Kaz Tüyü Yastık

48 ürün

Ebat

Sertlik Derecesi

Antialerjik

Paket İçi Ürün Sayısı

Fiyat

   Satıcı

    Kategori Kaz Tüyü Yastık
    Varsayılan
     Toplam 20 / 48 ürün

     Kaz Tüyü Yastık

     Günlük yaşam içerisindeki hareketlilik ve koşturma herkes için yorucu olabiliyor. Günün sonunda dinlenmenin ve bir sonraki gün için enerji toplayabilmenin yolu, kaliteli bir uykudan geçiyor. Sabahları zinde ve dinlenmiş olarak uyanmak için, yine iyi bir uyku gerekiyor. Kaliteli bir uyku için rahat bir yatak ve yastık başrolü oynuyor. Ergonomik yatak ve yastıklar uyku kalitesini önemli oranda artırabiliyor. Yastıklar ev tekstili ürünleri arasında en sevilen parçalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Uyurken kullanılan yastıkların yumuşak olması, başın ve boynun şeklini alması bekleniyor. Yastıkların dolgu maddesi olarak genellikle silikon, pamuk, elyaf kullanılıyor. Ancak kaz tüyü yastık çeşitleri de her geçen gün daha popüler hale geliyor. Baş ve boyun sağlığı üzerine de olumlu etkisi bulunan kaz tüyü yastıklar ile ideal bir uyku uyumak mümkün olabiliyor. Kaz tüyü yastıklar, kaz ve ördek gibi suda yaşayan kuşların tüyleri kullanılarak üretiliyor. Bu sayede son derece hafif ve yumuşak yastıklar ortaya çıkıyor. Ayrıca kaz tüyü yastıkları dört mevsim kullanmak mümkün oluyor. Çünkü kaz tüyü yastıklar geceleri terleyince ısıyı emip hapsediyorlar. Üşüdüğünüz zaman ise bu ısıyı tekrar vücuda kazandırıyorlar. Bu nedenle kaz tüyü yastıkları dört mevsim kullanmak mümkün oluyor. Kaz tüyü yastıklar yapıları itibariyle fazla nemi hapsediyor. Böylece bakteri ya da kötü koku oluşumuna kaz tüyü yastıklarda rastlanmıyor. Kaz tüyü çok yumuşak bir dolgu oluşturduğu için kaz tüyü yastıklar çok yumuşak ve ortopedik olarak üretiliyor. Sizde yüksek performansı ile ilgi çeken kaz tüyü yastık çeşitlerini araştırmak için  Pazarama.com rehberliğine güvenebilirsiniz.       

      

     Kaz Tüyü Yastık Çeşitleri

     Kaz tüyü yastıkları diğer yastık modellerinden ayıran en belirgin özellikleri, çok yumuşak ve kabarık görünümleri oluyor. Bu nedenle ilk bakışta hepsi aynı gibi görünse bile birbirinden farklı kaz tüyü yastık çeşitleri bulunuyor. Kaz tüyü yastık çeşitlerini belirleyen en önemli unsur dolgu maddesi olarak kullanılan tüyler arasındaki farklılıklar olarak biliniyor. Kaz tüyü yastıklarda kullanılan tüyler kuşların gıdık ve sırt kısmından alınabiliyor. Bu durumda yastıklar farklı oranlarda gıdık ya da sırt tüyü içermesine bağlı olarak sınıflandırılır. Gıdık tüyleri sırt tüylerine göre daha küçük oluyor ve ağırlıklı gıdık tüylerini içeren yastıkların daha yumuşak olduğu görülüyor. Sırt tüyleri ise daha uzun oluyor ve yastığa hacim kazandırıyor. Kabarık kaz tüyü yastıklar da ağırlıklı olarak sırt tüyleri içeriyor. Kaz tüyü yastık 90 gıdık modeller yüzde doksan oranında gıdık tüyünden üretiliyorlar. Bu modeller çok yumuşak yapıda oldukları için özellikle bebeklerin kullanımı için çok uygun oluyorlar. Kaz tüyü yastık 100 gıdık modeller ise yüzde yüz oranında gıdık tüyü içeriyor. Yine bebekleri için ebeveynlerin ya da yumuşak yastık kullanmayı tercih eden yetişkinlerin ilgisini çekiyorlar. Yetişkinler yastığın rahatlığını çok önemsiyor.Ancak genellikle orta sertlikte yastıklar tercih ediliyor. Bu nedenle sırt ve gıdık tüyünün karma olarak kullanıldığı modeller çok kullanışlı oluyor.

