Taşınabilir Hoparlör

1.233 ürün

Renk

  Bağlantı Türü

  Mikrofon

  Boyut

  Radyolu

  Şarjlı Kullanım Süresi

   Giriş Tipi

    Bluetooth Versiyonu

     Özellik

      Ses Çıkış Gücü

       Fiyat

         Satıcı

          Kategori Taşınabilir Hoparlör
          Varsayılan
           Toplam 20 / 1233 ürün

           Taşınabilir Hoparlör

           Günümüzde bilişim teknolojileri çok hızlı ilerliyor. Bilim ve tekniğin bir arada kullanılmaya başlaması, sosyal yaşamda da değişimler yaratıyor. Özellikle iletişim teknolojilerinde sosyal yaşamınızı doğrudan etkileyen gelişmeler, hızlı bir ivme ile ilerliyor. İletişim araçları ile bağ kurmak, sosyalleşmenin en temel noktaları arasında yer alıyor. Bu yüzden iletişimi sağlayan konuşma ve seslerin net ve anlamlı bir şekilde taşınması gerekiyor. Konuşma, ses ve müziği, istediğiniz yere taşıyan araçlar sayesinde sosyal hayata kolaylıkla karışabiliyorsunuz. Akıllı cihaz teknolojisinin gelişimi sayesinde birbirine entegre olabilen ses taşıyıcı ürünler, hızla gelişiyor. Telefonlarınızı bu cihazlara bağlayarak radyonuzu veya müzik listenizdeki parçaları seçerek, dinleyebiliyorsunuz. Sesi, kablolu veya kablosuz olarak ileten ve taşıyabilen bu cihazları hoparlör olarak biliyorsunuz. Kablosuz olanlar, bluetooth veya usb bellek sayesinde her yere rahatlıkla taşınabiliyor. Ses ve müziği engel tanımaksızın her yere taşıyarak dinleti sağlayan bu cihazlara, taşınabilir hoparlör deniyor. Yanınızda taşıyacağınız minik bir taşınabilir hoparlör ile her gittiğiniz yere müziğinizi götürebilirsiniz. Taşınabilir hoparlör çeşitleri ile müziğinizi, dilediğiniz yerde yüksek ses ve kalitede dinleyebilirsiniz. Taşınabilir hoparlörler, birbirinden farklı tasarımları, boyutları ve renkleri ile seçenekler yaratıyorlar. Taşınma mesafesine göre uygun şarj süreleri olan cihazları, istediğiniz boyutlarda bulabiliyorsunuz. Taşınabilir hoparlör fiyatlarında seçenekler, kişisel ihtiyaçlarınıza yönelik uygun bir hoparlör tercihi yapmanızı kolaylaştırıyor. Bunun için Pazarama.com üzerinden gerekli yardımları alabilirsiniz.

            

           Taşınabilir Hoparlör Modelleri

           Taşınabilir hoparlör modelleri, güç kaynağı kullanımı açısından çeşitlenebiliyor. Harici piller ile çalışan modeller ve şarj olabilen modellerden birini tercih edebilirsiniz. Burada seçim yaparken dikkat edeceğiniz şey performans olmalı. Konu müzik dinlemek olunca en yüksek performansa sahip modeli seçmek önemli oluyor.

            

                 Harici pil ile çalışan modeller performans olarak yüksek verimli olabilir. Ancak pil tükenmesini ve pil tedarik etmeyi sorun olarak görebilirsiniz. Bu durumda kullanım kolaylığı açısından şarjlı modellere yönelebilirsiniz.

                 Taşınabilir hoparlör şarjlı modeller, batarya kapasitelerinin durumun göre yüksek performans sağlayabiliyor. Bataryanın kapasitesi, hoparlörün kullanım süresini de belirliyor. Hoparlörünüzü uzun sürelerde kullanmak isterseniz, batarya kapasitesi yüksek olan modeller üzerinde yoğunlaşmalısınız. Daha yüksek performanslı taşınabilir hoparlör modellerinde ise hızlı şarj teknolojisinin bulunduğunu unutmamalısınız.

