Spatula

566 ürün

Malzeme

Fiyat

   Satıcı

    Kategori Spatula
    Varsayılan
     Toplam 20 / 566 ürün

     Spatula

     Yemek hazırlamak temel ihtiyaçların başında gelmektedir. Mutfağınızda yemek ve tatlı hazırlarken birçok araç gereçlerden yardım alırsınız. Bu araç gereçler yemeklerinizi daha pratik bir şekilde hazırlamanıza yardımcı olurken zaman kavramını daha tasarruflu kullanmanıza olanak tanır. Mutfakta yemek hazırlarken yemeğin lezzetli olması kadar kullandığınız araç gereçler son derece önemlidir. Size pek çok alanda kullanım kolaylığı sunan spatula çeşitleri de bu ürünlerden biridir. Spatula çeşitlerini incelemek ve ihtiyacınız doğrultusunda olan modelini satın almak için Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

     Evde yemek hazırlamak ve yemek hem daha sağlıklı hem daha ekonomiktir. Size yemek hazırlarken çok yardımcı olacak olan Spatula çeşitleri farklı kullanım ve çeşitlerine sahip bir mutfak aletidir. Birçok farklı özellikleri olan spatulalar her mutfakta kullanılabilen ürünlerdir. Genellikle bir sap kısmı olan ve spatula denilen kısmının değişik şekillerde olması ile bilinen bu araç gereç ile farklı yiyecekleri ve tatlıları kolaylıkla çıkarabilir ve sevisini yapabilirsiniz. Hem hazırlama hem de sunum aşamasında size ciddi oranda destek sağlayan bu ürünler ile mutfaktaki zamanınızı keyifle değerlendirebileceksiniz. Yemekleri hazırlarken kullanılan spatulalar farklı malzemeler ile hazırlanmış olan modellerdir. Genellikle çizmeyi engelleyecek modellere sahip olan bu ürünler sayesinde tencereniz ya da tavanız aşınmadan ve çizilmeden kolaylıkla yemeğinizi karıştırabilir ve ters düz edebilirsiniz.

     Yemekler ve tatlı çeşitleri pişirme esnasında bulundukları zemine yapışabilirler. Zemine yapışmış olan yemeği veya tatlıyı çok kolay bir şekilde pişirme kabına uygun olan spatula çeşitleri ile çıkarabilirsiniz. Her spatula modelini her mutfak araç gereci üzerinde kullanamazsınız. Tava, tencere, tepsi gibi yiyeceklerin konulduğu kaplarda bulunan yemekleri çıkarırken bu kaplar zarar görebilir. Aynı zamanda çıkarılan yiyecek istenilen gibi düzgün çıkmaz. Bu sebeple spatula seçimlerinizi doğru yapmanız son derece önemlidir. Örneğin teflon bir tavada yumurta kızartırken ya da menemen yaparken ya da herhangi başka bir yiyecek hazırlarken demir ya da sert plastikten üretilmiş Spatula modeli kullanılmaz. Bu tür teflon tava ve tencerelerde ya da çizilmesi sağlık açısından risk teşkil eden araç gereçlerde sadece silikon ve ahşap spatula kullanılmalıdır. Böylelikle çizildiği an özelliğini kaybeden tava ve tencereler sağlam ve sağlıklı kalır.

     Spatulalar genişlik, uzunluk ve şekil olarak birbirinden farklı ürünlerdir. Mutfakta size fayda sağlayacak olan bu ürünler arasından seçim yaparken işinizi kolaylaştıracak olan modeli doğru seçmeniz gerekmektedir. Geniş, dar, üçgen, kare, dikdörtgen, delikli, köşeli, oval gibi farklı kalıplarda olan spatula modelleri sayesinde istediğiniz yiyeceği çok basit bir şekilde yerinden çıkararak servis edebilir veya karıştırabilirsiniz. Fırında patates yaptınız ve düzgün bir şekilde servis etmek istiyorsunuz buna en uygun spatula modeli çelik malzemeden yapılmış sert olan spatula modelleridir. Bu spatula sayesinde yemeğinizi dağılmadan düzgün bir şekilde çıkarabilirsiniz. Silikon spatula modelleri genel anlamda daha çok karıştırma ve sıvama alanında kullanılmaktadır. Tava ve tencerelerin çizilmesini önleyen yapıları ile asla zarar vermezler. Isıya dayanıklı ve sağlık açısından herhangi bir sorun çıkarmayan bu spatula modelleri mutfak araç gereçlerinizi uzun vadede ilk günkü gibi kullanabilirsiniz. Silikon spatula ile çıkartma işlemi yapmak istiyorsanız bunun için en doğru olacak olan araç gereç kek kalıpları gibi araç gereçler olacaktır. Kek kalıpları da tıpkı teflon tava ve tencereler gibi çizilmemesi gereken çizildiği an özelliğini kaybeden ürünlerdir. Bu sebeple kekinizi ya da turtanızı kek kalıbından çıkartmak için silikon spatula modelini kullanabilirsiniz.

