Yüzey Temizleyiciler

1.683 ürün

Ürün Tipi

  Ürün Miktarı

   Parfüm

   Kullanım Yeri

    Birim Miktarı

     Koku

      Türü

      Yaprak Sayısı

      Fiyat

        Satıcı

         Kategori Yüzey Temizleyiciler
         Varsayılan
          Toplam 20 / 1683 ürün

          Yüzey Temizleyiciler

          Yaşam alanlarının temiz olması, yaşam kalitesini artıran unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Temiz bir alanda yaşamak, insanların hem sağlıkları açısından hem de görüntü açısından oldukça önem taşıyor. Gözle görülmeyen mikropların temizlenmesi için birçok farklı ürün kullanılıyor. Yaşam alanlarının daha hijyenik ortamlara dönüşmesi için özel formüller ile hazırlanan temizlik ürünleri, hijyeni konforlu kılıyor. Özel formül ile hazırlanan ürünler arasında yüzey temizleyiciler yer alıyor. Yüzey temizleyicileri evin veya ofisin zemin kısımlarının temizlenmesinde kullanılıyor. Kullanılan alanın temizlenmesinde büyük rolü olan yüzey temizleyicileri insanların daha hijyenik bir ortamda yaşamasına imkan tanıyor. Zeminin yapısına uygun bir şekilde üretilen yüzey temizleyicileri, kullanılan yüzeye hiçbir şekilde zarar vermiyor. Tozların alınmasına yardımcı olan yüzey temizleyicileri aynı zamanda kiri ve lekeleri de çıkarma özelliğine sahip oluyor. Yüzey temizleyicileri ev içinde kullanılabildiği gibi ofis gibi çalışma alanlarında da rahatlıkla kullanılabiliyor. Temiz alanlarda yaşayan insanların sağlıkları daha iyi korunabiliyor. Bununla birlikte temiz alanda yaşayan insanların genel olarak mutluluk oranının arttığı belirtiliyor. Bu sebeple düzenli olarak yaşam alanlarının temizlenmesi önem taşıyor. Bu temizliği gerçekleştirirken yüzeylere uygun ürünler kullanmak fayda sağlıyor. Temizlik ürünlerine genel olarak bakıldığında, organik yapıda olan temizlik ürünleri olabildiği gibi kimyasal madde içeren temizlik ürünleri de olabiliyor. Genel olarak yiyeceklerin bulunduğu mutfak gibi alanlarda fazla kimyasal madde içeren temizlik ürünleri yiyeceklere etki edebiliyor. Bu sebeple mutfak alanında fazla kimyasal madde içermeyen temizlik ürünleri kullanmak insan sağlığı açısından çok tavsiye edilmiyor. Yüzey temizleyicilerini tercih ederken hangi alanda nasıl bir yüzey temizleyici kullanmak gerektiğine dikkat etmek gerekiyor. Birçok yüzey temizleyici çeşidi ile her alanda temizlik yapmak mümkün hale geliyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip yüzey temizleyiciler, yoğunluklarına göre farklılık gösterebiliyor. Yoğunluklarını azaltmak istendiğinde su ile karıştırmak yeterli oluyor. Bununla birlikte ekstra bir yoğunluk kazandırmak istendiğinde çamaşır suyu ile yüzey temizleyiciler desteklenebiliyor. Bu sayede temizlenecek olan yüzeyin kirlerden arınması sağlanıyor. Durulama işlemi gerektirmeyen yüzey temizleyiciler, kullanım kolaylığı ile insanlara sunuluyor.

           

          Yüzey Temizleyiciler Çeşitleri

          Genel olarak yüzey temizleyicileri, birbirinden farklı birçok çeşitte insanlara sunuluyor. Yüzey temizleyiciler çeşitleri sayesinde birçok farklı yüzeyde kullanım imkanı oluşuyor. Her yüzey için farklı bir yüzey temizleyicisi bulunuyor. Bununla birlikte çok amaçlı olarak üretilen yüzey temizleyicileri de insanların sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yerini alıyor. Yüzey temizleyici çeşitlerinin yoğunlukları farklı olabildiği gibi içinde bulunan esansları da farklılık gösteriyor. Bu sayede yüzey temizleyicilerinin birbirinden farklı kokulara sahip olması, birçok insanın kendisine hitap eden kokuyu rahatlıkla bulabilmesini sağlıyor. Ev veya ofislerde kullanılan yüzey temizleyicileri, görsel olarak hoş bir görüntü sağlarken aynı zamanda etrafa güzel bir koku yayabiliyor. Zemin temizleyicisi kullanılan yerlerde güzel kokunun oluşması, genel olarak diğer insanlar tarafından olumlu bir izlenim oluşturuyor. Bu sayede temiz hissini birçok insan yaşayabiliyor. Her yüzeyin yapısı farklı olduğu için yüzey temizleyicilerinde de çeşitlilik görülüyor. Bu çeşitliliği şu şekilde sıralamak mümkün:

           

                 Plastik Yüzey Temizleyiciler

          Plastik yüzey temizleyiciler, plastik olan alanların temizlenmesinde kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle plastik alanlarda oluşan lekelenmeler ve sararmalar için tercih ediliyor. Plastik yüzey temizleyicileri, plastik yüzeylerin daha temiz olmasını sağlarken aynı zamanda daha parlak görünmesini sağlıyor.

           

                 Ahşap Yüzey Temizleyiciler

          Ahşap yüzeyleri temizlemek için standart bir yüzey temizleyicisi kullanmak zemine zarar verebiliyor. Bu sebeple ahşap yüzey temizleyiciler ahşap olan alanlar için ideal bir seçim oluyor. Böylelikle ahşap yüzeye zarar vermeden temizlik gerçekleştirilebiliyor.

