Soyucu, Oyacak

445 ürün

Renk

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Soyucu, Oyacak
     Varsayılan
      Toplam 20 / 445 ürün


      Soyucu, Oyacak

      Soyucu ve oyacaklar; meyve ve sebzelerin kabuklarını ayırmak, kesmek veya içlerini çıkarmak için tasarlanmış özel bir bıçak çeşididir. Sap, bıçak tutucu ve bıçaktan oluşan soyacak modelleri, sert veya yumuşak yapıdaki sebze ve meyveleri muntazam şekilde soymak için tasarlanır. Salatalık, domates, patates, kivi ve daha pek çok farklı sebze ve meyve için tasarlanan soyacaklar mutfağınızdaki en fonksiyonel ekipmanlardan biri olabilir. Kabak, patates, salatalık, biber, karpuz, kavun ve daha pek çok farklı meyve veya sebzenin içini çıkarmayı sağlayan oyacak modelleri de mutfağınızda şef dokunuşlu tarifler hazırlamanızı sağlayabilir.

      En Çok Tercih Edilen Soyacak ve Oyacak Modelleri

      Sebze ve meyveleri hızlı, aynı zamanda pratik şekilde kabuklarından ayırmak veya içini oymak için soyucu ve oyacaklara ihtiyacınız vardır. Ancak her çeşit sebze ve meyve için farklı stil ve bıçak türüne sahip ürünler seçmeniz önemlidir. Y şekilli, döner başlıklı, tırtıklı, çok amaçlı, jülyen soyucuların yanı sıra sebze ve meyve oyacak modellerini keşfedebilirsiniz.

      Y Şekilli Soyucu

      En çok tercih edilen soyucu çeşitleri arasında yer alan Y şekilli soyucu özellikle ince-uzun ve yuvarlak sebze veya meyveleri soymak için idealdir. Büyük patates, tatlı patates, balkabağı, elma, havuç, salatalık veya kuşkonmaz gibi taze ürünleri saniyeler içerisinde soymanıza yardımcı olur. Meyve veya sebzenin dış ucundan başlayarak aşağı doğru kaydırarak kolayca kullanılır. Yatay şeritler şeklinde soymak için Y şekilli bir soyacağı mutlaka mutfağınızda bulundurmalısınız.

      Döner Başlıklı Soyucu

      En iyi soyucu çeşitleri arasında yer alan döner başlıklı ürünler, eliniz alıştığı zaman pratik şekilde neredeyse tüm sebze ve meyveleri soymanızı sağlar. Özellikle havuç, salatalık ve kabak gibi uzun sebzeler için idealdir. En iyi sebze soyucu çeşitleri arasında yer alan bu ürünler, dönebilen dikey bıçağı ve sapı sayesinde ergonomik bir tutuş vadeder. Döner başlıklı soyucular turp ve patates gibi sert kabuklu orta boy sebzeleri kolayca soymak için de tercih edilir.

      Tırtıklı Soyucu

      Tırtıklı soyacak modelleri, özel bıçağı ve sabit duruşu sayesinde özellikle kabuğunu soymanın zor olduğu domates, kivi ve şeftali gibi yumuşak meyve veya sebzeler için idealdir. Ürünün en üst kısmına yerleştirerek aşağı doğru bastırarak kullanılan bu ürünler, ezmeden mükemmel bir şekilde sebze veya meyveleri soymanızı sağlar. Özel tırtıklı bıçaklara sahip soyucuları bıçak çeşitleri ile set halinde mutfağınız için seçerek her türlü ürünü kolayca soyup doğrayabilirsiniz.  

      Jülyen Soyucu

      Jülyen olarak bilinen ince ve şerit şeklinde sebzeleri kesmek için jülyen soyucular idealdir. Özellikle salatalık, havuç ve kabak gibi sebzeleri şerit halinde kesmeye yardımcı olur. Bıçağın hafif dişli kenarı ve Y şeklindeki soyuculara benzeyen sap kısmı yukarıdan aşağı doğru ürünleri kolayca kesmenizi sağlar. Bu ürünler özellikle kabak makarnası gibi sebze tariflerini kolayca yapabilmeniz için idealdir. Jülyen kesilmiş sebzeleri güzel kurulamak da önemli. Bütçenize uygun sebze kurutucu fiyatları ile jülyen kesilmiş tariflere hazır hale gelebilirsiniz.

