Çatal, Kaşık, Bıçak

2.730 ürün

Renk

  Ürün Tipi

   Sandık

   Ürün Özelliği

   Sap Yapısı

   Yüzey Görünümü

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Çatal, Kaşık, Bıçak
      Varsayılan
       Toplam 20 / 2730 ürün

       Kaşık

       Sofraların ve mutfakların vazgeçilmezi olan kaşıklar, farklı model seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor. Kaşık hem özel yaşam alanlarında hemde toplu kullanım alanlarında sıklıkla kullanılıyor. Farklı kullanım alanlarına hizmet eden kaşıklar çeşitlilik gösteriyor. Kaşıkların üretildiği malzeme de kullanım amacına göre farklılaşıyor. Ahşap, çelik, plastik, silikon gibi birçok farklı formda üretilen kaşıklar hayatın her alanında kullanıcılara eşlik ediyor. Farklı boyutlara sahip olan kaşıklar, günlük yaşamda ve özel davetlerde kullanıcıların en önemli yardımcı malzemeleri arasında yer alıyor. Mutfakların vazgeçilmez malzemesi olan kaşıklar sunum hazırlığında, yiyeceklerin ve içeceklerin porsiyonlanmasında kullanılabiliyor. En çok kullanılan kaşık çeşitleri arasında; çelik formdan sonra ahşap ve silikon formdaki kaşık yer alıyor. Kaşıkların hem desenleri hem tasarımları hemde formları değişkenlik gösterebiliyor. Farklı amaçlara hizmet eden kaşıkların seçiminde boyut tercihi önem arz ediyor. Kaşık denildiği zaman akıllara ilk olarak yemek kaşığı geliyor. Yemek kaşıkları tekli ya da set halinde satışa sunuluyor. Bunun dışında sıklıkla kullanılan kaşık çeşitleri arasında; çay kaşığı, tatlı kaşığı, tahta kaşık sayılabiliyor. Farklı markalar tarafından satışa sunulan kaşık modellerini Pazarama.com ile görüntüleyerek bütçenize uygun bir ürüne ulaşabilirsiniz.

        

       Kaşık Çeşitleri

       Mutfaklarda en çok ihtiyaç duyulan gereçlerden biri olan kaşıklar, tüm yiyecek ve içeceklerde sıklıkla kullanılıyor. Farklı amaçlara hizmet eden kaşık çeşitleri arasında; yemek kaşığı, tatlı kaşığı, çay kaşığı, dondurma kaşığı, servis kaşığı, baharat kaşığı sayılabiliyor. Bireyler daha bebeklik çağındayken kaşıkla tanışıyor. Bebek mamaları için özel olarak geliştirilen mama kaşığı, bebeklerin yemek yeme alışkanlığını keyifli bir ana dönüştürüyor. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için yemek yeme sırasında kullandıkları araç ve gereçlerin cildi tahriş etmediğinden emin olunması öneriliyor. Çelik kaşıklar bebeklerde hassasiyete yol açabiliyor. Bu sebeple kimyasal içermeyen silikon veya plastik formdaki mama kaşıklarının kullanılması tavsiye ediliyor. Aynı zamanda mama kaşıkları bebeklerin yaş gruplarına özel olarak tasarlanıyor. Ergonomik yapıdaki mama kaşıkları ile bebekler kaşıkları kolayca kavrayarak kendi mamalarını rahatlıkla yiyebiliyor. Bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olan mama kaşıkları ebeveynlere konfor sağlıyor. Kaşık denildiği zaman akla ilk olarak çorba kaşığı yani yemek kaşığı geliyor. Çukur formda tasarlanan çorba kaşığı, dökmeden rahatça çorba içmeyi mümkün kılıyor. Aynı zamanda çorba kaşığı tariflerin birçoğunda ölçü birimi olarak da kullanılıyor. Çorba kaşıkları sade ya da desenli gibi farklı birçok tasarım seçeneği ile şık veya günlük sofralara eşlik edebiliyor. Tatlı kaşığı, başta sütlü tatlılar olmak üzere tüm tatlı çeşitlerini yemek için uygunluk gösteriyor. Boyutu yemek kaşığı ile çay kaşığı arasında orta bir boyut olan tatlı kaşığı da yemek kaşığı gibi ölçü birimi olarak kullanılabiliyor. Genellikle çelik formda tasarlanan tatlı kaşıkları, paslanmaz çelikten üretiliyor. Latte kaşığı hem köpük ile kahvenin karışımına imkan tanıyor hemde baristalar tarafından latte üzerinde farklı şekiller oluşturmayı sağlıyor. Genellikle restoran ve cafe gibi işletmelerde kullanılan latte kaşığı, kahve seven kullanıcılar tarafından evlerde de tercih edilebiliyor. Kupaya takılabilen latte kaşıkları daha estetik bir görünüm sunuyor. Latte kaşığı diğer kahve kaşıklarına göre daha uzun bir yapıda tasarlanıyor. Çay kaşığı hemen hemen her evde kullanılıyor. Çay dışında farklı sıcak ve soğuk içecekleri karıştırmak için de kullanılan çay kaşığı çeşitli tasarımlarda üretiliyor. Üretildikleri malzemeye göre sınıflandırılan çay kaşıkları çelik, porselen ya da cam olabiliyor.

