Tekmelik

99 ürün

Beden/Yaş

Kullanıcı Tipi

Fiyat

   Satıcı

    Kategori Tekmelik
    Varsayılan
     Toplam 20 / 99 ürün

     Tekmelik

     Tekmelik çeşitleri Futbol sporunda oyuncuların kullandıkları koruyucu malzemelerdir. Futbol, ​​dünya çapında en popüler olan takım sporlarından biridir. Kadınların da ilgilendiği bu sporu daha çok erkek oyuncular oynaması ile birlikte keyifli ve efor isteyen bir spor dalıdır. Futbol oyununda ayaklar kullanıldığından dolayı ve top bir oyuncudan başka bir oyuncu tarafından alınmak istendiğinde yapılan hareketler sonucu istenmedik kazalara neden olabilir. Futbolcuların giydikleri krampon denilen bu spora ait ayakkabılar normal spor ayakkabılardan daha sert yapıdadır. Hem oyunun stresi ile hızlı hareket sonucu hem de ayakkabının sert olması ile baldıra vurulabilecek sert bir hareket sporcuyu ciddi anlamda yaralanabilir. Bu sebeple bu sporu yaparken sporcular tekmelik çeşitlerinden yararlanırlar. Aynı zamanda küçük çocukların ve futbol oyununu hobi olarak yapan kişilerinde sakatlanmaları önlemek için sıklıkla tercih ettikleri bu ürünler farklı çeşitleri ile kullanıcılarının beğenisine sunulmuştur. Farklı markalara ait ve farklı özellikleri bulunan tekmelik çeşitlerini Pazarama.com adresinden temin edebilirsiniz.

     Futbol sporunda ayakların kullanılması öncelikli bir durumdur. Bu sebeple özellikle futbol sırasında ayakların ve bacakların korunması önemli bir konudur. Sürekli efor isteyen bu sporda ciddi sakatlanmalar ve kalıcı hasarlar yaşanabilir. Kas zorlanmaları, ayak bileği kırıkları, bağ kopmaları ve yırtıklıklar bu sporla ilgilenen kişilerin başına gelebilecek sıkıntılardır. Bu gibi sakatlıkları önlemek için tedbirli olmak oluşabilecek sakatlıkların önüne geçer. Örneğin tekmelik çeşitleri arasından kendinize uygun olan modeli satın aldığınızda bacaklarınızı oyuncudan ve toptan gelecek darbelere karşı korumuş olursunuz. Tekmelik kısmına herhangi bir darbe geldiği zaman bu korumalık şok emilimi sağlayarak enerjiyi dağıtır ve böylelikle çok ciddi yaralanma ve sakatlanma riskini ortadan kaldırır. Tüm sporlarda geçerli olan kurallardan biriside yaralanma ve sakatlanmaların olmaması için tedbirlerin alınması gerektiğidir. Tekmelik çeşitleri futbol sporunun yanı sıra buz hokeyi, çim hokeyi, beyzbol, bisiklet, paten, kaykay gibi farklı spor dallarında da kullanılması önemli bir yardımcı üründür. Tedbir alındıktan sonra yapacağınız sporu daha rahat ve sağlıklı bir şekilde yapmanıza ve en az hasarla bitirmenize katkı sağlar. Tüm tekmelik modelleri için Pazarama.com adresini inceleyebilirsiniz.

     Tekmelik satın alınacağı zaman oyuncunun pozisyonu, yaşı gibi kriterleri göz önünde bulundurması gerekmektedir. Buna göre bacak koruyucusu satın almalıdır ki tekmelik işe yarasın. Tekmelik modelleri arasında bulunan kısa tekmelik ile kullanabileceğiniz ve korumayı artıracak aksesuarlar tercih etmeniz gerekir. Ayak bileği korumalı, dizlik korumalı gibi ürünler genellikle ekstra korunmaya ihtiyaç duyan kişiler tarafından giyilir. Eğer bu gibi tekmeliklerle çorap giymeyi istiyorsanız öncelikli olarak ekipmanı takmanız ve ardından çorabı giymeniz gereklidir. Bazı tekmelikler direkt çorap gibi geçirmeli olup bazı tekmelikle cırt cırtlıdır. Tekmelik üzerine çorap giymeyi planlıyorsanız normal çorap yerine futbol çorabı giymeniz daha doğru olur. Çünkü futbol çorabı bacağı saran bir yapıya sahiptir böylelikle içinde bulunduğu tekmelik ürünü de koşu sırasında kaymaz yerli yerinde durur ve size ekstra koruma sağlar. 

     Doğru Tekmelik Seçimi Nasıl Olmalıdır?

