Kamp Sandalyesi, Taburesi

851 ürün

Renk

  Ürün Türü

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Kamp Sandalyesi, Taburesi
     Varsayılan
      Toplam 20 / 851 ürün

       

      Keşif ve macera dolu bir günün sonunda bulduğunuz güzel bir köşede, keyifli bir gün geçirmek için ihtiyaç duyacağınız en önemli malzemelerin başında kamp sandalyesi yer alıyor. Kamp sandalyesi; outdoor etkinliklerin zirveyi gördüğü son yıllarda herkesin evinde ya da arabasında yer verdiği demirbaş ürünlerden biri oldu. Tüm gününüzü keşfederek veya seçtiğiniz kamp alanına doğru yorucu bir yolculuk yaparak geçirip, getirdiğiniz sandalyenin rahatsız edici olduğunu, montajının zor olduğunu veya daha da kötüsü, kamp deneyimini ne kadar kötü etkilediğini görene kadar bu sorunun ne kadar önemli olduğunu asla bilemezsiniz. 

      Kamp Sandalyesi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

      Doğru sandalyeler bir kamp gezisini iyi de kötü de yapabilir; hiç kimse dayanıksız bir katlanabilir şeyin içinde kıvranırken bir şeyler yiyip, içmek istemez. Sırt çantalı bir yolculukta tüm eşyalarınızı yanınızda taşıyorsanız, rahatça dinlenebileceğiniz taşınabilir kamp sandalyeniz olması da önemlidir. Sağlam, rahat ve saatlerce oturmaya yetecek kadar destekleyici olmalı. Güzel bir kamp sandalyesi kumaşı size rahat bir oturma alanı sağlar. Dışarıda geçirilen bir günü kamp ateşi etrafında toplanmaktan daha iyi bir şekilde sonlandırmanın yolu yoktur. İyi bir kamp sandalyesinde oturmanın zevkini ve büyüsünü bir kere tattıktan sonra vazgeçmek mümkün değildir.  

       

      Doğada, parkta, sahilde kullanılacak kamp sandalyesi kılıfı ve kamp sandalyesinin dayanıklılığına bakılmalı. Taşınabilir ve katlanabilir özelliklerinin sorunsuz çalışması en büyük artılarından biridir. Kullananlardan kamp sandalyesi tavsiyesi alırken, mutlaka dayanıklılığı sorulmalıdır. Sandalye seçimi yaparken kullanacağınız alana, oturacak kişilerin ağırlıklarına ve diğer ekstra fonksiyonlarına dikkat etmeli ve modeller içerisinde en sevdiğiniz renklere sahip olanları tercih etmelisiniz.  

       

      Kamp sandalyeleri yetişkinler için birçok farklı seçeneğe sahip olsa da çocuklar içinde oldukça özgün ve özel modelleri vardır. Çocuklar için olan modelleri tıpkı yetişkin modellerin sahip olduğu tüm özelliklere sahip olsa da boyut açısından farklılık gösterir. Küçük çocuklar için doğa aktivitelerinde konforlu bir oturma alana sahip olmaları amacıyla tasarlanan bu modeller oldukça eğlenceli ve canlı renklere sahiptir. Kamp taburesi adı altında farklı modellere sahip kamp sandalyesi modelleri de bulunur. Sandalyeden tek farkı tabure biçimde tasarlanmış olmasıdır. Tabure şeklinde yuvarlak bir oturma alanına sahip olan modeller de sıkça tercih edilen ürünlerdendir. 

      Kamp Sandalyesinin Bilmeniz Gereken 5 Özellikleri 

       

      • Konfor -  Sandalye üzerinde otururken rahat ve konforlu hissedilmeli. 

      • Dayanıklılık -  Sandalyenin kumaşını ve malzemesini kontrol edin çünkü kampa her gittiğinizde hava koşulları aynı olmayacaktır. Satın almadan önce gövdenin, bacakların ve yastık kumaşlarının malzemesini kontrol edin. 

      • Taşınabilirlik -  Dış mekan hobileriniz ve maceralarınız için hangisinin uygun olduğunu belirlerken sandalyenin taşınabilirliği de önemli bir husustur. Kamp alanında taşınması ve taşınması daha kolay olacağından hafif bir kamp sandalyesi tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. 

      • Ağırlık Kapasitesi -  Yetişkin boyutundaki kamp sandalyeleri 102 - 226 kg arası ağırlığı taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. Yine de, 8 kg'dan daha ağır olan, tamamen dolgulu bir kamp sandalyesini tercih etmek idealdir, böylece hasar görme olasılığını azaltır. 