      

     Kaz tüyü yastıkların iç dolgusu kadar kılıf kısmıda büyük önem taşıyor. Kılıfın üretildiği kumaşın kalitesi yastığın görünümü etkilediği gibi iç dolgu malzemesinin korunmasında da önemli rol oynuyor. Kaz tüyü yastık kılıflarında çoğunlukla pamuk kullanılıyor. Pamuk kumaşlarda esnek ve nefes alan yapıları ile kaz tüyü yastıkların kalitesini arttırıyor. Ayrıca yastığın şeklinin bozulmaması da yastık kılıfının kalitesinden etkileniyor. Pamuk kaz tüyü yastıklarda kılıf sarkma yapmıyor böylece yastığın şeklini koruyor. Kaz tüyü yastıkların daha uzun süreli kullanımını sağlıyor. Terletmeyen kaz tüyü yastık modelleri de özellikle sıcak havalarda çok kullanışlı oluyor. Bu modeller gece uykusunun bölünmesini engelliyor. Yatak odası dekorasyonu da kullanıcıların zevkine göre değişiyor. Kullanılan yastıkların yatak ve yatak odasındaki diğer mobilyalar ile uyumlu olması isteniyor. Bu nedenle Kaz tüyü yastıklar çok farklı renk seçeneklerinde üretiliyor. Eğer yatak odası dekorasyonu için daha sakin ve dinlendirici renkleri tercih ediyorsanız beyaz, toz pembe yada açık mavi gibi renkler uygun olabilir. Sadelikten yana olanlar için siyah ve lacivert gibi seçenekler bulunuyor. Daha dinamik renkleri sevenler için de pembe, kırmızı renkte yastıklar üretiliyor. Kaz tüyü yastık modelleri çok çeşitli olduğu için her ihtiyaca ve zevke uygun olan bir ürün bulmak mümkün oluyor.     

      

     Kaz Tüyü Yastık Nasıl Temizlenir?

     Kaz tüyü yastıklar her gün kullanılan ürünler oldukları için temizlikleri çok büyük önem taşıyor. Bu nedenle kaz tüyü yastık nasıl temizleniyor sorusu kullanıcılar tarafından çok fazla araştırılıyor. Eğer yastıklar doğru şekilde temizlenmezse bu durum sağlık sorunlarına ve ürününü ömrünün kısalmasına sebep olabiliyor. Kaz tüyü yastık modellerinden bazıları sadece elde yıkamaya uygun şekilde üretiliyor. Bazı modeller ise sadece çamaşır makinesinde yıkanarak temizlenir. Çamaşır makinesinde yıkanan modellerde genellikle hassas ve elde yıkama programları kullanılıyor. 30 derece sıcaklık üzerinde yıkamak tavsiye edilmiyor. Ayrıca toz deterjan yastığın kumaşında lekelere yol açabiliyor. Bu sebeple sıvı ya da jel deterjanları kullanmak daha uygun oluyor. Kaz tüyü yastıkları yıkadıktan sonra doğal yöntemlerle kurutmak gerekiyor. Ancak direkt olarak güneş ışığında uzun süre bırakmak da renginin bozulmasına sebep olabiliyor. Kaz tüyü yastıkların düzenli olarak havalandırılması da kullanım ömrünü arttırıyor.

      

     Kaz Tüyü Yastık Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

     Kaz tüyü yastıklar bir kez satın alınca uzun süre kullanılan ürünler olarak biliniyor. Bu sebeple kaz tüyü yastık satın alırken dikkat edilmesi gerekenler bulunuyor. Kaz tüyü yastık seçerken öncelikle sertlik derecesine karar vermek gerekiyor. Eğer rahat bir uyku için çok yumuşak bir yastığa ihtiyaç duyuyorsanız kaz tüyü yastık 90 gıdık ya da kaz tüyü yastık 100 gıdık modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Daha orta sertlikte modeller için gıdık ve sırt tüyünün karışık bulunduğu yastıklar daha uygun oluyor. Özellikle alerjik öyküsü bulunan kullanıcıların yastık seçiminde daha dikkatli olması antialerjik modeller arasından seçim yapması önem taşıyor. Kaz tüyü yastıklarda yastığın rahat kullanımı için kılıfının kumaşı da önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Yastığı daha uzun süre kullanmak için pamuk gibi kaliteli malzemeden üretilen kılıflar tercih ediliyor. Kaz tüyü yastık seçerken rahat kullanımı yanında yatak örtüsü, yatak çarşafı gibi diğer ürünler ile uyumlu olması da göz önünde bulunduruluyor.

      

     Kaz Tüyü Yastık Fiyatları

     Kaz tüyü yastıklar çok geniş bir ürün yelpazesinde üretiliyor. Durum böyle olunca fiyatlar da çok değişken oluyor. Her ürünü satın alırken olduğu gibi kaz tüyü yastık satın alırken de fiyat önemli bir kriter olarak görülüyor. Kaz tüyü yastık fiyatları diğer yastık modelleri ile kıyaslandığında biraz daha farklı olabiliyor. Kaz tüyü yastıklar hem uzun süreli kullanım hem de konforlu kullanım avantajı sağladığı için avantajlı oluyor. Ayrıca kaz tüyü yastık fiyatları boyutlarına bağlı olarak da değişebiliyor. Tek kişilik kaz tüyü yastık fiyatları ile çift kişilik kaz tüyü yastık fiyatları farklılık gösteriyor. Fiyat aralığı geniş olduğu için her bütçeye uygun ürün bulmak mümkün oluyor. Sizde bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun ürünü seçtikten sonra Pazarama.com üzerinden hızlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.