Tenis Kıyafetleri

128 ürün

Renk

  Beden/Yaş

  Cinsiyet

  Ürün Türü

  Kullanıcı Tipi

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Tenis Kıyafetleri
     Varsayılan
      Toplam 20 / 128 ürün

      Tenis Kıyafetleri

      Çok uzun zamandır süregelen tenis sporu, birçok insanın ilgi duyduğu spor dallarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Tenis sık hareket gerektiren ve iki kişi ile oynanan bir oyun oluyor.  Genellikle çim alanlarda veya toprak alanlarda oynandığı görülüyor. Tenis sporu ile ilgilenen insanlar, genellikle tenis oynarken rahat hareket edebileceği kıyafet tercih ediyor. Bunun sebebi tenis sporunun fazla hareket gerektirmesinden kaynaklanıyor. Tenis kıyafetleri üretilirken sporcuların rahat hareket etmeleri göz önünde bulundurularak üretiliyor. Tenis oynayan kişilerin rahat kıyafetler tercih etmesi, tenis oyunu oynarken büyük bir avantaj oluşturuyor. Hareketliliği bu kadar fazla olan bir spor dalında kıyafetlerin de buna uygun bir şekilde hazırlanması insanlara fayda sağlıyor. Dünyaca ünlü birçok tenisçi hemen hemen her dönem kendileri için hazırlanan kıyafetler sayesinde rahatlıkla oyunlarını devam ettirebiliyor. Ünlü tenisçiler için hazırlanan kıyafetler insanlar tarafından oldukça büyük bir ilgi görüyor. Hem kadınlar hem de erkekler için farklı şekillerde tasarlanan ürünler, oyunculara seçenek oluşturuyor. Bu sayede tenis oynayan kişiler rahat bir şekilde spor aktivitelerini gerçekleştirebiliyor. Tenis kıyafetlerine genel olarak bakıldığında tek parça halinde veya iki parça halinde olan tenis kıyafetleri karşımıza çıkıyor. Birçok farklı stil ve renk aralığında tenis kıyafetleri olsa da sporcular için ilk sırada gelen en önemli nokta, rahat hareket etme imkanı oluyor. Bu sebeple tenis kıyafetleri alırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar karşımıza çıkıyor.

       

      Tenis Kıyafetleri Çeşitleri

      Tenis kıyafetleri çeşitleri genel olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Bazı sporcular tek parça halinde olan kıyafetleri tercih ederken bazı sporcular iki parça halinde olan kıyafetleri tercih edebiliyor. Bu durum kişilerin rahatlığına göre değişiklik gösteriyor. Erkekler ve kadınlar için farklı yapılarda üretilen tenis kıyafetleri, sporcuların rahat olmasını ön planda tutuyor:

       

             Erkek Tenis Kıyafetleri

      Erkek teni kıyafetleri için üretilen şort modeller, genellikle geniş ve rahat yapıda oluyor. Bununla birlikte erkekler şort ve elastik tişörtler ile kombin yaparak rahat bir şekilde hareket etme imkanına sahip oluyor.

       

             Kadın Tenis Kıyafetleri

      Kadın teni kıyafetleri için üretilen modellerde ise, genel olarak alt giyimde şort etek veya şort gibi kıyafetler tercih ederken üst giyimde v yaka, bisiklet yaka veya polo yaka gibi farklı tişörtler ile kombin edilebiliyor. Kadın tenis kıyafetleri arasında yer alan diğer bir çeşit ise tesettür tenis kıyafetleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede birçok kadın kendisine uygun tenis kıyafetlerini temin edebiliyor.

       

      Genel olarak bakıldığında tenis kıyafetlerinde kadınların erkeklere göre daha fazla tenis kıyafet seçeneği oluyor. Birçok insan tenisçilerin nasıl oynadığını dikkatle izlerken aynı zamanda insanlar tarafından tenisçilerin kıyafetleri de göz dolduran yapıları ile dikkat çekiyor. Birçok renk aralığında üretilen tenis kıyafetleri, sahalarda genellikle beyaz renkte görülüyor. Bununla birlikte diğer birçok canlı renk ile sunulan tenis kıyafetleri de sıklıkla seçilenler arasında yerini alıyor. Bu sayede birçok tenisçi kendi tarzına uygun ve aynı zamanda sevdiği renkte olan tenis kıyafetlerini rahatlıkla temin edebiliyor. Eski zamanlardan günümüze kadar gelen tenis sporu birçok kişi tarafından ilgi ile oynanıyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte üreticiler, tenis kıyafetlerini ihtiyaca yönelik üretebiliyor. Üreticiler oluşturdukları rahat tenis kıyafetler ile sporcuların performanslarını en verimli şekilde kullanmasını sağlıyor. Özellikle üreticilerin dikkat ettikleri kumaşlar ve kumaşın dikiş yerleri, sporcuların konforunu sağlıyor. Bununla birlikte üreticiler kıyafetteki rahatlık konusuna dikkat ederken farklı stillerin ve detayların ön plana çıkmasını da sağlıyor.

