Kategori Lamba
Varsayılan
  Toplam 20 / 3633 ürün

  Lamba

  Gündüz yerini geceye bıraktığında doğal ışık kaynaklarından uzaklaşılıyor. Bu noktada iç ve dış mekanların aydınlatılması önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Yeterince iyi aydınlatılmayan ortamlar göz sağlığına zarar verebiliyor. Çünkü göz net görüş sağlamak için doğru aydınlatılmamış ortamlarda kendini çok fazla zorluyor. Bu durumda göz kaslarını yoruyor. Evlerde, ofislerde, iş yerleri gibi kapalı alanlarda  çalışırken  doğru aydınlatma büyük önem taşıyor. İnsanların toplu olarak kullandıkları ortak alanların ve sokaklarında kazaların önlenmesi için iyi aydınlatılmış olması gerekiyor. Bu sebeplerle iç ve dış mekanların aydınlatılması için bir çok ürün tasarlanıyor. Aydınlatma ürünleri arasında en popüler olanı ise lamba olarak biliniyor. Lambalar sadece iç mekanların aydınlatılması için kullanılmıyor. Aynı zamanda araçlar için de doğru aydınlatma çok gerekli olduğundan sokakların aydınlatılması için de lamba kullanılıyor. İç mekanlarda kullanılan lambalar aydınlatma işlevinin yanı sıra dekoratif olarak da önemli rol oynuyor. Kullanıldığı yere, modeline ve özelliklerine göre birbirinden farklı birçok lamba modeli bulunuyor. Pazarama.com ile çok sayıda farklı lamba modeline tek adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

   

  Lamba Çeşitleri

  Lambalar, doğal ışık kaynağı tarafından aydınlatılamayan ortamlarda ve geceleri iç ve dış mekanların aydınlatılması için kullanılıyor. Lambalar hemen hemen tüm yaşam alanlarında karşımıza çıkıyor. Evlerde, işyerlerinde, okullarda, hastanelerde ya da alışveriş merkezlerinde aydınlatma lambalar aracılığı ile yapılıyor. Bu sebeple hangi ortamda ve hangi amaçla kullanıldığına bağlı olarak farklı lamba çeşitleri üretiliyor. Lambalar hem işlevsel hem de dekoratif ürünler olarak ön plana çıkıyorlar. Çünkü özellikle iç mekanlarda aydınlatma sağlayan ve sağlık için önemli rol oynayan lambaların aynı zamanda mekanın dekorasyonuna uygun olması da isteniyor.

   

         Kullanıldığı Yere Göre Lamba Çeşitleri

  İç ve dış mekanların aydınlatılması için birbirinden farklı lamba çeşitleri kullanılıyor. Sokaklarda aydınlatmayı sağlamak için kullanılan lambalar en yaygın olarak kullanılan dış mekan lambaları arasında geliyor. Evlerde ise masaüstünden yatak odalarına kadar birçok alanda farklı lamba çeşitleri tercih ediliyor. Bu lamba çeşitlerini inceleyerek ihtiyaca en uygun olanını seçmek önem taşıyor. 

   

  -        Masa Lambası Çeşitleri

  Evlerde ya da ofislerde kısacası tüm çalışma ortamlarında masaların aydınlatılması amacıyla kullanılan lamba çeşitleri masa lambası olarak adlandırılıyor. Masa lambaları hem işlevsel hem de dekoratif ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Masa lambaları akşamları çalışırken sadece kullanılan masayı aydınlatmayı sağlıyor. Böylece tüm odayı aydınlatmaya gerek kalmıyor. Masa lambaları sadece çalışma masalarında değil komidin ve konsol üzerinde de aydınlatma amacıyla tercih ediliyor. Masa lambası çeşitlerinin üretiminde metal, plastik, ahşap ve cam gibi malzemeler kullanılıyor. Yalnızca çalışma masasını aydınlatmak amacıyla sade bir seçenek arayanlar için plastik masa lambası çeşitleri uygun oluyor. Özellikle daha küçük yaş çocukların masaları için de kırılma riski bulunmadığından sık tercih ediliyorlar. Ancak işlevi kadar tasarımına ve şıklığına da önem veren kullanıcılar için şık masa lambası modelleri bulunuyor. Daha otantik bir dekorasyona sahip kullanıcılar ise otantik masa lambası modelleri üretiliyor. Ayrıca özellikle çocukların odaları için özel tasarım masa lambası da seçenekler arasında yer alıyor. Özel tasarım masa lambalarında üç boyutlu olarak  hayvanlar ya da çizgi film kahramanları yer alabiliyor.

   

  -        Çocuk Odası Lambası Çeşitleri

  Ebeveynler tarafından çocuk odaları özenle hazırlanıyor. Odanın aydınlatmasının doğru bir şekilde yapılması da çocukların göz sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Bu nedenle çocuk odası lamba çeşitleri anne babalar tarafından çok fazla araştırılıyor. Çocuk odaları için sarkıt lamba çeşitleri çok fazla tercih edilmiyor. Daha güvenli seçenekler oldukları için yüzeye yapışan tavan lambası çeşitleri arasından seçim yapılıyor. Ayrıca çocuk odalarında odanın dekorasyonuna uygun dekoratif lambalar da sevilerek kullanılıyor. Renkli lambalar ve çizgi film karakterlerinde desenli olanlar seçenekler arasında yer alıyor.

