Elyaf Yastık

254 ürün

Ebat

  Sertlik Derecesi

  Antialerjik

  Paket İçi Ürün Sayısı

  Yastık Tipi

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Elyaf Yastık
     Varsayılan
      Toplam 20 / 254 ürün

      Elyaf Yastık Çeşitleri ve Fiyatları

      Elyaf yastık günümüzde sıklıkla kullandığımız ürünlerden birisidir. Fakat doğru seçilmediği takdirde kişiye rahatsızlık hissi verebilir. Bu nedenle bu rehberimizde sizlere elyaf yastık nedir, elyaf yastık çeşitleri nelerdir ve yastık seçerken hangi noktalara dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeceğiz.

      Hem kaliteli bir yastıkta hem de düşük kaliteli bir yastıkta uyuyan herkes, iyi yapılmış bir yastığın iyi bir gece uykusu konusunda yarattığı farkı bilir. İyi yastıklar, rahatlamayı ve uykuyu artıran rahatlığı sağlar, aynı zamanda, uyanık olduğunuz saatlerde boynunuzu hareketli ve ağrısız tutmak için doğru düzeyde destek ve hizalama sağlar. Kaliteli elyaf yastıklar, rahatlıkları ve destekleri nedeniyle pamuk, yün ve diğer malzemelerden çok daha fazla saygı görürler. Peki hangisinin sizin için doğru olduğunu nasıl anlarsınız? Farklılıklar, nasıl uyuduğunuza ve yastığınızdan ne tür artılar ve eksiler istediğinize bağlıdır.

      Elyaf yastık çeşitleri şu anda birkaç nedenden dolayı çok popülerdir. Hafızalı elyaf yastıklar sağlamdır ancak vücudunuzun şeklini alır ve hatta siz uyku sırasında hareket ettikçe ayarlanır. Bu sebeplerden dolayı bu yastıklar boyun ve sırt problemi yaşayan kişiler arasında popülerdir.  Yüksek kaliteli fiber yastıklar da oldukça destekleyicidir ve kuş tüyü yastıkları taklit edecek şekilde tasarlanmıştır. Son derece rahat olduğu bilinen bu yastıklar esnektir ve tüm yastığın tamamında tutarlı destek seviyeleri sağlar. Elyaf yastıklar, fazla ısı tutmadıkları için diğer yastık çeşitlerine nazaran daha serin uyuma eğilimindedir. Elyaf yastıklar,  genellikle daha fazla destek sunar.

      Yastığınızı seçerken ilk bakacağınız nokta kesinlikle fiyat olmamalıdır. Elyaf yastık fiyatları farklı farklıdır ve eğer düzgün ve kaliteli bir ürün istiyorsanız paraya kıymanız gerekecektir. Pazarlık yapmak iyidir, ancak kötü yapılmış bir yastıkla karşılaşırsanız, daha iyi bir gece uykusu için biraz daha para harcamayı dilersiniz. Mümkünse, mağazadaki yastığı deneyin. Çevrimiçi sipariş vermek uygundur, ancak gelene kadar yastığın gerçekte nasıl hissettiğine dair sağlam bir fikriniz olmaz. Ayrıca, özel uyku pozisyonunuzu da göz önünde bulundurun. Karnınızın üzerinde uyuyorsanız, düz, yumuşak bir yastıktan fazlasına ihtiyacınız yok. Sırt üstü yatarsanız orta kalınlıkta ve destek yeterli olacaktır. Yan yatıyorsanız, boynunuzu desteklemek için daha kalın ve muhtemelen daha sert bir yastık isteyeceksiniz. Tabii ki, boyun ve sırt sorunları olan kişiler için, spesifik semptomlarına dayanan ek hususlar vardır. Bu durumda, ne tür yastıklar önerebileceklerini öğrenmek için bir sağlık uzmanına danışabilirsiniz.

      Elyaf Yastık Seçimi Nasıl Yapmalıyız?

      İyi bir gece uykusu için doğru yastık çok önemlidir. Doğru yastığı seçmek hem bir sanat hem de bir bilimdir: Kişisel tercihleriniz önemli bir faktör olacaktır, ancak uyuma şekliniz gibi diğer hususlar da önemlidir.

      Uyku pozisyonu

      Hepimizin uyumak için sevdiği bir yol vardır. Bütün gece bir tahta gibi dümdüz kalın, cenin pozisyonunda kıvrılın veya uykunuz boyunca çeşitli pozisyonlarda dans edin, uyku pozisyonunuz seçtiğiniz yastıkla uyumlu olmalıdır.

      Karın üstü: Yüz üstü karın üstü yatanlar için anahtar, nispeten düz ve yumuşak bir yastık bulmaktır. Bu, başınızın veya boynunuzun doğal olmayan bir şekilde iki yana dönmesini önleyecektir.

      Yan yatmak: Yan yatarak uyursanız, omurganızın yatay durduğundan emin olmanız gerekir. Yastığınız bu konuda yardımcı olabilir. Yan yatan biri için doğru yastık, eşit olarak dağıtılmış ağırlıkla başınızı ve boynunuzu omurganızla aynı hizada tutacaktır.