            

           Taşınabilir hoparlör modelleri, bağlantı teknolojisine göre de çeşitlenebiliyor.

                 Bluetooth bağlantısı olan modelleri, bu bağlantıyı yapacak akıllı cihazlarınız varsa kullanabiliyorsunuz. Akıllı cihaz olarak; bilgisayar, tablet, dizüstü bilgisayarı veya telefona sahip olmanız gerekiyor.

                 Usb bağlantılı modellerde ise MP4 çalar veya flaş bellekler sayesinde hoparlörde yayın yapabiliyorsunuz.

           Taşınabilir hoparlör modelleri, ses düzeylerinin çıkış tekniğine göre boyutlanarak çeşitlenebiliyor. Tekli, çiftli ve set halinde hoparlörleri bünyesinde toplayan cihazlar, farklı modellerde üretiliyorlar. Farklı boyutları minik hoparlör ya da taşınabilir hoparlör büyük modellerinde görebilirsiniz.

                 Ses çıkışını tek bir hoparlör bünyesinde toplayan kompakt modellerin ses kalitesi yüksek oluyor. Yüksek teknolojisi sayesinde her sesi net ve pürüzsüz şekilde duyabiliyorsunuz.

                 Çiftli hoparlör sistemine sahip modeller, stereo özelliği ile sizi doyumsuz dinletilere götürüyor. 

                 Bunların yanı sıra taşınabilir hoparlör ses sistemi modelleri de bulunuyor. Beklediğiniz ses kalitesi doğrultusunda bas seslere ilginiz varsa hoparlörde subwoofer sistemi olması gerekiyor. Subwoofer sistemi, düşük frekanslı seslerin kaliteli bir şekilde duyulmasını sağlıyor. Farklı olan bu sesleri duyabilmek istiyorsanız, set ses sistemi olan bu hoparlörlere yönelmelisiniz.

            

           Taşınabilir hoparlör modelleri ses yüksekliğine göre de çeşitlenebiliyor. Yüksek ses gücü RMS gücü olarak adlandırılıyor. Yüksek ses gücü istediğiniz bir modelde 60 ile 120 Watt arasında bir hoparlör edinebilirsiniz. Eğer ıslak ve nemli ortamlarda hoparlör kullanacaksanız sizin için su geçirmez modeller de üretiliyor. Sadece müzik dinlemek ile yetinmiyorsanız, taşınabilir hoparlör ve mikrofon sayesinde şarkılara eşlik edebilirsiniz. Mikrofonlu taşınabilir hoparlör modelleri için Pazarama.com sayfası üzerinden tercihte bulunabilirsiniz.

            

           Taşınabilir Hoparlör Özellikleri

           Taşınabilir hoparlör özellikleri arasında harici pil kullanımı sayesinde elektrik enerjisine bağımlı olmamaları geliyor. Yine dahili bataryası olan modeller, şarj edilebilir özellikleri ile elektrik enerjisine bağlı olmaksızın çalışabiliyorlar. Taşınabilir hoparlörler, kendi bünyesinde bulunan anfi sayesinde tek başlarına ses sistemi işlevi görebiliyorlar. Bir çok taşınabilir hoparlör modelleri arasında kablosuz mikrofon ile karaoke yapma imkanı bulabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde taşınabilir hoparlör ile şarkı söyleme ve konuşma deneyimini kazanabilirsiniz. Bir diğer özellik, bluetooth ve usb bağlantısı ile müzik listelerinizi her yere taşıyabiliyorsunuz. Üçlü ve daha fazla hoparlörü bünyesinde bulundurarak ses sistemi özelliği kazanan modelleri bulunuyor. Set ses sistemi özelliği sayesinde bas, tiz ve eko sesleri kaliteli bir şekilde duyabiliyorsunuz. Minik boyutlarda olmasına rağmen kaliteli ve güçlü ses yaymaları, onlara ses bombası unvanını kazandırıyor. Taşınabilir ve enerjiden bağımsız olmaları özellikleri sayesinde kamp, plaj ve piknikte eğlence kaynağınız oluyor. Hem anfi hem hoparlörü içinde barındırması özelliği nedeniyle anfi hoparlör olarak da adlandırılırlar. Özellikle kapalı ortamlarda yüksek ses gücü sayesinde toplantı ve partiler için kullanabiliyorsunuz. Boyutlarının bir çantaya sığacak şekilde küçük olması avantajı ile her yere taşınabiliyor. Küçük boyutları ile kolayca taşınabilir olması mobil hoparlör payesini almasını sağlıyor. Toplantılarda ses düzeni kurmaya uğraşmadan anfi ve hoparlör gerekmeksizin yayın yapabiliyorsunuz.

