Pudra

365 ürün

Renk

  Görünüm

  Cilt Tipi

  Kapatıcılık

  Ürün İçeriği

  Ürün Tipi

  Renk Kodu

  Ürün Formu

  Cilt Tonu

  Özellikler

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Pudra
     Varsayılan
      Toplam 20 / 365 ürün

      Pudra

      Günümüzde iyi görünmek hem kadın hem de erkekler için büyük önem taşıyor. Ancak makyaj yapmak özellikle kadınlar tarafından tercih ediliyor. İyi bir makyaj görünümü için cilt kusurlarını kapatmak ve cildi olduğundan daha güzel göstermek gerekiyor. Kusursuz bir ten makyajına sahip olmak için çok çeşitli kozmetik ürünler bulunuyor. Ten makyaj ürünleri arasında en çok tercih edilen ise pudra oluyor. Pudralar, ten makyajının tamamlayıcısı olarak ön plana çıkıyor. Pudra fondötenlerin toz haline getirilmiş şekli olarak biliniyor. Günümüzde birbirinden farklı özellikler ile donatılmış bir çok pudra çeşidi bulunuyor. Pudralar kadınlar kadar erkekler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.    

       

      Pudra Ne İşe Yarıyor?

      Ten makyaj ürünlerinin başrol oyuncularından olan pudralar çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor. Bu nedenle pudra ne işe yarar sorusu kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Pudra genellikle tan makyajının bitiminde makyajı tamamlamak ve sabitlemek amacıyla kullanılıyor. Pudra böylece makyaja da son dokunuşu yapıyor. Pudralar makyajın akmadan daha uzun süre kalmasına yardımcı oluyor. Gün içerisinde makyaj tazelemek istendiği zamanda küçük pudra dokunuşları ile makyaj yenilenebiliyor. Pudralar ayrıca oldukça kapatıcı ürünler olarak da görev yapıyor. Böylece ciltteki lekelerin ya da akne gibi kusurların gizlenmesini de sağlıyorlar. Yaş ilerledikçe ciltte çizgiler oluşabiliyor. Makyaj malzemeleri bu çizgilere dolarak kötü bir görüntü oluşturuyor. Pudra teni kusursuz bir şekilde sararak bu görüntünün oluşmasını engelliyor. Pudraların en çok bilinen faydası ise cilde mat bir görünüm kazandırmaları oluyor. Pudra cildin parlamasını önlüyor. Bu sebeple pudralar her cilt tipine sahip kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Ancak özellikle yağlı ve karma cilde sahip kullanıcıların daha çok ilgisini çekiyor. Özellikle fotoğraf çekimlerinde cildin parlamasını önleyen pudralar sıklıkla tercih ediliyor. Kadın kullanıcılar kadar erkek kullanıcılarında pudra kullanımına önem verdikleri görülüyor. Pudralar makyaj süngerleri ya da fırçalar ile uygulanabiliyor.

       

      Pudra Nasıl Kullanılıyor?

      Ten makyajının kusursuz görünümü için özellikle pudranın doğru uygulanması büyük önem taşıyor. Bu sebeple pudra nasıl kullanılır bilmek ve doğru uygulamak gerekiyor. Pudrayı fondöten cilde tamamen oturduktan sonra sürmek önem taşıyor. Bu nedenle fondöten sürdükten sonra birkaç dakika beklemek faydalı oluyor. Pudralar makyaj süngerleri ile ya da fırçalar ile uygulanabiliyor. Daha kapatıcı etki elde etmek isteyen kullanıcılar için makyaj süngeri ile uygulama yapılıyor. Daha doğal ve ince bir görünüm için ise makyaj fırçalarının kullanımı öneriliyor. Kullanıcıların cildine en uygun pudra çeşidini seçmesi de doğru uygulama kadar önem taşıyor.   

       

      Pudra Çeşitleri

      Pudralar fondötenlerden farklı olarak cilt rengini değiştirmeden makyajı sabitlemek ve daha uzun süre kalıcı hale getirmek için kullanılıyor. Farklı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için birbirinden farklı pudra çeşitleri üretiliyor. Pudra çeşitlerini cilt tonuna göre, yapılarına göre ya da kullanım şekillerine göre sınıflandırmak mümkün oluyor.

       

             Yapısına Göre Pudra Çeşitleri

      Pudralar yapısına göre farklı formlarda tasarlanıyor. Pudralar ilk önceleri genellikle toz formda üretiliyordu. Ancak günümüzde yapısına göre pudra çeşitleri ikiye ayrılıyor. Bu çeşitler toz pudralar ve kompakt pudralar olarak sayılıyor.

       

      -Toz Pudra Çeşitleri 

      Toz pudralar yapı olarak talk pudra çeşitlerine benziyor. Toz pudraların kapatıcıkları genellikle çok yüksek olmuyor. Bu nedenle fondöten üzerinde makyajın tamamlayıcı parçaları olarak tercih ediliyor. Toz pudralar, doğal bir görünüm ve makyajın uzun süre bozulmadan kalmasını sağlıyor. Toz pudralar ister fırça ile istenirse de makyaj süngerleri ile uygulanıyor. Toz pudralar cilde aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Profesyonel olarak makyaj yapan kişiler tarafından porselen makyaj yapımında toz pudralar sıklıkla tercih ediliyor.

