Allık

593 ürün

Renk

  Görünüm

  Ürün Türü

   Kalıcılık Özelliği

   Ürün İçeriği

   Form

   Vegan

   Terracotta

   Ton

   Ana Renk

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Allık
      Varsayılan
       Toplam 20 / 593 ürün

       Allık

       Allık; makyaj malzemeleri arasında yerini alan gözde ürünlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle allık nedir sorusuna yanıt arayanlar için, tenin daha canlı ve hoş görünmesini sağlayan makyaj ürünlerinden biri olduğu söylenebilir. Yanaklara hafifçe uygulanan allık, tenin solgun görünümünü ortadan kaldırarak yüzde sıcak bir renk tonu oluşturuyor. Allık genellikle yüz bölgesinde bulunan elmacık kemiklerin üst kısmına uygulanarak kullanılıyor. Kadınların sıklıkla kullandığı makyaj malzemelerinden biri olan allık, hem günlük makyajda hem de özel bir davet için yapılan makyajda rahatlıkla kullanılabiliyor. Özellikle solgun tene sahip insanlar için vazgeçilmez ürünler arasında yerini alan allık yüzün şeklini ortaya çıkarması ile birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yüzün daha canlı ve dinamik görünümünü sağlayan allıklar, sadece canlandırma işlemi için değil aynı zamanda güneşten yanmış yüz görünümü isteyen kişiler için de avantaj oluşturuyor. Allıkların yüz bölgesinde farklı görünümler oluşturması için bazı farklı tekniklerin bilinmesi gerekirken hangi bölgeye sürüleceğinin de bilinmesi gerekiyor. Bununla birlikte allığın farklı amaçlar için de kullanıldığı görülüyor. Pazarama.com ile allık hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilir, farklı ürün seçeneklerine tek adres üzerinden hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

       Allık Çeşitleri

       Genellikle toz halinde insanlara sunulan allık çeşitleri; krem veya farklı sıvı formlarda da bulunabiliyor. Allık kullanımına göre kişilerin yüz hatları ortaya çıkarken kişinin isteğine göre yüz biçimini uzun göstermek veya daha geniş durmasını sağlamak mümkün oluyor. Özellikle yüz hatlarının ortaya çıkmasını sağlayan kontür işleminin allık ile desteklenmesi, ekstra hoş bir görünüm sağlıyor. Bununla birlikte tenin daha parlak bir görünüm elde etmesine imkan tanıyan allıklar aynı zamanda yüze lifting etkisi bırakıyor. Allıkların lifting etkisi bırakması, yüz hatlarının daha gergin ve yanakların daha yukarıda durmasını sağlıyor. Günlük yaşamda da özel günlerde de kadınların kendisini daha iyi hissetmesini sağlayan allıklar aynı zamanda birden fazla amaç için kullanılıyor. Fonksiyonel yapıya sahip olan allıkları; yüz bölgesine uygularken, hangi bölgelere nasıl sürüleceği de önem arz ediyor. Kadınlara sunulan birçok allık çeşidinin olması, her cilt tipine uygun ürünün uygulanmasını sağlarken, birçok kişi kendisine hitap eden ürünü rahatlıkla bulabiliyor. Ayrıca birden fazla ton aralığında sunulan allıklar, kadınların her mevsim kullanabilmesine imkan tanıyor. Farklı yapıları ile sunulan allıklar kolay ve pratik bir kullanım sağlıyor. Bununla birlikte birçok kadın kısa sürede hazırlanıp görünümünü hoş bir şekilde tamamlayabiliyor ve güne daha hızlı bir şekilde başlayabiliyor. Genel olarak allık çeşitlerini şu şekilde sıralamak mümkün:

              Toz Allık

       Pudra allık olarak da bilinen toz allık, kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yerini alıyor. Genellikle toz yapıda bulunan allıklar aynı zamanda top formunda da insanlara sunuluyor. Yoğun pigmente sahip toz allıklar uçucu olabiliyor.

              Likit Allık

       Günden güne kadınların ilgisini çeken likit allık, sıvı bir yapıda olup fırça veya bir çubuk yardımı ile sürülmesi gerekiyor. Likit allıklarda renk pigmentlerinin yoğun olmasından dolayı yeterli miktarda sürülmesi tavsiye ediliyor. Likit allıkların sıvı bir formda olması sürülen bölgede hızla yayılmasına olanak tanıyor. Kalıcılığı yüksek olan likit allıklar aynı zamanda çıkarılmak istendiğinde rahatlıkla çıkarılabiliyor. Özellikle kalıcı bir makyaja ihtiyaç duyanlar için ideal allıklar arasında yerini alıyor. 

              Krem Allık

       Kuru bir cilde sahip insanların sıklıkla tercih ettiği allıklardan biri olan krem allık, yüz bölgesinde doğal bir ışıktı kazandırıyor. Yapısında farklı yağlar barındıran krem allıklar, yağlı cilde sahip kişiler için önerilmiyor. Krem allıklar genel olarak 5 veya 6 saat etkisini sürdürebiliyor. Fırça yardımı ile uygulanan krem allık aynı zamanda parmak yardımı ile yüz bölgesine uygulanabiliyor.