      Çok Amaçlı Soyucu

      Çok amaçlı soyacak çeşitleri, farklı sebze ve meyveleri soymanızı sağlayan değiştirilebilir bıçaklara sahiptir. Standart, tırtıklı veya jülyen kesme işlemi için tasarlanan çok amaçlı ürünler, tek seferde tüm soyma işlemlerini gerçekleştirmenizi sağlar. Çok yönlü olduğu için mutfağınızda yer kaplamadan farklı sebze ve meyveleri hızlı bir şekilde yemeye hazır hale getirmenize yardımcı olur.

      Sebze Oyucu

      Sebze oyacak modelleri, kabak, turp, salatalık, dolmalık biber ve patates gibi sebzelerin içini çıkarmak için tasarlanır. Özellikle dolma gibi sebzelerin içlerinin doldurulduğu tarifleri kolayca yapabilmenizi sağlayan bu oyacaklar aynı zamanda çeşitli desen ve dokular oluşturmak için de kullanılabilir. Basit garnitürlerden özenle hazırlanmış süslemelere ve dolmalara kadar, sebze oyucular sayesinde hem göze hem de damağa hitap eden tarifler hazırlayabilirsiniz.

      Meyve Oyucu

      Meyve oyacakları karpuz, kavun, ananas, şeftali, mango, elma ve armut gibi meyveleri sanatsal ve yaratıcı formlarda şekillendirmenize yardımcı olur. Salatalardan tatlılara ve içeceklere kadar, tüm tariflerinizde kullanabileceğiniz şekilli meyveler yaratıcılığınızı açığa çıkarmanızı sağlayabilir. Sert, olgun ve sağlam yapıya sahip meyveleri tercih ederek en iyi şekilleri verebilirsiniz.

      En İyi Soyacak ve Oyacak Modelleri Nelerdir?

      En iyi soyacak ve oyacak çeşitleri söz konusu olunca en iyi tek bir üründen söz etmek yerine hangi ürün için seçeceğinize karar vermeniz gerekir. Nitekim, domates veya kivi gibi yumuşak ürünleri soyacaksanız bu durumda tırtıklı bıçaklara sahip soyucular sizin için en iyisidir. Ancak havuç, salatalık veya kabak gibi ince ve uzun sebzeler için Y şeklinde soyucular daha kullanışlıdır. Kabak noodle gibi tarifler yapmak istediğinizde jülyen soyuculara sahip olmanız gerekir. Sebze ve meyve soyucular ise farklı ürünleri şekillendirmek ve içini oymak için mutfağınızda yer alabilir. Her türlü ürünü kolayca soymak istiyorsanız soyacak seti bıçak çeşitleri gibi işlevsel ürünleri tercih edebilirsiniz.

      Soyucu, Oyacak Markaları ve Fiyatları

      En iyi soyacak markası imzası taşıyan ürünler, kalitesine, işçiliğine ve özelliklerine göre farklı şekilde fiyatlandırılır. Her ürünün uygun fiyatlı ve profesyonel şeflere uygun premium kalitede alternatifleri mevcuttur. Soyacak seti gibi çok yönlü ürünler, tekli soyuculara göre daha yüksek fiyatlıdır. Çok amaçlı soyucular da aynı anda birden fazla görevi gerçekleştirebildiği için nispeten daha pahalı olabilir. Ancak soyacak ve oyacak fiyatları genellikle ürünlerin markalarının yer aldığı segmente bağlıdır. En iyi soyacak markası çeşitleri arasından bütçenize uygun alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

      Siz de Pazarama’nın soyucu ve oyacak kategorisini inceleyerek en iyi ürünleri kolayca sipariş edebilirsiniz.