Çocuk Güneş Gözlüğü

906 ürün

Çerçeve Rengi

  Ekartman

   Cam Rengi

    Çerçeve Tipi

    Cam Tasarımı

    Cam Tipi

     Fiyat

       Satıcı

        Kategori Çocuk Güneş Gözlüğü
        Varsayılan
         Toplam 20 / 906 ürün

         Çocuk Güneş Gözlüğü

         Güneş gözlükleri gözleri güneşin zararlı ışınlarından korunmak amaçlı taktığımız aksesuarlardır. Uzun süre güneşe maruz kalındığında cilt ve gözlerde hasar meydana gelebilir. Özellikle gözlerin etkilendiği bu hasar çocuklarda daha tehlikeli olabilmektedir. Çocuklar için güneş gözlüğü seçilirken ekstra özen gösterilmelidir. UVA ile UVB ışınlarına karşı koruyan güneş gözlükleri ile miniklerinizin gözleri güneş ışınlarından etkilenmeyecek aynı zamanda tarzlarına tarz katacaklar. Birbirinden farklı çocuk güneş gözlüğü çeşitleri için Pazarama.com adresinden bulabilirsiniz.

         Çocuk güneş gözlüğü çeşitlerinde camlarının koruyucu olmaları gerektiği kadar kafa anatomisine uygun boyutlarda olmaları gerekir. Kaliteli çocuk gözlükleri bu şekilde üretilmektedir. Kalitesiz bir güneş gözlüğü çocuğun gözlerini zararlı güneş ışınlarından koruyamadığı gibi başını çok fazla sıkabilen ya da bol gelerek sürekli düşen modellerde olabilirler. Böyle bir güneş gözlüğü almaktansa hiç almamak daha doğru olur. Kalitesiz camlar ve zararlı güneş ışığı aynı anda çocuğunuzun gözlerine daha fazla zarar verebilir. Bu sebeple hassas minikleriniz için üretimi özenle yapılan kaliteli güneş gözlüklerinden seçmeniz tavsiye edilir. Çocuklar için güneş gözlüğünün tasarımları alın ve burun yapılarına göre şekillendirilmektedir. Çocuklarda zararlı güneş ışınlara kısa bir sürede olsa maruz kalındığı zaman kaşınma, yanma ya da batma gibi sorunlar oluşabilir. Bu tip sorunlar hafif yan etkiler gibi görünse de daha uzun kullanımda daha büyük problemlere yol açabilirler. Çocuğunuza güneş gözlüğü satın alırken en az size alıyormuş gibi özenle ve dikkatli bir şekilde seçim yapmalısınız. Henüz çok küçükken güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak yukarıda bahsettiğimiz gibi sorunlar yaşatabilir. Yetişkinler yaz kış dört mevsim güneş gözlüğü kullansa da çocuklara özellikle sıcak yaz ayların güneşin yoğun olduğu dönemlerde, sahil kenarlarında gibi alanlarda güneş gözlüğü taktırılır. Yaz mevsiminde ultraviyole ışınlarının, cilt üzerindeki etkileri çok fazla olur. Ve bu gibi durumlarda göz merceği sorunlarının oluşması kaçınılmaz olabilir. Bu gibi risklerden uzak kalmak için çocuğunuza kafa anatomisine ve göz sağlığına uygun kaliteli güneş gözlüğü almanız önerilir.

         Çocuğunuzun Gözlerine Zarar Vermesin

         Güneşin vücuda faydası olduğu kadar çok fazla maruz kalmanın da yarattığı bazı sorunlar vardır. Tansiyonda dengesizlik, baş dönmesi, başa güneş geçmesi, cilt lekeleri ve gözlere dokunan zararlı güneş ışınlarının gözlerde oluşturduğu yanma, kaşıntı, kuruluk ve hatta daha fazlası söz konusu olabilir. Özellikle çocukları uygun saat aralıklarında güneşe çıkarırken UV ışınlarına karşı önlem de alınır. Bu önlemler arasında güneş gözlükleri başta gelir. Bu koruyucu ekipmanların başında olan çocuk güneş gözlüğü modelleri birbirinden şık ve küçük yaş gruplarına göre üretilmiş çeşitleri mevcuttur. Çocuk güneş gözlüklerinin camlarının üretiminde yetişkinlere nazaran farklı yapıları vardır. İlk fark olarak camlarının çok koyu olmamasından bahsedebiliriz. Bu sayede görme kabiliyetlerinde zorluk, değişim ve azalma yaşanmamaları sağlanır. Camları sağlam ve hafif olan Polikarbonat gibi ham maddeye sahiptir. Böylece kolay kırılmaz, başı rahatsız etmez, kulak arkası ve burun üzerinde ağırlık yapmaz. Çocuklarda suratlarında bir aksesuarın varlığını unutarak rahatça hareket ederler. Güneş gözlükleri kız çocukları ve erkek çocuklarına göre farklı stillerde karşınıza çıkar. Başta renklerde görülen bu farklılıklar çerçeve modelleri ve çizgi film karakterleri ile yapılan modeller gibi değişiklik gösterir. Bu sayede çocuğunuz istediği güneş gözlüğünü seçerek severek kullanabilir. Her yaşta çocuğun ilgi alanları dikkate alınarak beğenebilecekleri gözlükler üretilmektedir. Burada 2 ve 3 yaş çocuklar için üretilen güneş gözlüklerinin modelleri çok daha fazla figür içermektedir. Çocuklar yerlerinde durmaz sürekli hareket halinde olurlar bu sebeple onlar için üretilen güneş gözlüklerinin bazı tasarımları arkadan bantlı şeklinde üretilir ki sabit dursun. Bu bant ortopedik yapıda ve çocuğun kafasını rahatsız etmeyecek şekilde olur. Yada kenarları ipli modelleri ile gözlüğün yere düşmeden boyunda asılı kalması için iplik olarak satılan modelleri kullanılır.

