Nevresim Takımı

10.700 ürün

Ebat

  Renk

   Ürün Tipi

    Çarşaf Tipi

    Yastık Kılıfı Sayısı

    Kumaş

     Mevsim

     Tema

      Battaniye

      Detay/Görünüm

       Fiyat

         Satıcı

          Kategori Nevresim Takımı
          Varsayılan
           Toplam 20 / 10700 ürün

            

           Nevresim Takımları

           Nevresim takımları bir evin en önemli tekstil ürünlerinin başında gelir. Halı, perde ya da koltuk örtüsü olmadan evinizde vakit geçirebilirsiniz ancak nevresim takımı olmadan bu mümkün değil. Yatağınıza serdiğiniz yatağınızı temiz tutan ve size rahat bir uyku sağlayan nevresim takımları yatak odalarının olmazsa olmaz parçalarındandır. Nevresim takımı çeşitleri içlerinde çarşaf, yastık kılıfı ve örtüden oluşan takımlardır. Bu diğer yatak kılıfı olarak ta adlandırılan düğmeli çarşafa battaniye veya yorgan geçirerek hava durumuna göre kullanabilirsiniz. Nevresim takımları genel olarak dört parçadan oluşmaktadır. Ancak çeşitleri arasında çok daha fazla parçaya sahip nevresim takımı bulmak mümkün. Size sağlıklı ve kolay kullanım sağlayan bu ürünlerin pek çok farklı modeli, deseni ve rengi mevcuttur. Pazarama.com adresinde birçok tanınmış ev tekstili markasının nevresim takımlarını inceleyebilir zevkinize hitap edeni kolaylıkla satın alabilirsiniz.

           Nevresim takımı modelleri sadece kullanım kolaylığı ve sağladığı temiz uyku dışında birde odanızın dekorasyonuna büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Şık bir nevresim takımı odanızın havasını değiştirirken size kaliteli uyku imkânı sağlar. Nevresim takımı çeşitleri birçok farklı özellikleri doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Bunların başında kumaş yapıları gelmektedir. Şık nevresim takımı seçerken mevsimine göre seçeceğiniz doğru kumaşı olan nevresim takımı size kaliteli ve deliksiz bir uyku yaşatabilir. Keten, pamuk, saten gibi birbirinden farklı kumaş türleri ile üretilen nevresim takımları ihtiyaca uygun ve konfor düşünülerek siz değerli kullanıcılarına sunulmuştur.

           Nevresim Takımı Modelleri

           Nevresim takımı modelleri, çok fazla seçeneğe sahiptir. Bu seçeneklerin çok olmasının sebebi farklı tarz ve kumaşlarda aynı zamanda renk ve desenlerde üretilmeleridir. Birçok farklı konsept ile üretilen nevresim takımları çiçek desenli, geometrik desenli, düz renk, klasik çizgileri olan, sevgililer günü, yıldönümü, karikatür ve kişiye özel olarak tasarlanabilen çok fazla çeşide sahiptir. Bu yüzden nevresim takımı seçerken zorlanmanız olağan bir durumdur. Nevresim takımı çeşitleri arasında seçim yaparken kullanacak kişinin zevkine ve ihtiyacınız doğrultusunda seçim yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Nevresim takımları arasında görünümü haricinde birde kullanımı açısından oldukça kolaylık sağlayan özellikte takımlarda bulunur. Örneğin yataktan kaymayı engelleyen lastikli nevresim takımları, organik olarak üretilen nevresim takımları gibi. Kendi zevkinize ve ihtiyacınıza göre mutlaka bulabileceğiniz çeşitlilikte olan nevresim takımları kolay ulaşılabilir özelliği ile sizlere zaman kaybetmeden sahip olmanızı sağlıyor. Sade, çılgın, renkli, bohem, spor, klasik, avangart… Tarzınız ne olursa olsun Pazarama.com adresinde aradığınızı mutlaka bulacaksınız!

           Çocuklarınıza göre nevresim takımı modelleri de kategoriler içerisinde çokça mevcuttur. Genç kız, genç erkek, çocuk, bebek her yaşta kişiye ve konsepte uygun nevresim takımları hayatınızı kolaylaştırmanın yanında odanızın dekorasyonuna büyük katkı sağlıyor. Sade bir odanızda kullanacağınız çok renkli nevresim takımları ile odanızı canlandırırken klasik bir yatak odasında kullanacağınız düz renk ya da sade bir nevresim takımı ile huzuru yakalayabilirsiniz.

