Unisex Güneş Gözlüğü

9.697 ürün

Çerçeve Rengi

  Ekartman

   Cam Rengi

    Çerçeve Tipi

    Cam Tasarımı

     Cam Tipi

      Fiyat

        Satıcı

         Kategori Unisex Güneş Gözlüğü
         Varsayılan
          Toplam 20 / 9697 ürün

          Unisex Güneş Gözlüğü

          Güneş gözlükleri, gözlerimizi yazın güneşin zararlı etkilerinden koruyan en önemli en önemli kalkanımızdır. Değişen iklim şartlarından dolayı Unisex güneş gözlüğü çeşitleri sadece yazın güneşli havalarda değil, kışın, kapalı havalarda da oldukça fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle gözlerinin güneşe karşı hassasiyeti olanların her koşulda yanlarında bulundurdukları unisex güneş gözlükleri çeşitleri oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Taşıdığı özelliklere ve yapıldığı materyalleri göre unisex güneş gözlüğü fiyatları farklılık göstermektedir. Her yaş grubunun tercih ettiği birbirinden fazla modele sahip güneş gözlükleri Pazarama.com’da sahiplerini bekliyor.

          Güneşten koruma amacının yanı sıra güneş gözlükleri pek çok kişi tarafından kombinini tamamlamak için kullandığı aksesuar olarak da karşımıza çıkıyor. Bu gibi durumlarda tercih edilen güneş gözlüğünün cam rengi, çerçeve rengi gibi özellikleri ön planda oluyor.

          Güneş gözlüğü seçiminde en önemli nokta UV korumasıdır. Eğer özel bir hassasiyetiniz varsa mutlaka alacağınız güneş gözlüğünün camının bu özellikte olmasına dikkat etmeniz gerekir. Güneş alerjisi olanların ya da albinizm gibi özel durumu olan kişiler alacakları güneş gözlüklerinde gerekli korumanın olduğuna dikkat etmelidir.

          Unisex Güneş Gözlüğü Modelleri

          Güneş gözlüğü modelleri her yaşa, her kişiye uygun olarak oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Küçük yaştan itibaren çocuklarda kullanılmaya başlanan güneş gözlüklerinde, çocukların takabilmesi için farklı renk ve desenli çerçeveler, aynalı cam özellikleri gibi farklı model ve özellikteki güneş gözlükleri çocuklar için özel tasarlanmıştır.

          Güneş gözlüğü seçiminde modelden önce koruması ilk dikkat edilmesi gereken noktadır. Polarize özelliğe sahip olanlar iyi bir seçim olacaktır. Polarize gözlük camları parlamayı ortadan kaldırarak, ışığın yansımasını minimuma indirir. Bu özellikteki camlar, balık tutarken, araba kullanırken ışığın yansımasını engellemek için tercih edilebilir. Bu tür camlarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta her polarize özelliğe sahip camın UV korumasının bulunmamasıdır.

          Seçilen gözlüğün özelliklerini bazı durumlarda yapılan iş belirler. Örneğin pilotların kullandığı güneş gözlüklerinde işlevsellik çok önemlidir. Bu tarz gözlüklerde aranan en önemli özellik kullanıcının görüşünü en üst düzeyde optimize etmesi ve her koşulda net görebilmeyi sağlamasıdır. Askerlerinde bulunduğu özel durumlarda kullanılan gözlükler aşırı sıcak ya da kum fırtınası gibi özel durumlara uygun olarak üretilir.

          Yapılan spora uygun olarak alınan gözlükler, rahatsız edici ışınları filtreleyerek rahat edilmesini sağlar. Karlı ve puslu havalarda takılacak gözlüklerde pembe, mavi, kırmızı iyi bir seçenek olacaktır. Sarı güneş gözlüğü camları sisli ve puslu havalarda tercih edilir. Ayrıca sarı renk camlar gece kullanımda fark edilebilmek için oldukça iyi bir seçenektir.

          Unisex Güneş Gözlüğü Seçiminde Çerçeve Tercihi

          Koruyuculuğunun yanı sıra kombinlerin tamamlayıcısı olan unisex güneş gözlüklerinde seçilen doğru çerçeve stilinizi tamamlamanızda yeterli olabilir. En çok bilinen çerçeve materyalleri arasında plastik ve metal olanları yer alır. Bunların yanı sıra altın, ahşap, kemik gibi özel, çoğu el becerisi ile özel olarak üretilmiş çerçeve materyallerine rastlamak mümkündür. Ahşap, kemik gibi çerçevelerin materyallerinin sert olmasında dolayı çerçeve ayarlaması azdır.

          Kullanılacak güneş gözlüğünde çerçevenin materyali kadar, şeklide oldukça önemlidir. Yüz tipine göre alınacak çerçeve doğru bir seçim olacaktır. Örneğin yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar dikdörtgen bir çerçeve tercih edebilir. Tercih edeceğiniz dikdörtgen ve kare gözlük modelleri yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlar.  Uzun bir yüze sahipseniz ya da dikdörtgene yakın bir yüzünüz var ise oval bir çerçeve tercih edebilirsiniz. Hafif güneş gözlüğü isteyenlerin tercihi genellikle yuvarlak çerçevelerdir.

