Felsefe

23.581 ürün

Yazar

  Sayfa Sayısı Aralığı

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Felsefe
      Varsayılan
       Toplam 20 / 23581 ürün

       Felsefe Kitapları

       Felsefe, düşünce bilimi ya da düşünbilim olarak tanımlanıyor. Bu alan üzerine birçok insan birçok farklı kategoride çalışma yapıyor. Bu çalışmaları da çeşitli kitaplara aktarıyor. Genellikle felsefe, psikoloji, sosyoloji, insan bilimi gibi alanlarda ilerleyen bireyler felsefe kitaplarını tercih ediyor. Felsefe bilgiyi seven, bilgiyi arayan, peşinden koşan, bilgelik arayışında olma anlamlarına da geliyor. Felsefe bilim dalında; varlık, yokluk, sevgi, gerçek, adalet, insan, sanat, din, bilim, güzellik ve ahlak gibi konular ele alınıyor. Genellikle bu kitaplarda incelenen konular insanı düşünmeye yöneltiyor. Doğruyu ve gerçeği bulmak okurlar için önemli bir husus oluyor. Felsefe bilim dalının temelinde soru sorma eylemi yatıyor. Pazarama.com ile birçok felsefe kitabını inceleyebilir, yazarlar ve kitaplar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz.

       Felsefe Kitabı Çeşitleri

       Felsefe kitabı çeşitleri konularına, yazarın işleyişine, kitap türüne, temasına, cilt tipine ve her türlü kitap özelliklerine göre değişebiliyor. Bilgi, güzellik, ahlak, hukuk, eğitim, metafizik, varlık, siyaset, teoloji, zihin felsefesi gibi alanlar bulunuyor. Bu alanlarda kendi içinde; bilim ve felsefe, felsefe ve sanat, felsefe ve din gibi temalara ayrılıyor. Felsefe kitapları hem okuma kitabı hem de ders kitabı şeklinde bulunabiliyor.

        

       Felsefe Kitabı Önerileri

       Felsefe kitapları birçok farklı kategoride üretiliyor. Hem roman hem hikaye hem de kaynak kitap şeklinde birçok felsefe kitabı bulunuyor. Genellikle felsefe ve sosyoloji ile ilgilenen bireyler tarafından tercih ediliyor. Sorunlara çözüm, açıklanamayanlara cevap, bilinmeyenlere bir doğruluk arayanların tercihleri arasında yer alıyor. En çok tercih edilen felsefe kitapları incelendiğinde ise felsefe kitabı okumak isteyenlere şu kitaplar öneriliyor:

       İnsan Nedir?

       Mark Twain tarafından kaleme alınan “İnsan Nedir?” kitabı insanoğlunun varoluşuna doğru bir yolculuk yapıyor. İnsana, insan neyden oluşur, nasıl oluşur, insanlığın amacı nedir gibi birçok sorunun cevabını veriyor. İnsan nedir kitabı sokratik diyaloglar ile kaleme alınıyor.

       Anlamaktan Yoruldum

       Fernando Pessoa tarafından yazılan “Anlamaktan Yoruldum” isimli eser, 72 sayfadan oluşan ince bir kitap olarak biliniyor. İnce ve kısa bir kitap olmasına rağmen içeriğinde barındırdığı derin anlam, pek çok kişiyi etkiliyor. Felsefe ile ilgilenenlerin genellikle okuduğu kitaplar arasında yer alıyor. Düşünmeye ve düşündürmeye yönlendiren kitap anlam arayışı kavramını ele alıyor. Kitap yazarın ağzından anlatılıyor.

       Hayatın Anlamı

       Schopenhauer tarafından yazılan “Hayatın Anlamı” kitabı 144 sayfadan oluşan bir kitap. Söz konusu kitap okuru düşünmeye yönlendiriyor. Hayatın anlamını anlatmaya çalışıyor.

       Felsefenin Kısa Tarihi

       Ahmet Cevizci’nin yazdığı “Felsefenin Kısa Tarihi” kitabı, felsefe tarihini öğrenmek isteyenlere ve bu alana ilgisi olanlara önerilecek kitaplar arasında yer alıyor. Felsefe bilim dalının geçmişten günümüze kadar nasıl geldiği, hangi yollardan geçtiği gibi temel konular esas alınıyor.

        

       Felsefeye Giriş

       Ahmet Cevizci’nin kaleme aldığı “Felsefeye Giriş” kitabı ders kitabı kategorisinde yer alıyor. Genellikle felsefe öğrencileri tarafından okunuyor. Hem felsefenin tarihi hem de felsefenin en başlarını anlatan bu kitapta düşünme ve akıl yürütmenin nasıl başladığını da öğrenebilirsiniz. “Felsefeye Giriş” kitabı ile en temel bilgileri öğrenerek felsefeye adım atabilirsiniz.

       Pratik Usun Eleştirisi

       Immanuel Kant tarafından yazılan “Pratik Usun Eleştirisi”, akla yönelik eleştirilerin anlatıldığı bir kitap olarak biliniyor. Kitabın ana konusu ise Kant’a dair eleştiriler ve gelişim aşamalarını gösteren temel çalışmalar şeklinde listelenebilir.

