Tenis Ayakkabısı

480 ürün

Renk

  Beden/Yaş

   Cinsiyet

   Kullanıcı Tipi

   Bağlama Şekli

   Kort

   Fiyat

     Satıcı

      Kategori Tenis Ayakkabısı
      Varsayılan
       Toplam 20 / 480 ürün

       Tenis Ayakkabısı Çeşitleri ve Fiyatları

       Tenis sporu tüm vücudu hareket ettirerek oynanan bir spordur. Denge ve koordinasyon becerisi gerektirir. Tenis sporunu yaparken kullanılan ayakkabıların uyumlu olması son derece önemli bir etkendir. Birçok ünlü markanın tasarladığı kadın ve erkeklere özel tenis ayakkabıları ile sporcular faaliyetleri sırasında daha başarılı olacaklar. Birbirinden farklı model, fiyat ve çeşitleri bulunan tenis ayakkabısı çeşitlerini Pazarama.com’dan inceleyebilirsiniz.

       Kort Tenis Ayakkabısı Önemi

       Her sporun kendine özgü hareketleri ve kuralları olduğu gibi tenis, sporunun da oynanırken kuralları, hareketleri vardır. Bu spor için üst seviye kondisyon gerekir. Maç esnasında başlama, sağa sola kısa adımlar ile giderek ani duraksama oyunun iyi oynanmasının sebepleri arasındadır. Teniste giyilen kıyafetlerde diğer sporlarda giyilenlerden çok farklı görsellik içeren parçalardır. Sporcu saha içindeyken kendi alanındaki her noktaya hâkim olması gerekir. Oyun sırasında oyuncunun deparları, konsantrasyonu sağa, sola, öne, arkaya aniden geçmeleri gibi hareketlere yön vermesini yanlış yapmadan performansını sergilemesini sağlayan etkenlerin başında tenis ayakkabısı gelir. Tenis sporcularının başarısını doğudan etkileyen tenis ayakkabısı çeşitleri ile he sporcu meziyetini daha iyi bir şekilde sergileyebilecektir. Tenis sporunun farklı ve kondisyon ve zemine tutuş gerektiren özellikleri tenis ayakkabısı özelliklerini ortaya çıkarır. Bu denli hareket ve dikkat isteyen tenis sporu yapan sporcuların bu yoğun tempoyu taşıyan ayaklarının konfor içinde olması gerektiği aşikârdır. Bu tempoyu kaldırabilmek doğru seçilen tenis ayakkabısı çeşitlerinden geçer. Ayak sağlığının öneminin büyük olduğu bu sporda ayakları yerden kesecek tenis ayakkabısı modelleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. İster amatör sporcu ister profesyonel sporcu olsun tenis sporu ile ilgilenen herkesin ayak sağlığına ve doğru ayakkabı seçimine dikkat etmesi gerekmektedir.

       Spor ayakkabıları çeşitli spor dalları için üretilmiş olup günümüzde rahat olmaları bakımından herkes tarafından severek kullanılan ayakkabı türleridir. Basketbol, futbol, koşu, yürüyüş gibi sporlar için üretilen spor ayakkabıların hepsi ileriye doğru atılıma göre üretilmiştir. Bu sporlarda sürekli ileriye doğru gidildiği için sporcunun spor dalına katkı sağlayacak ve sporcunun kullanımına uygun olarak tasarlanmışlardır. Tenis sporunda ise öne değil yanlara doğru daha çok koşulur. Tenis sporcularının performanslarını daha iyi sergilemeleri ve ayaklarının sağlığı için tasarlanan bu ayakkabılar rahatlığı ile ön plana çıkmaktadır. Ani depar, sprintler gibi tenis sporuna ait hareketlerin üstesinden kolaylıkla gelebilmektedir. Bu sebeple tenis sporcuları bu sporu yaparken tenis ayakkabısı çeşitleri haricinde bir ayakkabı giyerlerse sakatlanma durumları olabilir. Her ayakkabı bu ani duruş, depar, sağa sola öne arkaya gitme hareketlerini yapmanıza yardımcı olamaz. Hatta hata yapmanıza, düşmenize bile sebebiyet verebilir. Ani duruşlarda bile ayağın zemine tutuşunu destekleyen tenis ayakkabıları ile tenis sporunu daha başarılı yapmanızı sağlar. Sakatlanma, düşmeler gibi durumları en aza indiren bu ayakkabıları sporcular haricinde günlük hayatta da kullanan çok fazla kişi vardır. Hem erkek, hem kadın hem de çocuklar için bulunan tenis ayakkabıları dış görünüşleri ile de ilgi gören ayakkabı modelleridir.

