Güneş Koruyucuları

1.971 ürün

Ürün Miktarı

  Ürün Türü

   Cilt Tipi

    Kullanım Bölgesi

     Görünüm

     Suya Dayanıklı

     Su Bazlı

     Alkolsüz

     Koruma Faktörü (SPF)

      Bebekler İçin Uygun

      Fiyat

        Satıcı

         Kategori Güneş Koruyucuları
         Varsayılan
          Toplam 20 / 1971 ürün

          Güneş Koruyucuları

          Güneş koruyucuları, özellikle yaz ve ilkbahar aylarına girişte güneşin zararlı ışınları olan UVA ve UVB’ nin etkilerinden korunmak için kullanılıyor. Güneş altında yapılan faaliyetlerde bu zararlı ışınlardan korunmak gerekiyor.  Örneğin; güneşlenmek, yüzmek, uzun doğa yürüyüşleri ve dış mekanda çalışmak cildin güneş ışınlarına maruz kalmasına neden oluyor. İnsan bedeninin en büyük organı olan cildi, güneşin zararlı etkilerinden  korumak gerekiyor. Bu durumdan etkilenmemek ya da daha az etkiye maruz kalmak için güneş koruyucu kullanılıyor. Bu ışınlar; ciltte çillenmeye, erken yaşlanmaya, cilt lekelerine ve cilt kanserlerine kadar çeşitli kötü durumlara sebep olabiliyor. Ayrıca, güneş koruyucularını sadece yaz aylarında değil her mevsimde kullanmak gerektiği uzmanlar tarafından özellikle vurgulanıyor. Güneşin zararlı ışınlarından korunma ihtiyacı, her mevsim güneş koruyucu kullanmayı gerektiriyor. Güneş koruyucuları farklı cilt tiplerine ve kullanım alanlarına göre çeşitlilik gösteriyor. Cildinize uygun güneş koruyucu kullanmak cilt sağlığı için önem teşkil ediyor. Pazarama.com ile ihtiyaç duyduğunuz güneş koruyucuyu hızlı şekilde bulabilirsiniz.

           

          Neden Güneş Koruyucu Kullanmak Gerekir?

          Neden güneş koruyucu kullanmak gerekir sorusu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Güneşin zararlı ışınları olan ultraviyole ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak gerekiyor. Bu ışınlar ultraviyole A ve B ışınları. Kısaca UVA ve UVB olarak biliniyorlar. UVA ışını dalga boyu daha uzun ve enerji seviyesi en düşük, UVB ışını da dalga boyu diğerine göre daha kısa ama enerji seviyesi daha yüksek ışın olarak biliniyor. Bunlar ciltte, cildin üst katmanındaki hücrelere zarar veriyor. Ciltte kızarıklık, çillenme, erken yaşlanma ve cilt lekelerine dahi  sebebiyet verebiliyor. Güneşin bu zararlı etkilerinden korunmak, güneş koruyucular sayesinde sağlanıyor. Bu koruyucular ciltte koruyucu bir tabaka oluşturarak, zararlı ışınlardan cildi ciddi düzeyde koruyor. Farklı koruma seviyeleri bulunan güneş koruyucuların, farklı formda ve cilt yapısına göre değişken ürünleri bulunuyor. İlkbahar ve yaz aylarında kullanımı daha yoğun olsa da diğer mevsimlerde de güneş koruyucusu kullanmak önem kazanıyor. Güneşin zararlı ışınları sonbahar ve kış aylarında da etkili oluyor.

           

          Güneş Koruyucu Çeşitleri

          Güneş koruyucu çeşitleri, yüz için ve vücut kullanımına uygun olacak şekilde ikiye ayrılıyor. Bunlar da cilt tiplerine ve hassasiyetlerine göre çeşitlilik gösteriyor. Kullanım farklılıkları da çeşitliliği arttırdığı gibi bebeklerin kullanımına uygun ürün seçenekleri de bulunuyor. Güneş koruyucuları sprey, yağ, losyon, krem ve süt şeklinde kullanıma sunuluyor. Bebekler için üretilen güneş koruyucuları, bebeklerin hassas ciltlerinden dolayı organik ve doğal içeriklerle de üretim sağlanıyor. Güneş koruyucularını UVA ve UVB ışınlarına karşı koruma faktörü olarak bilinen SPF’nin yüzde olarak değer ölçüsü de çeşitlilikler arasında sayılıyor. Güneş koruyucularının, farklı kullanım isteklerine göre farklı kullanım formları ve farklı koruma değeri olanları bulunuyor. Yağlı ciltler için yağlandırmayan losyon şeklindeki güneş koruyucuları olduğu gibi, kuru ciltler için nemlendirme özelliği sağlayan krem formdaki güneş koruyucuları yer alıyor. Aile tipi olarak daha büyük boylarda ya da el çantasında rahat taşımak için daha küçük boyutlarda tercih ediliyor. Bronzlaşmak içinde kullanılan güneş yağları seçenekler arasında bulunuyor. Güneş koruyucularının parfümlü ve parfümsüz çeşitleri olduğu gibi cilt destekleyici zenginleştirilmiş içerikli güneş koruyucuları da sunuluyor.

           

          Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir?

