Çocuk Güneş Kremleri

99 ürün

Ürün Miktarı

  Ürün Türü

  Cilt Tipi

  Suya Dayanıklı

  Faktör

  Antialerjik

  Parabensiz

  Organik

  Koruma Faktörü (SPF)

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Çocuk Güneş Kremleri
     Varsayılan
      Toplam 20 / 99 ürün

      Çocuk Güneş Kremleri

      Öncelikle bilinmesi gereken ilk kural bebeklerin ve çocukların ciltlerinin yetişkinlere oranla çok daha hassas olduğudur. Anne karnından çıkan ve dış etkenlere karşı kendini zaman içerisinde koruma altına alabilen ciltlerin hassasiyeti doğumdan sonra en ufak bir mikrobik olayla açığa çıkmaktadır. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı çocuklarımıza ve bebeklerimize uygulayacağımız onların ciltlerine herhangi bir neden ile süreceğimiz kremlerin içerikleri ve ciltlerine uygun olmaları son derece önemli ve hassasiyet gerektiren bir konudur. Güneşe maruz kalmak ta bir dış etkendir. Ve henüz güneş ile yeni yeni tanışan bebeğiniz ya da çocuğunuzun cildine güçlü koruma etkisi olan çocuk güneş kremleri çeşitlerinden tercih etmeniz gerekmektedir. Birçok farklı yapıda bulabileceğiniz çocuk güneş kremleri çeşitlerinin yüksek koruma faktörlü olanlarının yanı sıra hassas içerikler ile üretilmiş olanları tercih etmeniz oluşabilecek alerjik reaksiyonların önüne geçerek bebeğinizin ve çocuğunuzun cildini tahriş etmeden gönül rahatlığı ile kullanmanızı sağlar. Farklı içerikte ve farklı cilt tiplerine uygun çocuk güneş kremleri çeşitlerini güvenli ve kaliteli alışverişin adresi Pazarama.com dan ulaşabilir keyifli ve içiniz rahat bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

      Birçok farklı markaların geliştirmiş oldukları çocuk bakım ürünleriyle çocuklarınızın ve bebeklerinizin cildini koruma altına alabilmeniz kolay bir hal alıyor. Farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak geliştirilmiş olan güneş öncesi, güneş sırası ve güneş sonrası bakım ürünleri ile tam anlamı ile güvenle koruma sağlayacağınız geniş ürün yelpazesi sunulmaktadır. Güneşin faydalı olduğu kadar zararlı ışınlarının insan sağlığını tehdit edici yapıda oldukları herkes tarafından bilinir. Uzun süre güneşe maruz kalmak yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da çeşitli sorunlar doğurabilir. Bu sorunların bazıları tansiyon, güneş çarpması, baş ağrısı gibi beden sağlığını etkileyen faktörler olsa da çoğunluğu cilt üzerinde oluşan cilt problemleridir. Doğrusu güneş kremlerinin her bir birey için çocuk yaşta başlayarak hayatının her yaşında güneşe maruz kaldığı durumlarda kullanması gerektiğidir. Uzun yıllar boyunca güneş altında korumasız bir şekilde güneşlenen kişilerin zaman içerisinde yüzünde ve bedeninde bazı lekelerin oluştuğu aşikârdır. Kalıcı olarak cildinize kötü ve sağlıksız görüntü veren bu lekeler her anlamda sizin canınızı sıkan durumdur. Çocuk yaşta korunmayan cilt ileriki yıllarda oluşabilecek cilt sorunlarına kapı açar. Özellikle çocukların ve bebeklerin ciltlerinin hassas olması güneş yanığının daha kısa sürede oluşmasını sağlar. Hassas olan ciltleri yoğun güneş ışığından kızararak su toplama durumuna kadar gider. Özellikle bebek ve çocuklarda çok fazla can acıtan bu durum cildin soyulması ile devam ederken iyileşme süreci hiçte kısa olmaz.

      Hiçbir ebeveyn çocuklarının bu gibi durumlar ile karşılaşmasını istemez ve bu sebeple özellikle yaz mevsimi yaklaşırken çocukları için güneş kremleri arayışına girerler. Doğru seçeceğiniz güneş kremleri ile hem çocuğunuz hem de siz rahat bir tatil geçirirsiniz. Ancak güneş kremi kullanmak için sadece tatile gitmeye gerek yoktur. Yaz mevsiminde dışarıda gezerken, alışveriş yaparken ya da çocuğunuz ile bisiklet kullanırken de güneş gören yerlerine güneş kremi sürerek koruma sağlayabilirsiniz. Yazın sıcağında dışarıda oynayan çocuğunuzun kolları bacakları ve yüzüne güneş kremi sürerek onu her daim koruma altına alabilir güneş yanığı sorunu yaşamadan bir yaz mevsimi geçirebilirsiniz. Güneşte yandıktan sonra ciltte oluşan yanma hissi geceleri uyutmaz. Sürekli yıkanmak ve o bölgeyi ferahlatmak istersiniz. Bu gibi can sıkıcı durumların yaşanmaması için özellikle çocuklarınızı güneşin en zararlı olduğu saatlerden korumalısınız. Öğlen saatleri güneşin zararlı ışınlarının olduğu ve sıcaklığın yoğun olduğu saat dilimleridir. Eğer mümkünse bu saatlerde çocuğunuzu güneşe çıkarmayın, eğer çıkıyorsanız da mutlaka çocuğunuza uygun güneş kremi seçeneklerinden yararlanın.

