Dünya Edebiyatı

6.294 ürün

Sayfa Sayısı Aralığı

  Boyut

  Yazar

   Ürün Türü

    Basım Dili

    Cilt Durumu

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Dünya Edebiyatı
       Varsayılan
        Toplam 20 / 6294 ürün

        Dünya Edebiyatı Kitapları

        Günlük hayatta kitap okumak farklı kazanımları ve faydaları beraberinde getiriyor. Kitap okuyan kişilerin yorumlayabilme ve düşünebilme özellikleri gelişiyor. Birçok farklı kitap türü bulunuyor. Bunlardan biri olan dünya edebiyatı kitapları sanatsal anlamda büyük bir değer taşıyor. Dünyaya bambaşka perspektiflerden bakmayı sağlayan dünya klasikleri, okuyucuların kelime dağarcığını geliştiriyor. Okuyucular birçok terminolojin terimi ve eski kelimeleri kitaplardan öğreniyor. Klasikler olarak isimlendirilen dünya edebiyatı kitapları tekrar tekrar okunabiliyor. Yazarların ülkelerinin dışına çıkarak daha geniş bir alana yayılan dünya edebiyatı eserleri, klasiklerden güncel edebiyata kadar birçok kitap içeriyor. Okumayı seven herkese hitap eden dünya edebiyatı kitapları; polisiye, romantik, gerilim çeşitleri başta olmak üzere sanatsal yönü ve ince işçilikle hazırlanan kurguları ile ön plana çıkıyor. Kalemi kuvvetli olan yazarlar tarafından yazılan dünya edebiyatı romanları dünyanın dört bir yanına tanıtılıyor. Her yaştan okuyucunun beğenisini kazanan dünya klasikleri, çocuklardan yetişkinlere kadar herkese hitap eden kitaplardan oluşuyor. Dünya edebiyatı koleksiyonunun fantastik kategorisinde yer alan birçok eser sinema ve televizyon dünyasında kendine yer ediniyor. Buna örnek olarak; Game Of Thrones, Yüzüklerin Efendisi, Açlık Oyunları ve Harry Potter verilebiliyor. Farklı yazarlar tarafından yazılan tüm dünya edebiyatı kitaplarına Pazarama.com ile uşabilirsiniz.

         

        Dünya Edebiyatı Kitapları Çeşitleri

        Dünya edebiyatı kitapları çeşitleri hem okuma zevkini tatmin ediyor hemde okuyucuların farklı kültürlere tanıklık etmesini sağlıyor. Okuyucular dünya klasikleri ile vizyonunu genişletebiliyor. 200-300 yıllık bir geçmişe sahip olan dünya klasikleri genellikle Rus, İngiliz ve Fransız yazarların eserlerini içeriyor. Genellikle gerçekçilik ile anılan eserlerin başında Suç ve Ceza geliyor. Fyodor Dostoyevski’nin en iyi kitaplarından biri olan Suç ve Ceza, okuyucuların kendini sorgulamasını sağlıyor ve aynı zamanda insanın erişilmesi güç olan taraflarına da değiniyor. Rus edebiyatının en değerli yazarlarından biri olan Dostoyevski, insanın iç dünyasına odaklanıyor. 1866 yılında basılan Suç ve Ceza kitabı okuyucuların olaylara bakış açısını değiştiriyor. Duyguların birebir yaşandığı bir eser olan Suç ve Ceza kitabı, yoksul bir kişi olan Raskolnikov isimli gencin maddi sıkıntılardan dolayı okulu yarıda bıraktığı bir dönemi anlatıyor. Dünya edebiyatı klasiklerinden olan bir diğer kitap ise Victor Hugo’nun yazdığı “Sefiller” eseri oluyor. 1862 yılında okuyuculara sunulan Sefiller kitabı gerçeği yansıtıyor. Sefiller eserinde kitabın ana kahramanı Jean Valjean’in ekmek çalma hikayesi anlatılıyor. Romantik akımlı bir eser olan Sefiller, bir suçlunun yaşamından bahsediyor. Dünya klasikleri 100 temel eserler arasında yer alan Sefiller, ortaöğretimde yer alan öğrencilere kurumlar tarafından öneriliyor. Dünya klasiklerinden bir diğeri olan Lev Tolstoy’un yazdığı Anna Karenina eseri, toplumun üst sınıfında bulunan kişilerin arasında yaşanan bağımsız bir aşk hikayesini anlatıyor. Bu eserde aşk teması çok farklı açılardan ve noktalardan ele alınıyor. 1835 yılında okuyuculara sunulan Honore De Balzac tarafından kaleme alınan Vadideki Zambak, imkansız bir aşk hikayesini anlatıyor. Sanatsal değeri oldukça yüksek dünya klasikleri, okuyucuların bakış açısını ve vizyonunu geliştiriyor.