          Güneş koruyucu nasıl seçilir sorusu oldukça önemli. Bu soruya verilecek cevap ise kullanıcının istekleri doğrultusunda şekilleniyor. Güneş koruyucuları, yüz için ayrı vücut için ayrı sunulduğu gibi aynı şişede her iki bölge için kullanılan ürünler sunuluyor. Cilt tipinin yapısını bilmek, güneş koruyucu seçimi için önemli bilgiyi sağlıyor. Bu sayede cilt tipine göre hem kullanım kolaylığı sağlıyor, hem de üründen maksimum fayda elde ediliyor.

           

          Yağlı ciltler için yağlandırmayan güneş koruyucuları bulunuyor. Yaşlanma karşıtı güneş koruyucuları, güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu hücresel bozukluğu engelliyor ve cilt yapısını bu konuda destekliyor. Leke karşıtı güneş koruyucuları ise, daha önce güneş kaynaklı cilt lekesi olmuş ya da leke oluşumuna yatkın kişiler tarafından tercih ediliyor. Güneş koruyucuların renkli formda olanları bulunuyor. Bunlar daha çok yüz kremi olarak ve hafif kapatıcılık açısından tercih ediliyor. Bronzlaşmak isteyenler içinde hem güneşten koruma sağlayan hem de bronzlaştıran yağlar bulunuyor. Bebek ve çocukların hassas ciltlerine özel olarak üretilen ürünler bulunuyor ve aileler tarafından güvenilirliği ve kullanım kolaylığı olanlar tercih ediliyor. Bebekler ve çocuklar için doğal ve organik içerikli birçok güneş koruyucuları yetişkinler içinde tercih ediliyor. Bunların dışında güneş koruyucu seçilirken dikkat edilen konu kaç SPF olduğu oluyor.

           

          Sağlık açısında güneşin sağladığı birçok yararın dışında, güneşten gelen zararlı ışınlardan ne derece korunmak da bir seçim oluyor. Uzmanların uyarılarına dayanarak uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmamak gerektiği gibi, güneşin zararlı ışınlarından yüksek oranda korunmak da gerekiyor. Güneş koruyucu faktörleri seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. SPF 15 ile başlayan koruyucuların değerleri 50’ye kadar çıkıyor. Esmer ve çok esmer koyu ciltlerde SPF 15 tercih edilebiliyor. Ancak, beyaz, sarı ve açık tenli, hassas ciltler, uzun süre gün ışığının altında kalanlar, çocuklar ve yaşlılar özellikle SPF 50 olan güneş koruyucularını kullanmaları öneriliyor. Buğday tenli olanlar içinde SPF 30 tercih edilebiliyor. SPF açısından yüksek değerli ürünler bu zararlı ışınlardan yüzde olarak daha iyi koruduğunu anlatıyor. Güneş koruyucularının ambalajlarında SPF değerleri yazıyor. Ayrıca suya dayanıklı ürünler de terleme ve uzun süre suda kalma da tercih ediliyor. Sonuç olarak seçilecek olan güneş koruyucu, cilt dostu olmasına önem göstermek gerekiyor.

           

          Güneş Koruyucu Kullanımı

          Güneş koruyucu kullanımı oldukça yaygın. Cilt tipine, hassasiyete ve ihtiyaca göre tercih edilen güneş koruyucu, gün ışığına çıkmadan sürülüyor ve cilt tarafından emildikten sonra güneşe çıkılıyor. Deniz ya da havuz  kullanımında sık sık güneş koruyucusunu tekrar etmek gerekiyor. Ayrıca terleme söz konusu olunca da aynı şekilde işlemi tekrar etmek önemli. Bebek ve çocuklar için özel olarak üretilen güneş koruyucuları da yetişkinlerde olduğu gibi güneş öncesi sürülüyor ve sık tekrar edilmesi gerekiyor. Güneşten sonrası içinde güneş sonrası ürünleri kullanarak hem cildin rahatlaması hem de cildin beslenmesi sağlanıyor. Güneş koruyucularının kullanımları ve tüketim süreleri de ambalajlarda yer alıyor. Ürün alındığında ambalajlarda bulunan kullanım şekillerini muhakkak okumak gerekiyor. Önerilen süre içerisinde güneş koruyucularını kullanmak ve ömrü tükendiğinde değiştirmek sağlık açısından önem kazanıyor.

           

          Güneş Koruyucu Fiyatları

          Güneş koruyucu fiyatları, ürün içeriklerinin çeşitliliğine, marka, boyut gibi birçok faktöre göre değişiyor. İhtiyaçlarınızı farklı filtreleri kullanarak, kolaylıkla bulabilirsiniz. Örneğin çocuk güneş kremleri fiyatları şeklinde spesifik arama yaparak, kategori bazında araştırma yapabilirsiniz. Marka, ürün miktarı, fiyat veya satıcı filtrelerini de kullanarak aramayı hem kolay hem de hızlı hale getirebilirsiniz. Güneş ürünleri için Pazarama.com ile hızlı ve pratik bir araştırma yapabilirsiniz. Farklı ürün alternatiflerini tek web sitesi üzerinden görüntüleyerek, alışverişinizi konforlu şekilde tamamlayabilirsiniz. İndirimli güneş kremleri ürünlerinden ya da kampanyalı ürünlerden tercihinizi yapabilirsiniz. Pazarama.com ile tasarruflu bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.