Sütyen

8.212 ürün

Cinsiyet

Renk

  Beden/Yaş

   Ürün Türü

    Desen

     Şekil

     Bağlama Tipi

     Görünüm

      Destek Tipi

      Balen Tipi

      Fiyat

        Satıcı

         Kategori Sütyen
         Varsayılan
          Toplam 20 / 8212 ürün


          Sütyen

          Kadın giyiminde vazgeçilmez bir parça olan sütyenler yıllar içerisinde çeşitli bedenlerle ve tasarımlarla sizlere sunulur. Her biri farklı ihtiyaçları ve tercihleri karşılayan farklı sütyen modelleri her kadının kendine özgü tarzına ve beden tipine uygun seçenekleri sunar. Günümüzde sütyen modelleri her zevke ve ihtiyacı uygun çeşitleri sizlere sunarak günlük yaşamınızı kolaylaştırır ve destekler. Straplezden balenliye, dantelliden spor amaçlı olan tasarımlara kadar oldukça geniş bir yelpazede sunulan sütyen tasarımlarının her biri farklı ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanır. Straplez sütyenler omuz askıları olmadan giymek için ideal olurken balenli sütyenler daha fazla destek ve kaldırma sağlayarak göğüsleri daha belirgin bir şekilde ortaya çıkarır. 

          Dantelli sütyenler estetik bir görünüm elde etmek isteyenler için mükemmel bir seçenek olurken daha rahat bir giyim isteyenler için klasik sütyen tasarımları bulunur. Sütyen modelleri farklı beden tiplerini ve göğüs büyüklüklerine uygun çeşitliliği gösterir. Her beden tipine uygun olarak tasarlanan sütyen tasarımları kadınların kendilerini daha rahat ve güvende hissetmelerine olanak tanır. 

          Farklı Sütyen Modelleri 

          Sütyen modelleri günlük kullanımdan özel günlerde giyilmeye kadar her an ve her durumda kullanıma uygun çeşitliliği sunar. Sütyen, kadınların giydiği bir iç giyim parçasıdır ve genel anlamda göğüsleri destekleme şekillendirmek ve kıyafetlerinin altında daha düzgün bir görünüm sağlamak için tercih edilir. Farklı stillerde kesimlerde ve malzemeler de sunulan sütyenler kadınların tercihine göre çeşitli tasarımlarla kullanılır. Sütyen tasarımları arasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılan “Balenli sütyen ne demek?” sorusuna sütyenin alt kısmında bulunan plastik ya da metalden yapılan sert çubukların olduğu tasarımlardır denilebilir. Bu çubuklar sütyenin alt kısmını destekler ve göğüsleri şekillendirir. Balenli sütyen daha fazla destek ve kaldırma sağlaması yerine tercih edilir. 

          Göğüsleri daha iyi desteklemek ve şekillendirmek için kullanılan bu sütyenler, balenlerin sütyenin altında yer alması sayesinde göğüsleri yukarıya doğru kaldırır ve daha belirgin bir şekil verir. Bu sütyenler çoğunlukla dolgun göğüslere sahip olanlar ya da daha fazla destek isteyenler tarafından tercih edilebilir. “Balensiz sütyen ne demek?” sorusuna ise sütyenin alt kısmında balen içermeyen tasarımlar olduğu söylenebilir. Bu tarz sütyenler genellikle daha rahat bir deneyim sunar ve balenlerin neden olduğu baskı ya da sıkışma hissini ortadan kaldırabilir. Balensiz sütyen çoğunlukla daha doğal bir görünüm sunması sebebiyle günlük kullanım için tercih edilebilir. Tercih edebileceğiniz fantezi giyim tasarımları için ilk olarak sütyen ölçüsü almış olmanız gerekir. 

          Sütyen ölçüleri göğüs altı çevresi ve göğüs büyüklüğü olarak ifade edilir. Örneğin 75b bir sütyenin göğüs altı çevresi 75 cm olurken göğüs büyüklüğü bedeni B'dir. Sütyen bedenleri doğru bir şekilde belirlenmeli ve hem göğüs altı çevresini hem de göğüs büyüklüğünü ölçerek hareket edilmelidir. Sütyen bedeni hesaplama konusunda hem göğüs altı çevrenizin ölçüsünü hem de göğsünüzün kilonuza oranla büyüklüğünü hesaba katabilirsiniz. Doğru sütyen bedenini seçmek tarzınıza uygun bir model ve aynı zamanda rahat bir kullanım sağlayabilmesi açısından son derece önemlidir.                 

