Uyku Tulumu

537 ürün

Kullanıcı Tipi

Materyal

  Kişi Sayısı

  Beden/Yaş

  Renk

   Mevsim

   Su Geçirmez

   Özellik

    Derece

     Fiyat

       Satıcı

        Kategori Uyku Tulumu
        Varsayılan
         Toplam 20 / 537 ürün

         Uyku Tulumu 

         Yaşamı idame ettirmek için gerekli olan şeylerden biri de uykudur. İnsanlar için gece, en ideal uyku zamanıdır. Vücudun gün içinde tükettiği enerjinin bir kısmını geri kazandıran, ertesi gün için güç toplamayı ve zihnin daha berrak hale gelmesini sağlayan uyku yediden yetmişe herkesin yaşam boyu gidermesi gereken bir ihtiyacıdır. Her gün aşağı yukarı aynı saat dilimi içerisinde uyumak ve uyanmak bilimsel olarak kanıtlanmış pek çok yarar sağlamaktadır. 

          

         Gerek bağışıklık gerekse dolaşım sisteminin sağlığını olumlu yönde destekleyen uyku kilo yönetimiyle kan şekeri dengelemesi için son derece kritik bir eylemdir. Bununla beraber sorun çözme kabiliyetinin ve belleğin gelişmesine katkıda bulunur. Belirli bir saate dek uykudan yoksun kalan kişiler sağlıklı düşünemez ve zihinleri bulanmaya başlayabilir. Üstelik enerji tüketimi fazla olduğu için bitkinlik hissi üst seviyeye çıkar. Bu da yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. 

          

         Uyuma eylemi insanlar tarafından çoğunlukla kendilerine özel odalarında gerçekleştirilir. Kişisel bir yatak, yastık, hava sıcaklığına bağlı olarak tercih edilen yorgan, battaniye, pike gibi parçalar uyku için gerekli eşyalardır. Uyku kalitesi için elzem olan söz konusu öğeler ev ortamında kolaylıkla tesis edilse de ev dışındaki bir yerde bunların tümünü bulabilmek mümkün olmayabilir. Özellikle açık alanda uyumak isteyenler bu eşyalardan yoksun kalabilirler. 

         Uyku Tulumu Nedir? Niçin Kullanılır? 

         İnsanlar bazen mecburi olarak bazense kendi istekleriyle geceyi ev dışı ortamlarda geçirebilirler. Özellikle maceraya atılmaktan hoşlanan kişiler hava durumunun elverdiğince kendilerini dış ortamlarda bulurlar. Eğlenceli ve aksiyon dolu bir kamp macerası yaşamak ya da şehrin gürültüsünden uzakta bir yerde yorgunluğunu gidermek isteyenler geceyi en iyi şekilde geçirmek için birtakım yollara başvururlar. Uyku tulumu ile kamp gecelerini daha rahat geçirmek mümkündür. 

          

         Dış ortamda yatak konforu arayanlar için çadır yeterli değildir. Çünkü çadırın kurulacağı zeminin engebeli olma ihtimali vardır. Üstelik sert bir zeminde yatmak vücut ağrılarına sebep olur. Uyku tulumu kamp yapmak isteyenler için özel olarak tasarlanmış portatif bir yatak olarak tanımlanabilir. Gideceğiniz ortama normal bir yatak götürmeniz mümkün olmasa da çok daha ufak ve hafif bir tulum işinizi görecektir.  

          

         En iyi uyku tulumu isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilen tulumdur. Bu kapsamda doğru ürün seçimi yaparak kamp yaparken bile konfor alanında kalabilirsiniz. Uyku tulumunun görevlerinden biri, vücut ısısını koruma altına almaktır. Çoğunlukla sağ, sol ya da ortasına konumlandırılmış olan fermuarla açılıp kapanabilen uyku tulumu yetişkin ve çocuklar için farklı tasarımlara sahiptir. Çocuklar için küçük, yetişkinler için büyük ebatlara sahip olan bu ürünlerle aile boyu kamp keyfi yapabilirsiniz. 

         Çocuk uyku tulumu sadece uyku için değil farklı faaliyetler için de kullanılabilir. Örneğin tulum içine girip telefonla, tabletle oyun oynama, kitap okuma, müzik dinleme gibi etkinlikler gerçekleştirilebilir. Erkek ve kadın uyku tulumu çeşitleri de aynı işlevi görür. Yani bu tulumları yalnızca uyumak için kullanmanız gerekmez. Kamp yaptığınız bölge serinse giyilebilir uyku tulumu ile kendinizi sıcak tutabilir, üşümenin önüne rahatlıkla geçebilirsiniz. 