      • Kamp Sandalyesi Fiyatları –  Önemli olan bütçeye uygun ve ihtiyaçları karşılayan uygun sandalyeyi bulmaktır. 

      Kamp Sandalyesi Çeşitleri ve Özellikleri 

      Kamp severlerden festival tutkunlarına, balıkçılardan mangal severlere kadar oldukça geniş bir kitleye hitap eden sandalye modelleri kullandığınız yerde maksimum konforu sağlamalı. Kamp sandalyesi modellerinin oturma alanları genel olarak naylon, file, kanvas ya da polyester olurken, ürünün ana çerçevesi ve diğer aksamları ise çelik ve alüminyumdan oluşur. Outdoor aktivitelerinde kullanabileceğiniz pratik ürünler uzun ömürlü ve dayanıklı bir biçimde tasarlanır.  

       

      Kamp sandalyeleri genel olarak üç ayaklı tripod şeklinde üretilir. Taşıma kapasitesi daha yüksek olan konforlu modeller dört ayaklı olarak üretilir. Sallanan modellerde ise sandalyenin ayakları kızaklı olarak tasarlanır. Modellerde tercih edilen ayak tasarımı, sandalyenin kullanıldığı zemine uygun olmalıdır. Eğer kamp, dağ tırmanışı, balıkçılık ya da doğa yürüyüşü için tercih edecekseniz kamp sandalyesinin devrilmeyi ve kaymayı önleyen özel ayak tasarımına sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Fazla ürün çeşidine sahip olan kamp sandalyesi modelleri çantalı, desenli, katlanır, yataklı ve dayanıklı gibi farklı tasarımlara sahip olacak şekilde satışa çıkar. Herkesin tarzına hitap edecek şekilde tasarlanan kamp sandalyeleri sade renklerden renkli desenlere kadar yüzlerce çeşidi üretilir.  

      Konforu İkiye Katlayın: Yataklı Katlanır Kamp Sandalyesi 

      Yataklı olarak adlandırılan kamp sandalyeleri ayak uzatma bölümü ve geriye doğru yatma özellikleri ile sizlere hayal ettiğinizden çok daha fazlası sunar. Yüksek konfor sunan ürünün farklı özelliklere sahip olan modelleri de bulunur. Özel olarak tasarlanan modeller geniş, uzun ve konforlu yapısı ile tek kişilik modellerden ayrılır. Çift kişilik olan kamp sandalyeleri dış mekan kullanımı için tamamen uygun olup kolay bir biçimde saklama olanağı sağlar. Ayrıca bu modelleri balkon ya da teras gibi alanlarda da kolayca kullanabilirsiniz.  

      Kamp Sandalyesi Avantajları 

      • Kamp sandalyesinin model ya da markası ne olursa olsun onu vazgeçilmez yapan en önemli özelliği katlanabilir olan yapısıdır.  

      • Dinlenme ya da kısa bir uyku molası içi oldukça ideal olan bu sandalye türü ayrıca kolçaklara sahip olduğu için çok daha fazla konfor sunar. Ayrıca geriye yatabilen sandalye modelleri de bulunur. Bu modellerde ayak uzatılabilen modellere göre ayrıca bir uzanma alanı sunar.  

      • Marka ve modeline göre değişiklik gösterse de bu sandalyelerde bardak tutucunun yanı sıra kişisel eşyaları saklamak için ekstra gözler yer alırken eşya koymak içinde sandalye altında ekstra fileden yapılmış bir sepet yer alır.  

      • Birden fazla avantajı sebebiyle fazla tercih edilen bir diğer model ise şemsiyeli kamp sandalyesi modelidir. Üzerinde yer alan şemsiyesi sayesinde kışın yağmurdan ve kardan korunma imkanı sunarken yazın işe güneşten korur.  

      • Tüm outdoor aktivitelerinde kullanılan bu ürün ayrıca plajda ve piknik alanlarında sizleri ekstra bir şemsiye ihtiyacından kurtarır. 

      • Kamp sandalyeleri, kalıcı arka bahçe mobilyaları için yeri veya bütçesi olmayan herkes için de faydalıdır.  

      Kamp Sandalyeleri Ne Kadar Ağırlık Taşıyabilir? 

      Kamp sandalyesi modelleri belirli bir taşıma kapasitesine sahip olarak üretilir. Bu kapasite ise marka ve modele göre değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse tek kişilik olan sandalye modelleri 100 Kg ila 150 Kg arasında taşıma kapasitesine sahip iken çift kişilik modeller ise 180 Kg ila 250 Kg taşıma kapasitesine sahiptir. Ayrıca çok fazla olmasa da özel üretim olan ve 250 Kg taşıma kapasitesine sahip tek kişilik kamp sandalyeleri de vardır.