       Kort Tenis Ayakkabısı Özellikleri

       Tenis sporu ile ilgileniyorsanız ve bir tenis ayakkabısına sahip olmak istiyorsanız bu ayakkabılar almadan önce bilmeniz gereken bazı önemli unsurlar vardır. Bu unsurların sebebi satın alınacak tenis ayakkabısının sporcuyu desteklemesi gerektiğidir. Bu durumda tenis oynayan sporcuların seçenekleri başında ani ve seri ayak hareketleri temposunu kaldırabilecek bir tenis ayakkabısı olması gelmektedir. Tenis oynarken sporcuların ayakları genelde yanlara doğru gider. Futbol ya da koşu gibi sadece ileriye doğru değil. Bu sebeple tasarımları da diğer spor ayakkabılara göre farklıdır. Yana doğru giden ayaklara konforu ve esnek olması gereken ayakkabılar gerekir. Doğru bir tenis ayakkabısının ayak üstü ve arka kısmı için köpük veya jel desteği gerekmektedir. Ayrıca ayak bileklerinin rahat hareket etmesi ve aynı zamanda korunması desteğinin sağlanmış olması gerekir. Tüm bunların yanında elbette iyi bir zemin tutuşu gerektiren tenis ayakkabılarının taban özellikleri de son derece önemlidir. Özel tabanla üretilen tenis ayakkabıları farklı zeminlere uygun olarak üretilen çeşitleriyle de dikkatleri üzerine çekerler. Tenis kortları sert zemin, çim zemin ve toprak zemin olarak ayrılır. Her zemine uygun taban özelliği taşıyan ayakkabıyı giymek ise sporcuların performansını etkiler. Farklı zemin yapılarına göre üretilmiş tenis ayakkabıları yanında tüm zeminlere uyum sağlayabilen "all court" diye adlandırılan tenis ayakkabı modeli de mevcuttur. Bu sebeple tenis sporcularının dayanıklı tabanları olan ve yoğunluğu yan hareket gerektiren ayaklar için yan desteği arttırılmış ayakkabılara ihtiyaç duyarlar. Tüm tenis ayakkabıları profesyonel sporcuların ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış ayakkabı olmaları ile ön plana çıkarlar.

       Çoğu spor dalında sporcuların performansını etkileyen ayaklarının konforu olur. Bu yüzden her sporcu için ayakkabı seçimi büyük önem taşımaktadır. Farklı spor dallarına uygun üretilen spor ayakkabıları ile sporculara avantaj sağlanır. Sporcuların performansını desteklemesi için fazla dolgu ve yastıklama malzemesi kullanılan ayakkabılar sayesinde zemin ne kadar sert olursa olsun sporcu olağanüstü performans sergileyebilir. Özellikle çim kortlarda tenis oynayacağınız zaman ayakkabı seçimi daha da önem kazanıyor. Hareket edildikçe kaygan zemin oluşan çim kortlarda kayma ve burkulma daha yüksek olabildiği için çim korta uygun tenis ayakkabısı giyilmesi son derece önemlidir. Bu modellerde tabanların kauçuk yumrular ile kaplı olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede ayaklar kaymadan ve dengeyi koruyarak sporu yapabilirsiniz.

       Tenis Ayakkabısı Seçimleri Detayları

       Hangi zeminde hangi tenis ayakkabısını giymeniz gerektiği konusu artık belli ise sonraki konu kendi kişisel zevkiniz ve tercihinizdir. Rengi, modeli, açık kapalı olması, çorap tercihiniz gibi özellikler olmakla birlikte ayağınızın rahat ve ayak numaranıza olan olması gerektiği son derece önemli kriterler  arasındadır. Giydiğiniz ayakkabının dar ve büyük olmaması kesinlikle gereken şartlar arasındadır. Korta gitmeden ayağınızda herhangi bir baskı, darlık, acıma gibi his varsa ayağınızdan o ayakkabıyı çıkarmanız gerekir çünkü daha oyun başlamadan acıtan ayakkabı oyun esnasında daha çok canınızı yakacaktır. Giyeceğiniz çorap sizin hareketini etkileyen önemli kriterdir. Bacaklarınızı sıkmayan ve ayaklarınızda su toplamasına sebep olmayan çorapları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra seçeceğiniz çorap tipi ayakkabının sıkmasına sebep olabileceği için kendi ayak numaranıza uygun ve kalın olmayan çoraplardan kullanılmalıdır.

       Tenis Ayakkabısı Fiyatları

       Tenis sporu ile ilgileniyorsanız ya da çocuğunuzu tenis sporuna vermek istiyorsanız öncelikle bu spor sırasında kullanılan ve satın alınırken en çok dikkat edilen unsur olan tenis ayakkabısını almalısınız. Tenis ayakkabısı satın alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar doğrultusunda seçim yapacağınız zaman ayrıca tenis ayakkabısı fiyatlarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Tenis oynamak için almak istediğiniz tenis ayakkabısı fiyatları, özellikleri, model ve markalarına göre değişkenlik gösterir.  Kort tipine göre üretilen tenis ayakkabıları, çocuklar için üretilen tenis ayakkabıları, özel tasarım olan tenis ayakkabıları gibi farklı özellikler bu fiyatları belirleyen en önemli özelliklerdir. Birbirinden farklı modellere sahip tenis ayakkabıları arasından ekonomik olan ve beklentinizi karşılayacak bir ayakkabıya sahip olmanız kolaylıkla gerçekleşir. Geniş ürün yelpazesi olan Pazarama.com sayfasına girip kriterlerinizi filtreleyerek ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan tenis ayakkabısı modelini satın alabilirsiniz.