          

         Uyku tulumu kışlık ve yazlık modelleriyle ön plana çıkan kamp ekipmanları arasındadır. Çünkü yazın olduğu gibi kışın da kamp yapmayı seven insan sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple yazlık ve kışlık uyku tulumu seçenekleri arasından ihtiyacınız olan ürünü tercih edebilir, her mevsim maceraya atılmanın özgürlüğünü yaşayabilirsiniz. Kız ve erkek çocuk uyku tulumu çeşitleriyle çocuğunuzun istediği tulumu ona satın alabilirsiniz. 

         Ergonomik Tasarımlı Uyku Tulumları 

         Kamp yaparken uyku ihtiyacınızı gidermek için sert ve engebeli zemine kurulmuş olan çadırda konfor alanınızın dışına çıkmanıza gerek yoktur. Çadırın içine sığacak tek kişilik ve çift kişilik uyku tulumu çeşitleri size gereken rahatlığı sunarak kaliteli bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlar. Yumuşak ve nefes alan kumaşıyla sizi ılık havalarda rahat ettirecek pamuklu uyku tulumu ile üşüme sorununu ortadan kaldırabilir, yanınızda pike, yorgan, battaniye gibi eşyalar taşıma derdinden kurtulabilirsiniz. 

          

         Yazın sıcak ve bunaltıcı havalarında vücudunuzun nefes almasını sağlayacak yazlık uyku tulumu 27-30 derecelik sıcaklıklarda rahatlıkla kullanılabilir. Yazlık erkek ve kız çocuk uyku tulumu ile yaz aylarında kamp yapmak çocuklar için daha zevkli hale gelir. Sıcak bölgeler için kullanıma elverişli bulunan yazlık tulumlar sinek ısırmaları ve böcek sokmalarına karşı teninizi koruma altına alabilir. Yaz ayları kadar kış zamanı yapılan kamplarda da bölgenin havasına uygun olan termal uyku tulumu tercih edilebilir.  

          

         Kış aylarının soğuğundan etkin bir biçimde korunmanızı sağlayacak termal uyku tulumları hem sizi hem de çocuklarınızı kamp yaparken üşümekten korur. Severek kullanılan uyku tulumu örgü modelleriyle de göz doldurur. Özellikle bebeklerin kullanımı için tasarlanan örgü tulumlar hem şık hem de işlevseldir. Kaz tüyü uyku tulumu ile de soğuklardan korunabilirsiniz. Bu tulumu kamp faaliyetlerinizle birlikte dağcılık sporunda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

          

         Uyku tulumu tavsiye incelemesi yaparken kamp yapacağınız bölgenin hava şartlarını göz önünde bulundurmanız size büyük bir avantaj sağlar. Farklı ve dikkat çekici bir görünüme sahip olan, soğuk havalarda sıcak tutan askeri uyku tulumu ile soğuk havalarda da dağ sporlarına ve kampa devam edebilirsiniz. 

         Uyku Tulumu Fiyatları 

         Doğa ile iç içe olmayı, şehrin yoğun ve stres altında bırakan temposundan kaçarak dinlenmeyi sevenlerdenseniz uyku tulumları tam sizin içindir. Doğada geçireceğiniz birkaç gün içinde soğuk almak ve vücut ağrısı çekmemek için uyku tulumlarından faydalanabilirsiniz. Satın almadan önce bu ürünlerin çeşitleri ve fiyat değerleri hakkında araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Bu araştırmayı yaparken karşılaştığınız fiyatlar birbirinden farklı olacaktır. 

          

         Uyku tulumu fiyatları pek çok faktör göz önüne alınarak fiyatlandırılır. Fiyata etki eden en önemli unsurlardan biri ürünün markasıdır. Markanın yanı sıra model, desen ve ebatlar da fiyat değerini etkilemekte olan faktörlerdir. Ürünün kumaş kalitesi, hangi mevsime özel tasarlandığı gibi özellikler fiyatı etkileyici öğelerdir. Ürünün tekli ve birkaç adetten oluşan çoklu paketler halinde satışa sunulması da fiyatını belirleyen bir faktördür. 

          

         Spor ve outdoor ürünleri onlarca mağazada satışa sunulan ürünlerdir. Bu da ürünün her mağazada farklı değere sahip olması anlamına gelir. Çünkü mağazalar benimsedikleri fiyat politikası çerçevesinde ürüne değer biçerler. Böylelikle aynı marka, model ve renge sahip olan bir tulum farklı mağazalarda farklı değerlerden satışa sunulur.