      Güneş Kremi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

      Çocuk güneş kremleri farklı faktörlerde ve içeriklerde satışa sunuluyor. Sizde çocuğunuz için güneş kremi satın almak istiyor ancak hangi güneş kreminin çocuğunuz için doğru olduğuna karar veremiyorsanız öncelikli olarak çocuğun herhangi bir cilt problemi var mı ve ya herhangi bir kimyasal bileşene alerjisi var mı? Bu gibi detayların sonuçlarına göre arama yapacağınız ürün gruplarına göz atmalısınız. Eğer çocuk ya da bebeğinizde egzama, gül, sedef gibi cilt problemi yoksa nemli ya da kuru cilt tipine göre seçiminizi yapabilirsiniz. Çocuğunuz çok beyaz tenli ve kuru bir cilde sahipse 50 faktör ve nemlendirici özellikte olan güneş kremini tercih edebilirisiniz. Aynı şekilde yağlı ve buğday tenli bir çocuk ise 30 faktör yeterli olabilir. Ancak bu durumda çocuğun yaşının kaç olduğu da önem arz etmektedir. Bebeğiniz buğday tenli olsa bile eğer henüz 2 yaşına gelmemişse 50 faktörü güneş kremi kullanmanız doğru olabilir. Özellikle yüksek koruma faktörlü, cildin nem dengesini koruyan ve sağlayan aynı zamanda suya dayanıklı olan güneş kremlerinden tercih etmeniz çocuğunuzun cildi için doğru seçim olacaktır. Kaliteli markalardan satın almanız gereken ve cilt için önemli bir unsur olan güneş kremleri arasında organik bileşenlerden olanları tercih edebilir çok hassas cilt yapısında olan çocuğunuz için tercih edebilirsiniz.

      Cilt sorunları olan çocuklar için genellikle organik bazlı güneş kremleri tercih edilmektedir. Böylelikle kimyasal bileşenler sorunlu cildi yormaz ve güneşten de korumuş olur. Kullanım açısından kolaylık sağlayan şişelerde bulunan güneş kremleri spreyli olan şişeleri ile ebeveynlere sürüm kolaylığı sağlamaktadır. Organik güneş kremlerinde sık kullanılan spreyli şişeler ile doğal yağlardan üretilen organik güneş spreyleri pratik kullanım imkânı sağlar.

      Çocuk Güneş Kremleri Fiyatları

      Çocuklar tüm ebeveynlerin en önemli varlıklarıdır. Ve hayatın her alanında anne babalar çocuklarının zarar görebilecekleri her etkenden korunmalarını sağlarlar. Çocuk ve bebeklerin cildi düşünülerek üretilmiş güneş kremleri de ebeveynlerin çocukları için araştırarak ve hassasiyet göstererek satın aldıkları ürünlerdir. Birbirinden kaliteli ve farklı firmaların çocukların hassas ciltleri için geliştirmiş oldukları güneş koruyucular her yaş grubuna ve cilt tipine uygun olan yapıdadır. Çocuklar için daha çok 50 koruma faktörlü olarak üretilen güneş kremleri akabinde 30 faktör ile devam eder. Bu yüksek korumalı güneş kremleri çocuğunuzun cildine bariyer oluşturarak güneşin zararlı ışınlarından cildini korur.

      Yaz tatiliniz boyunca size keyifli tatil geçirmeniz için destek sağlayacak olan güneş kremleri çeşitli farklı özellikleri ile anne babaların beğenisine sunulmuştur. Farklı özellikleri ve boyutları bulunan çocuk güneş kremleri fiyatları birbirlerinden farklı olsa bile her bütçeye uygun olabilecek kapasiteye sahip ürün grubudur. Bu durumda çocuğunuzun cildine uygun olabilecek güneş kremi seçeneklerine çok kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Çocuk güneş kremi fiyatları organik ürünlerde diğer ürünlere nazaran daha pahalı olabilmektedir. Ancak tüm yaz mevsimi boyunca çocuğunuzun cildini koruyacağı düşünüldüğünde karşılığı olmayacak bir fayda sağladığını göreceksiniz. Birçok başarılı markanın çocuklarınızın hassas cildini düşünerek ürettikleri güneş kremi çeşitlerini incelemek ve bu ürünler ile ilgili bilgiler edinmek için Pazarama.com sayfasınız ziyaret edebilir sizin için uygun olan ürünü Pazarama.com güvencesi ile satın alabilirsiniz.