         Bunların haricinde farklı yaş gruplarındaki çocuklara göre farklı cam ölçüleri bulunur. 2-3 yaş grubu çocuklar için genelde 36 milimetrelik ölçüler kullanılır. Yaşları büyüdükçe bu ölçüler değişiklik göstermektedir. Çocukların gözlerinde bulunan lensler büyüklere oranla daha fazla UV radyasyonu çeker yada göze girmesine izin verir diyebiliriz. Bu UV radyasyonu hücre hasarına neden olmaktadır ve bu yüzden çocuklar için son derece tehlikelidir. Bundan dolayı camlar tasarlanırken mavi ışığı bloke eden, kontrastı artıran sağlam lensler kullanılmaktadır. Kırılmaz polikarbonat madde aynı zamanda UV koruması sağladığı için çocuk güneş gözlüğünü son derece kaliteli ve göz sağlığına uygun üretilmesini destekler. Çocuğunuzun gözlerini korumak ve günlük hayatlarına renk katmak için güneş gözlüğü satın alabilirsiniz.

         Çocuk Güneş Gözlüğü Seçimi Yaparken

         Çocuklar dışarıda zaman geçirmeye bayılırlar. Hava durumu onları hiçbir şekilde ilgilendirmez bu yüzden çocuklarımız dışarıya çıkacakları zaman onları hava koşullarına karşı korumak ebeveynlerin işindir. Bu koruyucu etkenlerden biride güneş gözlükleridir. UV ışığına karşı korunması gereken miniklerin gözleri kaliteli güneş gözlükleri ile sağlanır. Kaliteli ve doğru gözlük seçimi yapmak için dikkat dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Başta bir uzman tarafından çocuğunuzun göz muayenesi yapılmasının ve göz sağlığının normal olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Böylelikle çocuğunuza alacağınız güneş gözlüğünün onun görme kabiliyetini etkilemediğinden emin olabilirsiniz. Göz sağlığı yerinde olan miniğiniz için ultraviyole ışınlarına karşı korumalı filtreli, dayanıklı ve hafif olan modellerden seçebilirsiniz. Eğer çocuğunuzun Gözlerinde bir sıkıntı varsa o zaman uzman görüşünde gözlük tercihinde bulunmalısınız. Çocuklar için üretilen güneş gözlüklerinin camlarının dayanıklı olmasının yanı sıra çerçevesinde kullanılan hammaddenin de önemi büyüktür. Yumuşak yapıdaki malzemelerden üretilen modeller daha konfor sağlamaktadır. Buna örnek olarak silikon diyebiliriz. Herhangi bir çarpma ya da düşmede esnek ve yumuşak yapıları ile daha az zarar verirler. Ayrıca silikon kaplamalı güneş gözlükleri çocuklarınızın hassas cildine alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermez. Miniklerin gözlerinin ve çevresinin sağlığı düşünülerek üretilen modeller arasından çocuğunuza en uygun olanı gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

         Şık ve Kaliteli Çocuk Güneş Gözlüğü Fiyatları

         Çocuklarınıza çok küçükken takmasını alıştırdığını güneş gözlükleri ile çocuğunuzun göz sağlığına büyük ölçüde katkı sağlarsınız. Sürekli dışarıda zaman geçirmek isteyen miniklerin gözlerini kaliteli güneş gözlükler ile koruyabilirsiniz. Kız çocuklara ve erkek çocuklara özel olarak üretilen ve ilgilerini çekme konusunda yardımcı olacak güneş gözlükleri ile onları takmaya kolaylıkla teşvik edebilirsiniz. Çocuk güneş gözlüğü çeşitleri kaliteli ve sağlığa zararı olmayan malzemelerden üretildiğinden dolayı çocuklarınıza sağlıklı ve uzun süreli kullanım ömrü sağlar. Miniklerinizin göz sağlığı ön planda tutularak tasarlanan ve üretilen çocuk güneş gözlüğü fiyatları ise değişkendir. Bunun birçok sebebi olması ile beraber başta güneş gözlüklerinin tasarımı, üretim sırasında kullanılan materyal ya da özellikleri gibi her bir detayın fiyatları etkilediğini söyleyebiliriz. Erkek çocuk kız çocuk ve farklı yaşlarda ki çocuk gözlüklerini çocuğunuz için en uygun olanı Pazarama.com adresinden tüm detayları ile inceleyebilir özellik, marka ve fiyat olarak uygun bulduğunuz miniğinize alarak göz sağlığını koruyabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile Pazarama.com siz değerli kullanıcılarını bekliyor!