Peştamal

790 ürün

Renk

  Ebat

   Beden/Yaş

    Kumaş

    Paket İçi Ürün Sayısı

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Peştamal
       Varsayılan
        Toplam 20 / 790 ürün

        Peştamal Çeşitleri

        Peştamal havlular, ortalama havlu kumaşı gibi değildir. (Her ne kadar aynı derecede emici olsalar da.) Peştamal (bazen peştemal, pestemal veya peştamal olarak da yazılır) futa veya hamam havlusu olarak da adlandırılır. Peştamallar büyük, düz ve kadifemsi yumuşaktır. Efsanevi Türk kaplıcalarında kullanılan banyo havlularından ilham alan bu sıkı dokunmuş kreasyonlar son derece güçlü ve dayanıklıdır ve onları hem şık hem de pratik kılan şık el yapımı püsküllere sahiptir. Peştemal havlular düz dokuma olduğundan, son derece hafiftirler ve çok az yer kaplarlar, bu da onları mükemmel bir seyahat arkadaşı yapar. Peştemaller, bir sonraki tatiliniz için ideal bir yanınızdır, onları toplayabilirsiniz ve güzelce paketlenirler.

        Ayrıca harika bir şekilde çok yönlüdürler. Tabii ki, bu da onları harika birer banyo havluları yapıyorlar. Ancak peştamalınızı havuz başı veya sahil şalı kadar kolayca giyebilirsiniz. Birçok ünlünün St. Tropez ve Cannes sahillerinde bir tane giydiği görüldü (Jennifer Aniston, Steven Spielberg, Robert De Niro ve Demi Moore'u düşünün). Şık bir örtü için vücudun etrafına sarong veya pareo gibi takılabilir. Hafif ve havadardır ve cildinize karşı harika bir his verir! Peştemal havlular da serin bir yaz akşamında omuzların üzerine bol dökümlü olarak harika görünüyor. Masa örtüleri, koltuk örtüleri ve hatta doğaçlama piknik battaniyeleri gibi ev tekstili olarak güzel bir şekilde ikiye katlanırlar.

        Peştemal havlularımız en iyi Türk pamuğundan üretilmiştir. Lüks, emici ve hızlı kururlar ve birkaç yıkamadan sonra bile şekillerini ve dokularını güzel bir şekilde korurlar. Daha da iyisi, hepsini deneyin, ardından havanız geldiğinde karıştırın ve eşleştirin. Muhteşem peştamalın yüzyıllardır dünya çapında neden popüler olduğunu kendiniz görün.

        Peştemal (aynı zamanda pestemal, peştamal veya pestamal olarak da yazılır; Türkçeden: peştemal), Türk havlusu, Türk banyo havlusu, hamam havlusu ve plaj havlusu olarak adlandırılır. Peştemaller, Türk hamamlarında (hamamlarda) kullanılan geleneksel düz dokuma havlulardır ve Türkiye'de tezgahlarda elle dokunurlar - yüksek kaliteli Türk pamuğu, bambu ve keten liflerinden dokunurlar. Peştemaller iyi tasarlanmış, hafif, taşıması kolay, temizlemesi kolay, çok emici, hızlı kuruyan ve çok yönlüdür, bu da onları seyahat için mükemmel kılar. Plajda uzanmak için kullanabileceğiniz gibi, battaniye, şilte, bebek battaniyesi, eşarp veya piknik battaniyesi, masa örtüsü, masa veya yatak örtüsü olarak da kullanılabilirler.

        Peştemal Nedir?

        Bazen hamam havlusu veya Türk havlusu olarak da adlandırılan Peştemal, Türk kaplıcalarıyla en çok ilişkilendirilen, ancak birçok farklı kullanıma sahip yumuşak, emici bir havlu olarak uluslararası tanınırlık kazanan benzersiz bir havludur. Havlunun kendisi düz, geniş ve sıkıca dokunmuş, bu da oldukça renkli olmasının yanı sıra oldukça güçlü ve uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Peştemal aslen günümüz Türkiye'si olan ve yüzyıllar önce yaratılmış olan Osmanlı İmparatorluğu'ndan gelmektedir. Havlu, diğer pamuk türlerinden çok daha uzun liflere sahip olan Türk pamuğundan üretilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu'nun etkisi, havluların yoğun bir şekilde ithal edildiği Avrupa'ya kadar uzandı. Çok geçmeden dünyayı dolaşıp en popüler havlu türlerinden biri haline geldiler.

        Peştamalı Eşsiz Kılan Nedir?

        İlk başta Türk havlusu diğer havluların çoğuna benziyor gibi gelebilir, ancak onu öne çıkaran bazı benzersiz özellikler vardır.

              Dayanıklılık: Hamam havlusunun yapımında kullanılan ekstra uzun pamuk lifleri sayesinde aslında her yıkamada daha yumuşak, daha emici ve daha kabarık hale gelecektir. İlk başta kulağa mantıksız gelebilir, ancak aşırı kullanım dışında Peştemal oldukça dayanıklıdır ve her yıkamada daha iyi hale gelir.

