Baharatlık

1.610 ürün

Malzeme

  Renk

   Kapak

   Parça Sayısı

    Ürün Şekli

    Stand

    Yağlık,Sirkelik

    Kürdanlık

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Baharatlık
       Varsayılan
        Toplam 20 / 1610 ürün

         

        Baharatlık 

        Mutfakların vazgeçilmezleri arasında gelen baharatlık takımları oldukça kullanışlıdır. Yemek hazırlık sürecinde kullanılan pek çok baharat bulunur. Yemeklerin daha lezzetli olması adına önemli bir rol oynayan baharatlar, mutfakların vazgeçilmezlerinden biri olarak değerlendirilebilir. Baharatlar yapıları gereği mutlaka bir kapta muhafaza edilmesi gereken, aksi takdirde hijyenik olmayan bir kullanım yaratabilecek gıda ürünleridir. Baharatların hem daha düzenli durması hem de hijyenik bir şekilde muhafaza edilebilmeleri konusunda en önemli mutfak yardımcılarından biri baharatlık çeşitleridir. 

        Yeni evlenenlerin, yeni bir mutfak yaptıranların veya mutfağını baştan düzenlemek isteyenlerin mutlaka satın alması gereken ürünlerin başında baharatlık çeşitleri gelir. Yemek hazırlık sürecini daha pratik hale getirmelerinin yanı sıra baharatların hijyenik bir şekilde muhafaza edilmeleri konusunda önemli bir avantaj yaratan bu ürünler, farklı markalar tarafından üretilen seçeneklere sahiptir. Uzun yıllardır mutfaklar için vazgeçilmez bir ürün grubu olarak değerlendirilen, kullanılmasıyla sağladığı çok sayıda avantajı bulunan baharatlık modelleri, gelişen teknolojiye bağlı olarak tasarım konusunda da farklılıklar yaşamaya başlamıştır. Tezgah üzerinde konumlandırılarak yağlık, sirkelik, sosluk ile uyumlu olurlar. 

        Baharatlık Seti Çeşitleri 

        Baharatlık seti denildiğinde pek çok kişi yalnızca işlevsel bir kullanım sunan ve fonksiyonel özellikleri ile ön planda olan ürünleri düşünse de bu durumun doğru olmadığını söylemek gerekir. Yemek hazırlık sürecinin en önemli aşamalarından biri olan baharatlar, çeşitli kaplar içerisinde muhafaza edilmesi gereken, genellikle toz formda olan ürünlerdir. Toz formda oldukları için hijyenik bir kap içerisinde muhafaza edilmedikleri takdirde çeşitli problemler meydana gelebilir. Etrafa dağılmaları, hijyenik bir kullanım sunmamaları ve yemek hazırlama sürecinin karmaşık hale gelmesine yol açmaları gibi problemlerin ortadan kaldırılması için, yemek yapma alışkanlıklarınıza bağlı olarak, ihtiyaçlarınıza uygun bir baharatlık kavanoz seçimi yapmalısınız. 

        Fonksiyonel özellikleri ile ön planda olmayı başarsalar da yalnızca işlevsel özelliğe sahip olmadıklarını da bilmelisiniz. Son yılların favorilerinden biri haline gelen, özellikle geniş bir tezgaha sahipseniz tercih edebileceğiniz en iyi ürünler arasında yer alan baharatlık standı içerisinde birden fazla baharatlığa yer verir. Genellikle iki katlı olarak tasarlanan bu stantlar, bütün baharatların hem hijyenik hem de estetik şekilde muhafaza edilebilmesini sağlar. Standın temizliğinin kolay olması önemli bir avantajdır. Bununla beraber tezgah üzerinde durması mutfak ambiyansına olumlu katkı sağlar. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda baharatlık seçim esnasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler olduğunu ve bu faktörler sayesinde satın alacağınız modelin hem estetik ihtiyaçlarınızı karşılayacağını hem de fonksiyonel olacağını bilmelisiniz. 

        Baharatlık Seçimi Esnasında Nelere Dikkat Edilmeli? 

        Mutfak için önemli bir yardımcı olarak değerlendirilen baharatlıkların seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli etken malzemedir. Eğer mutfakta sağlıklı bir seçenekten yana tercih yapmak istiyor ve yaptığınız tercihler ile hijyenik bir kullanım talep ediyorsanız cam baharatlık en iyi alternatiflerden biridir. İsminden de anlaşıldığı üzere can malzemeyle üretilen bu ürünler, en güvenilir ve en sağlıklı baharatlık seçenekleri arasındadır. Cam baharatlıkların kullanımı esnasında düşürmeye karşı dikkatli olmanız gerekir. Düşme ve darbe alma durumunda kırılabilir veya çatlayabilir. Ancak bu gibi durumlara dikkat ettiğiniz takdirde uzun süreli bir kullanım sunar. Cam baharatlıkların temizliğini elinizde yıkayarak yapabilir ya da bulaşık makinesi yardımı ile hijyenik hale getirebilirsiniz. 

