Sebzelikler

335 ürün

Renk

  Materyal

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Sebzelikler
     Varsayılan
      Toplam 20 / 335 ürün

       

       

      Sebzelik 

      Sebzelik, mutfakları düzenlemek ve sebzeleri en doğru şekilde muhafaza etmek üzere tasarlanan önemli mutfak yardımcıları arasında yer alır. Farklı markalar tarafından üretilen seçenekler, farklı materyalleri ve boyutlarıyla her türden ihtiyaca yanıt verir. Küçük yaşam alanları için tasarlanan modeller daha çok çok katlı ve uzunlamasına tasarlanmış olan modellerdir. Bunun yanında tekli olarak kullanılan patates soğanlık demir materyalden yapılmış modeller ise daha çok yer sorunu olmayan büyük yaşam alanlarında kullanılır. Cazip fiyat seçenekleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanan sebzelikler, ev hediyesi olarak da satın alınabilir. Pek çok farklı sebzeyi muhafaza etmeyi mümkün kılan 3 katlı patates soğanlık modellerine imza atan markalar daha küçük boyutlu seçenekler de üretir. Bunlardan biri olan çift katlı patates soğanlık, son derece kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Siz de farklı materyallerden üretilen patates soğanlık ferforje modelini ve daha birçok modeli detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bunun yanında çekmeceli ya da raflı patates soğanlık seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. 

       

      Sebzelik Modelleri 

      Sebzelik modelleri materyaline ve parça sayısına göre farklılık gösterir. Çekmeceli, plastik çekmeceli, hasır çekmeceli sebzelik modelleri ahşap ve ferforje gibi ürün seçeneklerine de sahiptir. Siz de kullanışlı ve dayanıklı bir mutfak sebzelik arıyorsanız bu modelleri değerlendirebilirsiniz. Ürün çeşitleri arasında yer alan ayaklı, katlı, raflı sebzelik modellerini de hem konumlandırıldığı alanın ölçülerine ve muhafaza ettiğiniz sebzelerin miktarına göre seçebilirsiniz. Ürün çeşitleri arasında hem görselliği hem de dayanıklılığıyla öne çıkan ferforje sebzelik modelleri, zengin renk çeşitleriyle dikkat çeker. Geniş iç hacme sahip olan bu modeller, uzun yıllar boyunca kullanılabilecek kaliteye sahiptir. Siz de ferforje meyvelik sebzelik modellerinden edinerek yaşam alanına hem dekoratif bir detay katabilir hem de mutfağınızı düzene sokabilirsiniz. Ürün çeşitleri arasında yer alan buzdolabı sebzelik modelleri de işlevsel kullanım deneyimi yaşamanızı sağlar. Siz de plastik ve bunun yanında diğer sebzelik modellerine göz atarak beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. 

       

      Metal Sebzelik Modelleri 

      Metal sebzelikler hem malzeme yapısının getirdiği dayanıklılık hem de tasarımlarının sağladığı kullanıma yönelik faydalar sayesinde en çok aranan mutfak gereçlerinden biridir. Tasarımlarıyla birbirinden oldukça farklı sayıda metal sebzelik tipi bulunur. Katlı metal sebzelik en yaygın modeller arasındadır. Bunlar metal ayaklar üzerine konulan üç ya da dört adet demir çubuk arasına belirli aralıklarla üst üste yerleştirilen en az iki çekmece, kova veya sepetten oluşur. Bir diğer yaygın metal sebzelik tipi ise askılı modellerdir. Bu ürünler duvara ya da tavana montelidir. Çivi veya kanca benzeri bir şeye asılan üç adet zincir arasına belirli aralıklarla alt alta yerleştirilen kova veya sepetlerden oluşur. Her iki modeldeki kova veya sepetler tek başlarına da sebzelik olarak kullanılabilir. 

      Diğer Sebzelik Modelleri 

      Sebzelik dolap modelleri hem mutfakta hem de evin herhangi bir bölümünde kullanılabilir. Böylelikle yaşam alanlarını pratik bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Tekerlekli, dolaplı, ekmeklikli, hasır sepetli, kapaklı, raylı, sürgülü sebzelik modelleri sebzeleri muhafaza etmenin dışında bir işleve de sahiptir. Bu modellerden herhangi birini banyoyu düzenlemek, makyaj malzemelerini muhafaza etmek ve daha birçok işlemde de kullanabilirsiniz. Mutfak sebzelik dolabı modelleri genel olarak raflı ve çekmecelidir. Bu özelliği sayesinde pratik bir şekilde kullanılabilir. Bunun yanında rafları açıkta bırakan tel sebzelik modelleri de hem mutfakta hem de banyoda kolaylıkla kullanılabilir. Çok miktarda sebze ve ürün muhafaza etmeye ihtiyaç duyuyorsanız 2, 3, 4 katlı sebzelik modellerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanında mutfağınıza dekoratif bir detay katmak istiyorsanız renkli, siyah, beyaz sebzelik modellerinden seçim yapabilirsiniz. Tüm mutfak sebzelik modelleri ve renklerini zengin ürün çeşitliliği arasından seçebilirsiniz. Dilerseniz sebzelik çeşitleri ve modellerini ev hediyesi sunmak üzere satın alabilirsiniz. 