              Serum Allık

       Allık çeşitlerinin çoğalması ile birlikte karşımıza çıkan serum allık, kadınların günden güne ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu serum allıklar cildin gün boyu nemlenmesini sağlıyor. Ayrıca likit allıklarda olduğu gibi serum allıklar da hemen hemen aynı formda üretiliyor. Kalıcılığının yüksek olmasıyla birlikte birçok kadın için avantaj oluşturuyor.

              Jel Allık

       Özellikle ışıltıyı sevenlerin vazgeçemediği jel allığın daha kalın bir yapıya sahip olduğu görülüyor. Hem yağlı hem de kuru ciltlerin rahatlıkla kullanabildiği jel allık, cildin nemlenmesini sağlıyor. Jel benzeri bir kıvama sahip olan jel allık, gün boyu etkisini gösteren allık çeşitleri arasında yer alıyor. Jel allıkların genellikle açık renklerde üretilmesi, yaz aylarında sıklıkla tercih edilmesine neden oluyor. Özellikle açık tene sahip kişilerde ışıltı etkisi sağladığı görülüyor.

       Allık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

       Makyajın tamamlayıcı unsurlarından biri olan allık, elmacık kemikleri belirginleştirerek makyajın daha hoş görünmesini sağlıyor. Yapılan makyajın kusursuz görünmesi için uygulanan allıkların yüz ile uyumlu olması ekstra bir önem taşıyor. Bu sebeple allık alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtı oldukça önemli. Allık seçimi ten rengine ve saç tipine göre farklılık gösterirken, yüz tipine uygun allık çeşitlerinden faydalanmak için allık önerileri avantaj oluşturuyor. Her ne kadar birden fazla renk barındıran allık paleti bulunsa da uyumlu olmayan bir ten ile pek fazla verim elde edilemiyor. Bu sebeple ilk olarak allık temin ederken cilt tonuna dikkat etmek fayda sağlıyor. Bu konuda cilt alt tonu allık seçiminde kolaylık sağlıyor. Cilt alt tonunu görmek için kişinin damarlarındaki renge bakması yeterli oluyor. Damarlarının geçtiği yerdeki renk eğer mavi ise cilt tonunun soğuk renklere uyumlu olduğunu gösteriyor. Eğer damarların geçtiği yer yeşil ise, cildin daha sıcak renkler ile uyumlu olduğu anlaşılıyor. Bununla birlikte damarların geçtiği yerler hem mavi hem yeşil karışımında görülüyorsa, cildinizin nötr olduğunu gösteriyor. Cilt tonuna göre seçim yapmak, makyajın daha verimli olması sağlıyor. Açık tene ve aynı zamanda kahverengi saç rengine sahip insanların özellikle şeftali tonları ile daha uyum içinde olduğu görülüyor. Bununla birlikte cilt tonu soğuk olan kişiler için pembe allıklar, kadınların vazgeçilmezi oluyor.

       Allık Nasıl Sürülür?

       Allık kullanımını hemen hemen her kadında görmek mümkün oluyor. Yanlış kullanım halinde sürülen allıklar hoş bir görüntü sunmadığı gibi kişinin kendisini iyi hissetmesini de engelliyor. Bu sebeple allık nasıl sürülür sorusu merak edilen sorulardan biri oluyor. İlk olarak allığın makyaj bitiminde sürülmesi gerektiğini belirtmek gerekiyor. Tercih edilen allığın yapısına göre uygun adımı izleyerek allığı az az sürmek kötü bir görüntü oluşumunun önüne geçiyor. Böylelikle doğal bir görünüm elde etmek mümkün oluyor. Eğer toz bir allık kullanılıyorsa fırça yardımı ile elmacık kemiklerin üstüne sürmek ve ardından saç diplerine doğru ilerletmek gerekiyor. Likit allıklarda ise, fırça veya parmak yardımı ile tampon etkisi yaratarak sürülmesi uygun oluyor. Jel allıklardaki kullanım ise, parmak uçları ile kullanıma daha uygun oluyor. Parmak uçlarına alınan jel allıklar ile uygulanacak bölgeye masaj yaparak sürülmesi hoş bir görüntü oluşturuyor. Krem allık kullanımı ise, fırça, makyaj süngeri veya parmak yardımı ile gerçekleşebiliyor. Son olarak serum allığın da parmak yardımı ile sürülmesi makyajın kusursuz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor.

       Allık Fiyatları

       Allık fiyatları ürünün özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Allıkların farklı markalar tarafından insanlara sunulması ve allıkların farklı formlara sahip olması fiyat konusuna etki eden unsurlar arasında yerini alıyor. Bununla birlikte allıkların birbirinden farklı çeşitlerde sunulması fiyat yelpazesini genişletiyor. Her bütçeye uygun olan allıklar aynı zamanda her kadının tarzına hitap edebiliyor. Sizler de kendi cilt tipinize uygun birbirinden farklı çeşitlerde bulunan allıkları temin edebilir, görünümünüze ışıltı katabilirsiniz. Pazarama.com ile allık ve diğer makyaj ürünleri için hızlı bir araştırma yapabilir, bütçe dostu fiyat seçeneklerini bir arada görebilirsiniz.