            

           Taşınabilir Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

           Taşınabilir hoparlör alırken nelere dikkat edilmeli konusunda yapılacak ilk şey, ihtiyacınızı belirlemek olmalı. Öncelikle kullanım alanı olarak seçeceğiniz mekanlara uygun olan seçimi, doğru yapmak gerekiyor. Suyu geçirmeyen model seçeneğiniz için plaj ve havuz aktivitelerinizin olması bir faktör olabilir. Yine kullanacağınız ortamlara göre taşınabilir hoparlörünüzde ses şiddeti önemli olabiliyor. Açık hava etkinliklerinizde yüksek ses sunan hoparlör alternatiflerinden seçebilirsiniz. Kapalı mekanlarda kullanmak istediğiniz hoparlörde ise ses kalitesi çok daha önemli olabiliyor. Eğer bir müzik dinletisinde bas sesleri duymaktan hoşlanıyorsanız ses sistemi olan tercihler yapmalısınız. Bunun için 2+1 veya daha fazla hoparlörü bünyesinde barındıran modelleri seçmelisiniz. Telefonunuz ile taşınabilir hoparlörünüzü zaman zaman ayrı mekanlarda kullanma zorunluluğunuz olabiliyor. Bu durumda bluetooth sinyallerinin kullanma mesafesi önemli oluyor. Taşınabilir bluetooth hoparlör alırken hoparlörün çekim alanı özelliklerine dikkat etmelisiniz. Taşınabilir hoparlör tercihlerinizde entegre olacağınız akıllı cihazlarınız ile eşleşme özelliklerine dikkat etmelisiniz. Bluetooth özelliği olan taşınabilir hoparlörünüzün akıllı cihazlarınızda da olması gerekiyor.

            

           Taşınabilir Hoparlör Fiyatları

           Elektronik cihazlar kategorisinde sayılan taşınabilir hoparlörler, en son teknolojik ürünler arasında bulunuyor. Çok küçük boyutlarda olmasına rağmen şaşırtıcı derecede kaliteli ses üretebiliyorlar. Taşınabilir hoparlör fiyatları, boyutlarına göre değil ürettiği ses kalitesi ve şiddetine göre değerlendiriliyor. Taşınabilir hoparlörler, farklı fiyat aralıklarında satışa sunuluyor. Çeşitli marka ve modellerde üretilen ve her kullanıcı için alternatifler sunan fiyatlar bulabilirsiniz. Taşınabilir hoparlör fiyatları; kalite, renk ve kullanım amacına göre değişebiliyor. Ayrıca hızlı şarj özelliği olan taşınabilir hoparlör çeşitlerinde fiyat olarak diğerlerine göre farklılık olabiliyor. Bir ayrımında pil ile çalışan ürünler ile şarjlı ürünler arasında olduğunu unutmayın. Ses kalitesi yanında ses şiddetinin dereceleri de fiyatlara yansıyabiliyor. Aynı özelliklere sahip taşınabilir hoparlörleri; markalara göre değerlendirerek, beklentinize uygun olan modeli tercih edebilirsiniz.  Pazarama.com ile her marka ürünün yeni modellerini takip ederek, seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.