       

      Hangi Sebzelik Daha Kullanışlıdır? 

      Kullanılacağı alana göre avantajları değişen sebzeliklerin üstü açık malzemeler için uygun olanları; üstü açık malzemeler için daha caziptir. Üzerlerinin kapatılması gereken ve ortalıkta görünmemesi gereken ürünler için kapaklı ya da kapalı sebzelikler daha kullanışlıdır. Bir veya iki katın ihtiyaç olduğu alanlarda çok katlı tasarımlar idealdir. Birkaç kattan fazlasına ihtiyaç duyulan kısımlarda dört, beş ya da altı katlı sebzelikler daha kullanışlı olur. Katları dışında sebzeliklerin üretim malzemeleri de bulundukları odaya veya yere göre kullanışlılığı değişir. Balkon gibi hava alan ve ıslanabilen alanlarda çelik ya da plastik ürünlerin tercih edilmesi daha doğrudur. Kapalı ve nemin az olabileceği alanlarda ahşap sebzelikler çok daha kullanışlı olabilir. 

        

      Sebzeliklerin Kullanım Alanı Nerelerdir? 

      Sebzeliklerin özellikle modellerine göre pek çok kullanım alanı olabilir. Mutfaklarda ve buzdolabında sıkça tercih edilmelerinin yanında, iş yerlerinde, dükkanlarda, bakkallarda, çocuk odalarında, oturma odasında ve daha birçok alanda tercih edilebilir. Kullanıcılar bu kıyaslamayı özellikle modeline göre yapabilir. Daha şık modeller genelde daha göz önünde olan yerlerde kullanılmakla beraber, diğer modeller genelde toplu alanlardan uzak yerlerde ve bazı iş yerlerinde kullanılır. 

      Sebzelik Modelleri Nasıl Seçilir? 

      Plastik, hasır, metal, bambu, demir sebzelik modelleri arasından seçim yaparken bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Doğru modelde sebzelik ile yaşam alanınızı pratik bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Çok amaçlı sebzelik seçerken aşağıdaki detaylara dikkat edebilirsiniz: 

      • Dekoratif bir kullanım için sebzelik komidin modellerini tercih edebilirsiniz. Hem komidin görünümünde olan hem de rafları ile sebzelik gibi kullanılabilen plastik sebzelik komidin modellerinde raf sayısına dikkat etmeli ve kullanım sıklığına göre seçim yapmalısınız. 

      • Tercihiniz sepet sebzelik modellerinden yanaysa, sepetlerin dayanıklı malzemeye sahip olduğundan emin olmalısınız. 

      • Tahta sebzelik modellerini tercih ederken nemden etkilenmeyen bir malzemeden yapıldığından emin olmalısınız. 

      • Çok miktarda sebze ya da malzeme saklamaya ihtiyaç duyuyorsanız 3, 4 raflı sebzelik modellerini tercih etmeye özen göstermelisiniz. 

      • Kapalı sebzelik modellerini tercih ederken dolabın geniş iç hacme sahip olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. 

      • Metal, plastik, hasır sebzelik modelleri arasından seçim yaparken materyal kalitesinden emin olmanız önemlidir. 

      • Patates soğan sebzelik modellerinden seçim yaparken bu sebzeliğin farklı bölmeler sunduğundan emin olmalısınız. Böylelikle patates ve soğan ihtiyacınızda aradığınız kolaylıkla bulabilirsiniz. 

      • Dekoratif bir etki yaratan rattan sebzelik seçiminde mutlaka renk kontrolü yapmalı ve konumlandıracağınız alana göre satın almalısınız. 

      Sebzelik Fiyatları 

      Sebzelik satın alırken alacağınız ürünün fiyatını göz önünde bulundurarak modeline dikkat ederek farklı fiyat seçenekleri ile bütçenize en uygun şekilde Sebzelik satın alabilirsiniz. Aynı zamanda satın aldığınız sebzeliğin fiyat farkını da göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Kullanılacak olan bir sebzelik için uygun fiyat seçimleri de yaparak tercihleriniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz aynı zamanda sebzelik modellerine göre fiyat farklılıklar gösterebilir. Hasır sebzelik naylon sebzelik ahşaptan olan sebzelikler de olmak üzere fiyat değişiklik gösterebilir. Çekmeceli sebzelik fiyatları uygun fiyat seçenekleri ile siz kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Aynı zamanda kapalı olan sebzelikler açık olan sebzeliklere göre fiyat farkı görülebilir. Bir parça kumaştan oluşan bezlerle bürünmüş olan sebzelikler de satın alırken dikkat etmeniz gereken ürünler arasında yer alır. Siz de sebzelik fiyatlarına Pazarama ile ulaşabilirsiniz.