Bitkisel Yağlar

6.877 ürün

Birim Miktarı

  Ürün Türü

   Organik

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Bitkisel Yağlar
      Varsayılan
       Toplam 20 / 6877 ürün

       Bitkisel Yağlar

       Bitkisel yağ bitkilerin özünden elde edilen doğal yağlardır. Bitkisel yağlar geçmişten günümüze farklı amaçlarla birçok alanda kendilerine yer buluyorlar. Genellikle kullanım alanları oldukça fazla olup yemeklerin yapımında kullanılıyor. Bunun yanında  kozmetik ürünlerinde de sıklıkla bitkisel yağlar tercih ediliyor. Ayrıca bitkisel yağların birçok sağlık sorununa da iyi geldiği biliniyor. Bitkisel yağların özellikleri doğal ve organik olmaları oluyor. Birden fazla çeşitleri bulunuyor ve bunlar farklı alanlarda kullanılıyor. Özellikle yemek yapımında bir evin olmazsa olmazı bitkisel yağlar oluyor. Mutfaklarda çok yaygın bir kullanıma sahiptir. Siz de bu bitkisel yağların özelliklerinden faydalanmak için Pazarama.com ile ilerleyebiliyorsunuz. Uygun fiyat aralıklarını araştırabilir ve sipariş verebiliyorsunuz.

        

       Bitkisel Yağlar Ve Özellikleri

       Bitkisel yağlar bitkilerin tohumlarından oluşan organik içeriğe sahip yağlar olarak karşınıza çıkıyor. Kullanım alanları oldukça fazla olan bu yağlar, farklı alanda değerlendirilebiliyor. Gıda sektöründe, kimya sektöründe hatta temizlik endüstrisinde dahi kullanılıyor. Yağların insan vücuduna ve metabolizmasına iyi geldiği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Özellikle metabolizmayı hızlandırdığı ve sağlıklı bir besin olduğu belirtiliyor. İçinde bulundurduğu vitaminlerle enerji oranı oldukça yüksek olduğu biliniyor. İçerisinde A,D,E ve K vitaminleri içeriyor. Belirli ölçülerle kullanıldığı takdirde kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bitkisel yağların kullanım özellikleri yalnızca mutfak sektörü ile sınırlı kalmıyor. Farklı çeşitleriyle kozmetik alanında da faydaları mevcut şekilde kullanılıyor. El kremlerinde, saç bakım kremlerinde bulunuyor. Organik bitkisel yağlar oldukça kullanışlı yapılarıyla yaşamınızı ve hayatınızı kolaylaştırıyor. Güzel çiçek yapraklarından elde edilen yağlar da hoş kokularıyla kullanıma sahiptir. bazı bitkisel yağların kokularının stres ve anksiyeteye iyi geldiği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Bu yağlara örnek olarak lavanta yağı gösterilebiliyor. Bazı bitkisel yağlarda vücudunuzun nem kaybeden yerleri için kullanılıyor. Soğuk kış günlerinde çatlayan ellere ve dudaklarınıza kullanabileceğiniz yağlar üretiliyor. Bitkisel yağlar doğal oldukları için alerjik bir reaksiyon olmadığı sürece herhangi bir yan etkilerinin en az durumda oldukları uzmanlar tarafından belirtiliyor.

        

       Bitkisel Yağ Çeşitleri

       Bitkisel yağlar oldukça farklı seçeneklerde sunuluyor. Bitkisel yağ çeşitleri; kullanım özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Bunların bazılarını şöyle sıralayabiliyorsuz.

             Kekik Yağı

       Kekik yağının kullanım alanları oldukça fazladır. Cilde uygulandığı gibi aynı zamanda içilebilir özelliğine de sahip oluyor. İçerisinde bulundurduğu kekik özü ile sivilcelerinize iyi geldiği ve cildi zararlı bakterilerden koruduğu belirtiliyor. Bu yağı suyla karıştırıp içtiğiniz takdirde ise sindirim sistemine iyi geldiği uzmanlar tarafından belirtiliyor. Saç köklerinde sağlıklı bir kan dolaşımını sağladığı da biliniyor.

             Melisa Yağı

       Bahar kokulu bir yapıya sahiptir. Melis yağının sağlık alanında birçok faydası olduğu belirtiliyor. Migrene ve depresyona iyi geldiği deneyimlemiş kişiler tarafında belirtiliyor. Cilt bakımında da ön plana çıkıyor. vücutta çıkan uçuklara iyi geldiği biliniyor.

             Argan Yağ

       Argan yağının kullanım alanları genellikle saç ve cilt bakımında kullanılıyor. Saçlar için daha ipeksi ve yumuşak bir görüntüye kavuşmanızı sağlayabiliyor. Birçok şampuan ve saç bakım kremlerinin içerisinde de kullanılıyor. Argan yağı cildiniz için iyi bir nemlendirici görevi görüyor.

             Kantaron Yağı

       Kantaron yağının kullanım alanları oldukça fazladır. Sağlık alanında, cilt problemlerinde ve aynı zamanda bebeklerde dahi kullanıldığı biliniyor. Yaralara ve herhangi ciltle ilgili bir soruna iyi geldiği uzmanlar tarafından söyleniyor. Cİltteki sivilce veya akne, yara izlerine fayda sağladığı biliniyor. Ayrıca bebeklerin pişik problemlerinde de kullanılan bir yağ çeşidi olarak karşınıza çıkıyor.