         

        Dünya Edebiyatı Klasikleri

        Geçmiş zamanlarda yazılan ve günümüze kadar ulaşmayı başaran birçok dünya klasiği bulunuyor. Her bir klasiğin içerdiği mesaj ve teması farklı olabiliyor. Adı sıklıkla duyulan dünya edebiyatı klasikleri yazarları ile birlikte aşağıda sıralanıyor:

        -        Suç ve Ceza - Fyodor Dostoyevski

        -        Anna Karenina - Lev Tolstoy

        -        Sefiller - Victor Hugo

        -        Notre Dame’ın Kamburu - Victor Hugo

        -        Vadideki Zambak - Honore De Balzac

        -        Aşk ve Gurur - Jane Austen

        -        Romeo ve Juliet - William Shakespeare

        -        Babalar ve Oğullar - İvan Turgenyev

        -        Savaş ve Barış - Lev Tolstoy

        -        Uğultulu Tepeler - Emily Bronte

        -        Üç Silahşörler - Alexandre Dumas

         

        Dünya Edebiyatı Kitapları Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

        Dünya klasikleri dünyanın dört bir tarafından kaleme alınan eserler içeriyor. Her bir kitabın içeriği birbirinden farklı oluyor. Okuyucuların dünya edebiyatı kitabı seçerken kendi zevkini göz önünde bulundurması öneriliyor. Dünya edebiyatı kitap seçiminde okuyucu yorumlarından da yararlanabilirsiniz. Bunun dışında kitabın konusuna göz atabilir ve tasarımını inceleyebilirsiniz. Dünya edebiyatı kitap seçiminde çeviri kalitesi de oldukça önemli. Aksi bir durumda birçok anlam kaybı ile karşılaşabilir ve eseri yanlış yorumlayabilirsiniz. Dünya klasikleri seçiminde kağıt kalitesi de önem arz ediyor. Kaliteli kağıttan basılan dünya klasiklerini uzun yıllar boyunca muhafaza edebilirsiniz. Dünya klasiklerini set şeklinde satın alarak kütüphanenizde saklayabilir ya da yakınlarınıza hediye edebilirsiniz.

         

        Dünya Edebiyatı Kitapları Özellikleri

        Dünya edebiyatı kitapları dünya çapında tanınıyor ve biliniyor. Zamana meydan okuyan eserler arasında yer alan dünya klasikleri çok eski tarihlerden günümüze kadar ulaşmayı başarıyor. Dünya edebiyatı kitaplarının özellikleri;

        -        Dünya klasikleri her dönemde fikri derinlik, geçerlilik, özgün mesaj ve medeniyet ruhu içeriyor.

        -        Geniş temsil gücüne sahip olan dünya edebiyatı kitapları aynı zamanda yenilikçilik, yaygınlık ve evrensel onay sunuyor.

        -        Kendi çeşidinin en iyisi olarak görülen dünya klasikleri edebiyatı ileri bir noktaya taşıyor.

        -        Zamana karşı direnen dünya klasikleri her durumda ve zamanda değer taşıyor.

        -        Tek bir klasik eser dahi herkes tarafından onaylanıyor.

        -        Dünya klasikleri seçkin, ileri, kalıcı ve her zaman geçerli olan değerler üretiyor.

        -        Gösterdikleri yöntem ile dünya klasikleri her zaman takipçiler ve taklitçiler kazanıyor.

        -        Kişisel gelişime katkı sağlayan dünya klasikleri okuyucuların aklını ve duygularını zenginleştiriyor.

        -        Klasiklerin hepsi kendi zamanlarında çığır açarak bugünlere geliyor.

        -        Geleneği en iyi şekilde yorumlayan dünya klasikleri yenilikçi olma özelliği de taşıyor.

         

        Dünya Edebiyatı Kitapları Fiyatları

        Dünya edebiyatı kitapları fiyatları satışa sunulan yayınevlerine göre değişiklik gösterebiliyor. Çünkü her yayınevinin kitap basımında kullandığı kağıt türü farklılaşıyor. Dünya klasiklerinin fiyatını belirleyen unsurlar arasında; verilmesi gereken ilan sayısı, sayfa sayısı, matbaa masrafı ve kullanılan kağıt türü yer alıyor. Klasikler tekli ya da set halinde satışa sunuluyor. Ayrıca eserin yazarı ve konusu da fiyatı üzerinde büyük bir rol oynuyor. Özel kapaklı kitaplar standart basımlı kitaplara kıyasla daha yüksek fiyatlardan satılıyor. Dünya edebiyatı kitaplarına Pazarama.com’un kitap, kırtasiye, hobi ve ofis kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz. Klasikleri fiyat artan, fiyat azalan, en favoriler ve en yeniler şeklinde sıralayabilirsiniz. Artan fiyata göre sıralama yaptığınızda ilk sırada en ekonomik fiyatlı klasik esere erişebilirsiniz. En favoriler şeklinde sıralama yaptığınızda ise kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen eserlere ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz dünya klasiklerini sepetinize ekleyerek hızlıca ve kolayca satın alabilirsiniz. Eserler arasında özellik ve fiyat karşılaştırması yapabilir bütçenize ve zevkinize hitap eden kitaba sahip olabilirsiniz. Filtreleme özelliklerinden yararlanarak arama skalanızı daraltarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Dünya klasiklerinin markası, çeşidi, boyutu, yazarı, basım dili, cilt durumu, fiyatı ve satıcısı için filtreleme yapabilirsiniz. Satıcı seçiminde kullanıcı yorumlarını dikkate alabilir veya diğer satıcılara kıyasla daha cazip fiyat sunan satıcıyı değerlendirebilirsiniz. En az ve en çok şekilde fiyat aralığı belirleyerek dünya edebiyatı kitapları için ayırmış olduğunuz bütçenin dışına çıkmadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Online alışverişe özel sunulan fırsatları değerlendirerek bütçenizden tasarruf edebilir ve artan bütçeniz ile farklı ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Beğendiğiniz eserleri “Beğendiklerim” listesine ekleyerek, daha sonra kontrol edebilirsiniz.