        

              Dondurma Kaşığı

       Dondurma kaşığı evde doğal olarak yapılan ya da dışarıdan hazır olarak satın alınan dondurmaları servis etmek için kullanılıyor. Yuvarlak ağız kısmına sahip olan dondurma kaşıkları ile dondurma rahatlıkla servis edilebiliyor. Dondurma kaşığı dondurmanın top şeklinde görünmesini mümkün kılıyor. Ayrıca dondurma kaşığı ile dondurma koyma işlemi dışında kurabiye kalıpları da çıkarılabiliyor. Paslanmaz çelikten üretilen dondurma kaşıkları neme ve suya karşı dayanıklılık gösteriyor.

        

              Servis Kaşığı

       Yemek sunumları yaparken kullanılan servis kaşıkları; plastik, titanyum kaplama, çelik ve ahşap malzemeden üretilebilir. Yapılan yemeklerin servis tabağından yemek tabağına aktarılmasını sağlayan servis kaşıkları, özel tasarımları ile farklı kullanıcı zevklerine hitap edebiliyor. Geniş tabanlı servis kaşıkları ile çorba, pilav, makarna ve sulu yemek gibi yemeklerin servis rahatlıkla yapılabiliyor. Günlük kullanım için plastik servis kaşıkları yeterli olurken, özel misafir davetleri için paslanmaz çelik servis kaşıkları tercih edilebiliyor. Servis kaşıkları sofraların daha şık bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.

        

              Baharat Kaşıkları

       Baharat kaşıkları; plastik, cam, porselen, ahşap, çelik gibi malzemelerden üretiliyor. Yemek yaparken kullanıcılara kolaylık sağlayan baharat kaşıkları, tüm baharatlar için kullanılabiliyor. İstenilen ölçüde baharat eklemeyi mümkün kılan baharat kaşıkları farklı boyutlarda tasarlanıyor. Baharat içerisinde kullanılan baharat kaşıkları hem yer kaplamıyor hemde yemek yaparken kullanıcılara hız kazandırıyor.

        

       Kaşık Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

       Kaşıklar yemek yerken, porsiyonlama yaparken veya sunum yaparken sıklıkla sofra ve mutfakta kullanılıyor. Genellikle yarı oval şekilde tasarlanan kaşıklar kullanım amacına göre çeşitlilik gösteriyor. Bu nedenle kaşık seçerken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Her kaşığın farklı bir kullanım alanı ve özellikleri mevcut. Örneğin; doğal olarak şimşir ağacından üretilen şimşir kaşık ısıya karşı dayanıklılık gösteriyor. Sıkı life sahip olan şimşir kaşık şişme yapmıyor. Kolay çatlamayan şimşir kaşık ısıyı iletmiyor. Bu sayede kullanıcılar elini yakmadan güvenli bir şekilde yemek pişirebiliyor. Bakteri barındırmayan şimşir kaşıklar kolayca temizlenebiliyor. Farklı boyutlarda üretilen şimşir kaşıklar çeşitli alanlarda kullanılabiliyor. Kokteyl kaşıkları çeşitli kokteyl karışımları için özel olarak tasarlanıyor. Havan şeklinde olan kokteyl kaşığı baharatları, turunçgilleri, şekerleri ve diğer malzemeleri ezmek için kullanılıyor. Kokteyl kaşığı ile hem karıştırma işlemi yapabilir hemde pürüzsüz homojen bir görünüm elde edebilirsiniz. Baharat kaşıkları ahşap ya da çelik formlara sahip olabiliyor. Her bir baharatlık için ayrı bir baharat kaşığı kullanımı öneriliyor. Farklı boyutlarda üretilen baharat kaşıkları arasından kendi baharat takımınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

        

       Kaşık Fiyatları

       Kaşık fiyatları malzemesine, kullanım alanına, adedine göre değişiklik gösteriyor. Pazarama.com ile tüm kaşık modellerine ulaşarak fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Kaşıklar tekli ya da set halinde satışa sunulabiliyor. Set halinde satışa sunulan kaşıklar 6’lı ya da 12’li oluyor. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına göre istediği kadar kaşık satın alabiliyor. Kullanım amacına göre farklılaşan kaşıkların fiyatı da farklılık gösteriyor. Örneğin bir yemek kaşığı ile çay kaşığının fiyatı aynı olmuyor. Aynı zamanda kaşıkların üretildiği malzeme de fiyat üzerinde doğrudan etki gösteriyor. Örneğin plastik bir kaşığın fiyatı çelik kaşığa kıyasla daha uygun oluyor. Her bütçeye uygun kaşık modeline ulaşmak mümkün. Filtreleme özelliklerinden yararlanarak satın almak istediğiniz kaşığa daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kaşığın boyutu, malzemesi, çeşidi ve fiyatı için filtreleme yapabilirsiniz. Fiyat filtrelemesi yaparak bütçenizin dışına çıkmadan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Online alışverişe özel sunulan indirimli ve kampanyalı fiyatları değerlendirerek bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Artan bütçeniz ile farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Evden çıkmadan online olarak yaptığınız kaşık alışverişi ile zaman tasarrufu sağlayarak kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.