             Karanfil Yağı

       Karanfil bitkisinin halk tarafından diş sağlığına iyi geldiği biliniyor. Karanfil yağı da aynı görevi görüyor. Diş eti ve dişlerin bakımı için önemli bir yere sahiptir. Ağızda bakteri oluşumunu önler ve ağzına ferah bir his bırakıyor. Diş ağrılarında da içerisinde bulundurduğu vitaminlerle ağrıyı hafiflettiği biliniyor. Bunun yaninda kas ağrılarına ve eklemlerle alakalı ağrılara iyi geldiği de biliniyor.

             Lavanta Yağı

       Lavanta yağı da birçok alanda kullanılıyor. Çeşitli cilt sorunlarının tedavisinde kullanılıyor. Ayrıca lavanta yağının kokusu oldukça hoş bir kokuya sahip olduğu için sakinleştirici de bir etkisi vardır. Birde Saç dökülmesine karşı kullanabileceğiniz iyi bir alternatif etkisi vardır. Daha rahat ve hızlı bir şekilde uykuya geçmesini sağlıyor. Bu etki için yağdan ufak damlalar alarak boynuza ve bileğinize sürebiliyorsuz. Ayrıca baş ağrısına, astıma ve öksürüğe iyi geldiği biliniyor.

             Sedir Ağacı Yağı

       Sedir ağacı içerisinde bulunan vitaminlerle antibakteriyel özelliğe sahiptir. Ayrıca saçların gürleşmesine yardımcı oluyor. Birçok cilt bakımı kozmetik ürünlerinde de kullanıma sahiptir. Sedir ağacı aynı zamanda hoş bir kokuya sahip olduğu için parfümlerin kokularında dahi kullanılıyor.

             Nane Yağı

       Nane yağı sağlık sektöründe sıklıkla kullanılan bir üründür. Sakinleştirici ve zihin açıcı özelliği ile biliniyor. Vücuttaki ağrılar içinde kullanımı takviye ediliyor. Baş ağrısı veya kas ağrısı gibi olumsuz durumlar için doğal bir ağrı tedavisi sunuyor.

             Biberiye Yağı

        Biberiye yağının faydaları birçok alana yayılıyor. Sağlık, cilt, psikolojik hastalıklar ve ağız sağlığı bunlardan yalnızca birkaçı olarak karşımıza çıkıyor.

       Sıklıkla kullanılan ve tercih edilen yağlar yukarıdaki sıralandığı gibidir. Faydalarının saymakla bitmediği birkaç bitki yağı türleri bunlardır. Doğal ve organik oldukları için bitkisel yağlar cilt bakımı için de sıklıkla tercih ediliyor. Bunun yanında doğal olmasının getirilerinden biri de sağlık sektöründe de sıklıkla kullanılıyor.

        

       Bitkisel Yağların Faydaları

       Bitkisel yağlar ve cilde faydaları oldukça fazladır. Ciltteki sivilcelere, lekelere ve kırışıklıklara iyi gelen birçok yağ çeşidi bulunuyor. Ciltteki yaraları iyileştirmek için ya da daha parlak ve yumuşak bir cilde kavuşmak için bitkisel yağların tercihi oldukça fazladır. A vitamini içeren yağlar ilgili kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca vücudunuza güzel bir nemlendirme sağlıyor . Bazı bitkisel yağlar teninizi güneşten koruma özelliğine sahip oluyor. Güneşin zararlı ışınlarından sizi korurken güneş yanıklarının oluşmasını engelleyebiliyor. Ayrıca bazı bitkisel yağlar protein tozlarında dahi kullanıma sahiptir. Bu tozların tercih edilme sebebi ise tamamen doğal bir içeriğe sahip olmasından kaynaklı oluyor. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen karışık bitkisel yağlar bulunuyor. Bu yağlar selülit oluşumuna karşı kullanılıyor. Çocuk ve bebekler için de kullanımı olan bitkisel yağlar doğal ve organik yapılara sahip oldukları için herhangi bir yan etki ve olumsuz bir tepkime verme ihtimalleri azaltıyor. Fakat yine de kendi bünyenizin ihtiyacına göre kullanımları öneriliyor. Özellikle rahatlatıcı kokulara sahip bu bitkisel yağların bir diğer kullanım alanı masaj yağı olarak biliniliyor. Hoş kokusu ve sakinleştirici etkisiyle siz de bitkisel yağlara sahip olabilir ve günlük hayatınızın birçok alanında kullanabiliyorsunuz.

        

       Bitkisel Yağlar Fiyatları

       Bitkisel yağ fiyatları, bitkilerin kullanım alanlarına ve kullanım amaçlarına göre değişiklik gösteriyor. Birden fazla çeşitleri olan bitkisel yağlar farklı sektörlerde farklı kullanımları mevcuttur. Sağlık, kozmetik, mutfak bunlardan sadece birkaçıdır. Günlük hayatınızda da sıklıkla kullanabileceğiniz yağlar hoş kokularıyla da kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Siz de bitkisel yağ çeşitlerine bakmak ve ayrıntılı fiyat performanslarından haberdar olmak istiyorsanız Pazarama.com ile kolayca kendizine uygun bitkisel yağa sahip olabiliyorsunuz. Çeşitli marka ve fiyatlarla araştırmanızı kolaylaştırabiliyorsunuz.