   

  -        Gece Lambası Çeşitleri

  Karanlık fobisi olanların en çok tercih ettiği lamba çeşitleri arasında gece lambası modelleri yer alıyor. Gece lambaları uykuya geçişi kolaylaştırmak ve konforlu bir uyku imkanı sunmak için loş ışık yayıyorlar. Gece lambalarının düğmeli gece lambası ve prize takılan gece lambası gibi çeşitleri bulunuyor. Düğmeli gece lambaları pil ile çalışıyorlar. Prize takılan gece lambaları ise elektrikli olarak çalışıyor. Gece lambaları çocuklar sıklıkla karanlıkta uyumak istemediği için çocuk odalarında sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca yatakların baş ucunda bulunan abajurlarda gece lambası olarak kullanılıyor.

   

  -        Lambader   

  Her geçen gün daha popüler hale gelen lamba modellerinin başında lambader geliyor. Hemen hemen tüm iç mekanların aydınlatması için lambader kullanılabiliyor. Lambaderler işlevsel olduğu kadar dekoratif ürünler olarak da karşımıza çıkıyor. Lambader ayakları üzerinde dengeli bir şekilde durarak odadaki ışığı daha yükseğe taşıyan aydınlatma ürünleri olarak tanımlanıyor. Yüksekteki ışık gözleri daha az yoruyor. Bu nedenle lambaderler evlerde okuma odalarında ya da dinlenmek için oturma odası ve salonlarda tercih ediliyor. Ahşap lambaderler şık görünümleri ile dikkat çekiyor. Lambaderler ayak sayılarına göre de çeşitleniyor. En yaygın olarak üç ayaklı lambaderler satın alınıyor.

   

         Enerji Tüketimine Göre Lamba Çeşitleri

  Lambalar elektrik kullanarak çalışan aydınlatma ürünleri olarak biliniyor. Günümüzde gelişen teknolojinin de desteği ile lambaların enerji tüketimi minimumda tutulmaya çalışılıyor. Led lambalar bu amaçla üretilmiş lamba çeşitlerinin başında geliyor. Led lambalar çok farklı modellerde tasarlanıyor. Böylece her zevkten kullanıcıya hitap ediyor. Led lambaların çok farklı renk seçenekleri de bulunuyor. Spot lambalar aydınlatma ihtiyacının çok fazla olduğu mekanlarda kullanılıyor. Önceleri spot lambalar mağazalarda, kafelerde ya da çekim yapılan setlerde kullanılıyordu. Ancak günümüzde evlerde de yaygın olarak spot lambalar kullanılmaya başlandı. Sensörlü lambalar daha çok insanların toplu olarak kullandıkları alanlarda bulunuyor. Apartmanlarda yer alan merdivenler, okullar ya da yurtlar bu alanlara örnek veriliyor. Sensörlü lambalarda sadece ihtiyaç anında çalışarak enerji tasarrufu sağlıyor. Floresan lambalar da birçok alanda yaygın olarak kullanılıyor. Floresan lambalar parlak ışık veriyor olmasına rağmen yine enerji tasarrufu sağlayan lambalar arasında sayılıyor. Aplik lambalar ise dekoratif seçenekler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ayaklı aplik lambalar şık görünümleri sebebiyle salonlarda tercih ediliyor.

   

  Lamba Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

  Lambalar çok yaygın olarak kullanılıyor. Bu yüzden ürün çeşitliliği de oldukça fazla oluyor. Her üründe olduğu gibi lamba satın alırken dikkat edilmesi gerekenler de  bulunuyor. Lambalar çoğunlukla sadece aydınlatma amacıyla kullanılmıyor. İç mekanların dekorasyonunun bir parçası olarak da görülüyor. Bu sebeple lamb satın alırken mekanın gene dekorasyonuna uygun olması da isteniyor. Eğer ofis ya da çalışma odanız için bir lambaya ihtiyacınız varsa masa lambası çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.  Eğer salonunuz için şık bir seçenek arıyorsanız lambader çeşitleri uygun oluyor. Her ürünü satın alırken olduğu gibi lamba satın alırken de fiyat önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor.

   

  Lamba Fiyatları

  Lamba hemen her kullanıcı tarafından satın alınan ürünler arasında yer alıyor. Lamba fiyatları da oldukça değişken oluyor. Fiyat aralığının geniş tutulması her bütçeye uygun ürünlerin kolayca bulunmasını sağlıyor. Lamba fiyatlarını ışık kaynağının yapısı, ürünü markası, kalitesi ve tasarımı belirliyor. Eğer enerji tasarrufu sağlayacak bir lamba arayışı içindeyseniz led lamba fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Yatak odasında kullanmak için gece lambası fiyatlarına göz atabilirsiniz. Pazarama.com ile hem bütçenize hem de ihtiyacınıza en uygun ürünleri belirleyerek hızlıca alışveriş yapabilirsiniz.