Yüzücü Mayosu

488 ürün

Renk

  Beden/Yaş

   Cinsiyet

   Kullanıcı Tipi

   Ürün Tipi

    Türü

    Özellik

     Dekolte Türü

     Kol Boyu

     Fiyat

       Satıcı

        Kategori Yüzücü Mayosu
        Varsayılan
         Toplam 20 / 488 ürün

         Yüzücü Mayosu

         Yüzücü mayosu nedir sorusuna, yüzme spor dalında kullanılması için özel olarak üretilmiş mayolar denilebilir. Yüzücü mayoları, kişilerin yüzerken performanslarını artırmak için özel olarak tasarlanıyor. Bu sebeple de amatör ve profesyonel yüzücüler tarafından, yüzücü mayoları tercih ediliyor. Yüzücü mayoları, denizde giyilmeye de uygunluk gösterse de, tasarımlarında sporcular göz önünde bulundurularak, havuza uygunluk sağlayacak malzemelere yer veriliyor. Yüzücü mayolarının pek çok farklı çeşidi bulunuyor. Antrenmanda giyilecek yüzücü mayosu ile yarışlarda kullanılacak yüzücü mayosu farklılık gösteriyor. Yüzücü ekipmanları arasında yer alan yüzücü mayoları, hem kullanım hem de renk açısından çeşitlilik sunuyor. Yüzücü mayosu çeşitleri içerisinden seçim yaparken, yapılan yüzme spor dalının göz önünde bulundurulması gerekiyor. Pazarama.com üzerinden, yüzücü mayosu modelleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

          

         Yüzücü Mayosu Özellikleri

         Yüzücü mayosu özellikleri sayesinde, geniş kitleler tarafından kullanılıyor. Yüzücü mayolarında kullanılan materyal ve teknolojiler, üründen ürüne değişkenlik gösteriyor. Yüzücü mayosu özellikleri farklı alt başlıklar altında incelenebiliyor.

         1. Şekil: Yüzücü mayolarında oldukça sade tasarımlara yer veriliyor. Fakat ürünlerde bu şekillerin tercih edilmesi, kişilerin su içerisinde daha rahat kayabilmesini sağlamak için. Yüzücü mayoları şekilleri sayesinde, kişilerin vücutlarını sıkıştırıyor. Bu durum ile yüzme esnasında oluşan sürtünme azaltılabiliyor. Böylelikle kişiler, yüzme esnasında daha yüksek performans sergileyebiliyor.
         2. Dikişler: Mayoda kullanılan malzeme oldukça büyük önem taşıyor. Bir diğer önem taşıyan husus ise, malzemelerin birleştirilme şekilleri oluyor. Bu sebeple dikişler de önemli mayo özellikleri arasında yer alıyor. Çünkü doğru dikiş şekli, sürtünmeyi minimum düzeye indirgeyebiliyor.
         3. Malzeme: Spandeks ve hidrofobik mikrofilament kumaşlar, yüzücü mayolarında en çok tercih edilen kumaşlar arasında yer alıyor. Spandeks kumaştan üretilen mayolar hafiflikleri ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda yüzücüye çeviklik kazandırıyor. Hidrofobik mikrofilament kumaşlar ise, yüzerken oluşan sürtünmeyi yüksek oranlarda azaltabiliyor. Bu tarz kumaşlar, suyla temas ettiğinde direnç gösteriyor. O sebeple kişilerin daha hızlı hareket etmesi de kolaylaşıyor.

          

         Yüzücü Mayosu Modelleri

         Yüzücü mayosu modelleri, oldukça geniş bir ürün yelpazesini içerisinde barındırıyor. Çünkü yüzücü mayoları, kadın, erkek ve çocuk mayosu olarak farklı kategorilere ayrılıyor. Yüzme spor dalları için özel olarak tasarlanan mayolar, spor dalına göre özel olarak tasarlanıyor. Yüzücü mayosu modelleri içerisinde, farklı renk ve tasarım seçenekleri sunan ürünler bulmak mümkün oluyor. Yüzme sporunda farklı amaçlar için üretilmiş modeller bulunuyor. Örneğin antrenman mayosu ve yarış mayosu birbirinden epey farklılık gösteriyor. Bununla, sporcuların ihtiyaçlarının doğru şekilde karşılanabilmesi sağlanıyor.

          

                Kadın Yüzücü Mayosu

         Yüzücü kadın mayosu, kadınların giymesi için özel olarak tasarlanıyor. Kadın yüzücü mayosu modelleri arasında, antrenman mayoları, yarış mayoları, ağırlık mayoları gibi seçenekler bulunuyor. Kadın yüzücü mayosu çeşitleri, geniş beden aralıklarında sunuluyor. Böylelikle farklı boy ve kilodaki kişiler, kendilerine ideal şekilde uyacak yüzücü mayosu modeline kolaylıkla ulaşabilir. Kadın yüzücü mayosu tasarımları farklılık gösteriyor. Mayoların ortak özelliklerini ise tek parçadan oluşmaları oluyor. Çünkü bikini modeli iki farklı parçadan oluşan mayolar ile etkin ve sürtünmeden minimum ölçekte etkilenerek yüzmek mümkün olmuyor. Kadın yüzücü mayolarında, askılı modeller yer aldığı gibi, kolsuz modeller de yer alıyor. Bazı modeller şortlu olarak geçiyor Şortlu yüzücü kadın mayoları genellikle sörf sporundan tercih ediliyor. Bazı modellerin alt kısımlarının ise dize kadar uzadığı görülüyor. Aynı zamanda sırt kısımlarında boşluk olan kadın mayolarındaki bu açık kısımlar, bel boşluğunda da kullanılabiliyor. Kadın yüzücü mayolarında, farklı renk ve desen seçeneklerine yer veriliyor.