       

      Tenis kıyafetleri ile birlikte kullanılan aksesuarlar tenis sporu ile ilgilenen insanlar için oldukça fayda sağlıyor. Tenis kıyafetleri arasında yer alan tenis ayakkabısı ve çorapları da tenis sporcuları için önemli bir yere sahip oluyor. Tenis ayakkabısı konusunda oldukça hassas davranılması gerekiyor. Tenis oynarken koşmayı sağlayan ayakların rahat ve hafif ayakkabılar ile donatılması, hızlı bir şekilde hareket etmeyi kolaylaştırıyor. Tenis oynamak için tercih edilen ayakkabılar diğer bir yandan tenis oyun alanına göre de farklılık gösterebiliyor. Bu sebeple doğru tercih yapmak gerekiyor. Tenis oynarken sürekli hareket halinde olan ayaklar için çorap seçimi de önem taşıyor. Bu sebeple ayağa uygun ve hava alabilen yapıda çorapların temin edilmesi daha uygun oluyor. Tenisçiler genel olarak görünümlerini ekstra aksesuarlar ile destekleyerek daha hoş bir görünüm yakalayabiliyor. Tenis kıyafetleri üzerinde sıklıkla görülen küçük cepler aynı zamanda tenis toplarının taşınabilir olmasını sağlıyor. Bununla birlikte bel hizasına takılan tenis çantaları da ihtiyaç duyulan eşyaların her daim sporcunun yanında olmasını sağlıyor. Tenis sporu ile ilgilenen birçok kişi fazla hareket ettikleri için sıklıkla terleyebiliyorlar. Sıklıkla tere maruz kalan sporcular için üretilen, havlu bileklikler sporcuların teri silmesine yardımcı oluyor. Bu sayede sporcular daha rahat bir şekilde tenis oynayabiliyor. Genellikle yaz aylarında sıklıkla oynanan tenis sporu, insanları güneşe maruz bırakabiliyor. Bu sebeple UV ışınına karşı koruyan tenis şapkaları sporculara oldukça fayda sağlıyor. Tenis şapkaları zararlı güneş ışınlarından koruduğu gibi aynı zamanda sporcuların rahat bir şekilde tenis oynamasına imkan yaratıyor.

       

      Tenis Kıyafetleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

      Özellikle tenise yeni başlayanlar için vücutta oluşan teri emebilen, vücudun rahat nefes almasını sağlayan aynı zamanda rahat ve esnek yapılarda tenis kıyafetleri tercih etmek avantaj sağlıyor. Genellikle araştırma yapmadan temin edilen pamuklu tenis kıyafetleri, insanların konforu açısından fayda sağlamıyor. Bu sebeple tenis kıyafetleri alırken nelere dikkat edilmeli sorusu önem taşıyor. Pamuklu tenis kıyafetleri her ne kadar nem emme özelliğine sahip olsa da teri uzaklaştıramadığı için sporcular açısından dezavantaj oluşturuyor. Pamuklu kumaştan üretilen kıyafetler yerine climalite veya dri fit kumaş türlerine yönelmek fayda sağlıyor. Bu sebeple tenis kıyafeti seçerken kumaş türünün tenis kıyafetleri ile uyumlu olup olmadığına bakmak gerekiyor. Tenis sporu oldukça hareket gerektiren bir spor türü olduğu için tenis kıyafetlerinin esnek ve rahat olması gerekiyor. Özellikle tenis kıyafetleri alırken sporcunun vücut yapısına göre kıyafet seçmek gerekiyor. Tenis kıyafetleri sporcunun vücudunda gereğinden fazla sıkı veya gereğinden fazla bol olmaması fayda sağlıyor. Bu sebeple tenis kıyafetleri sporcunun vücudunu saracak şekilde rahat olması gerekiyor. Aksi takdirde rahat edilemeyen kıyafetler ile vücudun tahriş olması durumu ile karşılaşılırken oyunu kaybetme durumu da gerçekleşebiliyor. Bu sebeple ilk olarak sporcunun rahatlığı ön planda tutuluyor. Tenis kıyafetlerinin uygun olması ile birlikte tamamlayıcı ve ihtiyaca yönelik aksesuarlar ile desteklemek ekstra fayda oluşturuyor. Böylelikle tenisçiler rahat bir spor yapma imkanı buluyor.

       

      Tenis Kıyafetleri Fiyatları

      Tenis kıyafetleri fiyatları genel olarak kumaş yapısının kalitesine göre çeşitlilik gösteriyor. Her kumaş türünün tenis kıyafetleri için uygun olmaması ile birlikte, teri emebilen ve vücudun nefes almasını sağlayan kumaşlar fiyat farkını yukarı çıkarabiliyor. Bununla birlikte orta kalitede olan ve daha uygun fiyatlı tenis kıyafetleri de görülüyor. Birçok çeşit ile insanlara sunulan tenis kıyafetleri bu sebeple geniş bir fiyat yelpazesine sahip oluyor. Amatör veya profesyonel olarak tenis oynayan tüm sporcular için hemen hemen her bütçeye uyumlu birçok çeşitte tenis kıyafetleri bulmak mümkün oluyor. Sizler de kendinize uygun olan tenis kıyafetini online alışveriş sitesi Pazarama.com aracılığı ile temin edebilirsiniz.