Makyaj Bazı

133 ürün

Görünüm

Cilt Tipi

Ürün Miktarı

  Form

  Kullanım Bölgesi

  Model

   İçerik

   Baz Özelliği

   SPF Koruma Faktörü

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Makyaj Bazı
      Varsayılan
       Toplam 20 / 133 ürün

       Makyaj Bazı Çeşitleri ve Makyaj Bazı Fiyatları

       Makyaj bazı ile ilgili en çok sorulan sorulardan biride makyaj bazının ne olduğu ve ne işe yaradığı sorusudur. Makyaj bazı son yıllarda popüler olmuş bir kozmetik ürünüdür. Ve makyaj yapan kişilerin vazgeçilmezi arasında yerini alır. Peki, makyaj bazı kullanılması zorunlu mu? Ya da makyaj bazını kullanmanın getirdiği farklılıklar nelerdir? Tüm bu sorunlarınıza cevap verirken sizler Pazarama.com adresinden pek çok farklı markanın kaliteli makyaj bazı ürünlerini inceleyebilirsiniz.

       Makyaj Bazı Nedir?

       Makyaj bazı cildinizin daha mat ve canlı görünmesini sağlayan makyaj yapmaya başlamadan önce yüzünüze uygulayacağınız likit makyaj ürünlerine deniyor. Bu ürün makyajın ilk basamağı görevini görüyor ve fondöten ile cildiniz arasında bir bariyer görevi görüyor. Makyaj bazı nedir? sorusunu yanıtladığımıza göre artık makyaj bazının ne işe yaradığını etraflıca anlatabiliriz.

       Makyaj Bazı Ne İşe Yarar?

       Öncelikle makyaj bazı kullanmak zorunda değilsiniz ama yapmış olduğunuz makyajın gün içerisinde yağlanmasından, kuru görünümünden ve gözeneklerin belirli olmasından şikâyetçi iseniz, makyaj bazını mutlaka tanımalısınız. Makyaj bazı çeşitleri, ilk olarak cildinizde âdeta bir katman görevi görerek cildinizin pürüzlerini kapatıyor, yani cildinizi pürüzsüzleştiriyor. Makyaj bazı sürerek pürüzsüz hale getirdiğiniz cildinizin üzerine fondöten veya tercihinize göre pudra gibi ürünlerini uyguladığınızda, çok daha başarılı sonuçlar alıyorsunuz. Ayrıca çok kuru ve çok yağlı cildinize direkt fondöten sürdüğünüz zaman dökülme ya da yağlanma problemleri yaşayabilirsiniz. Bu gibi sorunların yaşanmaması için de makyaj bazı devreye giriyor. Dilerseniz makyaj bazı ürünün cildinize uygulamadan önce ne kadar çok işe yaradığını cildimiz gibi gözenekleri olan portakala sürerek test edebilirsiniz. Sonu. Sizi şaşırtacaktır. Makyaj bazının sürülü olduğu kısmın daha pürüzsüz göründüğünü fark edeceksiniz. Bu durumda özellikle delikli, geniş gözenekli cildiniz var ise mutlaka makyaj bazı kullanmanız doğru olacaktır.

       Makyaj Bazı Kullanılması Şart Mı?

       Elbette zorunda değilsiniz! Makyaj bazı kullanmanız şart değil ama eğer cildiniz problemli ise ve yaptığınız makyaj gün içerisinde etkisini kaybediyor yüzünüzü kötü gösteriyor ise sadece 2 dakikanızı ayırarak çok daha kaliteli ve dayanıklı bir makyaja sahip olabilirsiniz. Bu ürünü fondöteni sürmeden önce yüzünüze sürerek, gün içinde karşılaşabileceğiniz tüm makyaj sıkıntılarınızın önüne geçebilir ve bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle eğer makyajınızın asla akmaması gereken özel bir davete gidiyorsanız makyaj bazını mutlaka kullanmalısınız. Cildiniz yağlı ise gün içinde yağlanıp makyajının akmasını engelleyerek ya da kuru ise pul pul dökülerek kötü bir yüz göstermesi gibi durumlarda kurtulup profesyonel ve kusursuz bir makyaj ile gününüzü tamamlayabilirsiniz.  Böylelikle makyajınızı garantilemiş yani güzel görünümünüzü garantilemiş olursunuz.

       Makyaj Bazı Uygulaması Nasıl Yapılır?

       Makyaj bazının ne gibi etkileri olduğundan bahsettik. En çok merak edilenler arasında "Makyaj bazı nasıl uygulanır?" sorusu da gelmektedir. Kullanımı oldukça basit olan Makyaj bazı ürününü aşağıdaki adımları takip ederek uygulamanız size fayda sağlayacaktır.

