Sabunluklar

1.785 ürün

Materyal

  Ürün Türü

  Sensör

  Fiyat

    Satıcı

     Kategori Sabunluklar
     Varsayılan
      Toplam 20 / 1785 ürün

      Sabunluk

      Hayatımızın büyük bir bölümünde, hijyen amaçlı kullandığımız sabunluk, sabun kalıplarının ya da sıvı sabunların görsel olarak çekici bir şekilde saklanması için kullanılan, farklı malzemelerden üretilen bir üründür. Sabunluklar banyoda , mutfakta, otel odalarında ya da ebeveyn banyolarında sıklıkla karşı karşıya geldiğimiz bir üründür. Sabunluk sayesinde Sabuna ulaşmak kolaydır ve ıslandığında kaydığı için bu sorunun önüne geçer. Ayrıca sabunun lavaboya akmasını da engeller. Çünkü sabun su ile temas ettiğinde seramik üzerine çöken kremsi bir film oluşur. Elleri yıkamak günlük hijyen programının bir parçasıdır. Eller, özellikle yemeklerden önce, alışverişten ya da bahçe gibi vücudu kirleten yerlerde çalıştıktan sonra iyice yıkanır. Ellerinizi gerçekten temizlemek için sabun önemlidir. Sabunu barındaracağımız sabunluk ise görsel açıdan daha da önemlidir. Sabunluklar sadece en kullandığınız sabun için bir yer sunmakla kalmaz, aynı zamanda bulunduğu yer için dekoratif bir objedir. Rafların çoğu lavabonun herhangi bir yerine yerleştirilebilir. Ayrıca, ürün yelpazemiz duvara montaj için sabunluklarla desteklenmektedir. Pazarama.com’da her mobilya stiline uygun çok çeşitli sabunluklar bulacaksınız. Sabunluklar renk, boyut, malzeme ve tasarım bakımından farklılık gösterir. Sabunluklar, kupalar, klozet takımları ve banyo tekstilleri gibi diğer uyumlu banyo aksesuarları, banyoya hızlı ve kolay bir şekilde yeni bir soluk getirebilir. Sabunluk ve diğer tüm banyo aksesuarlarına pazarama.com sayesinde tek tıkla ve güvenli alışveriş deneyimiyle ulaşabilirsiniz.

      Sabunluk Çeşitleri

      Sabunluklar genellikle lavaboya serbestçe, istediğiniz konumda yerleştirilir. Sabunlukların lavabonun hemen yakınına ya da duşa duvara montajı da bir diğer olasılıktır. Sabunluklar tekrar tekrar nemle temas ettiğinden ve sabunluklarda bir miktar nem biriktiğinden, malzemelerin neme karşı duyarsız olması gerekir. Sabunluk çeşitlerinde seramik, porselen, paslanmaz çelik, pirinç, plastik, akrilik camdan üretilmiş sabunluklar ve doğal taş görünümlü sabunluklar yer almaktadır. Tüm bu malzemeler nemle çok iyi başa çıkıyor. 

      Sonuçta, hangi malzemeyi sevdiğinize ve hangilerinin banyonuza tam olarak uyacağına siz karar verirsiniz. Mermerden yapılan sabunluklar zarif döşeme stilleri için harika bir seçim olabilir, açık renkli seramik raflar doğallık yansıtır ve eğer evde çocuklar yaşıyorsa sabunluğun kırılması olasılığından dolayı plastikten yapılmış sabunluklar bir avantaj olabilir. 

      Klasik sabunluklar, çoğu sabunluk, makyaj masasına ya da lavaboya yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır. Bu size esneklik sağlar ve alana ihtiyacınız varsa , bunları istediğiniz zaman hızla hareket ettirebilirsiniz. Tasarım olarak bu sabunluklar hafif kavisli, düz kaplardır. Bu modellerin farklı tasarımları da mevcuttur. Özellikle duş kabini ya da küvette duvara sabunluk takabilirsiniz . Yerlerinde sabit bir şekilde kalırlar ve elinizin altında kolayca ulaşabilirsiniz. Genellikle bu sabunlukları vidalarsınız, ancak vantuzlu ya da yapıştırma amaçlı modelleri de vardır. Bu sabunluklarla parçaları ya bir ızgaraya ya da bir yüzeye yerleştiriyorsunuz. Alternatif olarak, çerçeve bir mıknatıs içerebilir.

      Bazı sabunluklar ise duvara monte edilmiş, otomatik bir şekilde çalışan sabunluklardır. Bu sabunluklar hareket sensörü sayesinde elinizi yaklaştırdığınız zaman avucunuza bir miktar sabun bırakarak toplu alanlarda hijyen açısından oldukça kullanılabilir bir kolaylık sağlıyor. Hijyen açısından sağlıklı bulunduğu için genellikle işletmeler tarafından tercih edilirler.

      Tasarım açısından, sabunluklar için farklı şekiller ve renkler arasında seçim yapabilirsinizi basitten işlevsele ve eğlenceliye... Oval, yuvarlak ya da kare olabilirler. Beyaz, krem, mavi ya da siyah gibi renklerde, çeşit çeşit desenlerde çeşitleri vardır. Çoğu sabunluğun tasarımı oldukça basit tutulur, ancak kalp, çiçek ya da hayvan başı gibi görünen sıra dışı ve dekoratif tasarımlar da bulabilirsiniz.