        

       Felsefe Kitapları İndirim ve Kampanyaları

       Online alışveriş siteleri yılın belli zamanlarında bazı ürünler için indirim ve kampanyalar düzenleyebiliyor. Ürünler için indirim ve kampanya arayışında online olarak sonuç almak daha kolay oluyor. Bu bakış açısıyla kitap ürünlerinin indirim bilgisi için de online olarak sonuç almak mümkün. Ayrıca kitap kampanyaları arayanlar için de online olarak bilgi almak kolay. Söz konusu ürünler için indirim ve kampanya araştırmasında online platformlar ile çeşitli sonuçlara ulaşabilirsiniz. Saniyeler içinde en iyi fiyatı bulabilir ya da indirimler ve kampanyalarla avantajlı fiyatları görüntüleyebilirsiniz.

        

       Felsefe Kitapları Yorumları

       Kitap tavsiyesi arayışında yazar ve kategori özelinde farklı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Burada sizin kitap zevkiniz ve bütçe aralığınız esas belirleyici olmalı. Diğer yandan kitap ile ilgili detaylar için özellik ve fiyat kadar kullanıcıların yaptıkları yorumlarda önemli oluyor. Daha önce felsefe kitapları okuyanların deneyimleri, siz ürünü satın almadan önce bir yol gösterici oluyor. Kitaplar arasında seçim yapamadığınızda ya da satın almak konusunda kararsız kaldığınızda sizlere yardımcı olabiliyor. Felsefe kitap yorumları incelendiği zaman; sayfa sayısı, cilt tipi, konusu, kimlere hitap ettiği, ne anlattığı, teslim alınması, okuma sonrası memnun kalındı mı, tavsiye ediyorlar mı gibi birçok değerlendirme ile karşılaşabilirsiniz. Bu yorumlar alışveriş esnasında bilgi edinmeyi kolay kılıyor. Ayrıca doğru kitap seçmek konusunda da etkili olabiliyor.

        

       Felsefe Kitapları Fiyatları

       Felsefe kitapları fiyatları söz konusu olduğunda; sayfa sayısı, cilt kapağı ve baskı tarihi kaynaklı değişiklikler görmek mümkün. Kitap kategorisinde satışa sunulan felsefe kitaplarına tek bir sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Felsefe konulu tüm kitapları görüntüleyerek en çok satanlar, en yeniler, artan fiyat ya da azalan fiyat şeklinde sıralayabilirsiniz. Beğendiğiniz eserleri sepetinize ekleyerek kolayca satın alabilirsiniz. Sipariş sürecinde kitap ile ilgili detayları da inceleyebilirsiniz. Kitaplar arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, sizin için cazip fiyata sahip olan kitaba ulaşabilirsiniz. En az ve en çok şekilde fiyat aralığı belirleyerek bütçenizin dışına çıkmadan kitap alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Aradığınız kitaba daha kısa sürede ulaşabilmek için filtreleme özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Kitabın türü, yazarı, kitap ismi, sayfa sayısı için filtreleme yapabilirsiniz. Böylece aradığınız kitaba daha kısa sürede ulaşarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Keyifli bir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Pazarama.com ile tüm felsefe kitabı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

        

       Kitap Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

       Günümüzde birçok yazarın birbirinden farklı türde kitabı bulunuyor. Bu bağlamda da kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunuluyor. Okuma alışkanlığı olan ya da olmayan tüm kullanıcıların kitap seçerken dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlar şu şekilde incelenebilir:

       -        Yazarın edebi kişiliği

       -        Kitabın hangi yaş grubuna uygun olduğu

       -        Kitabın teması ve ana unsuru

       -        Kitabın basım yılı

       -        İlginizi çekip çekmediği

       -        Kitap hakkında yapılan eleştiri, yorum ve değerlendirmeler

       -        Konuların ilgi çekici biçimde sunulması, eğlendirici ve düşündürücü olması

       -        Bu gibi etkenlere dikkat etmek daha doğru kitaba ulaşmanızı sağlayabilir.

       Kitap Okumanın Önemi

       Kitap okumak, her yaştan birey için için önemli. Çocuk yaşta kitap okuma alışkanlığı kazanan bireylerin diğer bireylere göre daha donanımlı olduğunu görmek de mümkün. Konuşma, iletişim, duygu ve düşüncelerin gelişmesinde büyük bir faydası olan kitaplar eğlenceli bir aktivite aracı olarak da düşünülebilir. Bu bağlamda okurlar kendi kişisel zevklerine ve tercihlerine göre kitap seçerlerse okuma alışkanlıkları daha hızlı bir şekilde oluşabilir. İnsan gelişimi için oldukça önemli bir yere sahip olan kitap okumanın faydaları şu şekilde listelenebilir:

       -        Kitap okumak sosyo psikolojik olarak insan hayatını düzenliyor ve hayata farklı açıdan bakılmasını, pozitif düşünce olgusunu oluşturuyor.

       -        Bireylerin düşünce ve davranışlarını olgunlaştırıyor.

       -        Stresi azaltmada yardımcı oluyor.

       -        Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre unutkanlığı azalttığı da söyleniyor.

       -        Kelime haznesi ile beraber bilgi dağarcığını da artırıyor.

       Kitap okumanın önemi ve sağladıkları bu şekilde listelenebilir.