakımı yapılmadığında maalesef canlılığını kaybetmektedir. Bu yüzden saçlarınız boyalı ise mutlaka boyalı saçlara uygun aynı zamanda saç derinize de uyum sağlayacak şampuanlardan tercih etmelisiniz. Böylece hem istediğiniz rengi kullanmış hem de sağlıklı saçlara sahip olmuş olacaksınız. Boyanızın uzun süre kalıcı olmasına destek veren bu şampuan türleri birçok farklı marka tarafından kullanıcılarına sunulmaktadır.

         Boyalı saçlar için üretilen şampuanların yanında birde sarı saçlara özel olarak formüle edilmiş mor şampuan çeşitleri bulunmaktadır. Sarı renk boyalarda zaman içerisinde renk farklılıkları oluşur bunların en sık rastlanan ise turunculaşmasıdır. Aynı zamanda sarı renk kullanmanın zor ve bakım gerektiren bir iş olduğunu sarı saçlara sahipseniz çok iyi biliyorsunuzdur. Zamanla sarı saçlar matlaşır ve parlaklığını kaybeder. İşte mor şampuan tamda bu tarz sorunlar için sarı saç kullananların imdadına koşar. Mor şampuan ile sarı saçlarınızda ki matlığı gidererek ilk günkü canlılığa geri getirebilirsiniz. Zaman içerisinde ya da boyama sırasında yapılan ton hatalarını ve turunculaşma gibi sorunlarını mor şampuan kullanarak geçirebilirsiniz. Haftada 1 kere ya da 10 günde 1 kere saçınızı mor şampuan ile yıkamanız yeterli olacaktır.

         Şampuan Fiyatları

         Birbirinden farklı özellikte ve formülde olan şampuanların fiyatları farklılık gösterir. Her markanın kendi şampuanlarının özelliklerine göre belirlemiş olduğu şampuan fiyatları vardır. Saçınıza uygun şampuanı aynı zamanda bütçenize uygun şampuan fiyatları ile satın alabilirsiniz. Kaliteli ürünleri müşterilerine sunan Pazarama.com adresini ziyaret ederek ihtiyacınız olan ürüne tek tıkla sahip olabilirsiniz.