Yün Yastık

57 ürün

Ebat

Sertlik Derecesi

Antialerjik

Paket İçi Ürün Sayısı

Fiyat

   Satıcı

    Kategori Yün Yastık
    Varsayılan
     Toplam 20 / 57 ürün

     Yün Yastık

     İyi bir uyku; fiziksel ve ruhsal sağlığınızı doğrudan etkiliyor. Bedeninizin dinlenmeye geçtiği 7- 8 saatlik dönemde kan basıncınız düşerek kalbiniz üzerindeki baskı azalıyor. Deliksiz rahat uyku ile bedeninizin kendisini onarmasına yardımcı olabilirsiniz. Sağlıklı ve verimli bir hayat için her gün dinlendirici ve yeterli uyumanız gerekiyor. İyi bir yastık ile rahat ve konforlu uyku uyuyabilirsiniz. Yün yastık, rahat bir uyku için gerekli parçalar arasında yer alıyor.  Yünün lifli yapısı insanlar için ruhsal ve bedensel olarak pek çok fayda sağlıyor. Doğal bir malzeme olan yün, bakteri ve mantar gibi mikropları bünyesinde barındırmıyor. Doğru yastık seçimi ile başınız ve boynunuzu destekleyerek deliksiz şekilde uyuyabilirsiniz. Yün yastık çeşitleri ile deliksiz uyurken, sağlığınızın da devamını sağlayabilirsiniz. Bu ürün seçenekleri her yaştan kullanıcının rahat uyumak için vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Günün yorgunluğunu atıp, sağlıklı uyanmak için yün yastık modellerinden kullanabilirsiniz. Pazarama.com sayfalarında doğal yün ile tasarlanan yastıkları inceleyebilirsiniz.

      

     Yün Yastık Modelleri

     Yün yastık modelleri, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenerek tasarlanıyor. %100 yün içeren yastık modellerinin yanında sentetik fiber dokularla desteklenen tasarımlar da bulunuyor. Sentetik fiber ve holofiber gibi malzemelerle yastıklar, daha dolgun hale geliyor. Bu modellerin dış katmanları koyun yünü, iç dolguları, ortopedik özellikli sentetik olacak şekilde tasarlanıyor. Tek kişilik yün yastık modelleri, genellikle 50x70 boyutlarında, farklı kalınlıklarda üretiliyor. Yatma şeklinize ve ihtiyacınız doğrultusunda yastığınızın kalınlığını seçebilirsiniz. Yün yastık kılıfları; pamuklu, mikrofiber ve antibakteriyel kumaş seçenekleri ile üretiliyor. Sırt üstü ve yan yatış şekline uygun olarak tasarlanan bu modeller ile farklı uyku ortamlarında üstün konfor sağlayabilirsiniz. Uzun yün yastık tasarımları, 45x105 cm ebatlarında üretiliyor. Çeyiz yastığı veya muhabbet yastığı olarak adlandırılan ürünlerde iki kişinin yatacağı düşünülerek tasarlanıyor. Üst kılıfı farklı nakışlarla ve farklı renklerde işli olarak modelleniyor. Üretiminde 4 kg yün kullanılan modeller, çift kişilik yataklara estetik bir görünüm sağlıyor. Yün bebek yastık modelleri, 45x35 cm boyutlarında üretiliyor. %100 doğal yün ile üretilen bebek yastık modelleri ile bebeğiniz sakinleşerek huzurlu uyuyabilir. Yün yastık modelleri, farklı sertlik derecelerinde ve farklı kalınlıklarına üretiliyor. Farklı formlarda tasarlanan yün yastıklar, alışkanlıklarınıza göre seçim yapma şansı veriyor. Pazarama.com sayfalarında beden yapınıza uygun, doğal yün yastık modellerini inceleyebilirsiniz. Sağlıklı ve doğal yapısıyla rahat ve kesintisiz uyumak için yün yastık seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

      

     Yün Yastık Kullanmanın Faydaları

     Yün; geçmişten bugüne, hemen her evde kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Dayanıklı, doğal ve çevre dostu yapısı ile pek çok ürünün içeriğinde yün bulunuyor. Beden sağlığınızı destekleyen yün, lifli yapısıyla terlemenize engel olurken vücut ısınızı koruyor. Koyun yününün sinyal ve radyasyon emici özelliği bulunuyor. Sürekli kullanılan cep telefonu, modem, kumanda gibi cihazların manyetik alanın etkilerinin azalmasına yardımcı oluyor. Alışveriş merkezlerinde güvenlik sistemlerinin bedeninize yüklediği negatif enerjiyi, uyku setinizde yün kullanarak atabilirsiniz. Koyun yünü vücutta biriken negatif enerjiyi alarak sizi yorgunluk hissinden uzaklaştırabilir. Nemi tutmaması nedeniyle içerisinde bakteri, küf, mantar ve koku oluşumuna engel oluyor. Lifli dokusu nedeniyle kolay tutuşmuyor ve ateşe dayanabiliyor. Yünün nemi emmesi ve ısıyı tutması özellikleriyle uykunuz bölünmeden rahat uyku çekebilirsiniz. Sağlığınızın devamı için evinizde yün ürünlerden kullanmalısınız. Yün iplik olarak dokumada, dolgu olarak uyku setlerinde kullanılabiliyor. Ayrıca ilaç sektöründe de geniş kullanım alanları bulunuyor. Yünden çıkarılan lanolinin, onarıcı etkisi cilt rahatsızlıklarında kullanılıyor. Yine lanolinden kemik sağlığı için gerekli olan D vitamini üretiliyor. Yünü temin etmek için hiçbir canlıya zarar verilmiyor. İnsan bedenine bu kadar fazla faydası olan yün, yastık modellerinde dolgu maddesi olarak kullanılabiliyor. Yumuşak dokusu ile huzurlu hissetmenizi sağlayan yün yastık modelleri, kaliteli ve kesintisiz uyumanıza yardımcı olabilir. Doğal malzemesi ile yün yastık kullanmanın faydaları arasında birçok unsuru bir arada bulabilirsiniz.