           

                 Doğal Yüzey Temizleyiciler

          Özellikle mutfak gibi yiyeceklerin bulunduğu alanlarda tercih edilen doğal yüzey temizleyiciler, yapısında kimyasal madde içermemesi ile insanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Doğal yapısı ile insan sağlığına zarar vermeden, temizlik yapılacak alana rahatlıkla uygulanabiliyor. Doğal yüzey temizleyicileri ile temizlik yapılan alanda hijyen oluşturulurken insan sağlığı da korunabiliyor. Sirkeli yüzey temizleyiciler bu anlamda çok tercih ediliyor.

           

                 Genel Yüzey Temizleyiciler

          Birden fazla alanda kullanılan genel yüzey temizleyiciler, yüzeyin tamamen temizlenmesini sağlarken aynı zamanda parlak bir görünüm oluşturuyor. Su izi bırakmayan genel yüzey temizleyiciler, farklı hoş kokuları ile ferahlık veriyor.

           

          Yüzey Temizleyiciler Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

          Yüzey temizleyicileri birçok alanda hijyen oluşumuna katkı sağlıyor. Birbirinden farklı çeşitte üretilen yüzey temizleyicileri, farklı alanlarda kullanılabiliyor. Her alanda aynı temizlik malzemesi kullanılamadığı için temizlik yapılacak alana uygun bir yüzey temizleyicisi seçmek gerekiyor. Bu sebeple yüzey temizleyici alırken nelere dikkat edilmeli sorusu önem taşıyor. Tercih edilen yüzey temizleyicileri ile yapılan temizlik oldukça önemli oluyor. Hem temizlik yapılan yüzeye zarar vermemek için hem de verimli bir sonuç alabilmek yüzey temizleyicileri tercihinde dikkatli olmak gerekiyor. Ahşap alanlarda yapılacak olan temizlik için ahşap yüzeylere uygun olan bir temizlik ürünü seçmek fayda sağlıyor. Aksi takdirde ahşap olan yüzeylerin zarar görmesi kaçınılmaz oluyor. Bununla birlikte her yüzey temizleyicisi aynı maddeleri içermiyor. Özellikle kimyasal madde içeren yüzey temizleyicileri lekelerin çıkarılmasında önemli bir yeri oluyor. Her ne kadar kimyasal madde içeren yüzey temizleyicileri temizlik konusunda etkili olsa da mutfak gibi alanlarda kullanılması, insan sağlığı açısından pek uygun bulunmuyor. Kimyasal madde içeren yüzey temizleyicileri ile temas halinde bulunmak cilde zarar verebiliyor. Bu sebeple pH seviyesi 7’ye yakın olan bir ürün seçmek, yüzey temizleyicisi kullanan insanların herhangi bir sorun yaşamasını engelliyor. Özellikle çocuklu ve kalabalık ailelerin doğal içerikli yüzey temizleyicilerini tercih etmesi, sağlık açısından fayda sağlıyor. Yüzey temizleyicilerin kullanıldığı alana da dikkat etmek gerekiyor. Özellikle kapalı alanlarda kullanılan ağır kimyasal madde içeren yüzey temizleyiciler, bazı hastalıkların oluşumuna sebebiyet verebiliyor. Bu sebeple temizlik yapılan alanın temizlik esnasında ve sonrasında da bir süreliğine havalandırılması tavsiye ediliyor. Yüzey temizleyicilerini çocukların ulaşamayacağı alanlarda muhafaza etmek ve aynı zamanda yiyecekler ile bir arada tutmamak gerekiyor. 

           

          Yüzey Temizleyiciler Nasıl Kullanılır?

          Birçok insan temizlik yapmak için yüzey temizleyicilerine başvuruyor. Her yüzey temizleyicisinin yapısı farklı olduğu için birçok insan yüzey temizleyiciler nasıl kullanılır sorusunu sıklıkla soruyor. Yüzey temizleyicisini temin ettikten sonra ilk olarak hangi yapıda olduğunu görmek önem taşıyor. Yüzey temizleyicilerini sprey, jel veya sıvı formda görmek mümkün oluyor. Bu sebeple tercih ettiğimiz yüzey temizleyicisi jel yapısına sahip ise, kullanılacak alanın ilk olarak su ile silinmesi gerekiyor. Saf su ile silinen yere ardından jel kıvamlı yüzey temizleyicisi uygulanıyor. Jel kıvamlı yüzey temizleyicisini bir süre bekledikten sonra durulamak gerekiyor. Sprey olarak tercih edilen yüzey temizleyicilerinde spreyi doğrudan temizlik yapılacak alana sıkıp bir süre bekledikten sonra durulamak yeterli oluyor. Sıvı yapıya sahip yüzey temizleyiciler ise, su ile karıştırılarak temizlenecek alana uygulanıyor. Her birinin farklı kokulara sahip olması ile birlikte temizlik yapılan alan hem hijyene kavuşuyor hem de hoş bir kokuya sahip oluyor.

           

          Yüzey Temizleyiciler Fiyatları

          Yüzey temizleyiciler fiyatları, yüzey temizleyicilerin içerdiği maddelere ve gramajlarına göre farklılık gösteriyor. Bununla birlikte farklı çeşitlerde üretim yapan birçok markanın da fiyat konusuna etki ettiği görülüyor. Birbirinden farklı yapıda ve farklı kokuda sunulan yüzey temizleyiciler, çeşitleri ile insanlara seçenek oluşturuyor. Birçok seçeneğin oluşumu ile birlikte yüzey temizleyicileri fiyatlarının, her bütçeye hitap ettiği görülüyor. İhtiyaç duyduğunuz yüzey temizleyicileri için Pazarama.com’dan sipariş verebilirsiniz.