      Plastik özellikle çok yönlü bir malzemedir. Herhangi bir renk, şekil ve tasarım düşünülebilir. Plastik sabunluklar seramik ya da porselenden kırılmaya karşı daha dayanıklıdır. Özellikle çocuklu aileler plastik sabunlukları tercih ediyor. Plastik sabunluklar, doğal taş ya da ahşap görünümünü alabilir ya da şeffaf olabilirler. Paslanmaz çelikten yapılmış sabunluklar havalı ve sade görünüyor. Modern bir mobilya stili için tek kelimeyle mükemmel. Banyo aksesuarları, parlak armatürlerle mükemmel uyum sağlar. Paslanmaz çelikten yapılmış sabunlukların temizlenmesi kolaydır ve özellikle dayanıklıdır. Diğer bir avantajı ise kırılgan olmamalarıdır. Materyal, mat ya da parlak bir şekilde tamamlanabilir ve şekle bağlı olarak sabunluklar farklı görünebilir. Seramik sabunluklar, tasarımı geliştirirken çok fazla hareket alanı sunar. Sabunluğu el yapımı gibi gösteren yapılar mümkündür. Aynı zamanda, renk tasarımı söz konusu olduğunda birçok seçenek vardır. Sabunluklar yüksek kaliteli ve dayanıklıdır. Sabun kalıntısı kolayca çıkarılabildiğinden bakım açısından da puan alırlar. Bambu sabunluklar çok doğal görünüyor. Bu sabunluklarda özellikle diğer malzemelerle malzeme karışımı çok güzeldir. Hafif seramik ve bambu karışımı, İskandinav hafifliğini yansıtır. Banyo aksesuarları, açık kirişler, bambudan ya da ahşaptan yapılmış raflar gibi ahşap unsurlarla banyolara iyi uyum sağlar. Bambu kırılmaya karşı dayanıklı ve neme de dayanıklıdır. Küçük bir banyonuz varsa ya da lavabonun etrafında çok az yer varsa, duvara monte sabunluklar harika bir çözüm olabilir. Sabunluğu duvara monte etmek için farklı montaj seçenekleri mevcuttur. Sabunluk klasik şekilde vidalarla sabitlenebilir, ancak duvar plakasını karolara özel bir yapıştırıcı ile yapıştırma seçeneği de vardır. Duvara monte sabunlukların ayrıca yer kaplamama gibi güzel bir yönleri de vardır. Sensörlü sabunluklar ise, ortak alanlarda ve özel banyolarda sıvı sabun ya da losyonları hijyenik olarak dağıtmak için mükemmel bir çözümdür. Üzerinde bulundurduğu sensör sayesinde sabuna dokunmadan bir miktar sabun alırsınız. Yıkanmamış elinizle ne kadar az şeye dokunursanız, mikropların nesnelere bulaşması ve yayılması o kadar zor olur. Hastalıklar ve soğuk algınlığı çok hızlı yayıldığından, özellikle değişken havalarda el temizliği şiddetle tavsiye edilir. Ellerinizi düzenli ve bilinçli bir şekilde yıkamanızda fayda var. Siz de hangi sabunluğun kullanacağınız yer için en uygun olduğuna karar verdikten sonra pazarama.com sayesinde rahatça ulaşabilirsiniz.

      Sabunluk Fiyatları

      Hayatımızın vazgeçilmezi olan sabunu içine koyduğumuz sabunluğun kullanım alanına ya da zevkinize göre bir sürü çeşidiyle karşılaşabilirsiniz. Otomatik sabunluktan, lavabo üzerine koyulan klasik sabunluklara, duvara yapıştırılan sabunluktan, vantuzlu sabunluğa bir sürü çeşidi ve rengi hatta tasarımı vardır. Farklı malzemelerden üretilen sabunlukların, üretilen malzeme ve markasına göre fiyat aralığı oldukça değişkendir. Sabunlukları imal etmek için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Cam ve seramik kaplar özellikle popüler malzemelerdir. Paslanmaz çelik ya da kromdan üretilen sabunluklar ile her zaman kuru tutulmasına ve malzemesine göre bakımının yapılmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde, lavabonun kenarına da sürtünebilecek çirkin pas olacaktır. El temizliği konusunda ise genel olarak, ellerinizi uygun şekilde yıkamak enfeksiyon riskini büyük ölçüde azaltabilir. Aslında uyulması gereken sadece birkaç küçük talimat var, eller her tuvalete gittikten sonra ve her yemekten önce mutlaka yıkanmalıdır. Hayvanlarla temastan ve toplu taşıma araçlarından sonra da temizlik yapılması önerilir. Bu sadece kaba kiri değil aynı zamanda çok sayıda bakteriyi de yok eder. Hijyenimizin büyük bir parçası olan sabunun konulduğu kap olan sabunluklara ulaşmak artık çok kolay. Pazarama.com tasarımda, renkte, malzemede hatta markada ürünü filtreleme özelliği sayesinde kolayca kullanıcıya sunuyor.