      Sırt üstü: Sırt üstü uyuyanlar, omurganızın üst kısmını destekleyen bir yastık arayın. Başınızın, boynunuzun, omuzlarınızın ve omurganızın doğal eğriliğini takip eden bir şey isteyeceksiniz.

      Sertlik

      Sizin için doğru yastık sertliğini bulmak tamamen size kalmıştı. Bu anlamda eğer yumuşak bir yastık arıyorsanız elyaf yastık çeşitleri ihtiyacınız olanı sizlere sunacaktır.

      Elyaf Yastık Çeşitleri Nelerdir?

      Elyaf yastıklar, kuş tüyüne sentetik alternatifler sunar. Daha uygun fiyatlı bir hipoalerjenik seçenek sunarken, yine de size yumuşaklık sağlarlar. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere elyaf yastıklarda kullanılan birçok farklı sentetik dolgu türü vardır.

      Jel Elyaf Dolgusu: Jel elyaf denilen çeşit sizin rahat hissetmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Boynunuza yeterince destek sağlar aynı zamanda yumuşak bir yapısı vardır. Kolay yıkanabilen nefes alabilen bir dolgudur.

      Sentetik Elyaf: Bu sentetik kuş tüyü alternatif, kabarık, yüksek bir yastık sağlayan sentetik dolgu kümelerinden oluşur. Elyaf yastık fiyatları malzeme yapısına ve özelliklerine göre değişim göstermektedir.

      Mikro Elyaf: Bu hafif malzeme kuş tüyü yumuşaklığa sahiptir. Dolgun ve havadar, tatmin edici derecede kalın bir yüzey oluşturur.

      Sentetik Polyester Dolgu: Bu tip dolgu polyester ipliklerden yapılmıştır; daha ince iplikler kullanarak dolgu yapmak yoğun ve sıcak olurken, daha kalın iplikler kullanarak dolgu yapmak yüksek ve dayanıklı olacaktır.

      Boyut

      Elyaf yastık çeşitleri çeşitli boyutlarda gelir. Yatağınızın boyutu, yastık kılıfının boyutu ve kişisel tercihlerinize göre belirlenmelidir.

      Elyaf Dolgulu Yastıkların Avantajları Nedir?

      • Elyaf yastık çeşitleri yumuşaktır

      • Hafiftir ve taşınması kolaydır

      • Uygun fiyatlıdır, elyaf yastık fiyatları konusunda endişelenmenize gerek yok

      • Temizlemesi kolaydır

      Elyaf gibi sentetik malzemelerden yapılmış yastıklar birçok avantaj içerir. Havayı şişirerek şeklini koruyacak ve şeklini geri kazanacak niteliktedir. Size uyum sağlar. Pahalı değil, bakımı kolay, alerjisi olan kişiler için de uygun bir seçenektir.  Elyaf yastık, geleneksel elyaflardan üretilmektedir. Seçim yapabileceğiniz birçok çeşit vardır.

      Bir yastığın son kullanma tarihi var mıdır?

      Yastık seçerken unutulmaması gereken bir diğer şey ise yastığın da bir son kullanma tarihinin olmasıdır. Genelde her yastığın kullanım süresi 18 ay veya daha fazladır. Ancak yastık üretiminde kullanılan malzemeler dayanıklı ise çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Elyaf yastık fiyatları da aslında burada devreye girer. Ucuz ürünlerin kullanım süresi maalesef daha kısadır. Biraz daha pahalı bir elyaf yastık çeşidi alırsanız ondan çok daha uzun süre yararlanabilirsiniz. Bu da hem kaliteli bir uyku çekmenizi sağlar hem de uzun vadede tasarruf edersiniz.

      Yastığın Eskidiğini Nasıl Anlarız?

      Peki bir yastığın eskidiğini nasıl anlarım? Bunu kendiniz kolayca kontrol edebilirsiniz. Yastık tipi ne olursa olsun yapılabilir. Sadece yastığı ikiye katlamayı deneyin. Yastık geri dönmezse, bu, yastığın bozulduğu anlamına gelir. Ve eğer küf kokusu ya da ter varsa çıkacak sağlık problemlerini azaltmak için yeni bir yastığa geçmeniz önerilmektedir.

      Uyumakla ilgili önemli noktalardan birisi de inansak da inanmasak da uykumuzda terleriz! Şimdi, bir gecelik uykuyu alın, bunu yılda 365 gece ile çarpın ve sonra bu yastığı kullanacağınız yaklaşık 2 ila 3 yıl ile çarpın. Bu çok fazla terli gece anlamına gelir. Kolayca yıkayabileceğiniz bir yastığa sahip olmak, uzun vadede temiz ve rahat bir uyku ortamı sağlamak için faydalı olacaktır. Elyaf yastıklar da kolaylıkla yıkanabilir niteliktedir.

      Genel sağlığınızı her şeyden çok etkileyen bir şey varsa, o da uyku kalitenizdir, bu nedenle her gece iyi bir gece uykusu için doğru araçları bulmak sizin için iyi olacaktır.

      Pazarama.com güvencesiyle yapacağınız alışverişlerde fiyatlar konusunda cebiniz, ödeme konusunda içiniz rahat edecek.