            Kullanımınıza uygun kalınlıktaki yün yastık, başınızı ve boynunuzu mükemmel ve homojen şekilde destekleyebilir. Yün yapısal özelliği ile sertleşmez ve topaklanmaz.

            Yün yastıklar ısı iletkenliğinin geç olması nedeniyle kolay ısınmıyor ve çabuk soğumuyor. Isıyı aynı tutması sayesinde uykunuzu bölmeden sürdürebilirsiniz. Uyku pozisyonunuz değiştiğinde ısı değişikliği hissetmeyeceğinizden uykunuz bozulmaz. Yastığınız, ortam sıcaklığını muhafaza ettiği için istediğiniz farklı şekillerde rahatlıkla yatabilirsiniz. Yün yastık terletir mi sorusu, bu noktada cevap buluyor. Yün yastık yapısal özelliği ile havadaki nemi emdiği için terletmez fakat teri emer.

            Yün yastıklar, doğal iç dokusu nedeniyle antialerjik yapıdadır. Yünün yapısal özelliği nedeniyle bakteri, mantar ve diğer mikropların yaşamasına olanak vermez.

            Yün yastıklar, bedeninizdeki negatif enerjiyi alarak rahatlamanıza yardımcı oluyor. Böylece kaliteli uyur ve dinlenmiş olarak uyanabilirsiniz. Gün boyu oturduğunuz koltuğunuzda veya işyerinizde sandalyenizde kullanacağınız yün yastığın olumlu etkilerini, bedeninizde hissedebilirsiniz.

            Yün yastıkları dayanıklı yapıları ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bu da size uzun yıllar sağlıklı ve dinlendirici uyku konforu sağlar. Yün yastığın faydalarını yün yastık kullanarak siz de fark edebilirsiniz.

      

      

     Yün Yastık Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

     Yün yastık seçerken nelere dikkat edilir konusunda öncelikle kendi bedensel tercihlerinizi belirlemelisiniz gerekiyor. Yastığınızın kalınlığı sertliği boynunuzun alışkın olduğu seviyede olması uyku kaliteniz üzerinde etkili olabilir. İstediğiniz formda bir yün yastık başınızın, boynunuzun ve omuzlarınızın şekline uyum sağlayabilir. Alışkın olduğunuz şekilde dolgulu yastıkla boynunuz istediğiniz formda desteklenirken rahat, dinlendirici şekilde uyuyabilirsiniz.

      

     Yün Yastıklarınızın Bakımı

     Yün yastık modelleri, her yaştan kullanıcının ihtiyacına yönelik olarak üretiliyor. Yün yastıkların uzun ömürlü olmaları için yün yastıklarınızın bakımı için özen göstermelisiniz. İlk etapta yün yastıklarınızın içlerinin havalandırılmaları yeterli olabilir. Yün, yapısı gereği üzerinde mikropları barındırmıyor. Bu nedenle belli aralıklarla temiz havalarda havalandırarak kullanabilirsiniz. Yastığınızın kılıfını yıkama talimatına uygun olarak yıkayıp, havalandırdığınız yünleri tekrar içine doldurarak kullanabilirsiniz. Yün yastığınızın kullanım kalitesinin devamı için yastık kılıflarınızı düzenli olarak yıkamalısınız. Yün dolguyu elde ya da çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Yünleri tek başına makineye atmanız durumunda makinenize zarar verebilirsiniz. Yünlerin dağılmaması için bez veya tül torbaya koyup, yıkama sırasında torbadan çıkmamasını sağlamalısınız. Yünlüler için üretilmiş sıvı deterjan ile hassas programda yıkama işlemini yapabilirsiniz. Yünlerin iyi durulandığından emin olmalısınız. Kurutma makinesi kullanmadan yünlerinizi sererek kurutmalısınız. Yün yastıklarınızın belli aralıklarla bakımını yaparak uzun süre ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

      

     Yün Yastık Fiyatları

     Yün yastık modellerini başınızın, dizinizin ya da ayaklarınızın altına koyarak kullanabilirsiniz. Bazı hallerde sırtınızı da yaslayabilirsiniz. Hasta ve yaşlıların sağlıklarını desteklemek için yün yastıklardan faydalanabilirsiniz. Yün yastık fiyatları, ebatlarına ve yünün kalitesine göre değişebiliyor. Yün yastık modellerindeki ebat değişikliği, yün miktarını etkilediğinden fiyatlarda değişiklik olabiliyor. Bazı yün yastık modelleri çift katmanlı oluyor. Dış katman doğal yün ile oluşturuluyor. İç katmanda ise sentetik fiber gibi dolgu malzemesi kullanılıyor. Bu tasarımların üretim aşamasında maliyetlerinde farklılık yaratıyor. Ortopedik destek sağlayan bu ürünler, %100 yün yastık modellerinden daha uygun fiyatlarla üretilebiliyor. Türk geleneğinde yer alan yün yastık modelleri, sevilerek kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Bu modelleri, Pazarama.com sayfalarında tercihlerinizi belirleyerek, seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.