           Her Mevsim Nevresim Takımı Kumaşları

           Her nevresim takımını her mevsim kullanamazsınız. Öyle ki kışın saten nevresim takımı kullanmanız uygun olmadığı gibi yazında peluş nevresim takımı kullanmanız uygun olmaz. Bu durumda mevsime uygun kumaş yapısına sahip nevresim takımlarından almanız sizin hem uyku kalitesini hem de odanızın dekorasyonunu doğrudan etkileyen önemli bir unsurdur. Hem yazın hem kışın aynı nevresim takımını kullanmak istiyorsanız sizin için en doğru seçim pamuklu nevresim takımları olacaktır. Bu ürünler doğal pamuktan üretilir ve en sık kullanılan kumaş cinsidir. Pamuklu nevresim takımları nefes alabilen özellikleri sayesinde sağlığa zararlı olmayıp yazın terletmeyen kışın ise üşütmeyen yapıya sahiptir. Zaten piyasalarda en çok pamuk nevresim takımları üretilmektedir. Yaz aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz saten kumaşa sahip nevresim takımları olduğu gibi keten kumaştan üretilen nevresim takımları da yaz sıcaklarında seri bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

           Kış mevsiminde çok üşüyor ve sıcacık bir uyku istiyorsanız peluş ya da tüylü nevresim takımlarından tercih edebilirsiniz. Herhangi bir alerjisi olmayan kişilerin gönül rahatlığı ile kullanabilecekleri bu sıcak tutan nevresim takımları ile yatağın içinden çıkmak istemeyeceksiniz.

           Nevresim Takımı Boyutları

           Nevresim takımı çeşitleri ölçülerine göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden nevresim takımı satın almadan önce yatağınızın ölçüsünü bilmeniz gerekmektedir. Tek kişilik nevresim takımlarının ölçüsü 90x190 cm olanlardır. Yine tek kişilik için üretilen ama biraz daha geniş ve uzun olan diğer ölçüsü tek kişilik nevresim takımı 120x200 cm olandır. Çift kişilik nevresim takımlarının da 2 farklı ölçüsü vardır. Bunların biri 160x200 cm lik nevresim takımı iken diğeri 140x200 cm olan nevresim takımlarıdır.

           Nevresim Takımı Bakımı

           Nevresim takımları evinizde en çok kullandığınız hatta sürekli kullandığınız ev tekstil ürünleridir. Bu yüzden de sık sık temizlenmektedirler. Temizlik her anlamda olması gereken bir kuraldır. Uyku kalitesini doğrudan etkileyen nevresim takımlarının temizliği de bu kurala dâhildir. Düzenli aralıklarla ve acil durumlarda (leke oluşması) gibi mutlaka yıkanmalı ve temizliğinin yapılması gerekmektedir. Nevresim takımları yaz aylarında hemen hemen her gün değiştirilebilir ürünlerdir. Nevresim takımının kumaş cinsine göre yıkama talimatlarına uyulması ömrünü uzatmasını ve en az şekilde yıpranmasını sağlar. Düzenli aralıklar ile talimatlara uygun şekilde yıkanan ve ardından ütülenen nevresim takımları bu şekilde uzun ömürlü ve yıpranmadan yatağınızı süslemeye devam eder. Nevresim takımlarını talimatlarında yazan yıkama derecelerine göre yıkamanız oluşabilecek kırılmalar için oldukça önemlidir. Yazan derecenin üzerine çıktığınız zaman kumaşta kırılmalar olabilir ve ütülendiği zaman bile çok fazla düzelmez, bu durumda görüntü açısından oldukça kötü görünür.

           Nevresim Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

           Bazen internette ya da mağazada gördüğümüz ürünleri beğenir satın alırız. Ama eve geldiğimizde hüsrana uğrarız. Çünkü almış olduğumuz ürünlerin ölçüsü uymaz. Bu sebeple nevresim takımı satın alacağınız sırada öncelikle bakmanız gereken önemli nokta ölçüleridir, sizin yatağınıza uyup uymayacağıdır. Ölçüleri uygun olmayan nevresim takımları küçük geldiği zaman çıkma büyük geldiği zamanda toplama yapar. Her iyi türlüde rahat uyumanızı engeller. Yatak ölçünüze uygun olan nevresim takımını seçtikten sonra zevkinize uygun olan nevresim takımını seçmeniz severek kullanmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda yatak odanızın dekorasyonuna katkı sağlayacak olan bu nevresim takımları ile keyifli bir şekilde uyuyabilirsiniz. Son olarak almış olduğunuz nevresim takımının mevsime uygun olup olmadığa dikkat etmeniz kullanım rahatlığı açısından önemlidir. Kış aylarında saten nevresim takımları kullanım açısından rahat olmayacağı gibi yaz aylarında da polar nevresim takımları rahat kullanım sağlamaz.

           Nevresim Takımı Fiyatları

           Nevresim takımı fiyatları geniş ürün yelpazesine sahip olan bu ürün grupları için oldukça çeşitlilik gösterir. Nevresim takımı fiyatlarını etkileyen unsurların başında ölçüleri, markaları, tasarımları, kumaş cinsleri gibi pek çok farklı özelliklerdir. Yatak odanıza, çocuk odasına, misafirlerinize özel, yazlık, kışlık, saten, çeyizlik, özel günler için gibi pek çok farklı model ve tarzlarda severek alıp kullanabileceğiniz nevresim takımlarını farklı markalarda ve kumaş seçenekleri ile her bütçeye ve zevke uygun olarak Pazarama.com adresinden bulabilir güvenli ve keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.