     Silikon spatula ürününün sağladığı avantajlardan biriside krema sıvama işlemini başarlı bir şekilde yapmasıdır. Pişirmiş olduğunuz kekin üzerine krem şanti, krema, çikolata sosu gibi malzemelerin sürümün çok iyi ve pürüzsüz bir şekilde gerçekleştiren silikon spatula bu özelliği ile kullanıcılardan beğeni toplamıştır. Isıya dayanıklı olan silikon spatulaların sap kısımları plastik malzemeden üretildiği için tencerenin içine bıraktığınızda tencereye değen sap kısımları eriyebilir ve uzun süre sıcağa maruz kalan silikon kısmı zarar görebilir bu sebeple silikon spatula aracınızı uzun süre ısıda bırakmamanız tavsiye edilir. Temizlenmesi de son derece pratik olan silikon spatulalar bulaşık makinesinde de yıkanabildiği gibi en iyi hijyeni elde yıkayarak sağlarsınız. Çünkü bulaşık makinesinde yüksek sıcaklıktaki suya maruz kalmasını ve diğer bulaşıklarda bulunan kirlerin silikonun içine işlemesini engellemiş olursunuz. Elde bulaşık deterjanı ve yumuşak süngerle temizleyip durulamanız yeterli olacaktır. Spatulalar arasında en çok tercih edilen diğer spatula türü ise ahşap olan spatuladır. Ahşap spatulalar ömürlük olur ve çok sağlıklı ürünlerdir. Farklı şekillerde bulabileceğiniz ahşap spatulalar genellikle yemekleri karıştırmak için satın alınır. Daha geniş başlı olanlar yiyecekleri kolaylıkla çıkarmak için kullanılabilir. Spatula ürünlerinin farklı modelleri ve kullanım amaçları bulunur. Spatula fiyatları genel olarak uygun fiyatlı ürünler oldukları için her işlem için uygun olan spatula modellerine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

     Mutfaktaki Yardımcınız Spatula

     Mutfağınızda keyifle yemek yapmak için yapacağınız yemeğin malzemelerinin tam olmasından ayrı olarak kullanacağınız araç gereçlerin önemi büyüktür. Mutfak araç gereçleri arasında size büyük kolaylık sağlayan ürünlerden biri de spatula çeşitleridir. Farklı materyallerden üretilen spatulalar her türlü sunum ve yemek hazırlama anlamında sizin yardımcılarınız olacaktır. Silikon ve ahşap malzemenin yanı sıra çelikten üretilen spatula modelleri de çok sık tercih edilenlerin arasında yer almaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen bu ürünler tabiri caizse ömürlük denilebilecek kalitede olan ürünlerdir. Sert plastikten üretilen spatula modelleri diğer spatula modellerine istinaden daha kısa ömürlü olurlar ve sıcağa karşı hassaslardır. Bu sebeple dikkatli kullanılması önerilmektedir. Mutfakta kullandığınız spatula fiyatlarını birbirinden farklı kılan üretildikleri malzemelerdir. Tek olarak satın alabileceğiniz spatulaları set halinde de satın alabilir her farklı başlığı olan spatula modelini farklı yemek türleri için kullanabilirsiniz.

     Yapı Malzemesi Olan Spatula Modelleri

     Spatula ürünleri mutfakların haricinde birde tadilat işlerinde yapı malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapı malzemelerinde kullanılan spatulalar kazıyıcı ve boyayı düzeltici görevini üstlenirler. Genelde sapları kolay kavranabilir ahşap malzemeden yapılan spatulaların uçları ters üçgene benzer ve metal malzemeden yapılmış dayanıklı ürünlerdir. Derz aralarını doldurduğunuzda fazlalıkları toplamak için, duvarlarda eski boyaları kazımak için, yerlere sıçramış kuru boyaları kazımak için, duvarda oluşan delikleri kapatmak için kullandığınız dolgu malzemesini duvar ile aynı yüksekliğe getirmek için boya spatulaları kullanılır. Spatula dendiği zaman yapı malzemesi ve mutfak malzemesi olarak her iki türü de akıllara gelir. Her anlamda size yardımcı olmak için üretilmiş olan bu ürünler kullanıcıların beğenisini kazanmış ve yoğun talep edilen ürünlerdir. Boya spatula fiyatları da farklı markalara ve spatula modellerine göre değişkenlik göstermektedir.

     Her iki spatula türü için farklı modellere ve özelliklere ulaşmak kendi ihtiyacınız doğrultusunda spatula modeline uygun fiyatlar ve kalite güvencesi ile sahip olmak Pazarama.com adresi ile mümkün. Geniş ürün yelpazesine sahip spatula ürünlerinden tekli ya da set olarak satın alabileceğiniz ve bütçeniz doğrultusunda sipariş oluşturabileceğiniz ve beklediğinizden de çabuk ulaşabileceğiniz tüm spatula modelleri Pazarama.com’da siz değerli kullanıcılarını bekliyor.