Ekmeklik, Ekmek Kutusu

583 ürün

Renk

  Ürün Tipi

  Malzeme

   Kullanım

   Özellikler

   Şekil

   Görünüm

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Ekmeklik, Ekmek Kutusu
      Varsayılan
       Toplam 20 / 583 ürün

        

       Ekmeklik Modelleri 

       Ekmeklik ürünleri ile ekmekler kapalı bir alanda kalabilir. Özellikle yoğun ekmek tüketiminin olduğu evlerde ekmeğin kurumaması için ya da bir alanda toplu bir şekilde durması için gerekli bir üründür. Birçok evde ve mutfaklı iş yerlerinde ekmeklik ürünlerini görmek olasıdır. Ekmeklik modelleri ayaklı olabildiği gibi ayaklı olmayan standart modelleri de bulunur. Bu sayede gerek ekmek modeline göre gerekse ihtiyaca ve zevke göre bir ekmeklik ürünü tercih etmek mümkün olur. Ekmeklik ürününe birçok ürün ismi de verilir. Ekmek kasası, ekmek saklama kutusu, ekmek sepeti gibi isimler ile birlikte ekmeklik olarak da ifade edildiği bilinir. Ekmeklik ürünleri, birçok farklı malzemeden üretilir ve bu da hem fiyatını hem de kalitesini etkiler. Ekmeklik ürünlerinde her tip ekmek kullanımı mümkündür. Ancak elbette ekmeklik formuna göre bu durum değişir. Bir ekmeklik ürününde esas amaç ekmeğin konulabileceği bir alan olmasıdır. Bu nedenle genellikle geniş bir zemin yer alır. Ekmeği keserek ya da direkt bir bütün olarak buraya koymak mümkündür. Ekmeklik modelleri içerisinde üstü kapalı seçenekler de yer alır ki burada amaç ekmeğin kurumamasıdır. Ekmeklik ürünlerini farklı malzemeler plastik, hasır gibi seçenekler ile görmek mümkündür. Özellikle her evde ihtiyaç duyulabilecek bu ürün yaygın kullanımı sebebiyle geniş bir ürün alternatifine de sahiptir. Ekmeklik ürünleri ekmekleri saklamak dışında aşamada bir noktada bulundurmak için de seçilir. Yani ekmeklerin masaya konması için kullanılan ürünlere de ekmeklik denir. Her iki kullanım için de bu ürünün tercihi mümkündür. 

         

       Ekmeklik Modelleri Özellikleri 

       Ekmeklik modelleri özellikleri ile ürün tercihini yapmak çok daha kolay olacaktır. Ekmeklik modelleri kendi içerisinde iki ana gruba ayrılır. Bunlardan ilki açık ekmeklik ve bir diğeri de kapalı ekmeklik modelidir. Ekmeklik ürünlerinde malzeme kalitesi belirleyicidir. Özellikle malzeme türüne bağlı olarak ekmeklik ürünü seçecek birçok kişi olacaktır. Plastik malzeme en yaygın görülen malzemedir. Bu plastik kalın ve nice plastik olarak kendi içerisinde çeşitlere sahiptir. Bu ürünlerde plastik kullanımı genellikle ürünün her noktasında görülür. Kapağı olan ekmeklikler için de bu durum geçerlidir. Bir diğer ekmeklik malzemesi de hasırdır. Hasır malzemeden yapılan ekmekliklerde tek malzeme hasır olarak görülür. Hasır malzeme kullanımı olan ürünlerde kapak tasarımlı seçenekler olsa da genellikle sadece tabana sahip bir ekmeklik modeli öne çıkar. Ekmeklik modelleri içerisinde metal seçenekler de vardır. Bu metaller arasında dikdörtgen ekmek formunda modeller öne çıkar ve bunların yanında kendisine has tarzda çeşitli ekmeklik seçenekleri de vardır. Ahşap malzemeden elde edilen ekmeklikler de hem ağır malzeme hem de sağlam olması sebebiyle ilgi görür. Aynı zamanda bu ahşaplar birçok farklı tasarımda da kullanıma açıktır. Ekmeklik modellerinin özellikleri arasında boyutları da görülür. Bu boyutlar genellikle belli başlı formlarda kendisini gösterir. Ekmeklik modelleri arasında daire formu, dikdörtgen formu ve kare form yaygındır. Bunlar genel ekmek formları olması sebebiyle tercih edilir. Aynı zamanda kesilmiş ekmekler de burada kullanıma açıktır. Ekmeklik ürünlerinde tasarım da ön plandadır. Bazı ürünleri ‘ekmek’ ifadesi birçok farklı dilde yer alabilir. Bu sayede ekmeklik ürünleri daha özgün bir hal alır. Aynı zamanda üzerinde hiçbir yazı ve desen bulunmayan seçenekler de vardır. Bazı ekmeklik ürünlerinde ekmeğin parçalarının dökülmemesi için kumaş tercihi de bulunur. Bunlar her üründe olmamak ile birlikte yaygın bir tercihtir. 