          Her Tarza Uygun Sütyen Modelleri     

          Günümüzde pek çok farklı sütyen modeli yer alır ve her biri farklı ihtiyaçlarla tercihleri karşılamak için tasarlanır. Örneğin, göğüsleri sıkıca toparlayarak daha düzgün bir görünüm sağlayan toparlayıcı sütyen modelleri çoğu zaman daha dar kıyafetlerle giyildiğinde tercih edilebilir. Bu tasarımlar göğüslerin daha kompakt bir şekilde durmasına mümkün hale getirir. Göğüslerini daha yukarıya kaldırmak isteyen ve dolgun bir görünüm tercih eden kadınların tercihi ise push-up sütyen modelleri olur. Bu sütyenler daha az dolgunlukta olan göğüsleri yukarıya kaldırmanıza ve dekolte vurgulamanıza yardımcı olur.   Daha büyük göğüslere sahip olanlar için tasarlanan destekli sütyen modelleri ek destek sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanırlar. 

          Bu sütyen tasarımları göğüsleri kaldırmak ve sarkmayı önlemek için güçlü askılara ve geniş bantlara sahip olur. Göğüsleri daha iyi desteklemek ve şekillendirmek için alt kısmında sert balenlerin bulunduğu balenli sütyen ve balen içermeyen rahat bir deneyim sunan balensiz sütyenler de tercih edilebilir. Genellikle sütyenle aynı desen veya renkte olan iç çamaşırı parçalarını içeren iç çamaşır takımı uyumlu bir görünüm elde etmek için ideal olur. Günlük iç giyim kombinlerini aynı desen ve renkten sevenlerin tercih edebileceği sütyen takımı farklı tasarımlarla sizlere sunulur. Her bir sütyen modeli farklı ihtiyaçları karşılamak için tasarlanır. Doğru sütyen modelini seçmek hem konforunuzu arttırmak hem de görünümünüzü tamamlamak konusunda önemlidir. Ölçülerinizi doğru almak ve tercihlerinizi göz önünde bulundurmak en uygun sütyen modelini bulmanıza yardımcı olur.   

          Sütyen Modelleri ve Özellikleri

          Günümüzde çeşitli sütyen modelleri yer alır ve her biri farklı ihtiyaçlarla tercihleri karşılamak üzere tasarlanır. Kadınların hem özel günlerine hem de günlük kullanımlarına uygun çeşitli sütyen tasarımları sunulur. Örneğin, omuz askıları olmadan tasarlanan ve genellikle askısız elbiseler ve üstlerle giyinmek için kullanılan straplez sütyen tasarımları yaygın bir şekilde kullanılır. Bu sütyen modelleri omuzları açıkta bırakırken göğüsleri desteklemek için özel olarak yapılır. Sahip olduğu tutucu bantlar sayesinde ekstra askıya ihtiyaç duymadan kullanılabilir. Daha yumuşak yapıda ve tel ya da balen içermeyen bralet sütyen modelleri daha rahat bir deneyim elde etmek isteyenler için ideal olur. Bu tarz sütyenler genellikle iç giyim olarak değil dış giyim olarak da tercih edilebilirler. 

          Dantel detaylarla süslenen ve estetik bir görünüm sunan dantelli sütyen tasarımları çekici bir görünüm elde etmek isteyenler tarafından tercih edilir. Yumuşak dantellerle süslenen bu tasarımlar hem günlük Kullanıma hem de özel günlerde kullanılabilir. Omuz askıları olmadan göğüsleri kaldırmak ve desteklemek için yapışkan bir silikon tabaka kullanılan silikon sütyen modelleri straplez ya da sırt dekolteli kıyafetlerle giyinmek üzere tasarlanır. Göğüs altını desteklemek için kullanılan ve askıları olmadan ince bir lazer kesimi ile yapılan lazer kesim sütyen tasarımları da sıklıkla tercih edilir. 

          Modern sütyen olarak da geçen bu tasarımlar daha belirgin bir silüet sağlamak için tasarlanır gömlek ya da bluz gibi ince kıyafetlerle giyinmek üzere ideal olur. Göğüsleri desteklemek ve şekillendirmek için özel olarak yapışkan bir tabaka içeren yapışkanlı sütyen tasarımları sırt dekolteli ya da düşük kesimli kıyafetlerle giyinmek için tasarlanır. İhtiyaçlarınıza uygun farklı iç giyim aksesuarları ve sütyen tasarımlarına Pazarama üzerinden ulaşabilirsiniz