Epilatör

290 ürün

Ürün Tipi

Renk

  Kablosuz Kullanım

  Cilt Tipi

  Kullanım Şekli

  Hız Ayarı

  Işıklı

  Cımbız Sayısı

   Uygulama Alanı

    Yıkanabilir Başlık

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Epilatör
       Varsayılan
        Toplam 20 / 290 ürün

        Epilatör Nedir? Epilatör Çeşitleri ve Fiyatları

        Genellikle kadınların rahatsızlık duyduğu konulardan biri de vücuttaki istenmeyen tüylerdir. Özellikle yaz aylarında, sıcak havaların da etkisi ile daha ince ve kısa kıyafetler giymeyi tercih ederiz. Bu dönemlerde istemediğiniz tüylerden kurtulmanın en pratik yolu epilatör kullanmaktır. Diğer tüy alma yöntemlerine oranla; daha güvenli olmasının yanı sıra, daha az acı hissetmenizi sağlayan epilatörler, birçok kadının vazgeçilmezi ve kurtarıcısı olmaktadır. Epilatör çeşitlerini incelemek ve daha fazla bilgi almak için Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

        Epilatör Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

        Epilatörler; bikini bölgesi, koltuk altı, kol ve bacaklarınızda kısacası tüm vücudunuzda rahatlıkla kullanmanıza uygun yapıdadır. Epilatörler; eğimli yapıdaki diskleri ya da yayları sayesinde; istenmeyen tüyleri kök kısmından alarak pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Acil ya da önemli bir işiniz çıktığında istenmeyen tüyler ile karşı karşıya kalmanız durumunda epilatör imdadınıza yetişecektir. Epilatörler; hassas bir ciltlerde istenmeyen tahrişlere neden olabilmektedir. Daha önce epilatör kullanmadıysanız tam anlamıyla kullanmaya başlamadan 1 - 2 gün önce ürünün cildinize zararı olup olmayacağını kontrol etmeniz size kolaylık sağlayacaktır.

        Epilatör aletleri bazen epilasyon işlemi ile karıştırılabilmektedir. Epilatörler; istenmeyen tüylerin vücudunuzdan belli bir süre uzaklaşmasına yardımcı olur ve bu işlem depilasyon olarak adlandırılır. Epilasyon işlemi ise; istenmeyen tüy sorununu kökten çözerek bir daha tüy problemi yaşamanıza engel olur. Depilasyon işlemi; ağda yapılarak, cımbız ya da tüy dökücü krem kullanılarak da yapılabilir ya da istenmeyen tüylerden geçici olarak kurtulmaktır. Epilatör cihazları da aslında cımbız ile aynı işlevi görmektedir. Cımbız ile istemediğiniz tüyü tutar ve kökünden çıkmasını sağlarsınız. Epilatör aletinde bunu birden fazla cımbız ile aynı anda yaptığınızı düşünebilirsiniz ancak bu düşünce gözünüzü korkutmasın. Gelişen teknoloji sayesinde epilatör aletleri de payına düşeni almıştır. Bu aletler; bazı bölgelerde acı hissetmezken, hassas bölgelerde ise hissedilen acıyı minimize edecek şekilde geliştirilmiştir. İstenmeyen tüylerin alımı sırasında yaşanan ve istenmeyen durumlardan biri de batık oluşmasıdır. Epilatör kullanırken de bu sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir durumda; eksfoliasyon işlemi uygulamanızı tavsiye ederiz. Eksfoliasyon; ölü cilt hücrelerini yok ederek gözenekleri açma işlemine denir. Batık tüyler ile başınız dertte ise; siz de eksfoliasyon işlemi uygulayabilirsiniz. Bunun için sıcak bir duş almanız ve duş esnasında sert bir kese ile gözeneklerinizi açmanız yeterli olacaktır. Epilatör çeşitleri içerisinde; eksfoliasyon işleminizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak şekilde geliştirilmiş fırçalar bulunmaktadır. Epilatör alet işlem esnasında doksan derecelik bir açı ile tutulmalı ve işlem uygulanacak olan bölge diğer eliniz ile sabit şekilde tutulmalıdır. Epilatör aletini cildinize bastırmadan hafif ve yavaş bir şekilde uygulamalısınız. Bastırılarak ya da hızlı şekilde kullanılan epilatör aleti tüylerinizin kırılarak batık oluşturmasına sebebiyet verebilir. Epilasyon işlemi; ağda yapılırken de olduğu gibi tüylerin çıkış yönünde uygulanmamalıdır. Böylelikle hem tüyleriniz köklerinden daha kolay ve acısız çıkacak, hem de doğru uygulanan yöntem sayesinde zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Epilatör cihazını kılların ters yönünde uygulamalı ve işlem bitiminde cildinizin tahriş olmasını en aza indirgemek için nemlendirici sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Epilatörler; tüylerinizi kökünden aldığı için, bazen daha çabuk ve acısız olması yönünden tercih edilebilen jilet kullanımına oranla daha uzun vadeli sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Tüylerinizi tıraş etmenin diğer bir dezavantajı ise, tüylerinizin çıkarken cildinizi kaşındırması ve size rahatsızlık vermesidir. Epilatör kullandığınızda böyle bir sorun yaşamazken daha uzun süreli bir rahatlık elde edersiniz.