          

                Erkek Yüzücü Mayosu

         Erkek yüzücü mayosu, 3 farklı tasarımda bulunuyor. Bunlardan biri slip yüzücü mayosu. Slip yüzücü mayosu, diğer mayolara oranla daha az kumaştan oluşuyor. Dar ve sıkı formda olan slip yüzücü mayoları, yarışlarda en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Boxer tipi olan erkek yüzücü mayoları ise, daha uzun oluyor. Yine aynı şekilde sıkı ve dar formda olan mayolar, yüzerken, sürtünmeyi minimuma indirgiyor. Şort yüzücü mayosu ise, dize kadar uzanıyor. Tabii ki bu mayonun daha ara boy seçenekleri de bulunuyor. Fakat, şort erkek mayosu, diğer mayolar gibi vücudu sıkı sekilde kavramıyor.

          

                Çocuk Yüzücü Mayosu

         Çocuk yüzücü mayosu, oldukça farklı tasarımlara ev sahipliği yapıyor. Farklı yaş gruplarındaki çocuklar için özel olarak üretilen çocuk yüzücü mayoları, sporcu adayların auygunluk gösteriyor. Çocuk yüzücü mayoları, yüzme dersi alan çocuklar için ilk tercihi oluşturuyor. Böylelikle çocuklar, sürtünmeden minimum düzeyde yararlanabiliyor. Aynı zamanda havuz içerisinde daha rahat hareket etmelerine de olanak tanınıyor. Kız çocukları için üretilen mayolarda, pembe, mor gibi canlı renk tonlarına ve desenlerine yer veriliyor. Erkek çocuk yüzücü mayoları ise slip, şort mayo gibi tasarım açısından farklılaşıyor.

          

                Antrenman Mayosu

         Antrenman mayosu, dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. Antrenman mayoları içerisinde, oldukça hızlı kuruyan modellere yer veriliyor. Antrenman mayosunda asıl aranan özellik, yüzücülerin vücutlarını doğru şekilde sarmaları oluyor.

          

                Ağırlık Mayosu

         Ağırlık mayosu, yüzücülerin yüzmelerini zorlaştırmak ve onlara direnç uygulamak için özel olarak geliştiriliyor. Suyu içerisinde hapseden ağırlık mayoları, bu şekilde kişilere ekstra yük bindiriyor. Tabii ki bu ağırlık oranları kişilerin yüzme dinamiklerini bozmayacak şekilde tasarlanıyor. Ağırlık mayoları genellikle antrenman mayolarının üzerine giyiliyor.

          

                Yarış Mayosu

         Yarış mayosu, profesyonel sporcular için özel olarak hazırlanıyor. Sürtünmeyi azaltan yüzücü mayoları aynı zamanda kompres yapıyor. Yarış mayoları, antrenman mayoları gibi dayanıklı yapıda bulunmuyor. O sebeple yalnızca yarış esnasında kullanılması öneriliyor.

          

         Yüzücü Mayosu Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

         Yüzücü mayosu alırken, ilk olarak doğru ölçüde mayo alımına dikkat edilmeli. Mayonun büyük gelmesi kişilerin hareketini kısıtlayacak, küçük gelmesi ise kişilerin mayo içerisinde rahat nefes almasını engelleyecektir. Yüzücü mayolarında kullanılan materyaller değişkenlik gösteriyor. O sebeple, farklı yüzme sporları için farklı mayoların kullanılması gerekiyor. Yüzücü mayosu alırken, ürünün üretildiği materyalin, klora dayanıklı olduğuna emin olmak gerekiyor. Aksi takdirde, klorlu su içerisinde giyilen mayo kısa süre içerisinde deformasyona uğrayabiliyor. Yüzücü mayosu satın alırken bir diğer önemli unsur ise, mayonun hangi amaçla giyileceği oluyor. Çünkü yarış ve antrenman gibi farklı aktivitelerde, farklı özellikler taşıyan mayoların kullanılması performansı da arttırıcı rol oynuyor.

          

         Yüzücü Mayosu Fiyatları

         Yüzücü mayosu fiyatları, araştırmanızı Pazarama.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle merak ettiğiniz soruların yanıtlarına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ürün fiyatlarını incelerken, ürünlerin sahip olduğu özellikleri de inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yüzücü mayosu özellik ve fiyat çerçevesinde araştırma yaparak, ürün özelliklerinin fiyatlara nasıl etki ettiğini değerlendirebilirsiniz. Erkek yüzücü mayosu fiyatları şeklinde araştırma yaparak, erkekler için özel tasarlanan mayo modellerine ulaşabilirsiniz. Böylelikle farklı modelleri ve fiyatlarını aynı sayfa üzerinde görüntüleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda ürünler arası fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Bu şekilde bütçenize uyacak yüzücü mayosuna daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Alışverişinizi ekonomik fiyatlarla tamamlamak için, indirimli yüzücü mayosu modelleri arasından seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Çocuk yüzücü mayosu modellerini inceleyerek, hangi ürünün fiyat avantajı sunduğunu keşfedebilirsiniz. Doğru araştırma yöntemi ile tasarruf edebilirsiniz.