              Hafiflik: Sıkı dokunmuş Türk pamuğundan hazırlanmış olmasına rağmen, havlular hafiftir ve seyahat için paketlenmesi kolaydır. Hatta dünya çapında pek çok ünlünün bu tip havluyla plajlarda gördüğü görülüyor. Bu nedenle, bu kadar popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil.

              Çok yönlü: Bu havluların bu kadar popüler olmasının tartışmasız en iyi nedeni çok yönlü olmalarıdır. İyi, emici bir havlu olmalarının yanı sıra başka birçok kullanımları da vardır.

              Küçük masa örtüsü, duvar halısı ve yatak sonu battaniyesi

              Piknik battaniyesi, bebek arabası örtüsü ve veranda battaniyesi

              Tekne havlusu, yatak başı battaniyesi, mobilya örtüsü ve daha fazlası

        Peştamalın çok yönlülüğü, onu mevcut en çok istenen havlu türlerinden biri yapar. Garajda aletleri temizlemenize yardımcı olacak bir havluya, ellerinizin kaymasını önlemek için merdivende veya bulaşıkları ve çatal bıçakları temizlemek için mutfağın etrafında bir havluya ihtiyacınız olsun, bu tür havlu için bir kullanım bulabilirsiniz. Peştemal veya Peştamal, Türk hamamlarında kullanılan geleneksel bir Türk havlusudur. Ayrıca insanların hangi bölgeden olduğunu ve derin bir kültürel geleneğin parçası olduğunu belirtmek için kullanılır. Bazı yerlerde buna pestamal veya pestemal denir. Türkiye'nin her yöresinde farklı stil ve renklerde pek çok peştemal çeşidi bulunmaktadır. Peştamal kumaş genellikle Türkiye'de el dokuma tezgahlarında ve yarı otomatik tezgahlarda üretilen %100 pamuktan yapılmaktadır. İpek, modal, keten elyaflardan yapılan peştemal havlu çeşitleri vardır.

        Peştamallerin Bazı Özellikleri:

              Yüksek su emme, (havlu kadar hızlı emer ve havludan daha hızlı kurur),

              Yer tasarrufu (geleneksel bir havludan daha az yer kaplar),

              Taşıması kolay,

              Ne kadar çok yumuşak ve tatlı olun yıkama ve kullanma,

              Modaya uygun,

              Çoklu kullanım (banyolarda, havuzlarda, yoga pratiğinde, kaplıcalarda, plajlarda, spor tesislerinde, bebek bakımında ve ev dekorasyonunda kullanılabilir)

        Neden Peştemal Seçmelisiniz?

        Eviniz, seyahatiniz ve havuz veya plajın etrafı için neden birkaç tane seçmediğinizi sorabilirsiniz. Bu hamam havlusu veya Türk havlusu, her yıkamada daha da yumuşak hale gelen uzun, dayanıklı liflerden ustalıkla dokunduğu için uzun bir başarı geçmişine sahiptir. Ayrıca havluların farklı renklerde gelmesine ve özellikle uzun ömürlü olmayan diğer havlulara kıyasla oldukça uygun olmasına yardımcı olur. Havlular da hızlı kurur, bu nedenle havuz veya plaj için mükemmeldir. Dayanıklılıkları ile birleşen doğal emicilikleri, normal koşullarda her peştamaldan yıllarca kullanım elde edeceğiniz anlamına gelir. Mükemmel havluyu arayanlar için, özellikleri ve düşük, uygun fiyatı kombinasyonu ile peştamalı yenmek zordur.

        Peştemal Şıklığı

        Peştemaller genellikle farklı renklerde şerit desenlidir. Peştemaller¸ genellikle tasarımlarına uygun saçaklara sahiptir. Pamuk veya bambu ipinden her bedende dokunmaktadır. Peştamalın zarif tasarımı, plajlarda herkesin dikkatini çeker ve onları her ev için mükemmel bir dekoratif öğe haline getirir. Peştemal havlular 2009'dan beri global bir trend haline geldi. Bu havlular çok eski zamanlardan beri Türkiye pazarı için yeni bir ürün değil. Peştemal Hamamlarda (Türk Hamamlarında) kullanılmıştır.

        Peştemaller Nerelerde Kullanılır?

              Banyo

              Plaj

              Havuz

              Spa

              Sauna

              Hamam

              Masaj Salonları

              Spor salonu

              Yoga Dersleri

              Pilates Dersleri

              Açık Spor

              Mutfak

              Ev dekoru

              Bebek Battaniyesi

              Bebek arabası kapağı

              Kundak

        Peştamal çeşitleri ve peştamal fiyatları, üretilmiş olan ürünün kalitesine göre sıklıkla değişkenlik gösterirken günümüzde kullanılan havlulara kıyasla çok daha uygun fiyat avantajları nedeniyle sıklıkla tercih edilmeye devam ediliyor. Türk kültürünü yansıtma konusunda son derece başarılı olmayı başarmış olan peştamal çeşitleri, yurtdışında da sıklıkla kullanılmaya devam ediyor.