       Ekmeklik Modelleri Kullanımı 

       Ekmeklik modelleri kullanımı oldukça pratiktir. Bu ürünler standart kullanıma sahiptir ve bu sayede yaygın bir şekilde tercih edilir. Birçok evde ve ekmek tüketilen yerde ekmeklik kullanımı görmek olasıdır. Ekmeklik ürünlerinde modeller değişse de kullanım her üründe aynı olarak kabul edilir. Ekmeklik ürünleri arasından tercih yaparken kullanım kolaylığına da dikkat etmek gerekir. Ekmeklik ürünlerinde genellikle bir kapak bulunur ve bu kapak raylı bir sisteme sahiptir. Yukarı doğru katlanarak ekmeklik üst noktaya çıkar ve bu sayede ekmek istendiği zaman oradan alınabilir Kullanılmadığı anlarda da ekmekliğin kapağı kapatılarak sabit bir şekilde durabilir. Ekmeklik modelleri açık tasarımlara da sahiptir. Üstü açık tasarımlarda herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur. Bu ürünlerin altında kumaş ya da peçetelik koymak için uygun alanlar bulunur. Bazılarında kumaş parçası direkt olarak ürün içerisinde barınır. Bu ürünlere de ekmek konulur ve sonrasında hızlı bir şekilde tüketmek gerekir. Aksi halde ekmek kurur ve  kullanılamaz hale gelebilir. Ekmeklik modellerinde tasarımlar çeşitli olsa da kullanımlar arasında genel bir farklılık görmek mümkün olmaz. 

       Ekmeklik Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? 

       Ekmeklik modelleri arasından seçim yaparken birçok hususa bakmak gerekir. Ekmeklik ürünlerinden seçim yaparken ilk olarak bu ürünlerin boyutlarına bakmak gerekir. Her evde ekmek tüketim oranı farklıdır. Bu nedenle ekmeklik boyutunda da değişiklik olacaktır. Birden fazla ekmek alan ekmeklik ürünleri olduğu gibi tek bir ekmeği alabilecek boyutta ekmeklik ürünleri de vardır. Ekmeklik ürünleri arasından tercih yaparken bir önemli husus da ürünün malzeme türüdür. Bu ürünlerin malzeme türü oldukça değişkendir. Ahşap ekmeklik modelleri olduğu gibi metal ekmeklik modelleri de vardır. Bunlardan daha sık olarak da plastik ekmeklik modelleri ve hasır ekmeklik modelleri görülebilir. Bu modellerin de kendi içerisinde kalite farklılığını ve boyut farklılığını görmek mümkündür. Ekmeklik ürünlerdeki bir farklılık da ürünün kapaklı olup olmamasıdır. Bu bir ekmeklik ürünü seçerken en belirleyici faktördür. Üstü açık ekmeklik ile kapalı ekmekliğin kullanım alanları arasında farklılık vardır. Üstü açık olan ekmeklik ürünleri genellikle yemek esnasında kullanılır ve sonrasında içerisindeki ekmekler kurumaması için toplanır. Ancak üstü kapalı olan ekmeklik ürünlerinde ekmekler her zaman orada kalabilir ve kurumaması ya da tozlanmaması için böyle bir yöntem kullanılır. 

         

       Ekmeklik Modelleri Yorumları 

       Ekmeklik modelleri yorumları ile beraber ürünü tercih edip etmeme kararını vermek mümkündür. Ekmeklik ürünleri  altına yapılan yorumlar, ürünün kalitesi ve malzemesi hakkında birçok bilgiyi barındırabilir. Aynı zamanda ürünlerin gerçek boyutları hakkında da yorumlar görülebilir. Ürünün beklenenden büyük olması ya da küçük olması gibi bilgiler ile ihtiyaca göre tercihler yapmak kolaylaşır. Ekmeklik modelleri yorumları içerisinde ürünün teslim detayları da yer alır. Ekmeklik ürününün ne zaman adrese geldiği ve sağlam gelip gelmediği gibi bilgiler ile birlikte ürünü edinip edinmeme kararı verilebilir. 

         

       Ekmeklik Modelleri Fiyatları 

       Ekmeklik modellerinin özellikleri ile birlikte fiyatlar da belirlenir. Özellikle bu ürünlerin fiyatlandırmasında malzeme kalitesini dikkate almak şarttır. Malzemenin türü de önem arz eder. Malzemenin türü fiyatlandırmayı etkiler. Ekmeklik modellerinin tasarımları da fiyata yansır. Tasarımda kullanılan teknikler ve detayları ile ekmeklik modellerinin fiyatları da anlaşılabilir. Bu ürünlerde bir diğer belirleyici de boyuttur. Her ekmeklik ürünü aynı boyutta olmadığından fiyat da bundan etkilenir. Tüm bu faktörler dikkate alınır ve ekmekliklerin de fiyatları da kendi içerisinde çeşitlilik sergiler. Ekmeklik modelleri fiyatları ürünler arasından bir tercih yaparken oldukça etkilidir. Ekmeklik modelleri ve fiyatları Pazarama içerisinde zengin çeşitleri ile görülebilir.