       İlk olarak seçeceğiniz makyaj bazının cilt tipinize göre olması gerekmektedir. Eğer cildiniz yağlı bir ise matlaştırıcı özelliğe sahip makyaj bazı çeşitlerinden tercih etmelisiniz. Tam tersi kuru bir cilde sahipseniz nemlendirme özelliği bulunan makyaj bazı çeşitlerini tercih etmelisiniz. Cilt tipinize göre makyaj bazı tercih ettiğinize göre uygulaması için bilinmesi gereken püf noktalara değinelim. Öncelikle her üründe olduğu gibi makyaj bazından da yüksek performans istiyorsanız öncelikle cildinizin temiz olmasına özen göstermelisin. Makyaj bazını dilerseniz parmaklarınızla dilerseniz de fırça yardımı ile temiz cildinize uygulayabilirsiniz. Uygulama sırasında ne çok ince nede çok kalın olacak şekilde tüm cildinize eşit olacak şekilde dağıtmanız önemli bir detaydır. Bu şekilde sürülen makyaj bazı ile kusursuz bir sonuç elde edersiniz. Cildinize makyaj bazını uyguladıktan sonra sabitlenmesi için 1-2 dakika kadar beklemeniz gerekecektir. Artık sabitlenen makyaj bazının üzerine dilediğiniz fondöten ya da kapatıcı ürünü sürebilirsiniz.

       Cilt Tiplerine Göre Makyaj Bazı Çeşitleri

       Cilt tipleri birbirinden farklıdır ve herkes kendi cildine uygun ürünü kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde istenilen sonuca varılmalıdır. Cilt tipinize uygun makyaj bazı seçiminde size yardımcı olacak birkaç öneride bulunduk…

       Yağlı ciltler için makyaj bazı; Yağlı bir cilde sahipseniz kesinlikle makyaj bazınızı seçerken matlaştırma özelliği bulunan baz’ dan satın almalısınız. Böylelikle gün içinde makyajınız bozulmayacak ve cildiniz yağlanarak parlama yapmayacaktır.

       Mat ciltler için makyaj bazı; Mat ve solgun olan ve böyle gibi görünen bir cildiniz varsa cildinize ışıltı veren makyaj bazları seçeneklerinden kullanmalısınız.

       Problemli ciltler için makyaj bazı; Piyasada birbirinden farklı bulunan makyaj bazlarının en çok kullanılanların arasında yer alan yeşil renkli olarak ta bulunan sivilceleri ve kızarıklıkların görünümünü ortadan kaldırarak renk eşitsizliklerini düzenleyen bu makyaj bazından kullanabilirsiniz. Çok fazla sivilce ve cildinizde kızarıklık var ise kızarıklık önleyici makyaj bazı çok işinize yarayacaktır.

       Bakım yapan makyaj bazı; Piyasada pek çok tanınmış kozmetik markalarının kullanıcılarına sunduğu hem kusurları örtücü, hem fondöteninin kalıcılığını arttıran hem de cilde bakım yapan makyaj bazları mevcut. Dilerseniz böyle bir makyaj bazı satın alarak cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

       Cilde uyum sağlayan makyaj bazları; Evet makyaj bazları fondötenin kalıcılığını arttırmak, cildin kusurlarını örtmek. Ama bununla beraber cildinize uyum sağlaması çok önemlidir. Bu sebeple cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun makyaj bazı seçmeniz büyük önem taşımaktadır. Birçok makyaj bazı ciltlerde ki parlamayı kontrol altına alırken, gözeneklerin görünümünü neredeyse tamamen kapatarak cildin pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Makyaj bazı içerisinde vitamin olan ürünleri seçmeniz gün boyu cildinizin nemlenmesini de sağlayacaktır.

       Cilde uyum sağlaması açısından oldukça önemli olmasının bir diğer sebebi de ince çizgileriniz var ise doğru makyaj bazı ürünü ile bu çizgileri en aza indirmeniz hatta yok edebilmeniz. Bazı makyaj bazları bu konuda tam bir profesyonel. Eğer aradığınız özellik ince çizgileri kapatabilen yapıda olması ise stick formunda bulunan makyaj bazlarından tercih edebilir ya da ihtiyacınıza uygun olarak filtreleme yaparak dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

       Düzenli ve doğru bir şekilde kullanılan makyaj bazı sonrasında cildinizde iyileşme görebilirsiniz. Kusurları azalan bir cilde uygulanan makyaj bazı ile yapılan makyajın çok daha etkili olacağını söylememize gerek yok sanırım. İçeriğindeki vitamin ve mineraller ile hem birçok farklı görevi bulunan ve hem de cildinizin bakımını yapan bu makyaj bazlarına çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

       Makyaj bazı kullanıldığı zaman cildinizde ki etkilerini gördük. Ancak kullanılması şart olmaması ile birlikte bu kadar çok faydasını ve avantajını öğrendikten sonra kullanmak isteyeceğinize eminiz. Eğer hemen denemek istiyor, ama elinizde makyaj bazı yok ise öncelikle Pazarama.com adresine girip cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun olan makyaj bazını sepete ekleyerek güvenli ve keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Sizin siparişinizin hazırlanırken sizde cildinize bir serum sürerek üzerine kapatıcınızı sürün ve makyaj bazının tam olarak nasıl hissettirdiğini anlamaya çalışın. Serumlar ya da nemlendiriciler makyaj bazlarından daha farklı formlara ve yapılara sahiptirler. Bu yüzden en etkili sonucu makyaj bazı kullanarak elde edersiniz. Makyaj bazı fiyatları markalarına, özelliklerine göre değişmekte olup her bütçeye uygun makyaj bazını Pazarama.com adresinde bulabilirsiniz.