        Uzun yıllardır pek çok mutfağın tercihi olmayı başaran, hem fonksiyonel hem de estetik bir görüntüye sahip olan porselen baharatlık takımı da sağlıklı bir seçenektir. Pek çok kişi baharatlık kullanımı esnasında koku problemi ile karşılaştığını dile getirir. Eğer baharatlık kullanımı esnasında koku problemi ile karşılaşıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı etkenler bulunuyor. Bunun için baharatlık modelleri arasından seçim yaparken koku problemine yol açmayacak bambu, porselen veya cam gibi malzemeler ile üretilmiş bir seçim yapmalısınız. Bununla birlikte satın aldığınız ürünü yıkamadan kullanmamalısınız. İlk aldığınızda ya da kullanım esnasında yıkadıktan sonra tamamen kurumasını beklemelisiniz. Eğer ürün tam olarak kurumamasına kalmasına rağmen içerisine baharat yerleştirdiyseniz bu durum hem topaklanmaya hem de koku problemine yol açabilir. Bu gibi problemlerin yaşanmaması adına bambu baharatlık takımı gibi modellerden yana tercih yapabilirsiniz. Hem sağlığınız için zararsız hem de estetik açıdan dikkat çekici olan bu modeller yemek yapma sürecinin pek çok açıdan daha hijyenik ve pratik hale gelmesini destekliyor. 

        Düzenli Bir Kullanım Sunan Baharatlık Rafı Modelleri 

        Birden fazla baharatlık kullanıyorsanız tamamını aynı yerde muhafaza etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Özellikle yemek yapmanın karmaşık bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda baharatlık kullanımının belirli bir süre sonra dağınıklığa yol açtığını görebilirsiniz. Bu problemin üstesinden gelmek için yapmanız gereken baharatlık rafı kullanmaktır. Böylelikle bütün baharatlıkları rafa dizerek daha düzenli bir görüntü sağlayabilir, muhafazanın daha hijyenik ve titiz olmasını sağlayabilirsiniz. 

        Yemek yaparak vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız geçirdiğiniz bu vakti daha kaliteli ve nitelikli hale getirecek yardımcılar sizin için iyi birer seçenektir. Yemek hazırlık sürecinin en önemli adımlarından biri olan baharat kullanımı, tezgah üstü baharatlık sayesinde hem daha kolay hem de daha kullanışlı hale geliyor. Bununla birlikte baharat kullanımını daha keyifli hale getirmek, yemek yapım sürecinin daha eğlenceli ve profesyonel hale gelmesini sağlamak için baharatlıktan yana tercihinizi dönen baharatlık modelleri ile yapabilirsiniz. Böylelikle birden fazla baharatlık içerisinden istediğiniz ürüne kolaylıkla erişebilir, tek bir ürünü almak için bütün baharatlıkları çıkartmak zorunda kalmazsınız. 

        Uzun süreli kullanım vadettiği için pek çok mutfağın tercihi olmayı başaran porselen baharatlık misafir sofralarının da vazgeçilmezidir. Misafir sofralarınızı süsleyecek porselen baharatlık takımı fiyatı çeşitli etkenlere bağlı olarak değişiyor. Servis, sunum tabakları ile kusursuz uyumu yakalayabilirsiniz 

        Baharatların Karışmasını Baharat Etiketi ile Önleyin 

        Emaye baharatlık kullanmak baharatların daha düzenli durması ve muhafaza edilmesi konusunda avantajlı olsa da bazı baharatlar birbirleriyle oldukça benzerdir. Örneğin kırmızı acı toz biber ve tatlı toz biber tatları dışında hiçbir farkı sahip değildir. Yanlış baharat kullanmak yemeğin tadını tamamen değiştirdiği için istenmeyen bir durumdur. Bu gibi bir problem yaşamak istemiyorsanız baharatlık etiketi kullanabilirsiniz. Baharatlık etiketleri farklı baharatların birbirine karışmasını engellemek için sticker olarak üretilir, plastik baharatlık gibi istediğiniz herhangi bir ürünün üzerine yapıştırılarak kullanılabilir. Genellikle su geçirmez özelliğe sahip olsalar da eskidikleri takdirde kolaylıkla yenileyebilirsiniz. 

        Satın aldığınız ürünün kararma ya da renginde bozulma gibi bir problemle karşılaşmasını engellemek için çelik baharatlık modellerinden yana tercih yapabilirsiniz. Hem sağlık için uygun hem de estetik olan çelik baharatlık modelleri askılı baharatlık seçenekleri arasında da bulunan alternatiflere sahiptir. Siz de yemek yapma alışkanlıklarınıza ve estetik kaygılarınıza bağlı olarak istediğiniz baharatlık modeline ve sofra, servis, sunum ürünlerine Pazarama aracılığıyla ulaşabilirsiniz!