İç Çamaşır Takımı

2.594 ürün

Renk

  Beden/Yaş

   Cinsiyet

   Desen

    Ürün Tipi

     Takım Sayısı

     Bel Tipi

     Görünüm

      Kumaş Türü

       Özellik

        Fiyat

          Satıcı

           Kategori İç Çamaşır Takımı
           Varsayılan
            Toplam 20 / 2594 ürün

            İç Çamaşır Takımı

            Kıyafetlerimizin tamamlayıcısı olan iç çamaşırları; herkese ve her yaşa hitap eden birbirinden farklı model, desen ve renkleri ile oldukça geniş bir ürün skalasına sahiptir. Erkekler ve çocuklar için genel bir ihtiyaç olan iç çamaşırları kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Bu nedenle kadınlar için tasarlanan ve üretilen iç çamaşırları çeşitlilik bakımından daha zengindir. Ayrı olarak da kullanım imkânı bulunan; sütyen, külot ve atletler, kadınlar tarafından daha çok takım olarak tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. İç çamaşır takımı çeşitlerini detaylı bir şekilde incelemek ve ihtiyacınıza en uygun modeli seçmek için Pazarama.com adresinden yardım alabilirsiniz.

            İç Çamaşır Takımı Çeşitleri ve Modelleri Nelerdir?

            Kullanacağınız iç çamaşırları; özellikle sütyenler rahatlığınız açısından oldukça önemli detaylardır.

            Günlük kullanıma uygun olan iç çamaşırlarının yanı sıra fantezi olarak satışa sunulan takımlarda bulunmaktadır.

            Sütyenlerinizi dantel, boncuk, işleme ya da tül gibi aksesuarlarla çeşitlendirilmiş modeller arasından da seçebilirsiniz. Bu modelleri takım olarak tercih etmeniz durumunda külotunuzda da aynı aksesuarların yer aldığını görebilirsiniz.

            Göğüs ölçülerinize göre sütyeninizi destekli ya da desteksiz olarak da tercih etmeniz mümkündür. Destekli sütyenler; göğüslerinizin daha dik durmasına yardımcı olurken, daha dolgun gözükmesini sağlar.

            Bralet kullanmayı tercih ediyorsanız, demirli ya da demirsiz olan seçenekler arasından size uygun olanını satın alabilirsiniz.

            İç çamaşırlarında özellikle sütyenlerde; pamuklu ve yumuşak bir yapısı olan kumaşlardan üretilen ürünleri tercih etmek, cildinizin ve göğüs uçlarınızın aşınmasını engelleyecektir. Kullanılan kumaş türünün terleme yapmayan bir yapıya sahip olması özellikle sıcak havalarda daha rahat etmenize yardımcı olacaktır.

            Kadınların konforu ve rahatlığı için; genel olarak yumuşak ve hassas yapılı dikiş teknikleri tercih edilirken, dikişsiz modeller de bulunmaktadır.

            Sütyenlerin bazı modellerinde kopçaları açmak ve kapatmak oldukça zahmetli ve sinir bozucu olabiliyor. Sizde kopça derdi ile uğraşmak istemiyorsanız, kopçasız olan modellere göz atmanızı tavsiye ederiz.

            Günlük kullanılan iç çamaşırlarında rahatlık ve sağladığı konfor öncelikli iken, fantezi grubunda yer alan iç çamaşırlarında görsellik ön plana çıkıyor. Fantezi grubundaki iç çamaşırlarda; ipek, deri, saten, tül, güpür ve dantel detaylarına daha sık rastlanmaktadır.

            Jartiyerli modellerde kendi içinde farklı şekillerde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Dolgulu, straplez, balenli ve çapraz askı gibi farklı tasarımları bulunan fantazi iç çamaşırlarında renk seçeneği de oldukça fazladır. Sizde sevdiğiniz renklerde ve tarzına uygun olan modeller arasından tercihinizi yapabilir, dilerseniz çeyizinize koyabilirsiniz. Gelin çeyizlerinin de vazgeçilmez bir parçası olan iç çamaşırları genellikle takım olarak yerini alırken en çok soft renkler tercih ediliyor. Dantel ve farklı aksesuarlar ile farklı bir hava yaratan takımlarda beğenilerek kullanılan ürünler arasında yer alıyor.

            Külot modellerinde; renk seçeneğinin yanı sıra farklı kesim şekillerine de rastlamak mümkündür.

            Erkeklerin ve çocukların kullandığı iç çamaşır takımları genellikle atlet ve külot ikilisinden oluşmaktadır. Erkeklerin külot tercihi, slip ya da boxer şeklinde olurken, atlet tercihleri farklı yaka modelleri (sıfır yaka, V yaka gibi ) ve kol kesimlerine (sıfır kol, kısa kol ya da uzun kol) göre değişiklik gösterebiliyor. Erkekler iç çamaşırında genellikle; siyah, beyaz ve gri renkleri tercih ediyor. Son dönemlerde piyasaya sunulan desenli ve renkli boxer modelleri de erkek kullanıcılar tarafından rağbet görmektedir.