       

      -Kompakt Pudralar 

      Kompakt pudralar sıkıştırılmış pudralar olarak da biliniyor. Toz pudralar ile kıyaslandıkları zaman daha yoğun bir yapıya sahip oldukları görülüyor. Bu nedenle toz pudralara kıyasla daha kapatıcı özelliğe sahip oluyorlar. Kompakt pudralar cilt kusurlarını iyi bir şekilde kapatıyor ve renk eşitsizliklerini gideriyor. Fondöten kullanmayı sevmeyen ya da tek ürünle makyajını tamamlamak isteyen kullanıcıların tercihi kompakt pudralar oluyor. Kompakt pudraların her cilt tipine ve rengine uygun birçok çeşidi bulunuyor.

       

             Kullanım Şekline Göre Pudra Çeşitleri

      Pudralar makyaj çantalarının vazgeçilmez parçaları olduklarından çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahipler. Kullanıcı kitlesi bu kadar geniş olunca farklı cilt tipleri ve buna bağlı olarak farklı kullanım amaçları için pudra çeşitleri üretililiyor. Böylece hemen her ihtiyaca uygun ürünü kolayca bulabilmek mümkün oluyor.

       

      -Transparan Pudralar

      Transparan pudralar özellikle son yıllarda popüler hale gelen ürünler arasında biliniyor. Transparan pudralar şeffaf bir yapıya sahip oluyor. Transparan pudraların kapatıcılık özellikleri bulunmuyor. Renksiz yapıya sahip oldukları için her cilt tonuna sahip kullanıcı tarafından kolaylıkla kullanılabiliyor. Özellikle porselen makyaj yapımında son dokunuş olarak transparan pudralar tercih ediliyor.

       

      -Sabitleyici Pudralar  

      Makyaj sabitleyici pudraların makyajın cilde sabitlenmesini ve cildin mat bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Sabitleyici pudralar kat kat ve kalın bir görünüme sebep olmuyor. Bu nedenle özellikle gün içerisinde makyajı sabitlemek için tercih ediliyorlar. Yapıları diğer pudralara kıyasla çok daha hafif oluyor. Böylece sabitleyici pudralar fotoğraflarda daha yüksek çözünürlüklü bir görünüm sağlıyor. Ayrıca cildin parlamasını da önlenmiş oluyor.

       

      -Işıltılı Pudralar 

      Yüze renk ve ışıltı katmak isteyen kullanıcıların ilgisini ışıltılı pudra çeşitleri çekiyor. Işıltılı pudralar cilde uygulanırken az miktarda ve yavaş hareketler ile sürmek gerekiyor. Böylece abartılı bir görüntü oluşmasının önüne geçiliyor. Işıltılı pudralar daha çok özel günlerde tercih ediliyor. Yalnız doğru oranda kullanılarak, gün içinde de tercih edilebiliyor.

       

      -Mineral Pudralar

      Mineral pudralar mineralli içeriğe sahip olacak şekilde üretiliyor. Bu sebeple sağlıklı içerikleri sebebi ile daha çok akne ve benzeri cilt problemi olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Mineralli pudraların doğal içerikleri yanında ciltte uzun süre kalıcı olmaları da dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Hafif yapıya sahip olmalarına rağmen kapatıcı etkileri bulunuyor. Mineral pudralar genellikle ürünle birlikte satılan özel fırçaları ile birlikte uygulanıyor. 

       

             Cilt Tonuna Göre Pudra Çeşitleri

      Farklı cilt tonuna sahip kullanıcılar için farklı tonlarda pudra çeşitleri üretiliyor. Pudranın maske şeklinde durmaması için cilt tonuna en yakın rengin bulunması büyük önem taşıyor. Bu sebeple tüm markalar pudra çeşitlerinde çok geniş bir renk yelpazesine yer veriyor. Açık orta ya da koyu cilt tonuna sahip kullanıcılar bu renk çeşitleri arasından cilt tonuna en yakın olanını seçebiliyor.

       

      Pudra Fiyatları

      Pudra çeşitleri çok geniş bir ürün yelpazesine sahip oluyor. Bu nedenle pudra fiyatları da çok değişkenlik gösteriyor. Pudra fiyatlarını ürünün markası, kalitesi, içeriği ya da kullanım amacı gibi unsurlar belirliyor. Cildin zarar görmemesi için kaliteli ürünleri tercih etmek de önem taşıyor. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz mineralli pudra fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Hem mat hem de doğal bir görünüm elde etmek isterseniz transparan pudra fiyatlarına göz atabilirsiniz. Cilt renginize ve cilt yapısına en uygun pudrayı belirledikten sonra fiyata göre filtreleme yapabilirsiniz. Pazarama.com üzerinden bütçeniz için en uygun ürünleri sıralayarak, alışverişinizi hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.