     Tekmelik ürünü en başta futbol sporu ile ilgilenen kişilerin ihtiyacıdır denilebilir. Tekmelik ürünü diğer oyunculardan gelecek olan tekmeler, saha üzerinde kaymaların neden olduğu hasarların kaval kemiği üzerindeki etkiyi azaltacak özelliğe sahiptir. FIFA’nın belirlemiş olduğu kurallara göre bu koruyucuların tamamen çorapla sarılmış olması gereklidir. Ve en önemli detaylarından biride doğru malzemeden yapılmış olması gerektiğidir. Doğru malzemeden yapılmamış olan tekmelik ürünleri futbolcuyu korumak adına pek bir işe yaramaz. Üstün koruma özelliği için sağlam olması gereklidir. Korumalık anlamında ki tüm şartlar hem tekmeliği takan sporcuyu korumak adına hem de diğer oyuncuları korumak adına tasarlanmıştır. Örneğin karton şerit tarzında veya kalitesiz malzemeden takılmış olan tekmelik çeşitleri tekmeliği takan futbolcu için koruma sağlamaz. Veya metal kaplama tekmeliklerden takan bir oyuncunun bacağına gelen tekmeyi atan oyuncuya zarar verebilir. Bu sebeple kurallara göre kullanılacak olan tekmelik ürünlerinin hiçbir sporcuya zarar vermeyecek şekilde olması gereklidir. Bunun yanı sıra seçmiş olduğunuz tekmelik ürünü boyut olarak doğru ölçüde olmalıdır. Koruma araçlarını seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. İyi koruma sağlayacak malzemeden yapılmış doğru boyutta koruyucular satın almalısınız. Doğru boyutlarda tekmelik satın almanız hem bacaklarınızı sakatlanmalardan koruyacak hem de size konfor sağlayarak farklı hareketler yapmanızı ve konsantrasyonunuzun bozulmasını engelleyecektir. Tekmelik ürünlerinin temel amacı, ayak bilekleri ve bacak kemiklerini etkili bir şekilde korumaktır. Takacağınız bu koruma araçlarının bacak şeklinize uyumlu olması da son derece önemlidir. Tekmelik modelleri rahat ve kullanımı kolay aynı zamanda tekmeliği bacağınıza iyice oturan ve sizi rahatsız etmeyecek bir yapıya sahiptir. Daha sert ve ağır tekmeliklerden tercih etmeniz sizi yorar, diğer oyunculara zarar verebilir ve bacaklarınız hava almaz. Bunun yerine bacaklarınıza hava akışını sağlayan modellerden tercih etmeniz doğru olacaktır. Futbol sporunda gerekli olan aksesuarlar sporcuların konumlarına göre üretilmişlerdir. Bu sebeple tekmelik satın alırken oyunda ki pozisyonunuzu göz önünde bulundurarak tercih yapmanız gerekir. Futbol oyunu sırasında ayak bileğiniz ile diz arasında ne kadar fazla koruma olursa sakatlanma olasılığınız o kadar aza iner. Bu sebeple sakatlanmaları önlemek için tekmelik modellerinden faydalanmanız son derece önemlidir.

     Tekmelik Ürününün Önemi

     Spor yapmak hayatınıza enerji, hareket ve sağlık getirir. Ancak spor yaparken gerekli tedbirleri almak sakatlanmaların ve oluşabilecek kazaların önüne geçmektedir. Bu sebeple spor yaparken özellikle de futbol gibi sakatlanmaların sık yaşanabileceği spor dallarında çeşitli korumalık ürünlerinin kullanılması şarttır. Futbol oynarken takacağınız tekmelik modelleri bacak ve ayaklarınızı maksimum seviyede korur. Tekmelik ürünlerini takmanız sizleri hem oluşabilecek sakatlıklardan korurken aynı zamanda nefes alabilen yapıları sayesinde bacaklarınızın havasız kalmasını engeller. Sporculara yönelik üretilen bu ürünler gelişmiş teknolojiler ile üretilmişlerdir. Bu teknolojik gelişmeler neticesinde üretilen ürünler hafif ve dayanıklıdırlar. Böylelikle bacaklarınıza zarar vermez ve sizin futbol oyunu sırasında hareketlerinizi engellemez. Tekmelik ürünlerini ve koruyucu diğer tüm ürünleri Pazarama.com sitesinden temin edebilirsiniz.

     Tekmelik Fiyatları

     Futbol tekmelik ürünleri darbelerden korunmak, darbelerin şiddetini azaltmak ve olası sakatlanmaları önlemek adına sporcular için üretilmiş koruyucu ürünlerdir. Piyasada çok fazla tekmelik çeşitlerine rastlamak mümkündür. Tekmelik ürünleri güvenliğinizi öncelik edinerek tasarlanır ve üretilir. Üretilen bu tekmelik ürünlerinin kalitesi ve sağladığı faydalar özelliklerine yansımıştır. Farklı özelliklere göre tekmelik modelleri bulunur ve bu farklılıklar beraberinde tekmelik fiyatlarında değişikliğe neden olur. Sağlam malzemelerden yapılan bu tekmelik modelleri darbelere karşı son derece dayanıklı ürünlerdir. Kullanışlı olan bu ürünleri baldır kalınlığına göre ayarlayabilirsiniz böylelikle sizi sıkmaz veya bol gelmez. Sizi spor sırasında kazalardan koruyacak olan tekmelik ürünleri konforlu yapıları sebebiyle de sizin hareketlerinizi etkilemeyecek yapıda ürünlerdir. Tekmelik fiyatlarını Pazarama.com adresinden inceleyebilirsiniz. Farklı özellikleri olan tekmelik modellerini inceleyip kendinize ve futbol sporunda olduğunuz pozisyona uygun olarak satın alabilirsiniz. Tekmelik ve diğer tüm koruyucu ürünlerini incelemek ve uygun fiyata satın almak için Pazarama.com adresini ziyaret etmeniz yeterli. Kaliteli ürün yelpazesi ile kullanıcılarının beğenisi toplayan Pazarama.com güvenilir alışverişi ve hızlı teslimat seçenekleri ile siz değerli kullanıcılarına hizmet veriyor.