        Epilatör aletinizi uzun yıllar kullanmak istiyorsanız temizliğine önem vermelisiniz. Her kullanım sonrası temizlenen cihazların kullanım süreleri ve performansı daha iyi olmaktadır. Temizlik işlemini; satın aldığınız ürünün kullanım kılavuzunda yer alan talimatlara uyarak, önerildiği şekilde yapmalısınız. Su ile temizlenebilen modeller bulunduğu gibi, su ile temas etmemesi gereken bir epilatör aletine de sahip olabilirsiniz. Bu durumda; ürünü aldığınızda, kutu içerisinde yer alan ve cihazınızı temizlemeniz için özel olarak geliştirilen parçaları kullanmanız gerekmektedir.

        Epilatör Çeşitleri Nelerdir?

        Epilatör aletleri pille çalışabildiği gibi, prize takılarak ya da şarj edilerek de kullanılabilir.

        Özellikle yüz bölgesinde bulunan tüylerden kurtulmak için kullanılan yüz epilatörü ya da yay epilatörü olarak tanımlanan cihaz; içerisinde bulunan çift tarafı bobinler sayesinde oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Bir taraftaki bobinler kılları tutarken, arkadan gelen diğer bobinler kılların çıkmasına yardımcı olacaktır. Cihaz içinde bulunan ve sarılıp tekrar esneyebilme özelliğine sahip yayları sayesinde bozulma riski oldukça düşüktür.

        Yay epilatör modeline benzeyen bir sistemle çalışan, dönen disk epilatöründe; adından da anlaşılacağı üzere dönen diskler görev yapar. Hareketli başlığı ile cımbız etkisi yaratan bu modelde; disklerin uçları yakınlaşarak birçok kılı tutarken, dönen disk uçları ise çekilen kılları dışarı aktarma görevi görür.

        Cımbız tipi epilatörler ise; dönen disk modeline benzeyen bir sistemle çalışmaktadırlar. Bu modelin üst kısmında bulunan bir başlık mevcuttur. Hareket eden plakaların uç kısımları bu başlıkta yer almaktadır. Plakaların uç kısımları; cımbız görevi görerek, kılları kökten tutarak çıkarma görevini üstlenir.

        Epilasyon Cihazının Özellikleri Nelerdir?

        Kablolu, kablosuz ve şarj edilebilir kablolu seçenekleri bulunan epilasyon cihazları; yumuşak ve pürüzsüz bir epilasyon olanağı tanır. Ayrıca şarj edilebilen seçeneği kolaylıkla taşıma imkânı sunduğu için seyahat çantalarının da vazgeçilmezi olabilir.

        Epilasyon aletlerinde çokça cımbız bulunmaktadır. Zamanınızın kısıtlı olduğu anlarda, kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Daha önce epilasyon aleti kullanmadıysanız; tercihinizi kırkın altında cımbız sayısına sahip epilasyon aletinden yana kullanmanız doğru bir tercih olabilir.

        Islak bir epilasyon işlemi için kablolu bir cihaz kullanmanız oldukça tehlike arz edeceğinden, tercihinizi kesinlikle şarj edilebilir epilasyon aletinden yana yapmalısınız. Epilasyon aletinizin şarjı dolu değilse işlem sırasında zaman kaybı yaşamanıza neden olabileceğinden, epilasyon aletinizin şarjını önceden kontrol etmeli, gerekiyorsa epilasyon işlemine başlamadan önce şarjını doldurmalısınız. Eğer epilasyon işlemini kuru cildinize uygulayacaksanız, daha fazla güç imkânı tanıyacağından kablolu bir cihaz kullanabilirsiniz. 

        Epilasyon aletine uzmanlık ve çok yönlülük açısından değinmek gerekirse; öncelikle cildinizi iyi tanımanız gerektiğini belirtmekte fayda var. Epilasyon aletlerinde birçok parça bulunur. Bu parçalar vücudunuzun ayrı bölgelerinde rahatlıkla kullanabilmeniz için tasarlanmıştır. Özellikle daha hassas ve dikkat edilmesi gereken bölgelerde kullanılmak için geliştirilen parçalar olduğu gibi, bazı parçaları da tüm vücudunuzda kullanım için uygundur. Satın almayı düşündüğünüz ürünün hangi parçaları içerdiğine ve parçalarının özelliklerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

        Bazı ciltler acıya karşı daha duyarlı olduğu gibi, çabuk tahriş olması da mümkündür. Bu nedenle işlem esnasında hassas cildinize aynı hassasiyetle karşılık verecek masaj işlevi bulunan modelleri de inceleyebilirsiniz.

        Epilatör Fiyatları Nelerdir?

        Satın alacağınız epilatör aleti için öncelikle ihtiyacınızı doğru şekilde belirlemelisiniz. Epilatör aletini belli bölgelerde mi, yoksa tüm vücudunuzda mı kullanmayı planladığınıza karar vermelisiniz. Sonraki adım cildinizin hassasiyeti olmalıdır. Tercih edeceğiniz epilatör, cilt yapınıza uygun olmalıdır aksi takdirde cildiniz tahriş olabilir ve istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Kullanım şekline, modeline, yapısına ve parça sayısına farklılık gösteren epilatör fiyatlarını incelemek için Pazarama.com adresinden yardım alabilirsiniz.