            Çocukların iç çamaşırları ise; modelleri ve renkleri açısından çeşitlilik göstermektedir. Genellikle canlı renklerin tercih edildiği çocuk iç çamaşırlarında; çocukların sevdiği kahramanlar ve çizgi film karakterlerinin yer alması tercih konusunda oldukça önemli bir yere sahip olurken, çocukların da severek ve beğenerek giymelerine imkân tanıyor. Sevimli hayvan figürleri, çiçekli, kalpli ve yıldız desenli olan iç çamaşırları da çocukların ilgisini çeken modeller arasında yer alıyor.

            Sütyenler her bedene uyum sağlayabilecek yapıda ve rahatlıkta üretilmektedir. Büyük göğüslere sahipseniz, toparlayıcı sütyenleri tercih etmelisiniz.

            Dolgun bir görünüm elde edebilmek için destekli yapıya sahip sütyenleri kullanabileceğiniz gibi desteksiz modeller arasından da tercihinizi yapabilirsiniz.

            Göğüslerinizin belirgin olmasını istiyorsanız dolgusuz, göğüslerinizin belli olmasını istemiyorsanız dolgulu sütyen modellerini kullanabilirsiniz.

            Daha rahat bir kullanımı olan bralet sütyenlerde de dolgulu ya da dolgusuz seçenekleri mevcuttur.

            Farklı kullanım imkânı sağlayan sütyenler; balkonet dolgusuz, balenli straplez dolgulu ya da dolgusuz alternatifine sahiptir.

            Külotlar; string, boxer, tanga, brazilian ve hipster modelleri ile karşımıza çıkar. Siz de tarzınıza ve ihtiyacınıza göre bu modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

            String külotların ön tarafı ve ağ kısmı slip külota benzer. Arasındaki fark string külotta arka tarafın şerit şeklinde olması ve kalçaları sarmamasıdır.

            Boxer külotlar; genellikle erkekler tarafından tercih edilse de, kadınlar ve çocuklar içinde tasarlanan modelleri mevcuttur. Boxer külotlar şorta benzer ve rahat bir kullanım sağlar.

            Tanga külotlar; yan taraflarında ince ipleri bulunan külotun, arka kısmında ve ortada kalan ince bir ip şerit bulunmaktadır.

            Brazilian külotlar; ön tarafı ve ağ kısmı slip külot benzer ancak kalça kısmını daha az saran bir yapısı vardır. Genellikle vücudu saran kıyafetlerin altına giymek için tercih edilir.

            Hipster külotlar; kısa bir şorta benzer. Kalça kısmını saran bir yapısı vardır ve yanlarında geniş bantlar bulunur. Günlük kullanım için ideal bir modeldir. Vücudunu saran kıyafetler ile kullanıma uygundur.

            İç Çamaşır Takımı Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

            İç çamaşır takımı alınırken öncellikle konforunuzu göz önüne bulundurmalısınız. Bu nedenle beden ölçünüze uygun çamaşırlar tercih etmeniz, memnuniyetinizi arttıracak önemli noktalardan biridir.

            Bazen iç çamaşırları giydiğimiz kıyafet ile uyum sağlamayarak potluk yaratabilir ve bu istenen bir durum değildir. İç çamaşırınızı giyeceğiniz kıyafete göre seçmeniz rahat etmenizi sağlayacaktır.

            Bazı kıyafetler astarsız ya da ince astarlı oluşu nedeni ile iç gösterebilir ve pek çok kadın bu durumdan rahatsızlık duyar. Bu yüzden iç çamaşırınızın rengi giyeceğiniz kıyafete uyumlu olmalıdır. Bu gibi durumlarda genellikle ten rengi çamaşırlar tercih edilmektedir.

            Transparan bir görünüm elde etmek istiyorsanız; kumaşı ince olan çamaşırlar istediğiniz görünüme kavuşmak için size yardımcı olacaktır.

            Hava alan iç çamaşırlar hem rahat etmenize, hem de terleme sorunu yaşamamanız konusunda önemli noktalardan biridir.

            Satın alacağınız sütyenlerde; kopça kısımlarının kolay açılıp kapanmadığını kontrol etmeniz ileride problem yaşamanıza engel olacaktır.

            Dar pantolon ya da tayt giydiğinizde külotunuzun dikişleri hoş bir görüntü oluşturmayabilir. Bu gibi durumlarda dikişsiz külotlar tercih etmenizde fayda var.

            Büstiyer ya da sırt dekolteli bir kıyafet giyecekseniz straplez sütyen giymeniz daha şık olmanızı sağlayacaktır.

            İç Çamaşır Takımı Fiyatları Nelerdir?

            Kadın, erkek ve çocuk kategorine ayrılan iç çamaşır takımları; modellerine, aksesuarlarına, kumaş cinsine, üretim kalitesine göre farklı fiyatlara sahiptir. Tek olarak ya da takım haline satılan iç çamaşır takımları da aynı fiyatlara sahip değildir. Atlet ve külotlarda; ikili ya da üçlü satılan paket seçenekleri de mevcuttur. Günlük ve fantazi tarzında olan iç çamaşırları da fiyat konusunda farklılık gösterir. İç çamaşır takımı fiyatlarını incelemek için Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz