Oda Kokusu

5.191 ürün

Ürün Tipi

  Ürün Miktarı

   Koku Türü

    Koku Giderici Etki

    Koku Makinesi

    Fiyat

      Satıcı

       Kategori Oda Kokusu
       Varsayılan
        Toplam 20 / 5191 ürün

        Oda Kokusu Çeşitleri ve Fiyatları

        Bulunduğunuz ortamın ferah olması ve temiz kokması son derece önemlidir. Her ortamda havanın kokusu gün içerisinde pişirilen yemeklerden ve yetersiz havalandırma sonucu değişir. Sabah havalandırdığınız evinizin akşamüzeri yeniden havasız olduğunu fark edebilirsiniz. Bulunduğunuz alanların temiz kokmasını sağlamak için sık sık havalandırılması dışında oda kokuları ile ortamın havasını temizleyen ve etrafa hoş koku yayan oda kokusu çeşitleri bulunmaktadır. Hoş kokuları olan oda kokularına Pazarama.com adresinden sahip olabilirsiniz.

        Kullanımları son derece pratik olan oda kokusu ürünleri fonksiyonel yapıları ile her ortamda kullanılabilirler. Özellikle cafe, restoran, mağaza, hastane, alışveriş merkezi, toplantı salonları ve farklı kalabalık ortamlarda kullanılması tercih edilen oda kokusu çeşitleri bulundukları ortamın atmosferini aniden değiştirmektedir. Bu insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlarda otomatik oda kokuları devreye girer. Size temiz ve hoş kokulu hava solumanız için imkân veren oda kokular ile zevkinize uygun kokuları satın alabilir evinizin veya işyerinizin mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı seçenekleri bulunan oda kokuları, kullanılmayı düşünülen ortamlara göre farklı kokuları seçebilme olanağı tanır. Oda kokuları sayesinde, bulunduğunuz ortamın havasının her zaman ferah ve temiz kokmasını sağlayabilirsiniz.

        Oda Kokusu Çeşitleri

        Farklı Aromalara ve kokulara sahip olan oda kokuları meyveli, çiçeksi, odunsu, şekerli gibi birçok farklı tat ve çiçekleri andıran kokulara sahiptirler. Evinize ya da iş yerinize oda kokusu satın alırken bazı dikkat etmeniz gereken konular vardır bunların başında alacağınız kokunun ortama uygun olup olmadığı konusudur. Kullanacağınız üründen yüksek verim ve memnuniyet alabilmeniz için mekâna uygun olması önemlidir.

        Evinizde kullanmak için satın alacağınız oda kokuları ortamın kokusunu temizleyen yani yok eden ve aynı zamanda hoş kokusunu yayan çeşitten olması özellikle yemek ve biriken çöp kokusunu ortadan kaldırır. Evlerde sprey olarak kendiniz gerektikçe sıkacağınız oda kokuları aynı zamanda kumaşa sıkabileceğiniz özelliklere de sahiptir. Perde ve koltuk gibi eşyalarınızın üzerine çok fazla yaklaştırmadan sıkabilirsiniz. Bu spreyler genelde oda ve eşya kokusu olarak karşınıza çıkmaktadır. Otomatik sprey özelliğine sahip oda kokuları ise daha çok ofis ve işyerlerinde ayarladığınız dakika süresi dolduğunda otomatik fıslayarak ortama temiz havayı yayar. Evlerde ve aynı zamanda ofiste masanızın üzerine koyacağınız çubuklu oda kokusu ile her zaman burnunuza gelecek mis gibi kokuyu soluyabilirsiniz. Kötü kokan yerlerde kimse kalmak istemez iş yerinizde kötü koku performansınızı düşürürken verdiği rahatsızlık ile konforunuz ve konsantrasyonunuz bozulur. Evinizde veya işyerinizde kokmasını istediğiniz oda kokusunu tercih ederek vakit kaybetmeden güzel kokular ile tanışabilirsiniz. Ağır aromalardan hoşlanıyorsanız baharatlı kokuları tercih edebileceğiniz gibi daha hafif kokular için çiçeksi kokuları tercih edebilirsiniz. Örneğin takım elbisesi satan bir mağazada çiçeksi kokulardan daha çok baharatlı ve odunsu kokular kullanılmaktadır. Çocuk giyimleri satan mağazalarda çiçek kokuları kullanıldığı gibi iç çamaşırı satan mağazalarda ise şekerli oda kokusu çeşitleri kullanılmaktadır. Ortamın ambiyansına uygun olarak seçeceğiniz oda kokuları ile dikkatiniz dağılmayacak ve atmosfere kapılıp gideceksiniz.

        Manuel oda kokuları ile dilediğiniz zaman kötü kokuları giderebilirsiniz. Böylece ortamın havasını bir fıs ile temizleyebilirsiniz.

        Kullanım yerleri ve şekilleri birbirinden farklı olan oda kokularının birbirinden farklı aromaları bulunur. Bunların en yaygın olanları ise; Lavanta, Okyanus esintisi, karışık çiçekler, gül, limon, misk, kavun, vanilya, elma gibi kokular en sık bilinen e tercih edilen kokulara örnektir.

        Oda Kokuları ile Evlerinize Doğal ve Kalıcı Bir Dokunuş

        Oda kokuları, hoş aroma ve dekoratif yapıları ile evlerin vazgeçilmez bakım ürünleridir diyebiliriz. Evinizde sürekli koku yayması için satın alacağınız çubuklu ev kokuları ile her daim mistik, canlı ya da ferah kokan evinizde hem siz hem gelen misafirleriniz atmosferin huzuruna kapılacak. Güzel kokan mekânlar temiz olduğu hissini verir. Ayrıca evin dekorasyonuna uygun kokular karakterine uygun hava içinde bulunduğu kişilerin duygularını uyandırır. Ortama girdiğinizde güzel ve hoş kokan bir koku hemen dikkatiniz çekecek ve zihninizi uyandıracaktır böylece kokunun büyüsüne kapılıp keyifli vakit geçireceksiniz. Kokular insan zihni için etkili sakinleşme ve meditasyon aracıdır. Öyle ki meditasyon yapıldığında sakinleştirici bir çok farklı kokunun odanın içine yayılması sağlanır buda koku ve ruh halinin bağını göstermektedir. Bu doğrultuda gittiğiniz mekânların ya da evinizin kokusu sizi olumlu ya da olumsuz olarak etkilemektedir. Doğanın içinde iken nasıl mutlu oluyor iseniz aynı şekilde temiz kokan bir yere girdiğiniz zaman mutlu olursunuz. Kötü kokan yerlerde bulunmak istemez hemen uzaklaşmak istersiniz. Bu yönde kozmetik sektörünün doğanın güzelliklerini barındıran, meyvelerin canlı kokularını içeren, baharatların hipnoz etkisi yaratan, şekerli kokuların mayhoşluğunu yaşayabileceğiniz gibi pek çok farklı koku aromasını evlerinizde, işyerlerinizde ve tüm kapalı ortamlarda solumak ve bu ortamların aurasını yükseltmek aynı zamanda havasını temizlemek için oda kokusu çeşitleri üretmişlerdir. Yukarıda belirttiğimiz hem dekorasyon katkı sağlayan hem de ortamın havasını değiştiren çubuklu oda kokular evlerde ve ofislerde sıkça tercih edilmektedir. Daha kalabalık alanlarda sprey oda kokuları daha çok işinizi görecektir. Evinizin dilediğiniz köşesine koyabileceğiniz bu çubuk oda kokuları doğadan ilham alarak üretilmiş ve bambu çubuklarına yaydığı harika kokular ile evinize kadar gelmiştir. Diğer aksesuarlar ile bütünlük sağlayabilecek şıklıkta olması ise dekorasyona kattığı artı puanı göstermektedir.

        Tüm oda kokularının kullanımı son derece basit olup bunların başında sprey oda kokuları gelir. Günün belli saatlerinde ya da gerektikçe tek bir fıs ile evininizin, işyerinizin kokusunu ve atmosferini anında değiştirebilir tazelenmiş koku ile moralinizi yüksek tutabilirsiniz. Çiçek koku türleri arasında mimoza çiçeği, yasemin, gül, amber gibi kokular dikkat çeker. Otomatik sprey oda kokuları ile ayarladığınız dakika kadar sonra kendi kokuyu vermesi ile size pratik bir kullanım kolaylığı sunmaktadır. Böylelikle gün boyu kalıcı esans sizinle kalır.

        Kokularında modaları olduğunu biliyor muydunuz? Örneğin; baharatlı bir oda kokusunu yaz mevsiminde kullandığınızda ferahlık yerine ağırlık verir. Sıcak yaz günlerinde en sık tercih edilen koku türleri ferahlık etkisi yarata ve hafif çiçek kokularıdır. Kış mevsimlerinde ise daha baharatlı ve odunsu kokuları tercih edebilirsiniz.

        Evinizin her alanında oda kokularını kullanabilirsiniz. Örneğin; banyonuzda baharatlı oda spreyi yerine çiçekli ya da ferahlık sağlayan bir koku tercih ederken, mutfağınızda havayı temizleyen özelliğe sahip çiçek kokusu kullanabilirsiniz. Oda spreylerini aşırı derecede sıkmak kokunun baskın olması kokuyu net bir şekilde almanızı engelleyeceği gibi alerjik durumları da ortaya çıkarabilir. Bu sebeple bunaltıcı derecede oda kokularını sıkmanıza gerek yoktur. İhtiyaç anında ve az miktarda sıkmanız ya da otomatik sprey aparatını ayarlamanız yeterli olacaktır. Çubuklu oda kokularını da her gün çevirmenize veya hareket ettirmenize gerek olmaz. Hafta bir defa çubukları ters düz etmeniz yeterli olacaktır. Farklı boylarda bulabileceğiniz çubuklu oda kokularının eviniz için küçük boyları ideal olurken daha büyük ofis için büyük boylarından tercih edebilirsiniz.

        Meyveli kokulardan odunsu aromalara kadar birçok farklı kokuya sahip olan oda kokusu fiyatları markasına ve boyutuna göre değişkenlik gösterir. Çubuk oda kokularının fiyatları ile sprey oda kokusu fiyatları farklıdır. Kendi zevkinize göre satın alacağınız oda kokuları her bütçeye ve ihtiyaca uygun olarak üretilmiştir. Siz de kalıcı ve büyüleyici oda kokularına sahip olmak istiyorsanız Pazarama.com adresini ziyaret edebilirsiniz.