          Hangi Renk Güneş Gözlüğü Ne Zaman Kullanılmalıdır?

          Kahverengi, yeşil, gri camlar: Bu renk camlara sahip güneş gözlüklerinin orta ve üzeri yansımaları engellemesi ve göz yorgunluğuna iyi gelmesi beklenir. Siyah, gri ve kahverengi camlar en çok tercih edilen camlar arasındadır. Bu renk camlar yoğun UV koruması sağlar ve günlük kullanım için oldukça yaygın olarak kullanılır. Yeşil renge sahip camlar gözü dinlendirmeye yarar. Yeşil camlar, az güneşli ortamlar için daha uygun olduğu için kışın ve bahar aylarında kullanım için daha uygundur.

          Açık kahverengi, altın, sarı camlar: Bu renk cama sahip güneş gözlükleri orta ve düşük ışık koşullarında koruma sağladığı için kış aylarına ya da kış sporlarında kullanım için daha uygundur. Turuncu ve kehribar rengine benzeyen güneş gözlükleri renklerin algılanmasını zorlaştırdığı için araba kullanırken takılması tercih edilmez.

          Pembe, kırmızı camlar: pembe veya kırmızı camlara sahip güneş gözlüğünüz var ise ortamın daha parlak görürsünüz. Bu renk gözlükler bulutlu havalarda, kayak gibi kış sporlarında tercih edilir. Bu renge sahip güneş gözlükleri renkleri en iyi algılamayı sağlayan ve gözleri dinlendirme özelliğine sahip gözlük camlardır.

          Aynalı camlar: ayna özelliğine sahip gözlük camları son zamanlarda kıyafetlerde tamamlayıcı aksesuar olarak da kullanıldığı için oldukça fazla tercih edilmektedir. Camın dış yüzeyine yansıtıcı film uygulandığı için ışığı daha fazla yansıtıp göze daha az geçmesini sağlar. Nesneleri olduklarından daha karanlık gösterdikleri için kumlu, sulu karlı, rakımı yüksek yerlerde tercih edilir.

          Unisex Güneş Gözlüğü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

          Güneş gözlüğü alırken ilk dikkat edilmesi gereken şey, UV korumasının %100 olmasıdır. Güneşten gelen zararlı ışınlardan kaynaklı oluşabilecek göz hastalıklarından korunmak için alınacak gözlükte koruyuculuğun olduğu etiket bulunması dikkat etmemiz gereken en önemli noktadır.

          Alacağınız güneş gözlüğü, gözünüzde ne kadar geniş alan kaplıyorsa o kadar fazla koruma sağlar.

          Bilinenin aksine daha koyu camlar gözleri güneşten daha fazla korumaz. Önemli olan camın rengi değil, ne kadar UV koruması olduğudur. Polarize özelliğe sahip camlar UV’yi değil, yansımayı engeller.  Deniz, göl gibi yüzeylerdeki yansımayı engeller.

          Güneş gözlüğünün pahalı olması kaliteli olduğu, daha fazla UV koruma özelliği olduğu anlamına gelmez. Gözlüğün üzerinde %100 UV korumalı etiketi fiyatından daha önemlidir.

          Satın alacağınız güneş gözlüğünün TSE, CE gibi kalite standartlarına sahip olmasına dikkat edin.

          Güneş Gözlüğü Bakımı

          Dışarıda geçirdiğimiz vakti daha kaliteli hale getiren güneş gözlüklerinin uzun ömürlü olmasını, koruyuculuğunun daha uzun süreli olması için hassas olan güneş gözlüklerini dikkatli kullanmalıyız. Mutlaka gözlük spreyi ve gözlük bezi ile temizlemeliyiz. Belirli aralıklar ile vidalarının kontrolünü yaptırmalıyız.

           Günlük olarak kullandığınız numaralı gözlükleriniz var ise güneş gözlüklerinin de numaralı olmasını özen göstermeliyiz. Son zamanlarda oldukça moda olan klipsli güneş gözlüklerini normal gözlüklerinizin üzerine takarak, günlük kullandığınız gözlüğünüzü numaralı gözlüğe çevirebilirsiniz. 

          Uzun süre kullanılmayacak güneş gözlüklerini kutusunda muhafaza ederek kullanım ömrünü uzatabiliriz.

          Sürekli seyahat eden kişilerde gözlüklerde çizilme kırılmaların önüne geçebilmek için katlanır güneş gözlükleri kullanım ve yer açısından oldukça rahatlık sağlayacaktır.

          Çocuk güneş gözlüklerinde kırılmaya karşı dirençli olan polikarbonattan üretilenleri tercih ederek dayanıklılığını 10 kata kadar arttırma imkânına sahip oluruz.

          Unisex Güneş gözlüğü fiyatları, cam rengi, çerçevesi modeline göre farklılık gösterir. Gözlük alırken unutulmaması gereken en önemli nokta UV korumasının yüksek olmasıdır. Unisex Güneş gözlük çeşitleri kadın, erkek ve unisex olarak oldukça fazladır. Herkese hitap eden unisex güneş gözlük modellerine Pazarama.com’dan ulaşabilirsiniz.